نمایش نتایج: از شماره 1 تا 9 , از مجموع 9

موضوع: مستر های یک ساله فرانسه

ApplyAbroad Hero hassanrouhi آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Electrical Engineering

پیش فرض مستر های یک ساله فرانسه

سلام
    مستر های یک ساله کم کم در فرانسه خیلی زیاد شده. سوالم از بچه هایی که اونجا هستم میخواتم بدونم اعتباری دارن این مدل مستر های یک ساله؟ میشه در فرانسه بعد از گرفتن این مسترها شروع به کار کرد؟منظورم اینه که ارزشی براش قائل هستند؟ و اینکه میشه در مقطع دکترا ادامه داد؟

ApplyAbroad Guardian
    aida_11041 آواتار ها

پیش فرض پاسخ : مستر های یک ساله فرانسه

نقل قول نوشته اصلی توسط hassanrouhi نمایش پست ها
    سلام
    مستر های یک ساله کم کم در فرانسه خیلی زیاد شده. سوالم از بچه هایی که اونجا هستم میخواتم بدونم اعتباری دارن این مدل مستر های یک ساله؟ میشه در فرانسه بعد از گرفتن این مسترها شروع به کار کرد؟منظورم اینه که ارزشی براش قائل هستند؟ و اینکه میشه در مقطع دکترا ادامه داد؟
    سلام، اگر در ایران درس خوندید اصلا نیازی نیست وارد مستر 1 بشید، میتونید با لیسانس چهارسالتون مستقیم مستر دو بخونید و بعد دکترا بگیرید
    بله، فرقی ندارند، فقط باید بعد از m1 دوباره m2 رو هم بخونید و بعد وارد دوره دکترا بشید
    شما با لیسانس هم اجازه کار دارید، مستر یک ساله و یا دوساله هم برای کار فرقی ندارند
    هرچه گویی چاره دانم کرد جز تقدیر را

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Power System Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط aida_11041 نمایش پست ها
    سلام، اگر در ایران درس خوندید اصلا نیازی نیست وارد مستر 1 بشید، میتونید با لیسانس چهارسالتون مستقیم مستر دو بخونید و بعد دکترا بگیرید
    بله، فرقی ندارند، فقط باید بعد از m1 دوباره m2 رو هم بخونید و بعد وارد دوره دکترا بشید
    شما با لیسانس هم اجازه کار دارید، مستر یک ساله و یا دوساله هم برای کار فرقی ندارند
    مستر های 1 ساله فک نکنم که دیگه بخواد مستر2 بخونه معنی نداره که دوباره بخونه.
    توی انگلیس که اینجوری بود پرسیده بودم.

ApplyAbroad Guardian
    aida_11041 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط pashmaloo نمایش پست ها
    مستر های 1 ساله فک نکنم که دیگه بخواد مستر2 بخونه معنی نداره که دوباره بخونه.
    توی انگلیس که اینجوری بود پرسیده بودم.
    تا اونجا که من اطلاع دارم و میدونم که برای اینکه دکترا بخونید باید مستر 2 گرفته باشید،
    چه از لیسانس مستقیم برید مستر 2 بعد دکترا بخونید،
    چه از مستر 1 برید مستر 2 بعد دکترا
    بعضی از جاها مستر 2 یک سالست و بعضی جاها 2 ساله
    اگر بعد از دیپلم 5 سال درس خونده باشید میتونید دکترا بگیرید
    http://www.campusfrance.org/en/page/find-your-program
    ویرایش توسط aida_11041 : November 11th, 2012 در ساعت 11:32 PM
    هرچه گویی چاره دانم کرد جز تقدیر را

رشته و دانشگاه
    Electrical Engineering

اینجا یه خورده بحث قاطی شده انگار!!
    ببینین مثلا میگم رشته ای میخوام اپلای کنم تحت عنوان M2 renewable energy ! این مشخص که سال دوم ارشد هست .دیگه سال اول نداریم! فقط باید مطمئن شد که این جور مستر های فرانسه در دنیا اعتبار دارند یا نه؟
    یا اینکه بازار کار فرانسه این جور مستر ها رو قبول داره یا نه؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Electrical Eng BSc. IAU-TSU/ System,control & IT MSc. Université Joseph Fourier( Grenoble I

سلام
    ببینید دوست عزیز، داستان مستر 1 و 1 اینطور هست که سیستم آموزشی فرانسه 3 سال برای لیسانس و 2 سال برای مستر هستش
    باتوجه به لیسانس 4 ساله در ایران، بچه هایی که از ایران اقدام میکنندمیتونند پذیرش دوره m2 بگیرند
    در رابطه با ادامه دادن phd در فرانسه باید بگم که هیچ مشکلی نیست که شما m2 خونده باشید یا از اول m1 و بعدش m2
    در مورد کار هم همینطور هست
    چون مدرک ایران شما معادل bac+4 هست، با خوندن یک سال m2 شما bac+5 میپیرید و هیچ مشکلی برای کار phd در فرانسه ندارید
    در مورد اینکه آیا ایران این نوع مدرک رو قبول داره یا نه، باید بگم وزارت علوم به تعداد واحد های گذرانده کار داره نه اینکه m2 بوده یا m1
    طبق قانون وزارت علوم شما باید 120 ects یا همون واحد اروپایی بپذرونید تا معادل فوق لیسانس ارزیابی بشه
    m2 در فرانسه 120 ects هستش
    اما با توجه به اینکه در مدرک شما قید میشه که شما 120 ects گذروندید، در نتیجه برای وزارت علوم هیچ مشکلی نخواهد بود
    ویرایش توسط aida_11041 : November 11th, 2012 در ساعت 11:44 PM دلیل: پینگلیش!
    دوستان حتماً نتایج پذیرششان را در قسمت نتایج پذیرش وارد کنند تا اطلاعات مستندی برای تحقیقات متقاضیان ثبت گردد

رشته و دانشگاه
    Electrical Engineering

دوست عزیز
    خیلی ممنون بابت جواب کاملی که دادین.
    فقط یه چیزی. وزارت علوم به دوره های M2 اجازه خروج میده؟ مهم نیست بعدش قبول داره یا نه.چون به هیچ وجه قصد برگشت ندارم.فقط مهم اینه که اجازه خروج بدن!

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Power System Engineering

اگه بخوای pht رو usa گرفت چه طور؟
    مشکلی نداره کهm2 بگیری بعد برای pht اقدام کنی؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Linguistics, The netherlands

سلام. من اصلا زبان فرانسه بلد نیستم. شانسی دارم برای گرفتن پذیرش ؟آیلتس دارم فقط/ کدوم دانشگاه ها مستر به انگلیسی دارن؟علوم انسانی

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)