صفحه 1 از 19 1234567891011 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 181

موضوع: آلمان یا آمریکا

moh_sen
    Guest

پیش فرض آلمان یا آمریکا

سلام دوستان خوب سایت applyabroad
    من یک مشکلی دارم و ازتون خواهش میکنم که من را در این مشکل یاری فکری بدین چون من خیلی هم زمان برای تصمیم گیری ندارم و از همه ی دوستان میخوام که اگه میتونن لطف کنن و من را راهنمایی کنن.
    من از دانشگاهIdaho State University آمریکا برای مقطع لیسانس پذیرش دارم و ویزا هم گرفتم و با توجه به میزان واحدی که اینجا در یکی ار دانشگاه ها گذراندم یک چیزی در حدود 2.5 (دو و نیم)(یا نهایتا 3 ) سال باید امریکا بمونم و درس بخونم تا فارغ التحصیل بشم.
    اما از طرفی من برادرم در آلمان فوق میخونه و من این شانس را هم دارم که به المان برم. البته باید بگم که من در آلمان یا میتونم بروم یک دانشگاه معمولی که با توجه میزان واحدی که ازم قبول میکنن چیزی در حدود 1سال یا 1.5 سال طول میکشه یا اینکه بروم یک دانشگاه خیلی خوب که از الان در حدود 2.5 سال طول میکشه.البته باید بگم که هر دو این دانشگاه ها در شهرهای مختلفی هستن و من پیش داداشم نخواهم بود و داداشم هم در کمتر از یک سال دیگه فوقش را میگیره و حالا برنامه بعدیش معلوم نیست.
    اما من برای بعد از لیسانس برنامه دارم که برای مقطع فوق لیسانس ادامه بدم ولی خب نمیتونم و فکر هم نمیکنم خیلی معقول و منطقی باشه که صد در صد بگم کدام کشور مد نظر من هست. من به کانادا و امریکا هم فکر میکنم و البته به کشورهایی مثل آلمان و انگلیس ولی این مساله ای هست که من بعد از اتمام لیسانس و با توجه به نتایج پذیرش دانشگاه های مختلف از کشورهای مختلف باید تصمیم بگیرم. من رشته مهندسی مکانیک درس میخونم. از نظر احساسی باید بگم که تا الان تجربه مستقل زندگی کردن را نداشتم ولی روبط اجتماعیم بد نیست و حالا متاسفانه باید یک سری چیز ها را تحمل کرد.در امریکا فامیل خاصی نداریم و از نظر زبان خدا را شکر مشکلی ندارم.هزینه چه آلمان و چه آمریکا را باید خودم پرداخت کنم و هیچ گونه کمک هزینه ای وجود نداره.21 سال سن دارم. یک بار آلمان رفتم و به امید خدا برای ویزا نباید مشکلی داشته باشم. فکر میکنم بتونم برای آلمان ویزای چند بار ورود بگیرم که اگر دلک خواست بورم و بیایم. چیز دیگه ای به ذهنم نمیرسه که بخوام اضافه کنم. اول اینکه اگر شما جای من بودین کدام را انتخاب میکردین؟ دوم اینکه دانشگاهی که آدم برای لیسانس انتخاب میکنه چقدر مهم هستش؟ و سوال دیگه اینکه با وجود اینکه من ویزا گرفتم ولی اگر امریکا نروم اگر بعدا بخواهم برای ویزا آمریکا مثلا برای فوق اقدام بکنم به مشکل بر میخورم؟
    ازتون تشکر میکنم که تا آنجایی که میتونین من را راهنمایی کنین.
    با تشکر- محسن

پیش فرض پاسخ : آلمان یا آمریکا

Making such decision depends only on you and no one can help you completely....But if I were you, I would never hesitate to go to USA, since being in an English speaking country is never comparable to any other...Besides job opportunities seems to be better in the USA rather than Germany after you finished your studies in each level....On the other hand, if you know German, Germany is also a good place for studying and life itself, and here has become a multicultural environment in the recent years...However both have their own advantages and disadvantages...don't forget that YOU are the only person could help you in this decision making...
    Keep calm...Time will solve any problem

آمریکا:
    1- پذیرش OK
    2- ویزا OK
    3- انگلیسی زبان
    4- دوره تحصیل بلند تره - فقط 21 سالته!
    5- با توجه به تجربه دوستان محیط زندگی و جامعه آمریکا برای ایرانیها بهتر از اروپاست
    6- امکان کار در حین تحصیل در آمریکا بهتره
    7- بر گشتن از آمریکا در حین تحصیل برای دیدن خانواده ریسک بزرگیه.

آلمان:
    1- پذیرش هنوز 100% نیست
    2- ویزا هنوز 100% نیست
    3- دانشگاه های خیلی محدودی در آلمان هستند که دوره Bsc رو به زبان انگلیسی ارائه کنند - به احتمال زیاد نیاز هست که آلمانی بخونی که خودش وقت گیر هست.
    4- داداشت تو آلمان زندگی میکنه . درسته که تو یک شهر با هم نیستین ولی دلگرمی بزرگی هست
    5- بطور کل از نظر هزینه مناسبتر از آمریکا هست.
    6- برای فارغ التحصیل های رشته مکانیک بخصوص گرایش ساخت اتومبیل بازار کار خوبی در آلمان فراهم هست.

