صفحه 1 از 5 12345 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 44

موضوع: جدید‌ترین و کاربردی‌ترین موضوعات در مهندسی برق قدرت

Junior Member

پیش فرض جدید‌ترین و کاربردی‌ترین موضوعات در مهندسی برق قدرت

سلام دوستان عزیز،

من سوالی داشتم راجع به جدید‌ترین و کاربردی‌ترین موضوعاتی که امروزه در مهندسی برق قدرت دارن کار میشن و بیشترین حجم مقالات و پروژه‌ها را به خودشون اختصاص دادند.

ممنون می شم دوستان اطلاعاتشون در این زمینه رو مطرح کنند...

Junior Member

پیش فرض پاسخ : جدید‌ترین و کاربردی‌ترین موضوعات در مهندسی برق قدرت

نقل قول نوشته اصلی توسط karen نمایش پست ها
    سلام دوستان عزیز،

من سوالی داشتم راجع به جدید‌ترین و کاربردی‌ترین موضوعاتی که امروزه در مهندسی برق قدرت دارن کار میشن و بیشترین حجم مقالات و پروژه‌ها را به خودشون اختصاص دادند.

سلام.تا جایی که من تحقیق کردم renewable energy sourses مخصوصا solar power systems این روزها جزو موضوع های تحقیق هست.
    موفق باشید

Member
    رشته و دانشگاه
    Eelectrical Engineering - POWER

سلام دوستان عزیز،

سلام.
    همانطور که دوستمون گفت renewable energy خوب کار میشه اما فکر میکنم خیلی بیشتر از solar روی wind turbine کار میشه مخصوصا اروپا که پره!
    رو بازار هم کار میشه، مباحثی مثل تجدید ساختار و برنامه ریزی و ..
    موضوع بعدی مباحث دینامیکی مثل پایداری ولتاژ و زاویه ای و ... به همراه FACTS و HVDC
    اینا موضوعات سیستمی بودن که من راجع بهش اطلاعات داشتم. موضوعات الک قدرتی هم هستند که بیشتر روشون کار میشه مخصوصا آمریکا و کانادا که من با توجه به فیلدم اطلاعات چندانی ندارم.

Junior Member

خیلی‌ ممنون از راهنمایی‌ تون دوستان عزیز،

راستش من خودم بیشتر دنبال موضوعات جدید و کاربردی تر در قدرت هستم نه صرفا مباحث نظری و تئوری محض که اشاره کردین. مثلا کارهایی‌ که یک مقدار آزمایشگاهی و عملی‌تر باشه. حالا شما نظر خاصی‌ تو این زمینه دارین یا نه؟

سپاس گزارم...

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    power electrical eng. .mashhad

به نظر من در حیطه سیستم اگه کار کنین خیلی خوب هست.
    چون سیستمها همیشه دارن به روز میشن و تکنولوژیک تر میشن

ApplyAbroad Hero nima56 آواتار ها

خیلی‌ ممنون از راهنمایی‌ تون دوستان عزیز،

راستش من خودم بیشتر دنبال موضوعات جدید و کاربردی تر در قدرت هستم نه صرفا مباحث نظری و تئوری محض که اشاره کردین. مثلا کارهایی‌ که یک مقدار آزمایشگاهی و عملی‌تر باشه. حالا شما نظر خاصی‌ تو این زمینه دارین یا نه؟

سپاس گزارم...
    ببخشید ولی من فکر می کنم مباحث پایداری ولتاژ و زاویه ای و ... به همراه FACTS و HVDC و renewable energy به اندازه کافی کاربردی هست.مطمئنا تحقیقات در کشورهای پیشرفته اکثرا کاربردی است چون پولشو صنعت میده مثل ایران کار تئوری محض نیست زیرا از نتیجه اون استفاده می کنند. منظور از کارهای "یک مقدار آزمایشگاهی و عملی‌تر" چیه؟
    من خودم با renewable energy موافقم.
    روزگار است، آنكه گه عزت دهد گه خوار دارد. چرخ بازيگر از اين بازيچه ها بسيار دارد. "قائم مقام فراهانی"

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط nima56 نمایش پست ها
    ببخشید ولی من فکر می کنم مباحث پایداری ولتاژ و زاویه ای و ... به همراه FACTS و HVDC و renewable energy به اندازه کافی کاربردی هست.مطمئنا تحقیقات در کشورهای پیشرفته اکثرا کاربردی است چون پولشو صنعت میده مثل ایران کار تئوری محض نیست زیرا از نتیجه اون استفاده می کنند. منظور از کارهای "یک مقدار آزمایشگاهی و عملی‌تر" چیه؟
    من خودم با renewable energy موافقم.

ممنون دوستان گل،

راستش من منظورم از عملی‌ و آزمایشگاهی بودن اینه که شما پروژه‌ای که داری کار میکنی‌ فقط جنبهٔ تئوری و یا برنامه نویسی نداشته باشه و وارد فاز کار با دستگاه‌های مختلف الکتریکی و تست کردن تجهیزات و خلاصه کارهای اجرایی برق که شما در واقع از اون یک نتیجهٔ مهندسی عملی‌ به دست میارید، بشه. مثل کارهایی‌ که تو آزمایشگاه فشار قوی HV انجام می‌شه.

Member
    رشته و دانشگاه
    Eelectrical Engineering - POWER

ممنون دوستان گل،

راستش من منظورم از عملی‌ و آزمایشگاهی بودن اینه که شما پروژه‌ای که داری کار میکنی‌ فقط جنبهٔ تئوری و یا برنامه نویسی نداشته باشه و وارد فاز کار با دستگاه‌های مختلف الکتریکی و تست کردن تجهیزات و خلاصه کارهای اجرایی برق که شما در واقع از اون یک نتیجهٔ مهندسی عملی‌ به دست میارید، بشه. مثل کارهایی‌ که تو آزمایشگاه فشار قوی HV انجام می‌شه.
    من فکر نمیکنم به جز مباحثی از فشار قوی هیچ زمینه دیگه رو پیدا کنی که با دستگاه های الکتریکی کار کنی. من خودم به جز تزم رو یه پروژه درباره FACTS تو یه شرکت کار میکنم که اونم تماما نرم افزاریه و 95% فکر میکنم اونور هم اینطور باشه. در ضمن نرم افزارهایی هم وجود دارن دیگه، قرار نیس برنامه نویسی کنی اگه مشکلت اونه. اما اگه کار با دستگاه رو دوست داری برو همون سمت فشار قوی چون کار با دستگاه تو بقیه زمینه ها کار تکنسیناست نه مهندسا.

Junior Member

موضوع هایی که مطرح شد همشون کاربردی هستند.اینجا (ایران) که تازه دارن نیروگاه های خورشیدی و بادی میزنند. کشورهای پیشرفته هم که این نیروگاه ها رو دارن هنوز دارن روی بهتر کردنشون کار می کنن.در ضمن جاهایی که شرایط وجود داشته باشه نیروگاه های اقیانوسی و زمین گرمایی هم جزو مباحث به روز هست.

اگر قصد ایران موندن دارید سیستم ولی اگر می خواهید به خارج از کشور برید بستگی به کشور مورد نظر،برای اروپا(آلمان و اتریش) فشار قوی،کانادا سیستم (شبیه سازی سیستم قدرت)و ماشین و الکترونیک قدرت و برای آمریکا ماشین و الکترونیک قدرت طرفداران زیادتری دارد.

صفحه 1 از 5 12345 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)