صفحه 14 از 19 نخستنخست ... 45678910111213141516171819 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 131 تا 140 , از مجموع 181

موضوع: آلمان یا آمریکا

پیش فرض پاسخ : آلمان یا آمریکا

نقل قول نوشته اصلی توسط dv1397 نمایش پست ها
    این حرف هایی که می زنین خیلی خوبه، ولی سوال:

آیا شما هفت سالگی مهاجرت کردید؟ آیا موقع ورود به آمریکا، خانواده اتون با دسته گل تو فرودگاه کالیفرنیا منتظرتون بودن. یا اینکه حدود سی سالگی وارد آمریکا شدید و به همچین دست آوردی رسیدید؟
    دارا خشروشاهی لیسانس از دانشگاه Brown. متولد سال 69 و همزمان با انقلاب تشریف بردن جایی که ویزای ما رو ریجکت کردن و فاند گرفتن مثل آب خوردن نیست، مخصوصا برای لیسانس. رییس اوبر در ده سالگی دست والدینشون را گرفتن و رفتن. ما داریم در سی و چند سالگی پول gre را جمع می کنیم و والدینمون می گن پول نداریم.

اینکه کامیونیتی ها به هم کمک نکنن خیلی خوب هست و هموطن ها پشت هم را نداشته باشن. این عالی هست که چینی ها و هندی ها ما را کنار نگذارن و در مقابل ما هم برای ایرانی ها پارتی بازی نکنیم.
    تعاریف شما از وضعیت، عین ابراهام لینکلن بود، کاملن آرزویی که ما از melting pot انتظار داریم (اگر راست باشد)

مثلن لینکلن گفت هر کس حاصل دسترنج خودش نون بخوره و کسی برای دیگری بردگی نکنه. حرفش به واقعیت پیوست و به قتل رسید.
    ما هم می گیم کسی نگاه نکنه از کجا اومدیم و در عوض به مهارتمون نگاه کنن. حالا بریم آمریکا همچین چیزی بگیم، جواب میدن : بیشین بینیم باع، کامیونیتیت ضعیفه، زیرپوستی آمریکایی استخدام و قص الی هذی (خلاصه توصیفات سایر کاربران)
    فک کن یه زمانی گفتن سیاه پوستی که رفتین از آفریقا با کشتی آوردین تا براتون بردگی کنه، حالا باید شهروند آمریکا بشه. خیلی حرف عادلانه و بدیهی هست، ولی به خاطر عملی شدنش رییس جمهور را به قتل رسوندند. بعضی ها عنقدر از حرف حساب بدشون می آد.
    احسنت که باید واقعیت را واقعیت دید.

انصافا اخه این المان چی داره مگه؟! منظور ایرانیان فرهیخته و متخصصش هست، کشوری که جلوگیری از پیشرفت و ترقی زندگی، کاری، شهروندی یک خارجی میکنه مگه جای اثبات داره، اصلا ایرانی بکنار، مثلا دیگر ممالک مهاجر به المان چه ترقی کردند؟! البته به جز ترکها که بزور چپونده شدند منظور نژادها و کشورهای دیگه در المان هست.
    حالا با امریکا مقایسه کن، یک فلسطینی هم با پشت کار میتونه به خواسته ها و حق و حقوقش برسه ، با زحمت با شکست با رقابت.

این حرف هایی که می زنین خیلی خوبه، ولی سوال:

آیا شما هفت سالگی مهاجرت کردید؟ آیا موقع ورود به آمریکا، خانواده اتون با دسته گل تو فرودگاه کالیفرنیا منتظرتون بودن. یا اینکه حدود سی سالگی وارد آمریکا شدید و به همچین دست آوردی رسیدید؟
    دارا خشروشاهی لیسانس از دانشگاه Brown. متولد سال 69 و همزمان با انقلاب تشریف بردن جایی که ویزای ما رو ریجکت کردن و فاند گرفتن مثل آب خوردن نیست، مخصوصا برای لیسانس. رییس اوبر در ده سالگی دست والدینشون را گرفتن و رفتن. ما داریم در سی و چند سالگی پول gre را جمع می کنیم و والدینمون می گن پول نداریم.