اینها چیزایی هستن که من الان به ذهنم رسید ... خودت مقایسه کن
    Moving to Germany

Junior Member

نمیشه با قاطعیت نظر داد ولی من فکر میکنم الان با توجه به سن شما و موقعیت شما آلمان بهتره..
    البته من دارم با این فرض نظر میدم که شما بری دانشگاه انگلیسی زبان و مشکل ویزا نداری..چون دانشگاهی که شما نام بردی با پوزش البته دانشگاه خیلی تاپی در مهندسی نیست و فکر کنم دانشگاه معمولی هست(چون قصد راهنمایی هست باید همه چیز را در نظر گرفت) و واسه این فکر کنم اگه دانشگاهی معمولی در آلمان بری چون کمتر هم طول میکشه بهتر هست و حتی اگر دانشگاه خیلی خوب هم بری که ار نظر علمی از دانشگاه ]مریکا بهتر باشه چون مدت زمانش با آمریکا فرقی نمیکنه باز به نظر من بهتره..
    در ثانی فکر نمیکنم واسه لیسانس ارزش داشته باشه که مجبور شی تا چند سال ایران نیای و نمیتونی هم بیای چون به ریسکش نمی ارزد و در ثانی اگر برگردی هیچ مدرکی نداری، چون بچه هایی که واسه ارشد و دکتری میرن حداقل اگه مجبورشن برگردن یک مدرک لیسانس یا ارشد را دارن.

المان بهتره . اگه من بودم میرفتم المان . حتی اگر المانی بخونی بازم بهتره . چون ارزونه همین.
    شب سردي است، و من افسرده. راه دوري است، و پايي خسته. تيرگي هست و چراغي مرده. مي کنم تنها از جاده عبور: دور ماندند ز من ادمها. سايه اي از سر ديوار گذشت، غمي افزود مرا بر غمها. فکر تاريکي و اين ويراني بي خبر آمد تا با دل من قصه ها ساز کند پنهاني. نيست رنگي تا بگويد با من اندکي صبر سحر نزديک است. هر دم

ApplyAbroad Champion

بچه‌ها در پیام‌های قبلی به نکات بسیار خوبی اشاره کرده‌اند و تقریبا تمام مزایا و معایب مهم رو گفته‌اند. اگر من به جای شما بودم و بحث بین آلمان و آمریکا به طور کلی بود، بدون شک آمریکا رو انتخاب می‌کردم. من دوستان آلمانی زیادی دارم که در آمریکا زندگی می‌کنند و به هیچ وجه قصد بازگشت به کشور خودشون رو ندارند و مشکلات اجتماعی و اقتصادی رو مهم‌ترین علل این تصمیم‌شون می‌دونند. تازه این افراد خودشون آلمانی هستند، من شنیده‌ام که آلمان برای خارجی‌ها کشور چندان مناسبی نیست و نژادپرستی همچنان یکی از مشکلات آلمانه. در نتیجه به احتمال زیاد شما بعد از چند سال زندگی در آلمان ترجیح خواهی داد که به آمریکا بری و در این صورت بهتره که از همون اول این کار رو بکنی. اما مشکل اصلی در آمریکا به عقیده‌ی من اینه که شما از Idaho پذیرش گرفتی. اون دانشگاه، دانشگاه خیلی خوبی نیست، اما شما این شانس رو داری که معدل خوبی در لیسانس بدست بیاری و بعد از اتمام لیسانس از یک دانشگاه بسیار خوب پذیرش بگیری. غیر از مساله‌ی دانشگاه، این رو هم باید بگم که Idaho ایالت بسیار کم جمعیت و تقریبا دور افتاده‌ایه و خیلی از چیزهایی که در مورد آمریکا شنیدی ممکنه در اون ایالت وجود نداشته باشه و به احتمال زیاد به طور کلی مهاجر زیادی نداره. در نتیجه باید ببینی که آیا این برات پذیرفتنیه که حدود ۳ سال در چنین ایالتی زندگی کنی یا خیر.

