صفحه 10 از 19 نخستنخست 12345678910111213141516171819 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 91 تا 100 , از مجموع 181

موضوع: آلمان یا آمریکا

Junior Member

پیش فرض پاسخ : آلمان یا آمریکا

نقل قول نوشته اصلی توسط pouria007 نمایش پست ها
    پست داک یکی از معدود شغلای آمریکاس که روند ویزاش "نسبتاً" کم دردسرتره. ولی خب بستگی داره بخواین کار آکادمیک بکنین یا صنعتی. عشق آمریکا باشین یا آلمان.
    بحث عشق که کاملا پیش پا افتادست. برای کسی که خارج از ایران زندگی کرده پر واضحه که خارجی خارجیه و کلا از جامعه ایزوله میشه. در نتیجه عشقتم برباد فنا میره!
    من مهمترین دغدغه ام زبانه و کشور انگلیسی زبانو ترجیح میدم اما واقعا دیدی از آینده ام در آمریکا ندارم. مخصوصا در مورد اقامت و پیدا کردن کار بعد از پسداک. متاسفانه هرچقدر دنیال مدارج بالاتری از علم بری تعداد کارهاییم که میتونی پیدام کنی محدودتر میشن!

Banned
    رشته و دانشگاه
    ME - WVU

نقل قول نوشته اصلی توسط r_n_s_s نمایش پست ها
    بحث عشق که کاملا پیش پا افتادست. برای کسی که خارج از ایران زندگی کرده پر واضحه که خارجی خارجیه و کلا از جامعه ایزوله میشه. در نتیجه عشقتم برباد فنا میره!
    من مهمترین دغدغه ام زبانه و کشور انگلیسی زبانو ترجیح میدم اما واقعا دیدی از آینده ام در آمریکا ندارم. مخصوصا در مورد اقامت و پیدا کردن کار بعد از پسداک. متاسفانه هرچقدر دنیال مدارج بالاتری از علم بری تعداد کارهاییم که میتونی پیدام کنی محدودتر میشن!
    تعداد کار کمتر نمیشه متاسفانه انتظارات بالاتر باعث کم شدن تعداد میشه. مطمین باشید پست داک بخونید امریکا جایی پیدا میشه استاد بشید ولی اینکه حتما فلان دانشگاه باشه ممکنه شما رو به المان برگردونه

Senior Member pouria007 آواتار ها

بله درسته ولی واقعا من تفاوت برخورد اروپایی متوسط با آمریکایی متوسط رو با پوست و استخون درک کردم. اروپاییه شاید کاملا با احترام باهات برخورد کنه ولی خودت قشنگ حس میکنی ازت خوشش نمیاد ) ولی خب آمریکایی متوسط گرمتر برخورد میکنه معمولا گرچه همه جا نژاد پرست پیدا میشه ولی خب این یه حقیقته
    اون مدارج بالاتر رو هم واقعا قبول دارم واقعا معضلیه
    The world needs dreamers and the world needs doers. But above all, the world needs dreamers who do

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط pouria007 نمایش پست ها
    بله درسته ولی واقعا من تفاوت برخورد اروپایی متوسط با آمریکایی متوسط رو با پوست و استخون درک کردم. اروپاییه شاید کاملا با احترام باهات برخورد کنه ولی خودت قشنگ حس میکنی ازت خوشش نمیاد ) ولی خب آمریکایی متوسط گرمتر برخورد میکنه معمولا گرچه همه جا نژاد پرست پیدا میشه ولی خب این یه حقیقته
    اون مدارج بالاتر رو هم واقعا قبول دارم واقعا معضلیه
    بهرحال هرکسی دنبال منفعت خودشه. همون اوروپایی که میتونه بهت کار نده، و میده! حالا طبق منطق خودشم باهات برخورد میکنه یا حالا فرهنگ برخوردش با خارجیها. شما که هر دو جا تشریف داشتید وضعیت پیدا کردن کار رو تو کجا راحتتر دیدید؟ پوزیشن قطعا تو آمریکا بیشتر هست اما متاسفانه سیتیزن میخوان باشی. از طرفی من خیلی ایرانی دیدم که سالهاست اونجان بخاطر ویزای یکبار ورود خارج نشدند و همش هی پسداک میخونند. من الان تو المان میتونم هر موقع اراده کردم برم ایران و برگردم + اینکه 27 تا کشور اروپاییم میتونم برم بدون هیچ مشکلی. الیته من خودم امریکا برای کنفرانس اومدم اما خب بحث زندگی کاملا جداست + قوانین مهاجرتی که من کاملا بی اطلاعم. هنوزم جواب سوال اولمو نگرفتم !

