نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: 1

رأی دهندگان
0. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
صفحه 5 از 202 نخستنخست 12345678910111213141555105 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 41 تا 50 , از مجموع 2015

موضوع: بحث راجع به نرم افزار شبیه ساز TOEFL شرکت E-T-S (سوالات و مشاوره محتوایی)

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Electrical Telecommunication Engineering -University of Melbourne

پیش فرض پاسخ : بحث راجع به T__P__O های شرکت E_T_S

سلام دوستان عزیز
    دوست داشتم چندتا ار اطلاعاتمو عرض کنم خدمتتون
    اول اینکه راجع به پستی که y2dark عزیز نوشتن خواستم بگم که خیلی جالبه که این آزمونها توی کتاب کمبریج و برونس هم خیلی دیده میشه و این کتاب ها هم ریدینگ های نسبتا سخت تری داره و من خودم پارسال دوبار تافل دادم و دیدم که نمره ریدینگم که از آزمونای کمبریج گرفتم (مخصوصا دوتای آخر) چقدر نزدیک به نمره امتحان واقعیم بود .
    دوما اینکه خیلی از لیسنینگهای تی پی او هم که ساده هست برای کتاب لانگمن هستش . بنظرم لیستنینگ رو اگه از برونس خوب بزنید به هیچ نمونه سوالی دیگه نیاز نخواهید داشت.
    یه نکته هم راجع به لیستنینگ های تکراری می خواستم بگم. نمیدونم این لیستنیگ ها نمره داره یا نه اما من امتحان اولم رو 18 شدم تو امتحان دوم چون این 3 لیستنینگ برام آشنا بود و خوب البته بیشتر هم کار کرده بودم 26 شدم. بنظرم حتما خوب بخونیدشون چون هرچی هم که نباشه و نمره نداشته باشه حداقل میشه تو اون زمان استراحت کرد.
    موفق باشید

Member shahla_em آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    chemical engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط ya3r نمایش پست ها
    دوست عزیز خیلی متشکر که تجربیاتتون رو در اختیار بقیه گذاشتید. امیدوارم دیگران هم این کار رو بکنند و این قسمت رو پربار تر کنند.
    پس کلا تا اینجا میشه گفت که ریدینگای تی پی او سخت تر و لیسنینک هاش آسونتر از آزمون اصلیه.
    فکر میکنم لیسنینگ های آخری نزدیک تر به آزمون باشه. بد نیست دوستانی که نزدیک ازمون هستند از پک های آخر هم استفاده کنند.
    (البته هنوز قطعی نیست اما دیدم که مطالبش طولانی تر و سنگین تره.)

امیدوارم که موفق باشید و نمره خوبی داشته باشید.
    اقا یاسر به نظرم علت این که لیسنینگ هاش خوب نیست اینه که سرعتی که از tpo واقعی ضبط شدن کم تره یا کم ترش کردن.

ولی آخری ها سرعتشون بهتره مخصوصا 26 که عالی بود

Junior Member ya3r آواتار ها

فکر میکنم بخاطر این باشه که اولی ها از نظر زمانی مثالا مال دو سال پیش بوده و رفته رفته آزمون هم که تغییر کرده آزمایشی هام به نسبه تغییر کردن. فکر میکنم همین مساله تو ریدینگ هم باشه چون پک های اول سوالی که باید تو متن بگردی (مثل منظور نویسنده - کدوم تومتن نیومده و ...) که زمان بره بیشتره تا سوالایی مثل it,this,... که میپرسه به چی بر میگرده که به نسبت کمتر وقت میبره.
    از هر کاری که میترسی، انجامش بده.

Member

دوستان بنظرتون سرعت 1.4 خیلی زیاد نیست واسه این TPO ها؟ یا وضع من خیلی خرابه....

