صفحه 373 از 387 نخستنخست ... 273323363364365366367368369370371372373374375376377378379380381382383 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 3,721 تا 3,730 , از مجموع 3867

موضوع: آخرین وضعیت پرونده-درخواست مدارک و اطلاعات تکمیلی (doc/questions request)

Junior Member

پیش فرض پاسخ : آخرین وضعیت پرونده-درخواست مدارک و اطلاعات تکمیلی (doc/questions request)

خیلی ممنونم.خیالم راحت شد.

Junior Member

پیش فرض پاسخ : آخرین وضعیت پرونده-درخواست مدارک و اطلاعات تکمیلی (doc/questions request)

سلام دوستان وقتتون بخیر. خواهش میکنم اگر میتونید راهنماییم کنید. من از 28 نوامبر تا امروز منتظر ویزای تحصیلیم هستم برای دکترا رشته زیست شناسی. همراه هم ندارم و سابقه ریجکتی از کشورهای دیگر رو هم نداشتم . خیلی ناراحتم هفت ماه شده یکماه پیش وبفرم زدم هنوز جواب ندادن قبلیها رو هم میگفتن بکگراند چک و الان واقعا نمیدونم چیکار کنم . یک وکیل کانادایی بهم گفت اگر از اقوامت کسی رو در کانادا داری بهش بگو با نماینده پارلمان صحبت کنه چون سفارتها جواب اونا رو میدن که متاسفانه من کسی رو ندارم. کسی میدونه من باید چیکار کنم ؟ یک سپتامبر کلاسام شروع میشه. با سپاس

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط mehrsa1392 نمایش پست ها
    سلام دوستان وقتتون بخیر. خواهش میکنم اگر میتونید راهنماییم کنید. من از 28 نوامبر تا امروز منتظر ویزای تحصیلیم هستم برای دکترا رشته زیست شناسی. همراه هم ندارم و سابقه ریجکتی از کشورهای دیگر رو هم نداشتم . خیلی ناراحتم هفت ماه شده یکماه پیش وبفرم زدم هنوز جواب ندادن قبلیها رو هم میگفتن بکگراند چک و الان واقعا نمیدونم چیکار کنم . یک وکیل کانادایی بهم گفت اگر از اقوامت کسی رو در کانادا داری بهش بگو با نماینده پارلمان صحبت کنه چون سفارتها جواب اونا رو میدن که متاسفانه من کسی رو ندارم. کسی میدونه من باید چیکار کنم ؟ یک سپتامبر کلاسام شروع میشه. با سپاس
    دوست گرامی، من فکر میکنم پرونده شما هنوز دز مرحله چک امنیتی هست و مراحل اولیه توسط افیسر پاس شده در زمینه زمان چک امنیتی چندان نمیشه تخمین زد اما اکثر موارد زیر 8 ماه جواب میاد ایمیل به سفارت هم چندان کمکی نمیکنه چون بخش کاملا مستقلی این کار انجام میده. به نظر من برای پیدا کردن نماینده پارلمان و رابط هم خودتون درگیر نکنید چو این موضوع حساسیت رو بالا میبره با توجه به اینکه هنوز دو ماه وقت دارید خوشبین باشید که به سپتامبر میرسید.

Junior Member

سلام دوستان ببخشید یه سوال داشتم ممنون میشم اگر پاسخ بدید . بعد از هفت ماه دو روز پیش سفارت به من گفت further background check. من توی این ده سال پنج تا سفر خارجی داشتم ( ترکیه مالزی سنگاپور آلمان تایلند ) ممکنه بخاطر این سفرها انقد طولانی شده بکگراند چک من ؟ چون هر چی فکر میکنم دلیلی پیدا نمیکنم بخوان انقد منو چک کنن. رشته ام اصلا حساس نیست همراه هم ندارم. دو روز پیش هم به یه عضو پارلمان ایمیل زدم گفتم هفت ماه منتظرم. دیروز جواب داد یه سری اطلاعات پرونده منو ازم خواست. گفت بهم خبر میده . به نظرتون میتونه کاری برام انجام بده ؟

و اینکه ایا کسی با شرایط مشابه من ( پنج تا سفر خارجی هست که اخیرا ویزا شده باشه ) حدودا چقد طول کشیده ؟ مرسی از راهنماییتون

سلام دوستان ببخشید یه سوال داشتم ممنون میشم اگر پاسخ بدید . بعد از هفت ماه دو روز پیش سفارت به من گفت further background check. من توی این ده سال پنج تا سفر خارجی داشتم ( ترکیه مالزی سنگاپور آلمان تایلند ) ممکنه بخاطر این سفرها انقد طولانی شده بکگراند چک من ؟ چون هر چی فکر میکنم دلیلی پیدا نمیکنم بخوان انقد منو چک کنن. رشته ام اصلا حساس نیست همراه هم ندارم. دو روز پیش هم به یه عضو پارلمان ایمیل زدم گفتم هفت ماه منتظرم. دیروز جواب داد یه سری اطلاعات پرونده منو ازم خواست. گفت بهم خبر میده . به نظرتون میتونه کاری برام انجام بده ؟