Senior Member pouria007 آواتار ها

بهرحال هرکسی دنبال منفعت خودشه. همون اوروپایی که میتونه بهت کار نده، و میده! حالا طبق منطق خودشم باهات برخورد میکنه یا حالا فرهنگ برخوردش با خارجیها. شما که هر دو جا تشریف داشتید وضعیت پیدا کردن کار رو تو کجا راحتتر دیدید؟ پوزیشن قطعا تو آمریکا بیشتر هست اما متاسفانه سیتیزن میخوان باشی. از طرفی من خیلی ایرانی دیدم که سالهاست اونجان بخاطر ویزای یکبار ورود خارج نشدند و همش هی پسداک میخونند. من الان تو المان میتونم هر موقع اراده کردم برم ایران و برگردم + اینکه 27 تا کشور اروپاییم میتونم برم بدون هیچ مشکلی. الیته من خودم امریکا برای کنفرانس اومدم اما خب بحث زندگی کاملا جداست + قوانین مهاجرتی که من کاملا بی اطلاعم. هنوزم جواب سوال اولمو نگرفتم !
    من سعی میکنم بند به بند جوابتونو بدم:
    1- بله ارتباط کاری و تحصیلی تقریباً همه جا اوکیه! قرار نیست کسی بهتون توهین کنه یا کم محلی کنه! چون بحث منفعته! صحبت من راجع به دوستی و ارتباط غیرکاری بود
    من با همگروهی های عرب خودم توی آزمایشگاه کاملاً همکاری موفقیت آمیزی داشتم و خیلی هم از همدیگه راضی بودیم ولی حتی یه بار هم با هم بیرون نرفتیم و ارتباطمون در حد همون همگروهی آزمایشگاه یا هم تیمی فوتبال باقی موند! چرا؟ چون منِ ایرانی نوعی، توی یه جامعه چندفرهنگی بزرگ نشدم و ارتباط گرفتن با یه خارجی واسم سخته! تازه من نژادپرست نیستم اگه بودم که دیگه واویلا
    2-من اونجا زندگی نکردم دوست عزیز اما مجبورم با یه تیم چندملیتی با اعضایی از کشورهای مختلف کار کنم. نظرات بنده طبق تجربیاتم از این همکاری بوده، واقعا برخوردشون متفاوت بود، هنوز یاد طرز برخورد بعضیاشون میفتم اعصابم خورد میشه. جالب اینجاست کوچیکترین توهینی بهم نکردن ولی با کم محلی نشون میدادن چقدر از منِ خاورمیانه ای بدشون میاد!
    3-والا درسته همه جا میگن آلمان قدرت سوم اقتصادیه و فلان ولی هرجور حساب کنیم اقتصاد آمریکا اوله، فرصتهای شغلیش هم با هیچ کجا قابل مقایسه نیست مخصوصا واسه کسی که دکتری داره!!
    4-ویزای آمریکا گرفتنش سخته و واسه رشته های حساس، سینگله! یه نفر با این قضیه اوکیه یه نفر هم نیست! من به شخصه نمیتونم برنگردم ایران! این انتخاب شخصی خودتونه
    5-برای کار در آمریکا لزوماً نباید سیتیزن باشین! یه سری به تاپیک های کار در آمریکا بزنین، اونا ازتون میخوان که وضعیت اقامتتون مشخص باشه نه اینکه سیتیزن باشین
    6-آلمان با این طرح بلوکارد خیلی مسیر اقامت و سیتیزنشیپش راحت شده اگه زبان آلمانی رو هم خوب بلد باشین واقعا گزینه خوبیه
    7-نهایتاً به خودتون بستگی داره که چیا اولویت اول زندگیتونن! واسه من یه زندگی آروم و امکان سفر به ایران خیلی خیلی مهمه ولی واسه خیلیا این مهم نیست حتی داشتم دوستایی که ترجیحشون این بود کلا برنگردن ایران!
    The world needs dreamers and the world needs doers. But above all, the world needs dreamers who do

