صفحه 12 از 387 نخستنخست ... 234567891011121314151617181920212262112 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 111 تا 120 , از مجموع 3867

موضوع: آخرین وضعیت پرونده-درخواست مدارک و اطلاعات تکمیلی (doc/questions request)

Senior Member

پیش فرض پاسخ : مباحث مرتبط با اسک کویشن و داک ریکویست و نحوه پاسخ گویی به آنها

نقل قول نوشته اصلی توسط gogol نمایش پست ها
    من امروز اسک و داک شدم البته فقط سی وی را به پی دی اف خاسته . در سوالات در مورد publications فقط مقالات خارجی را بنویسیم یا میتونیم داخلی را نیز اضافه کنیم ؟کتاب های نوشته در ایران را نیز میتونیم بنویسیم؟
    اول مبارکه
    شما مقالات خارجی و فارسی رو همه رو به انگلیسی مینویسید میره. کتابها رو هم میتونید بنویسید مشکلی نداره؛ شرطی که موضوعش حساس نباشه که سکوریتی چکتون رو طولانی کنه!

Junior Member shokripoori آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    تئاتر-فرانسه/تهران

دوستان آیا از همه اسک و داک میخوان؟اگر کسی از قبل این مدارک رو بذاره چی؟اگر کسی اسک نشه یعنی ریجکت میشه؟

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط shokripoori نمایش پست ها
    دوستان آیا از همه اسک و داک میخوان؟اگر کسی از قبل این مدارک رو بذاره چی؟اگر کسی اسک نشه یعنی ریجکت میشه؟
    اگه کسی همه مدارک رو بذاره دیگه معمولا داک نمیشه! ولی بودن تعداد مغدودی که دوباره داک شدن! اسک رو تقریبا اکثر متقاضیان میشن! نه لزوماً! بودن افرادی که بدون اسک، مستقیم پاس شدن!

ApplyAbroad Guru zini_zinparast آواتار ها

اگر شما تمام سوالات ممکن و مدارک رو هم ارسال کنید باز هم از شما برخی مدارک و سوالات را خواهند پرسید.
    دلیلش اینه که ابتدا پرونده شما توسط آفیسر در آنکارا بررسی میشه اگر حداقلهایی که در خود سایت اومده رو گذاشته باشید و آفیسر قانع شده باشه که شما بر میگردید و به اندازه کافی فاند دارید. پرونده شما برای سکیوریتی چک ارسال میشه. زمانی نه چندان دور، ما میگفتیم که پرونده رفته پیش افسانه خانوم. یادش بخیر اون دوران که پرونده ما اینقدر پیش این افسانه خانوم میموند که تقریبا هممون فسیل شدیم (البته این فسیلها هم درجه بندی داشت). در این مرحله هست که تنها سفارت مدارک و سوالات رو فوروارد میکنه و خودش اصلا دنبال این مدارک در پرونده شما نمیگرده!! اما خدا رو شکر این مرحله جدیدا از 6 ماه به طور میانگین به 3 یا 4 ماه کاهش پیدا کرده.
    اما در مورد سوال آخرتون، متاسفانه هیچ دلیلی نداره که ریجکت نکنند حتی اگر سوال شده باشند اما خوب این حالت کمتر اتفاق خواهد افتاد به هر حال هیچ قانونی در این دنیای مادی بدون استثنا نیست. حتی قانون بقای منتظران سوال شده
    Impossible is impossible because someone did not put effort to make it true

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    electrical engineering

من نمیدونم سوال 7 توی فرم سوالها رو چه جوری جواب بدم:

1- Upon return to Iran, what employment plans do you have in place? At which company or organisation and in what field of work?
    a- Name of company

b- Duties
    c- Name of supervisor(s)

دیدم پیشنهاد همه گرفتن جاب افر بوده، اما من موقع اپلای ویزا اینو نذاشته بودم و اصلا سابقه کار هم ندارم پس به نظر خیلی مصنوعی میشه که من بخوام الان دنبال جاب افر برم....توی استادی پلن هم نوشته بودم در هنگام برگشت به خاطر مدرک از دانشگاه کانادایی فرصت شغلی زیادی خواهم داشت ولی اشاره نکرده بودم چی کار!
    من برای مستر پذیرش دارم و کار اکادمیکم نمیشه بگم
    شما نظری دارین چی بگم منطقیتره؟ میشه به صورت کلی بگم کار در شرکت های مرتبط با رشتم؟
    مرسی

