صفحه 1 از 387 123456789101151101 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 3867

موضوع: آخرین وضعیت پرونده-درخواست مدارک و اطلاعات تکمیلی (doc/questions request)

ApplyAbroad Guru zini_zinparast آواتار ها

Lightbulb آخرین وضعیت پرونده-درخواست مدارک و اطلاعات تکمیلی (doc/questions request)

دوستان عزیز، منتظران امیدوار و سوال شده:
    در بسیاری از موارد از کسانی که برای ویزای دانشجویی اقدام می کنند سفارت سوالهای متفاوتی می پرسد که من در زیر به چند تای آنها اشاره می کنم. بارها و بارها در تاپیکهای این فروم مطرح شده که چگونه باید به آنها پاسخ گفت. چند نکته مهم را خواستم یادآوری کنم امیدوارم که مفید باشه و ادمین محترم موضوع رو مهم کنه.

1- قبل ارسال جواب، سوالات رو برای استادتون در کانادا ارسال کنید و ازش درخواست کنید که کمکتون کنه. البته برخی سوالها رو فقط استادتون می تونه جواب بده و لاغیر. مانند منبع فاند.
    2- جوابها تا حد ممکن کوتاه و در حد یه جمله باشد و از حاشیه گویی پرهیز شود
    3- جوابها رو در متن اصلی و فقط یک فایل PDF قرار دهید بدون اینکه آن را زیپ کنید.
    4- در ایمیل پاسخ یه BCC برای خودتون نیز ارسال نمایید.

لیست برخی از سوالات عبارتند از:

1. What is the intended field of study and what, specifically, do you plan to research?
    2. Who is your research supervisor in Canada?
    3. Who is your research supervisor in Iran?
    4. Is this for a thesis; if so, what will be the title?
    5. What is the intended use of the information gathered?
    6. Who is the intended audience (with whom will you be sharing the information)?
    7. How will you be using this information upon return to Iran?
    8. Who is funding this trip and research?
    9. A detailed CV for the past 10 years describing:
    Titles of past publications
    Intended research in Canada
    Research supervisor in Canada
    Research supervisor(s) in Iran
    What courses you will be taking in Canada
    What is your thesis
    10. Course(s) you will be taking at the University
    11. Where you will be receiving your funding from?

سوالاتی که ممکنه در مورد خدمت سربازی پرسیده شود (البته این مورد بسیار نادر است):

12· Your rank (i.e. major, colonel, etc) for each assignment/posting;
    13· Your commanding officers for each assignment/posting;
    14· The number of personnel you supervised during each assignment/posting;
    15· All of the locations where you served or were stationed at for each assignment/posting (including name of town/cities/etc and dates);
    16. A description of your roles, responsibilities and duties for each assignment/posting;
    17. The type of unit (i.e. battalion, brigade, division, corps, etc) you served with for each assignment/posting including the unit’s name and number;
    18. The locations of any places of combat (name of town/cities/etc and date

درضمن قانونی وجود داره به نام "قانون بقای منتظران سوال شده" که این قانون هنوز نقض نشده. مطابق با این قانون هر کسی که ازش سوالاتی مشابه بالا پرسیده میشه در نهایت پاس ریکوئست خواهد شد اما زمان آن با خداست.
    از سایر دوستان هم میخوام که اگر نکته ی دیگه ای هست بنویسند.
    ویرایش توسط zini_zinparast : November 11th, 2012 در ساعت 12:56 AM
    Impossible is impossible because someone did not put effort to make it true

پیش فرض پاسخ : سوالات پرسیده شده از سوی سفارت و نحوه پاسخگویی به آنها

دوستان عزیز، در ارسال مدارک برای سفارت، از ویروسی نبودن کامپیوترتون اطمینان جاصل کنید

Junior Member

امروز ایمیل سوالات برای منم اومد.
    من نمیدونم در جواب thesis for yourself چی بزنم. باید تزی که قراره کانادا کار کنمو توضیح بدم ( هنوز معلوم نیس میخوام دقیقا چی کار کنم) با تز فوق لیسانس ایرانمو توضیح بدم. ایا همه سوالات در 1 فایل جواب داده بشه؟ در مورد cv چطور؟ در همون فابل فرستاده بشه؟
    من 3 اکتبر مدارکمو تحویل ابو ظبی دادم.

نقل قول نوشته اصلی توسط mazilak نمایش پست ها
    امروز ایمیل سوالات برای منم اومد.
    من نمیدونم در جواب thesis for yourself چی بزنم. باید تزی که قراره کانادا کار کنمو توضیح بدم ( هنوز معلوم نیس میخوام دقیقا چی کار کنم) با تز فوق لیسانس ایرانمو توضیح بدم. ایا همه سوالات در 1 فایل جواب داده بشه؟ در مورد cv چطور؟ در همون فابل فرستاده بشه؟
    من 3 اکتبر مدارکمو تحویل ابو ظبی دادم.
    دوست عزیز، در مورد سوال اولتون بهتره سوالها رو بزارید ببینیم دقیقا چی میخواد. قبل از جواب دادن به سوالات هم حنما با استادتون در کانادا تماس بگیرید و ازش بخواید که کمکتون کنه. اونا معمولا با این سوالات آشنا هستن و بهتر می تونن کمکتون کنند
    بهتره همه سوالات در یک فایل توضیح داده بشه به همراه CV. در ضمن همه رو هم یه دور در متن اصلی قرار بدهید.