و اینکه ایا کسی با شرایط مشابه من ( پنج تا سفر خارجی هست که اخیرا ویزا شده باشه ) حدودا چقد طول کشیده ؟ مرسی از راهنماییتون
    کشور حساسی در سوابقتون نیست که بشه به این موضوع ربط داد. دوستانی که در این چند وقته بین ۵ تا ۱۰ هفته جوابشون اومده اکثرا سابقه سفرای خارجی مثل شما داشتن. پرونده هایی مثل شما اکثرا در قسمتی از بروکراسی اداری گیر میکنه و دلیل خاصی نمیشه براش پیدا کرد نماینده پارلمان هم که گفته بهتون خبر میده ولی بعید میدونم بتونه کمک بزرگی بکنه.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Caterforall نمایش پست ها
    کشور حساسی در سوابقتون نیست که بشه به این موضوع ربط داد. دوستانی که در این چند وقته بین ۵ تا ۱۰ هفته جوابشون اومده اکثرا سابقه سفرای خارجی مثل شما داشتن. پرونده هایی مثل شما اکثرا در قسمتی از بروکراسی اداری گیر میکنه و دلیل خاصی نمیشه براش پیدا کرد نماینده پارلمان هم که گفته بهتون خبر میده ولی بعید میدونم بتونه کمک بزرگی بکنه.
    پس به نظر شما من باید چیکار کنم ؟ قراره تا ابد پرونده من توی بکگراند چک بمونه ؟

پس به نظر شما من باید چیکار کنم ؟ قراره تا ابد پرونده من توی بکگراند چک بمونه ؟
    واقعیت رو بخواید کاری نمیتونید بکنید جز صبر، متاسفانه.

Member
    رشته و دانشگاه
    Microbiology - Shahid Beheshti University

دوست عزيز سلام. وضعيت من به جز سابقه سفر كه فقط مالزى و تركيه رو داشتم خيلى شبيه شماست. ارشد فول فاند زيست شناسى پذيرش دارم و ٦ ماهه كه منتظرم بهمم ميگن بك گراند چك هستى. ميشه عاجزانه تقاضا كنم اگه جوابى از سمت اون نماينده پارلمان اومد خبر بديد به منم؟

Junior Member

سلام بله حتما به شما خبر میدم. به نظر من شما اگر اقوامی در کانادا دارید یا دوستی دارید ازشون خواهش کنید برن با local MP حضوری صحبت کنند. اینجوری تاثیرش بیشتر از ایمیل زدن هست. اگر هم کسی رو ندارید مثل من رندم به چند تا نماینده ایمیل بزنید یکیشون بالاخره جواب میدند ( لیبرال باشه و اگر دانشگاه کانادایی به شما ایمیل اکادمیک داده با ایمیل اکادمیکتون بهش ایمیل بزنید ).

اتفاقا منم لیسانس الزهرا بیوتکنولوژی خوندم و ارشد بیوتکنولوژی میکروبی خوندم ( NIGEB ). امروز یادم افتاد شاید روی بیوتکنولوژی میکروبی حساس شدن اینا. ولی اخه من اصلا موضوع پایان نامم در مورد یه بیماری پرنده و درمان اون بود. الان هم تز دکترام در کانادا دقیقا همینه یه واکسن برای پرنده. نمیدونم چرا انقد گیر کرده کارم. بهر حال امیدوارم هر دو مون زودتر نجات پیدا کنیم

نقل قول نوشته اصلی توسط Hoseinshz نمایش پست ها
    دوست عزيز سلام. وضعيت من به جز سابقه سفر كه فقط مالزى و تركيه رو داشتم خيلى شبيه شماست. ارشد فول فاند زيست شناسى پذيرش دارم و ٦ ماهه كه منتظرم بهمم ميگن بك گراند چك هستى. ميشه عاجزانه تقاضا كنم اگه جوابى از سمت اون نماينده پارلمان اومد خبر بديد به منم؟

دوستان من یک مختصری در مورد پروسه بک گراند چک اینجا می‌نویسم شاید دونستنش مفید باشه :
    This is a serious & time-consuming stage, involving many agencies, including CSIS, Interpol, NASC, Database Checking &
    touch-base with Local Police. Many things are considered here... the No. of countries visited, Applicant coming from 'certain' countries, ex-Servicemen [including Law Enforcement services], Prolonged stay in a country w/out sufficient docs to prove cause, frequent traveling to certain nations, your
    *Name (?), Inter-Religion/Nationality Marriages etc.

علت طولانی بودن این پروسه اینست که پرونده متقاضیان توسط اداره مهاجرت به چند سازمان مختلف ارجاع داده میشه که در متن بالا میتونید هر کدوم از این سازمانها رو جستجو کنید. هر کدوم از این سازمانها برای بررسی و ارسال جواب پروسه خاص خودشون رو دارند و این پروسه چک امنیتی چیزی نیست که مثلا یک نماینده پارلمان به تنهایی بتونه راجع بهش کاری انجام بده و حتی وقتی نهاد های نظارتی قصد دارند پیگیری کنند که چرا این پروسه اینقدر طولانی هست پاسخ اینه که امنیت اولویت اول برای دولت کانادا هست و دولت حاضر نیست امنیت رو با بالا بردن سرعت عمل به خطر بندازه.

امیدوار هستم هرچه زودتر همه متقاضیان خبر خوب دریافت کنند.