من امروز 17 نوامبر امتحان دادم. حدود 11 تا از تی‌پی‌او هارو زده بودم. ریدینگاش به نظرم خیلی شبیه بودن. هم سخت داشت و هم آسون. لیسنینگ من بیشتر از شماره‌های اول تی‌پی‌او استفاده کرده بودم، ولی امتحان هم سریعتر از اونا بود و هم با حجم اطلاعات بیشتر و حتی بدون 1 ثانیه وقفه بینش. اسپیکینگ و رایتینگ هم که کاملاً مشابه بود.
    فقط یک چیزی بگم، این موضوعی که موضوعات مشابه تو قسمت‌ها تکرار میشه رو سعی کنید سر جلسه فراموش کنید. من یکی از ریدینگام شبیه موضوعاتی بود که قبلاً شنیده یا خونده بودم (یادم نمیومد از ریدینگ بوده یا لیسنینگ) به هر حال چند دقیقه‌ای فکرم مشغول کرده بود که از کجا (کمبریج، بارونز یا تی‌پی‌او) و تو چه قسمتی خوندم. به هرحال تقریباً از نصفه‌های متن دیدم که دلایل عوض شد و با اون موضوع تو ذهنم دیگه تطابق نداشت. یعنی بعضیاش همون بود و بعضیاش نه. به هرحال این تی‌پی‌اوهارو کار کنید به این امید که موضوعات خیلی تکرار میشه، ولی سر امتحان به آزمون فکر کنید و سعی کنید از دانسته‌های قبلی‌تون برای درک مطلب استفاده کنید و نه برای پیدا کردن تشابهات و تفاوت‌ها با چیزهایی که خوندید.

Member

نقل قول نوشته اصلی توسط zdesign نمایش پست ها
    من امروز 17 نوامبر امتحان دادم. حدود 11 تا از تی‌پی‌او هارو زده بودم. ریدینگاش به نظرم خیلی شبیه بودن. هم سخت داشت و هم آسون. لیسنینگ من بیشتر از شماره‌های اول تی‌پی‌او استفاده کرده بودم، ولی امتحان هم سریعتر از اونا بود و هم با حجم اطلاعات بیشتر و حتی بدون 1 ثانیه وقفه بینش. اسپیکینگ و رایتینگ هم که کاملاً مشابه بود.
    فقط یک چیزی بگم، این موضوعی که موضوعات مشابه تو قسمت‌ها تکرار میشه رو سعی کنید سر جلسه فراموش کنید. من یکی از ریدینگام شبیه موضوعاتی بود که قبلاً شنیده یا خونده بودم (یادم نمیومد از ریدینگ بوده یا لیسنینگ) به هر حال چند دقیقه‌ای فکرم مشغول کرده بود که از کجا (کمبریج، بارونز یا تی‌پی‌او) و تو چه قسمتی خوندم. به هرحال تقریباً از نصفه‌های متن دیدم که دلایل عوض شد و با اون موضوع تو ذهنم دیگه تطابق نداشت. یعنی بعضیاش همون بود و بعضیاش نه. به هرحال این تی‌پی‌اوهارو کار کنید به این امید که موضوعات خیلی تکرار میشه، ولی سر امتحان به آزمون فکر کنید و سعی کنید از دانسته‌های قبلی‌تون برای درک مطلب استفاده کنید و نه برای پیدا کردن تشابهات و تفاوت‌ها با چیزهایی که خوندید.
    خسته نباشید دوست عزیز. میگم شما لیسنینگ های کمبریج و کاپلان رو هم زدین؟ اونا سخت تر بودن یا امتحان؟؟

Member zrahmati آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    مديريت بازرگاني ، علامه طباطبايي

نقل قول نوشته اصلی توسط zdesign نمایش پست ها
    منم سوال داشتم: اين كه ميگيد رايتينگ و اسپيكينگش هم كاملا مشابه بود از چه نظر ميگيد ؟ يعني همين نوع سوالات بود يا چي ؟
    و اينكه شما چه كتاباي ديگه اي رو كار كرده بوديد ؟
    البته اميدوارم كه آخرين باري بوده باشه كه تافل ميديد..

نقل قول نوشته اصلی توسط sharizonas نمایش پست ها
    خسته نباشید دوست عزیز. میگم شما لیسنینگ های کمبریج و کاپلان رو هم زدین؟ اونا سخت تر بودن یا امتحان؟؟
    کاپلان رو نزدم. کمبریج رو زدم و تقریباً نزدیک به آزمون بود. بارونز به نظرم کمی بالاتر از سطح امتحان هست لسینینگش. لیسنینگ تی‌پی‌او های آخر هم از دست ندید.