Member
    رشته و دانشگاه
    کارشناسی, مهندسی نرم افزار

نقل قول نوشته اصلی توسط amirfriendship نمایش پست ها
    بزرگترین حسن آلمان نسبت به امریکا , رایگان بودن دانشگاههاش هست.حتی دانشگاههای انگلیسی زبانش هم رایگان داره.این یعنی با سالی حدود 10000 یورو می تونید زندگی کنید و جز هزینه اندک بیمه و حمل و نقل چیزی نمی پردازید. اما هزینه تحصیل در امریکا...!
    در مورد فرهنگ هم کاملا بدیهی است آلمانیها بسیار از امریکاییها با فرهنگ تر هستند.کافیه به نوابغ و بزرگان ادب و فلسفه و دانشمندان طول تاریخ 2 کشور نگاهی بندازید.
    در مورد نژادپرستی آلمان در حال تعدیل شدن ولی در مجموع فاصله زیادی با یک جامعه مولتی کالچرال داره.فکر کنم امروز یک قانونی تصویب کردند که برای پناهنده شدن هم باید زبان آلمانی بلد باشند.دلیلش هم این بود که فرد بتونه تو جامعه حل بشه.
    وضعیت اشتغال برای فردی که سرمایه دار نیست در آلمان بهتره.حکومت سوسیالیستی باعث میشه تا خدمات پزشکی و اجتماعی رایگان و یا کم هزینه زیادی به شما ارائه بشه.به شکلی که شما با ماهی 700 یورو میتونه زندگی کنی و با ماهی4000 یورو می تونی یک زندگی لاکچری داشته باشی. اما نباید فراموش کرد که سیل پناهندگان سالهای اخیر می تونه تاثیرات مثبت و منفی زیادی داشته باشه.شاید بشه گفت قبلا بازار کار بزرگی بود که همیشه تشنه نیروی کار از کارگر تا نیروی متخصص هست اما امروز مشخص نیست اینطور بمونه.از سوی دیگه حضور این پناهندگان باعث میشه جامعه بیشتر به سوی مولتی کالچرال شدن پیش بره.
    من در مورد امریکا خیلی نظر نمی دم.اما عملکرد اجتماعی و سیاسی و تبلیغاتی روزمره این کشور به نظرم خیلی عوامانه است. مردم بی دلیل مصرف گرا هستند و رویای امریکایی یک حرف واهی شده.همه تا خرخره بدهکارن و بانکها دارن سود می برن.امنیت شغلی پایین و مردمی که بویی از مطالعه و فرهنگ نبردن.نوابغی که در امریکا میبینید همه مهاجران هستند اما نوابغ آلمان , خود آلمانی ها هستند.البته پروفسور سمیعی را باید استثنا کرد!
    ولی این نشون میده فضای امریکا طوری نیست که ادم و به اوج برسونه.از این چند میلیون مهاجر در امریکا چند تاشون امریکن دریم و پیدا کردن و چند تاشون هوم لس شدن.

درود
    چقدر خوب حرف زدید واقعا حرف هایی بود که باید گفته میشد
    درست پست مال سال قبله ولی بنظرم باید یک اپدیتی بشه

اول اینکه از اونجایی که با یک رزومه خوب در امریکا میتونید فاند بگیرید این قضیه رایگان بودن دانشگاه های المان (یا با شهریه کم) زیاد تو چشم نیست.

دوم اینکه خیلیا از بچگی کلاس زبان انگلیسی رفتن و تو مدرسه هم تدریس شده پس اشنایی که با این زبان داریم بیشتر از زبان المانیه(هرچند من خودم المانیو ترجیح میدم!!!)

سوم اینکه بنظر من فرهنگ صرفا ربطی به فیلسوفان و عارفان نداره چون اونموقع باید به قاتلان و جانیان هم توجه کرد!! یا حتی نمیدونم این بحث فحاشی در زمان رانندگی در خیابان در ایرانُ کجای شاهنامه نوشتند؟؟؟ یکسری چیزها به اینترنشنال بودن جامعه برمیگرده و قابلیت حل شما درش.