اینکه کامیونیتی ها به هم کمک نکنن خیلی خوب هست و هموطن ها پشت هم را نداشته باشن. این عالی هست که چینی ها و هندی ها ما را کنار نگذارن و در مقابل ما هم برای ایرانی ها پارتی بازی نکنیم.
    تعاریف شما از وضعیت، عین ابراهام لینکلن بود، کاملن آرزویی که ما از melting pot انتظار داریم (اگر راست باشد)

مثلن لینکلن گفت هر کس حاصل دسترنج خودش نون بخوره و کسی برای دیگری بردگی نکنه. حرفش به واقعیت پیوست و به قتل رسید.
    ما هم می گیم کسی نگاه نکنه از کجا اومدیم و در عوض به مهارتمون نگاه کنن. حالا بریم آمریکا همچین چیزی بگیم، جواب میدن : بیشین بینیم باع، کامیونیتیت ضعیفه، زیرپوستی آمریکایی استخدام و قص الی هذی (خلاصه توصیفات سایر کاربران)
    فک کن یه زمانی گفتن سیاه پوستی که رفتین از آفریقا با کشتی آوردین تا براتون بردگی کنه، حالا باید شهروند آمریکا بشه. خیلی حرف عادلانه و بدیهی هست، ولی به خاطر عملی شدنش رییس جمهور را به قتل رسوندند. بعضی ها عنقدر از حرف حساب بدشون می آد.
    جواب سوالتونو بگم خیر. موهبتایی که ذکر کردید به من صدق نمیکنه.
    منظورمو خوب بیان نکردم. من کاملن موافقم که در امریکا و همه جای دنیا نابرابری وجود داره.
    من نمیگم که کامیونیتی ایرانی نباید به هم کمک کنن. من سوال کردم که منظورتون از کمک چیه؟ اگر منظورتون پارتی بازیه، جواب نمیده. به نظر من یک کمکی که کامیونیتی ایرانی میتونه بکنه، آگاهی دادن هست.

بزار ببینیم که صورت مسله چیه: صورت مسله اینه که چطور یک ایرانی تازه وارد با سن حدود ۳۰ سال میتونه زندگی عادی داشته باشه؟ (زندگی عادی مثل اکثریت مردم امریکا، نه مثل یک میلیونر)
    حالا تجربه شخصی من اینه که سریعترین راه، کسب مهارتیه که در بازار کار خریدار داشته باشه. به دلیل کمبود نیروی کار فنی، میشه کار پیدا کرد و این نابرابری که شما اشاره کردی باهاش مواجه نشد.
    من کاملا مخالفم که سریعترین راه پارتی بازیه.
    کاملا مخالفم وقتی کسایی که نمیتونن در امریکا کار پیدا کنند، میگن که اوضاع کار بده در امریکا، یا میگن چون ایرانی هستند کسی بهشون کار نمیده، یا میگن چینیا و هندیا جاشونو گرفتند. هیچوقت رزومه و مهارت خودشونو زیر سوال نمیبرند.
    یا بعضی ایرانیا تنها راه زندگی عادی داشتن را گرین کارت میدونن. فکر میکنن که گرین کارت واسشون کار ، حقوق ماهیانه و حساب بازنشستگی میاره. گرین کارت خوبه و لازمه. ولی کسی که گرین کارت داره ولی کاری بلد نیست نمیتونه کار پیدا کنه.
    کسایی که تحصیلی میان امریکا بهتره تمرکزشونو بزارن روی کسب مهارت. بقیه چیزا به دنبالش میاد

Member Garibaldi آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Physics - SUT

بحث سر این نیست که آمریکا خوبه یا بده، بحث در مورد مقایسه آمریکا با آلمان، و احتمالا کشورهای دیگر هست، فکر کنم لازمه که یادآوری بشه،
    هنگام مقایسه، وقتی گفته میشه در آمریکا هم نژاد پرست هست، نمیشه نتیجه گرفت نژادپرستی در آمریکا نسبتا از آلمان کمتر نیست، وقتی گفته میشه در آمریکا بسیاری از تحصیل کرده ها بیکار هستند،به این معنی نیست که آمریکا یکی از پایین ترین نرخ های بیکاری رو در جهان نداره.
    6 9 nine or six
    It depends on how you look at it