نقل قول نوشته اصلی توسط zrahmati نمایش پست ها
    منم سوال داشتم: اين كه ميگيد رايتينگ و اسپيكينگش هم كاملا مشابه بود از چه نظر ميگيد ؟ يعني همين نوع سوالات بود يا چي ؟
    و اينكه شما چه كتاباي ديگه اي رو كار كرده بوديد ؟
    البته اميدوارم كه آخرين باري بوده باشه كه تافل ميديد..
    ممنون. من دلتا رو کامل (البته این‌که میگم کامل به نحو خاصی بود، که اگر نمرم اومد و مساعد بود توضیح بیشتر میدم، چون واقعاً نمیدونم بازدش چقد بوده! )، بارونز 7 تا از کاملیت تستاش. کمبریج نرم‌افزارش. حدود 11 تا از تی‌پی‌اوها. آفیشال گاید ETS.
    اینکه میگم شبیه بود از نظر سرعت لیسنینگ‌های اسپیکینگ برای یادداشت‌برداری، فرمت خاصشون (مثلاً دو تا دلیل برای سؤال 3، 5 و 6 - به عبارتی میشه با ساختار نوت‌فول کاملاً جواب داد). و شباهت اینتگریتد رایتینگ (سه تا دلیل و رد یا اثباتشون).
    انشالا که نخواد امتحان بدم چون واقعاً داشت فرسایشی می‌شد این آخرا، ولی چه میشه کرد از استرس. به نظر من مهم‌ترین اسکیل تافل کنترل خودتون و غلبه بر استرستون سر جلسه هست. تمام تمرکز آدم به هم میریزه بعضی وقتا. مخصوصاً تو قسمت لیسنینگ و اسپیکینگ. شاید بتونم بگم تو اسپیکینگ تونستم 60 درصد اون توانایی که داشتم رو پیاده کنم! این نمی‌گم که بترسونمتون یا ناامید کنم. بلکه برعکس می‌گم تا هرکاری بکنید برای رفع این استرس (بدون قرص و این‌ها البته )، باید به خودتون بقبولونید که مثل اینکه دارین تو خونه برای خودتون آزمایشی می‌زنید. نمرتون خوب شد، که بهتر نشد باز هم میشه داد و دنیا تموم نمیشه. سعی کنید بعضی وقتا تو خونه حتی تو شلوغی یا با آهنگی چیزی هم تمرین کنید. چون اونجا بعضی وقتا شاید با کوچکترین حرکتی تمرکزتون بهم بریزه. بنابراین تمام شرایط برای خودتون یکبار تو خونه شبیه‌سازی کنید. دوم اینکه فکر کنید دارید تو خونه نمونه تست می‌زنید. سوم این‌که بدونید بعد از هر قسمتی هنوز یک قسمت دیگه مونده که میتونید بالاترین نمره رو بگیرید. حتی شما که نمیدونید، شاید همۀ اون جواب‌هایی هم که شانسی زدید یا مطمئن نبودید، همش درست بوده. با اطمینان کامل برید. شاید جای این بحث تو تاپیک دیگه‌ای بود، و هم طولانی شد. ولی گفتم چون خودم تا این حد شرایط کسی برام روشن نکرده بود. گفتم شاید به درد بخورن. آرزوی نمره 110 به بالا برای همه

Junior Member ali_ghassemi آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    دانشگاه تهران

سلام دوستان
    مرسی به خاطر تی پی او ها
    خیلی چیزه جالبیه
    ی سوالی داشتم
    دوستان میگن که لیسنینگ های تی پی او ها خیلی نزدیکه امتحان واقعی نیست ولی آخریاش بهتره
    من 40 روز دیگه تافل دارم تا الانم دلتا و کمبریج رو خوندم و تست های کمبریج و بارونز و تامسون رو زدم
    الان می خوام ریدینگ های این تی پی او ها رو بخونم
    ولی برا لیسنینگ می خوام ی کتاب بگیرم که سرعت لیسنینگاش و گزینه هاش سخت باشه
    بنظرتون آکسفورد خوبه یا تامسون یا کتاب دیگه ای هست؟
    ریدینگ همین تی پی او ها خوبه؟
    رو لیسنینگ و ریدینگ مشکل دارم بیشتر ولی رایتینگ و اسپیکینگ مشکلی نداره
    اگه لطف کنید کمک کنید ممنون میشم
    مرسی

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)