چهارم اینکه درباره خدمات پزشکی کانادا خیلی بحث شده که اینکه رایگانه (قیمت ناچیز) ولی کیفیت معلوم نیست چقدره و زمان انتظار بسیار بالا! باید دید در المان چطوره... این چیزا نیاز به بحث دارند و اطلاعات دقیق برای مقایسه

پنجم اینکه دانشجوهایی که میرن برای تحصیل خارج خیلی ها بدنبال فاند کامل هستن پس یعنی توانایی اینو ندارن خودشون خرجو بدن و حتی دنبال کارم هستند که جایی گیر نکنند اونوقت حتی با وجود هزینه های کم دانشگاه های المان و اینکه فاند نمیدن و با توجه به اینکه شما باید درس بخونی و از ایران هم هیچ سرمایه ای (سرمایه کمی که صرف اپلای و بلیط و خریدهای لازم میشه) نداری، و اینکه اگه متخصص نباشی نمیتونی کار گیر بیاری و کنار درس هم به سختی و البته با محدودیت میتونی کار کنی، چطور میشه هزینه ها و خرج زندگیو دراورد؟ حتی اگه 700 (حالا 2017 و شاید به 900 یا بیشتر تغییر کرده باشه) یورو باشه؟ آیا؟ فکرکنم لازم باشه یاداوری کنم یورو از دلار گرون تره!!!

ششم اینکه اینترنشنال شدن جامعه توسط پناهندگان اواره باشه یا دانشجویان خیلی فرق داره و مطمئنا اینکه بین قشر تحصیل کرده باشی خیلی بهتره تا گریه و زاری اونی که خونشو با موشک زدن بشنوی. (بدون قصد توهین پوزش)

و نهایتا هفتم اینکه امریکا هر اتفاقی هم که براش بیوفته اون ابرغول باقی میمونه چون مگه چند جای دیگه دنیا دره سیلیکون هست؟ اولین دانشگاه دنیا تو چندتا کشور دیگه هست؟ بهترین دانشگاها بهترین استادا بهترین فاندها راحت ترین زندگی و.... کجا هست؟؟ ضمنا باید اینم یاداوری کنم هرچند اکثریت از ورود به اصطلاح به کلونی ایرانی پیشگیری میکنند اما نمیشه نوستالژی رو ندید گرفت و نهایتا شما بدنبال کسانی هستید که بتونید باهاشون نوروز یا 4شنبه سوری یا هر مناسبت دیگه ای رو جشن بگیرید ماهی یکبار قورمه سبزی بخورید و چیزهای از این قبیل پس یافتن کلونی ایرانی انقدر که در ایران مشکله همونقدر هم در کالیفرنیا (لس انجلس) مشکله!

پ.ن: مطمئنا اونی که دانشجوئه به دنبال اینده روشن و زندگی بهتر حاضره خیلی زحمت بکشه ولی اصولا نظام المان با روحیه ایرانی جماعت سازگار نیست (اکثرا) یعنی نمیتونن اینکه همه در یک سطح باشن رو پذیرن. در زمان بحران مالی اروپا این تنها المان بود که سربلند موند.
    پ.ن2: در رشته مهندسی اولین زبان انگلیسی و دومینش المانیه چه بسا مطالبی که نسخه انگلیسی ندارند.

سپاس از شما دوست محترم
    People wait
    all week for friday,
    all year for summer,
    all life for happiness

با عرض احترام لطفا شرایط من بخونید راهنماییم کنید

قصد اپلای برای مستر عمران المان :
    1.دانشگاه ازاد عمران لیسانس معتبر از نظر المان
    2.امکان فاند ندارم با خرج خودم 8640زندگی+300یورو شهریه
    3.یورو الان خیلی گرونه چه خاکی بر سر کنم
    4.المانی بلتم ؛)
    5کار پیدا کردن راحته اقامت گرفتن راحتر از کار