ApplyAbroad Hero reza_badkonaki آواتار ها

خيلي از مواقع دليل استفاده شركت هاي چيني و هندي و غيره از مردم خودشون سواستفاده ازون افراد هست
    تو بيزينس حرف اول رو پول ميزنه بحث همولايتي اصلا جايي نداره مگر اينكه طرف پسرعموتون باشه. اونم اگر بدردش نخوريد ميندازتتون بيرون
    شركت هاي هندي كه ساليانه كلي هزينه ميكنن و نيروي كار با h1b ميارن دنبال بيگاري كشيدن مدرن هستن. طرف از هند مياد گرين كارت هم كه تا سالهاي سال نميتونن بگيرن مجبور ميشن براي حفظ استاتوس سالها با حقوق پايين كار كنن
    اوضاع چيني ها كه بدترم هست به خصوص اگر زبان ندونن. بايد وضع زندگي اينارو ببينيد. بعضيهاشون رسما برده هستن. حقوق در حد اجاره يه اتاق و دو وعده غذا
    فكر ميكنيد كارفرما اينارو استخدام كرده كه هواي كامونيتيش رو داشته باشه ؟
    روزی هزار مرتبه بازنده میشوم
    از بازی ظریف تو شرمنده میشوم
    اینبار فرق میکند اما به شوق برد
    آماده جدال درآینده میشوم

Junior Member Keivan1371 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    University of Cologne/Dentistry

آلمان رو با آمریکا مقایسه نکنید. از اساس اشتباهه! آلمان در برابر آمریکا خرابه حساب میشه.
    موفقیت در همبستگی نهفته است
    ----------------------------------------
    تشکر لازم ندارم اون نظر و قدمت رو میخوام

Junior Member Keivan1371 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    University of Cologne/Dentistry

آیا احتمالی که بعد از اتمام تحصیل آدم را برنگردونن کشورش، در آمریکا بیشتر از آلمان و بقیه کشورهاست؟
    می دونم آمریکا انگلیسی زبانه و کار بیشتر، ولی خب رقابت هم بیشتره.
    شاید دو تا موقعیت شغلی تو آلمان باشه با چهار تا داوطلب، ولی صد تا شغل تو آمریکا باشه با هزار تا متقاضی
    آلمان ساختار سنتی نژادپرستانه داره! اگر یه آلمانی بی سواد کودن بیاد کار رو از شما متخصص میگیره. به نظر من اگر کسی پوزیشن کار خوبی تو آلمان بدست آورده میتونه تو آمریکا صاحب یک شرکت بزرگ باشه.
    موفقیت در همبستگی نهفته است
    ----------------------------------------
    تشکر لازم ندارم اون نظر و قدمت رو میخوام

ApplyAbroad Hero chemistrymaste آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Biophysical and Bioanalytical Chemistry

نقل قول نوشته اصلی توسط Keivan1371 نمایش پست ها
    آلمان ساختار سنتی نژادپرستانه داره! اگر یه آلمانی بی سواد کودن بیاد کار رو از شما متخصص میگیره. به نظر من اگر کسی پوزیشن کار خوبی تو آلمان بدست آورده میتونه تو آمریکا صاحب یک شرکت بزرگ باشه.
    شما تو اروپای غربی و شمالی برید به عنوان دنبال سرمایه باشید (یکیش همین ایلان ماسک) به قول خودش با جمله های مودبانه با کلی ادجکتیو توش شما رو سر کار میذارنو غیر مستقیم میگن نه (عین کانادا که میگفتن تو اورکوالیفایدی نمیدونم زیاد بلدی، اسکل احمق تو اوریج ای کیوت در حدی نیست که درباره زندگی من زر بزنی). ولی توی امریکا شما سه چهار تا کمپانی پروداکتیو میسازید و در همون کمپانیای المانی رو تخته میکنید.

برای همینه بیشتر دنیا عاشق ایلان ماسکن. و دشمناشم معمولا وقتی شروع میکنن به حرف زدن، از گوشه حرفهاشون: حسودیم میشه به ایلان ماسک. درمیاد.
    به نظر من تا وقتی ما از جهل جهانی کم کم دور بشیم و دنیا به جایی برسه که هرکی یه گوشه بشینه نون و ماستش رو بخوره (مثل دوره croods and ice age) خیلی خیی راه داریم. دنیایی که توش جنسیت نژاد کشور سن تحصیلات، ملاک نباشه.
    تا اون موقع خواهشا بچه نیارید.
    بحث فقط پاسپورت کشور مادرت داغون و زاقارته نیست.
    تو همین کانادا و امریکا و اروپا ملت با هزاران مشکل درگیرن.
    فقط نمیدونم چرا این مردم بازم بچه میارن.
    فکر کنم یه عده از سر خوش خوشون (اخ جون پی ار گرفتم، بچه رو کانادا بیارم سیتیزن بشه!!!) یا از سر من که بدبخت شدم بذار بچه رو کانادا بیارم سیتیزن بشه خوشبخت بشه، یا وای خدا بیکارم، زندگیم نپاشه؟ بچه بیارم سر همسر گرم بشه. بچه میارن (حداقل ایرانیا که خیلی دیدم). قدیمیام بیچاره ها واقعا فکر نمیکردن و دیگه سنت و فرهنگ همون بود. شاید اگه ما هم الان چهل سالمون بود چهار تا بچه داشتیم. نمیدونم..

