نقل قول نوشته اصلی توسط nafas
با سلام
دوست خوبم بابک جان .
آلمان سومین کشور از لحاظ اقتصادی هستو از لحاظ بهداشت و بیمه خوب بهتر و ارزانتر از امریکا هست. رفت و امد به ایران که بسیار برای هممون مهمه به خاطر خانوادهامون از المان بسیار راحت تر و ارزان تر و شدنی تر است. المان کشوری صنعتی هستش که بازار کاری مناسبی داره(البته از لحاظ کار امریکا بهتره). در کل موقعیت های زیادی به خاطر بودن در اروپا و اینکه شما چندین کشور دورو برتون باشه مزیت اونجاست. امریکا و کانادا فقط اسم در کردن که الکلم نیست البته اینها کشور های خیلی خوبین مخصوصا دانشگاهای امریکا که قابل مقایسه اصلا نیست با هیچجا. ولی همش که درس نیست!
به هر حال من نظر خودم را میگم .من خودو یه زمانی عشق امریکا بودم . سنم که گذشت با شناخت بیشتر فهمیدم اروپا نقطه باحالتریه(تا حال رو چی بدونین) باسه من یکی . یه زندگی اروم .اب و هوای خوب وامنیت مهه . من شخصا در کشوری که حتی سفارت نداریم میترسم سرمایه و خانواده تشکیل بدم.
امیدوارم همه موفق باشین. هر جا که هستین . این نظرات کلی و شخصیه . هیچ کس نمیتونه قطعا بگه.
هر کی باید ببینه هدفش از ترک دیار چیه؟ امریکا معروفه به سرزمین ارزو ها!! البته دوستای المانی که میرن امریکا احتمالا خوشی زده اونجای دلشون.
در این که آلمان یکی از قوی‌ترین اقتصادهای جهانه هیچ شکی نیست، اما فاصله‌ی بین آمریکا با دومین اقتصاد قدرتمند دنیا که ژاپنه بسیار زیاده و به طور کلی از نظر اقتصادی آمریکا رو با کشور دیگه‌ای نمی‌شه مقایسه کرد (منبع). غیر از پایین‌تر بودن حقوق‌ها در آلمان، مساله‌ی دیگه‌ای که من از دوستان آلمانی‌ام شنیده‌ام، بالا بودن مالیات‌هاست که اون هم مزید بر علت می‌شه و باعث می‌شه که از نظر اقتصادی آمریکا شرایط بهتری داشته باشه.

در نهایت خوبه که تاکیدی روی حرف ars هم داشته باشم. اگر پرداخت هزینه‌های دانشگاه برای شما ممکنه دشوار باشه، به احتمال زیاد در آلمان شرایط بهتری خواهید داشت و بعد از گرفتن لیسانس می‌تونید برای ادامه‌ی تحصیل از دانشگاه‌های آمریکا پذیرش و فاند بگیرید و تحصیلات‌تون رو در آمریکا ادامه بدهید.