سلام دوستان خوب سایت applyabroad
من یک مشکلی دارم و ازتون خواهش میکنم که من را در این مشکل یاری فکری بدین چون من خیلی هم زمان برای تصمیم گیری ندارم و از همه ی دوستان میخوام که اگه میتونن لطف کنن و من را راهنمایی کنن.
من از دانشگاهIdaho State University آمریکا برای مقطع لیسانس پذیرش دارم و ویزا هم گرفتم و با توجه به میزان واحدی که اینجا در یکی ار دانشگاه ها گذراندم یک چیزی در حدود 2.5 (دو و نیم)(یا نهایتا 3 ) سال باید امریکا بمونم و درس بخونم تا فارغ التحصیل بشم.
اما از طرفی من برادرم در آلمان فوق میخونه و من این شانس را هم دارم که به المان برم. البته باید بگم که من در آلمان یا میتونم بروم یک دانشگاه معمولی که با توجه میزان واحدی که ازم قبول میکنن چیزی در حدود 1سال یا 1.5 سال طول میکشه یا اینکه بروم یک دانشگاه خیلی خوب که از الان در حدود 2.5 سال طول میکشه.البته باید بگم که هر دو این دانشگاه ها در شهرهای مختلفی هستن و من پیش داداشم نخواهم بود و داداشم هم در کمتر از یک سال دیگه فوقش را میگیره و حالا برنامه بعدیش معلوم نیست.
اما من برای بعد از لیسانس برنامه دارم که برای مقطع فوق لیسانس ادامه بدم ولی خب نمیتونم و فکر هم نمیکنم خیلی معقول و منطقی باشه که صد در صد بگم کدام کشور مد نظر من هست. من به کانادا و امریکا هم فکر میکنم و البته به کشورهایی مثل آلمان و انگلیس ولی این مساله ای هست که من بعد از اتمام لیسانس و با توجه به نتایج پذیرش دانشگاه های مختلف از کشورهای مختلف باید تصمیم بگیرم. من رشته مهندسی مکانیک درس میخونم. از نظر احساسی باید بگم که تا الان تجربه مستقل زندگی کردن را نداشتم ولی روبط اجتماعیم بد نیست و حالا متاسفانه باید یک سری چیز ها را تحمل کرد.در امریکا فامیل خاصی نداریم و از نظر زبان خدا را شکر مشکلی ندارم.هزینه چه آلمان و چه آمریکا را باید خودم پرداخت کنم و هیچ گونه کمک هزینه ای وجود نداره.21 سال سن دارم. یک بار آلمان رفتم و به امید خدا برای ویزا نباید مشکلی داشته باشم. فکر میکنم بتونم برای آلمان ویزای چند بار ورود بگیرم که اگر دلک خواست بورم و بیایم. چیز دیگه ای به ذهنم نمیرسه که بخوام اضافه کنم. اول اینکه اگر شما جای من بودین کدام را انتخاب میکردین؟ دوم اینکه دانشگاهی که آدم برای لیسانس انتخاب میکنه چقدر مهم هستش؟ و سوال دیگه اینکه با وجود اینکه من ویزا گرفتم ولی اگر امریکا نروم اگر بعدا بخواهم برای ویزا آمریکا مثلا برای فوق اقدام بکنم به مشکل بر میخورم؟
ازتون تشکر میکنم که تا آنجایی که میتونین من را راهنمایی کنین.
با تشکر- محسن