یا فوق دولتی بخونم امید فاند ،دکترا اپلای کنم
    قصد اپلای دکترا عمران +فاند
    1.انگلیسی کامل بلتم؛)
    2.امکان گرفتن فاند بعد پذیرش؟؟
    3.امکان گرفتن اقامت بعد تحصیل؟؟؟
    4.توان شهریه هزینه زندگی امریکا ندارم فقط باید فاند بگیرم

مرسی

Member Pouya12 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Electrical Engineering

با سلام

من دوست دارم اینجا تجاربم رو در زندگی در کشور آلمان به اشتراک بگذارم. من به تازگی به آمریکا اومدم برای مقطع دکترا. روزای خوبی رو تو آلمان سپری نکردم. من بیشتر از 3 سال تو آلمان بودم و کاملا یک منزوی اجتماعی شده بودم چون جامعه واقعا خارجی هارو قبول نمیکرد تنها دوستایی که داشتم همکلاسیام در دانشگاه بودن طوری که دیگه حتی قید یادگیری زبان آلمانی رو بعد سال اول زدم و دیگه نخوندم از بس بی انگیزه شده بودم. چند موضوع مهم برای من اهمیت داشت یکی این که تو جامعه پذیرفته بشم و کسی از بالا بهم نگاه نکنه که بخواد تحقیر کنه و زندگی اجتماعی خوبی داشته باشم. 2- میخواستم جای پیشرفت داشته باشم. زندی تو المان به من نشون داد حتی اگه ازدواجم کنی با یه دختر آلمانی پاس المانی بگیری بچه دارم بشی بازم به عنوان یه خارجی میزنن تو سرت. حتی بچه هات هم انگ خارجی بودن رو دارن حتی اگه اونجا متولد شن و بخوان زندگی کنن و تحصیل کنن همیشه تبعیض رو خواخند دید. این دید خیلی منو اذیت میکرد چون حتی دختر خالم هم تو المان متولد شده بود توی ایالت نوردراین وستفالن که جزو دوستانه ترین شهرهای المانه. از تبعیض هایی که بر علیه اون تو مدرسه و دانشگاه میشد همیشه گلایه میکرد. این موضوع خیلی برام اذیت کننده بود خودم هم بارها چه سر کار و دانشگاه تبعیض رو دیدم. الویت همیشه با المانیاست حتی اگه طرف بدتر از تو باشه وقتی ببینین یه المانی میخواد کار کنه تو دانشگاه اگه درسش از تو خیلی ضعیفتر هم باشه پوزیشن رو به اون میدن. توی کشور المان زبان انگلیسی کلا سرش گرده جتی اگه اون شرکت بین المللی باشه باید به زبان المانی حرف بزنید اصلا زبان انگلیسی رو قبول ندارن.

آلمان به شدت یک کشور فمینیست هست و این خیلی اذیت کننده بود. اینجا زنا تقریبا همه کاره هستن و از بالا به مردها نگاه میکنن و من المان رو محیط خوبی برای مردا ندیدم. هر چی به سمت شمال اروپا میرید این موضوع بدتر و بدتر میشه به طوری که تو اسکاندیناوی بدتره. شما اگه یک دختر باشید راحت تو المان میتونید پیشرفت کنید. من خودم چندتا همکلاسی دختر داشتم که اصلا درسشون خوب نبود باهم برای چندتا شرکت اقدام کردیم و من و راحت ریجکت کردم در حالیکه این دخترارو راحت گرفتن. در زمان امتحانا هم خیلی مراعات دخترارو میکنن و نمره های عالی بهشون میدن. من واقعا انگیزم رو در المان از دست داده بودم و دیگه نفرت داشتم از المان. یاد روزهای اخرم تو ایران میوفتادم که میخواستم سریع از ایران برم.
    خوشبختانه زمانیکه برای امریکا اقدام کردم ویزام رو توی 2 روز بهم دادن و جبران تمام سختی های المانم شد. شما توی آلمان خیلی مشکل دارید به عنوان یک ایرانی. هیچ بانک آلمانی برای شما حساب باز نمیکنه به غیر از sparkasse همشون بهونه تحریم های آمریکارو میارن. در حالیکه من اینجا تو یک روز تو بانک آمریکا حساب باز کردم بهم دست چک دادن و کردیت کارد. برخوردها توی دانشگاه محیط بیرون دانشگاه خیلی خیلی بهتر از المانه. من دو هفتست اینجا هستم و زندگی اجتماعی جدیدی رو شروع کردم با کلی از دانشجوهای امریکایی در حالیکه تو المان حتی تو مراسم کریستمس پارتی و غیره المانی ها اصلا با خارجی ها قاطی نمیشدن. اینجا این مشکلات دیگه وجود نداره حداقل من ندیدم.