Junior Member

ممنون از جوابتون
    1) Detail CV with no gap.
     2) Intended field of study.
     3) Supervisor in Iran and your intended supervisor in Canada.
     4) List of Publications.
     5) Thesis for yourself. This must be received at this office by: 11/22/2012

ممنون از جوابتون
    1) Detail CV with no gap.
    2) Intended field of study.
    3) Supervisor in Iran and your intended supervisor in Canada.
    4) List of Publications.
    5) Thesis for yourself. This must be received at this office by: 11/22/2012
    دوست عزیز، ممکنه که منظورش تز ارشد باشه یا دکترا. البته در بیشتر مواقع مربوط به اونچیزی هست که باید در کانادا کار کنید. با استادتون تماس بگیرید مطمئن باشید که کمکتون میکنه و بسیار موثره. حتی در مورد سوال 2 هم ازش نظر بخواید

Junior Member

خیلی ممنونم. بنظرتون جوابو ریپلی کنم یا جداگانه به ادرس سفارت بفرستم؟ توضیح خاصی تو نامه در این مورد نداده

خیلی ممنونم. بنظرتون جوابو ریپلی کنم یا جداگانه به ادرس سفارت بفرستم؟ توضیح خاصی تو نامه در این مورد نداده
    اگر در متن ایمیل گفته ریپلای کنید پس باید ریپلای کنید دیگه.

Member
    رشته و دانشگاه
    Urban Planning

سلام
    من امروز از سفارت ایمیل گرفتم که یه فایل ورد هست و همون سوال های معروف رو پرسیده. اگه منو در جواب دادن راهنمایی کنید ممنون می شم.

Intended field of study in Canada- 1 من اسم رشته ای که پذیرش دارم رو بنویسم؟ Master of Urban Studies, Graduate Urban Studies Program!?! همون چیزیه که تو نامه ادمیشن نوشته.
    2- Proposed thesis من برای مستر اپلای کردم و روی تز هنوز کار نکردم. یه ایمیل به دانشگاه می زنم که در مورد این سوال و Intended supervisor in Canada ببینم چه راهنمایی هایی می کنن. ولی اگه احیانا جواب دقیقی به من ندادن من چه جوابی بنویسم؟
    3- Supervisor in Iran for previous studies اسم همون سوپروایزر هایی که به دانسگاه معرفی کردم رو بنویسم؟ فقط اسم؟ یا آدرس، تلفن . ایمیلشون هم بنویسم؟
    4- List of publications and research papers من رزومه رو برای سفارت فرستاده بودم. فقط یه ترجمه کتاب دارم. هیچ مقاله ای هم ندارم. چی باید بنویسم؟
    5- Source of funding for studies in Canada سند ملک ارائه کردم به سفارت + نامه از محل کار پدرم که درآمد ماهیانش در اون نامه ها ذکر شده + ترجمه پروانه مطب پدرم. حالا باید ترجمه اجاره نامه اون ملک ها رو به ایمیل سفارت اتچ کنم؟ یا بگم که "documents related to my saving and my supporters are in my application file for study permit sent to the Embassy of Canada to Turkey"؟؟؟

ممنون

نقل قول نوشته اصلی توسط ffn_343 نمایش پست ها
    سلام
    من امروز از سفارت ایمیل گرفتم که یه فایل ورد هست و همون سوال های معروف رو پرسیده. اگه منو در جواب دادن راهنمایی کنید ممنون می شم.

Intended field of study in Canada- 1 من اسم رشته ای که پذیرش دارم رو بنویسم؟ Master of Urban Studies, Graduate Urban Studies Program!?! همون چیزیه که تو نامه ادمیشن نوشته.
    2- Proposed thesis من برای مستر اپلای کردم و روی تز هنوز کار نکردم. یه ایمیل به دانشگاه می زنم که در مورد این سوال و Intended supervisor in Canada ببینم چه راهنمایی هایی می کنن. ولی اگه احیانا جواب دقیقی به من ندادن من چه جوابی بنویسم؟
    3- Supervisor in Iran for previous studies اسم همون سوپروایزر هایی که به دانسگاه معرفی کردم رو بنویسم؟ فقط اسم؟ یا آدرس، تلفن . ایمیلشون هم بنویسم؟
    4- List of publications and research papers من رزومه رو برای سفارت فرستاده بودم. فقط یه ترجمه کتاب دارم. هیچ مقاله ای هم ندارم. چی باید بنویسم؟
    5- Source of funding for studies in Canada سند ملک ارائه کردم به سفارت + نامه از محل کار پدرم که درآمد ماهیانش در اون نامه ها ذکر شده + ترجمه پروانه مطب پدرم. حالا باید ترجمه اجاره نامه اون ملک ها رو به ایمیل سفارت اتچ کنم؟ یا بگم که "documents related to my saving and my supporters are in my application file for study permit sent to the Embassy of Canada to Turkey"؟؟؟

ممنون
    دوست عزیز،
    1- همون چیزی که نامه پذیرش اومده بنویسید.
    2- اگر دانشگاه جواب نداد براشون بنویسید که چون مستر هستید هنوز دقیقا مشخص نیست.
    3- تنها اسم استادی که باهاش پایان نامتون رو گذروندید بنویسید. آدرس ایمیل آکادمیک کفایت میکنه
    4- بنویسید N/A
    5- اگر از دانشگاه فاند دارید حتما با استادتون تماس بگیرید تا منبع فاند رو بگه و در غیر اینصورت همونی که گفتید کفایت میکنه و احتیاجی نیست که مدرک دیگه ای رو اتچ کنید.