با سلام
    دوست خوبم بابک جان .
    آلمان سومین کشور از لحاظ اقتصادی هستو از لحاظ بهداشت و بیمه خوب بهتر و ارزانتر از امریکا هست. رفت و امد به ایران که بسیار برای هممون مهمه به خاطر خانوادهامون از المان بسیار راحت تر و ارزان تر و شدنی تر است. المان کشوری صنعتی هستش که بازار کاری مناسبی داره(البته از لحاظ کار امریکا بهتره). در کل موقعیت های زیادی به خاطر بودن در اروپا و اینکه شما چندین کشور دورو برتون باشه مزیت اونجاست. امریکا و کانادا فقط اسم در کردن که الکلم نیست البته اینها کشور های خیلی خوبین مخصوصا دانشگاهای امریکا که قابل مقایسه اصلا نیست با هیچجا. ولی همش که درس نیست!
    به هر حال من نظر خودم را میگم .من خودو یه زمانی عشق امریکا بودم . سنم که گذشت با شناخت بیشتر فهمیدم اروپا نقطه باحالتریه(تا حال رو چی بدونین) باسه من یکی . یه زندگی اروم .اب و هوای خوب وامنیت مهه . من شخصا در کشوری که حتی سفارت نداریم میترسم سرمایه و خانواده تشکیل بدم.
    امیدوارم همه موفق باشین. هر جا که هستین . این نظرات کلی و شخصیه . هیچ کس نمیتونه قطعا بگه.
    هر کی باید ببینه هدفش از ترک دیار چیه؟ امریکا معروفه به سرزمین ارزو ها!! البته دوستای المانی که میرن امریکا احتمالا خوشی زده اونجای دلشون.
    شب سردي است، و من افسرده. راه دوري است، و پايي خسته. تيرگي هست و چراغي مرده. مي کنم تنها از جاده عبور: دور ماندند ز من ادمها. سايه اي از سر ديوار گذشت، غمي افزود مرا بر غمها. فکر تاريکي و اين ويراني بي خبر آمد تا با دل من قصه ها ساز کند پنهاني. نيست رنگي تا بگويد با من اندکي صبر سحر نزديک است. هر دم

Junior Member

در تکمیل صحبت های بابک خان باید بگم که شما چون گفتی 21 سالت هست یعنی تقریبا باید سال سوم باشی و این نکته را هم در نظر بگیر که یک موقع خسته نشی ار اینکه دوره کارشناسی خیلی طول کشید. چون من دوستی داشنم که وسط لیسانس چون اقامت کاناداشون درست شد رفت و وقتی باهاش حرف میزدی میگفت خسته شده از بس لیسانس طول کشیده و فقط به این فکر میکرد که زودتر مدرکشو بگیره. اینو گفتم چون بدونی یک موقع چون شما میگی در آمریکا 2.5-3 سال طول میکشه و فامیل هم نداری و چون امکان امدن به ایران نیست و شاید خانواده هم نتونن بیان و با توجه به گفته بابک مبنی بر اینکه idaho ایالت چندان دلنوازی نیست ببین میتونی با این مسائل راحت کنار بیای؟ اما اگر اینجور که شما میگی با 1.5 سال در یک دانشگاه معمولی در المان میتونی تمام کنی و به هر حال داداشت اونجاس اگر بتونی تو این یک سال خودتو خوب نشان بدی با توجه به اینکه معدل دو سال اخر هم خیلی مهم هست راخت میتونی از دانشگاه های بهتری در امریکا پذیرش بگیری. یک چیزی هم که الان به ذهنم رسید اینکه من فکر کنم واسه شروع یک زندگی مستقل در سن شما اروپا بهتر باشه و بعد که یک کم جا افتادین واسه امریکا و کانادا اقدام کنین. در هر صورت موفق باشین.

ApplyAbroad Champion

رشته و دانشگاه
    Stanford, Mechanical Eng

الان مساله هزینه برای تو خیلی‌ مهم. گفتی‌ هیچ کمکی‌ نداری یعنی‌ باید خودت کار کنی‌ و هزینه رو در بیاری و خانواده کمکی‌ نمی‌کنه درسته؟

اگه اینطور باشه مهمترین مساله همین مساله هزینه است چون هزینه تحصیل و زندگی‌ در آمریکا بیشتر از آلمانه. خیلی‌ خوب میشد اگه میزان شهریه‌ای که باید تو آمریکا و آلمان رو بعدی رو به ما میگفتی‌. تا اونجایی که من خبر دارم بعضی‌ از دانشگاه هائ آلمان خیلی‌ ارزون هستن.

البته حرف‌ای بابک کاملا درسته و خود اروپایی‌‌ها آرزو دارن آمریکا بمونن. توی دانشگاه من با چندین نفر آلمانی‌ و فرانسوی (۲ تا از بهترین کشور‌ای اروپا) دوستم که ارزوشون اینجا بمونن. البته شما با تحصیل در آلمان شانست رو برای تحصیل در مقاطع بعدی از دست نمیدی ولی‌ مشکلات نژاد پرستی‌ رو هم تا حدودی باید تحمل کنی‌.
    Don't be afraid that your life will end;
    be afraid that it will never begin

Senior Member

من اگه جاي شما بودم بدون شك آمريكا رو انتخاب مي كردم. چون چند سال سختي بيشتري مي كشيد ولي آينده خيلي بهتري داريد. اگه ليسانس خوب كار كنيد براي فوق هر دانشگاهي بخوايد مي تونيد بريد. كم بودن سن شما يه امتياز خيلي مثبته كه بايد ازش استفاده كنيد و در تصميم گيري وزن زيادي رو براش قايل بشيد.

صفحه 1 از 19 1234567891011 ... آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)