المان سیستم بیمه عالی داره نسبت به امریکا. من اونجا رباط صلیبیم رو عمل کردم و کاملا مجانی برام تمام شد گرچه واسه هر شب ده یورو ازم گرفتن که بازم عالی بود. المان شما امنیت شغلی دارید ولی در امریکا اینطور نیست. امریکا یک کشور کپیتالیست مثل ایران هست در حالیکه المان یک کشور سوسیالیست هست و شما از یه حدی بیشتر نمیتونید پیشرفت کنید ولی امریکا اگه ایده ی خوبی داشته باشید میتونید پیشرفت عالی داشته باشید. سیستم مالیاتی المان کلا بیچاره میکنه یه کارمند رو خیلی مالیات میگیرن.
    سیستم حمل و نقل المان خیلی بهتر از امریکاست گرچه شما تو امریکا خیلی راحت میتونید ماشین بخرید و گواهینامه خیلی راحت و ارزونه در حالیکه تو المان خیلی سخت و گرونه. اب و هوای المان به شدت افسرده کنندست همیشه ابری و بارونیه درحالیکه شما اب و هوای مختلف رو یتونید تو امریکا تجربه کنید. مردم المان خیلی ادم های اقتصادی و پول جمع کنی هستن و این کاملا در تضاد با ماهایی هست که از یک جامعه ی ولخرج میایم در حالیکه امریکایی ها خیلی ولخرجن مثل ایرانیا. من کلا اخلاقیاتمون رو به امریکایی ها خیلی نزدیکتر دیدم تا المانیا. اینجا خیلی راحت باهات گرم میگیرن در حالیکه در المان به همین راحتی وارد circle شون نمیشی. خیلی ادمای محتاطی هستن نسبت به خارجی ها و همیشه بدبین. در نگاه اول یک کله سیاه رو زامبی و متجاوز میدونن من سر این قضیه کلی تنش داشتم تو المان. دوتا کشور فرصت های شغلی زیادی دارن خوب صد البته امریکا بخاطر وسعتش و اقتصادش خیلی بهتره ولی المانم کار مهندسی و پزشکی زیاد داره.

اینا تجربه های شخصی من هست در حالیکه افراد زیادی رو میشناسم که دوست دارن آلمان رو و تجربه هاشون بنا به دلایل و شرایط خاصی متفاوته. به هرحال من واسه همیشه از المان و اروپا رفتم دوست دارم یه روز به فرزندم وصیت کنم که هیچ وقت پاش و به اروپا و خاورمیانه نذاره.
    ولی برای اونایی که این متن و از ایران میخونن بگم که همه جا الان از ایران بهتره اگه دنبال اینده ای بهتر هستید المان خیلی بهتر از ایرانه.

نقل قول نوشته اصلی توسط Pouya12 نمایش پست ها
    با سلام
    .
    چ جوری دو روزه ویزا گرفتی؟ موهاتو رنگ کرده بودی یا پاس غیر از ایران داشتی....

دختر و پسر عین هم هستن، فقط دخترها ۱۵ سال زن میشن و بعدش دوباره باید مثل یه مرد زندگی کنن. لااقل مردها خاطراتی از دوران زن بودن ندارند، در حالیکه دخترها دوران مراعات را از دست میدن. آخر شاهنامه برای مردها بهتره فک کنم
    عزرائیل هم دیرتر سراغ زنها می ره، چون می خواد بیشتر اذیت بشن
    برای خواندن مقاله به چه گوش دهیم Link

Member Pouya12 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Electrical Engineering

خیر نیازی به این کارا نداشتم. فول فاند بودم هیچ کار سیاسی و نظامی هم نکرده بودم. افسره هم خیلی ادم با شخصیتی بود

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)