نقل قول نوشته اصلی توسط zini_zinparast نمایش پست ها
    اگر شما تمام سوالات ممکن و مدارک رو هم ارسال کنید باز هم از شما برخی مدارک و سوالات را خواهند پرسید.
    دلیلش اینه که ابتدا پرونده شما توسط آفیسر در آنکارا بررسی میشه اگر حداقلهایی که در خود سایت اومده رو گذاشته باشید و آفیسر قانع شده باشه که شما بر میگردید و به اندازه کافی فاند دارید. پرونده شما برای سکیوریتی چک ارسال میشه. زمانی نه چندان دور، ما میگفتیم که پرونده رفته پیش افسانه خانوم. یادش بخیر اون دوران که پرونده ما اینقدر پیش این افسانه خانوم میموند که تقریبا هممون فسیل شدیم (البته این فسیلها هم درجه بندی داشت). در این مرحله هست که تنها سفارت مدارک و سوالات رو فوروارد میکنه و خودش اصلا دنبال این مدارک در پرونده شما نمیگرده!! اما خدا رو شکر این مرحله جدیدا از 6 ماه به طور میانگین به 3 یا 4 ماه کاهش پیدا کرده.
    اما در مورد سوال آخرتون، متاسفانه هیچ دلیلی نداره که ریجکت نکنند حتی اگر سوال شده باشند اما خوب این حالت کمتر اتفاق خواهد افتاد به هر حال هیچ قانونی در این دنیای مادی بدون استثنا نیست. حتی قانون بقای منتظران سوال شده
    دوست عزیز جرا اطلاعات اشتباه می دی؟ میانگین سکریتی چک الآن 42 روزه .....

Junior Member

سلام بچه ها
    کسی هست که مدرکشو نخریده باشه و 1 نامه ای دال بر فارغ التحصیلیش برده باشه و ویزاشم گرفته باشه؟

Junior Member matrook آواتار ها

دوست عزیز
    محض اینکه بدونید هیچ جواب قاطعی به سوال شما نمیشه داد باید بگم خود من در مدارک اولیه cv گذاشتم، دو هفته بعد از سابمیت دوباره ازم cv خواستن. الان هم بعد از 4 ماه هم باز cv خواستن!!!!!!! خواستم بدونی هیچ حساب و کتاب درستی نداره! با هر کسی یه جور رفتار میشه

ApplyAbroad Guru zini_zinparast آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط alimotalebi نمایش پست ها
    دوست عزیز جرا اطلاعات اشتباه می دی؟ میانگین سکریتی چک الآن 42 روزه .....
    تمام مواردی که گفته شد کاملا درسته به جز زمان سکیوریتی چک!!! (منبعش هم تمام تاپیکهای مربوط به گرفتن ویزای دانشجویی)
    اما در مورد زمان سکویریتی، والا من خیلی وقته سری به جدول نزدم و دقیق در مورد این زمان اطلاع ندارم و فقط بر اساس زمان ویزای یکی از دوستان که به تازگی پاس ریکوست شده گفتم 3 یا 4 ماه. حالا شما میفرمایید که 42 روز!!! این برای ما ریش سفیدان و فسیلان این فرایند طاقت فرسا یعنی معجزه!!! امیدوارم که دوستان قدر این فرصت را بدانند!!
    یادش بخیر، ما از بس که منتظر ایمیل از سوی سفارت بودیم کلا شرطی شده بودیم و تمام سعیمون رو برای افزایش روحیه می کردیم بد نیست که به تاپیک روحیه گرفتن برای روادید دانشجویی سری بزنید و ببینید که چه دوران سختی طی شده تا آیندگان 42 روزه مرحله سکیوریتی چک رو بگذارنند. فکر کنم مطلب سعید(پدر بزرگ) که لینکش در زیر اومده به 50 سال نکشید و ...
    Impossible is impossible because someone did not put effort to make it true

فسیل ها هم فسیل های قدیم.
    اون قدیما اگه کسی ویزاش دیر میومد و ادمیشنش از دانشگا باطل میشد یا شرایط دیفر دیگه نداشت چی کار میکرد؟
    من یه استاد دارم که تابستون پارسال باهام صحبت کرد و هنوز به هم نرسیدیم. اما سرد شده ، من باید چی کار کنم؟ دیگه میترسم این ترم ویزام دیر بیاد اجازه دیفر نده.
    اما از اونجا که اسک شدم ،طبق قانون سوال شدگان دیر یا زود میاد.

نقل قول نوشته اصلی توسط zini_zinparast نمایش پست ها
    تمام مواردی که گفته شد کاملا درسته به جز زمان سکیوریتی چک!!! (منبعش هم تمام تاپیکهای مربوط به گرفتن ویزای دانشجویی)
    اما در مورد زمان سکویریتی، والا من خیلی وقته سری به جدول نزدم و دقیق در مورد این زمان اطلاع ندارم و فقط بر اساس زمان ویزای یکی از دوستان که به تازگی پاس ریکوست شده گفتم 3 یا 4 ماه. حالا شما میفرمایید که 42 روز!!! این برای ما ریش سفیدان و فسیلان این فرایند طاقت فرسا یعنی معجزه!!! امیدوارم که دوستان قدر این فرصت را بدانند!!
    یادش بخیر، ما از بس که منتظر ایمیل از سوی سفارت بودیم کلا شرطی شده بودیم و تمام سعیمون رو برای افزایش روحیه می کردیم بد نیست که به تاپیک روحیه گرفتن برای روادید دانشجویی سری بزنید و ببینید که چه دوران سختی طی شده تا آیندگان 42 روزه مرحله سکیوریتی چک رو بگذارنند. فکر کنم مطلب سعید(پدر بزرگ) که لینکش در زیر اومده به 50 سال نکشید و ...
    جان هيچ و جسد هيچ و نفس هيچ و بقا هيچ--- اي هستي تو ننگ عدم تا بکجا هيچ
    منزل عدم و جاده نفس ما همه رهرو ---- رنج عبثي ميکشد اين قافله با هيچ -بیدل