"We believe in "Possibility

به هر چیزی که فکر کنید از ته دلتون، بهش میرسید!

نقل قول نوشته اصلی توسط leroy_brown نمایش پست ها
    جواب سوالتونو بگم خیر. موهبتایی که ذکر کردید به من صدق نمیکنه.
    منظورمو خوب بیان نکردم. من کاملن موافقم که در امریکا و همه جای دنیا نابرابری وجود داره.
    من نمیگم که کامیونیتی ایرانی نباید به هم کمک کنن. من سوال کردم که منظورتون از کمک چیه؟ اگر منظورتون پارتی بازیه، جواب نمیده. به نظر من یک کمکی که کامیونیتی ایرانی میتونه بکنه، آگاهی دادن هست.

بزار ببینیم که صورت مسله چیه: صورت مسله اینه که چطور یک ایرانی تازه وارد با سن حدود ۳۰ سال میتونه زندگی عادی داشته باشه؟ (زندگی عادی مثل اکثریت مردم امریکا، نه مثل یک میلیونر)
    حالا تجربه شخصی من اینه که سریعترین راه، کسب مهارتیه که در بازار کار خریدار داشته باشه. به دلیل کمبود نیروی کار فنی، میشه کار پیدا کرد و این نابرابری که شما اشاره کردی باهاش مواجه نشد.
    من کاملا مخالفم که سریعترین راه پارتی بازیه.
    کاملا مخالفم وقتی کسایی که نمیتونن در امریکا کار پیدا کنند، میگن که اوضاع کار بده در امریکا، یا میگن چون ایرانی هستند کسی بهشون کار نمیده، یا میگن چینیا و هندیا جاشونو گرفتند. هیچوقت رزومه و مهارت خودشونو زیر سوال نمیبرند.
    یا بعضی ایرانیا تنها راه زندگی عادی داشتن را گرین کارت میدونن. فکر میکنن که گرین کارت واسشون کار ، حقوق ماهیانه و حساب بازنشستگی میاره. گرین کارت خوبه و لازمه. ولی کسی که گرین کارت داره ولی کاری بلد نیست نمیتونه کار پیدا کنه.
    کسایی که تحصیلی میان امریکا بهتره تمرکزشونو بزارن روی کسب مهارت. بقیه چیزا به دنبالش میاد
    میلیونر بودن در امریکا خیلی مشکل نیست. منظور شما احتمالا مولتی میلیونر بودنه!

سلام
    من هم دوست دارم نظرم رو بگم در این مورد. با اینکه اصلا آلمان زندگی نکردم و از اولش اومدم آمریکا .می خواستم بگم که آمریکا هم داستان تا حدی همین هست ولی با شدت کمتر احتمالا و شاید به این خاطر که خب جامعه مهاجری بزرگتری داره و کلا بر اساس مهاجرا تشکیل شده ولی در انیجا هم همچنان اون بحث نژادی کاملا مشهوده. ولی حالا سوال این هس که هدف از مهاجرت چی هس؟ آیا شخص می خاد مثلا آلمانی یا آمریکایی بشه ؟ یا برا زندگی بهتر داره میره. این خیلی مهم هس در احساس رضایت از مهاجرت به کشور مقصد. مثلا یکی شاید می خاد یه زندگی آروم داشته باشه خب شاید مثلا همین آلمان بهتر از آمریکا باشه که معمولا رقابیت زیاده!

ApplyAbroad Hero nima56 آواتار ها

من تجربه زندگی در آمریکا را ندارم ولی از دوستانم، رسانه ها و مستندها اطلاعات خوبی بدست آورده ام هرچند برای قضاوت در مورد آمریکا کافی نیست. من چند سالیست که در آلمان زندگی میکنم و بر اساس تجربیاتم در مورد آلمان نظر می دهم.
    پیش از آغاز جنگ تجاری چین و آمریکا و همچنین کرونا، وضعیت کارهای مهندسی وعلوم بسیار خوب بود و در سال ۲۰۱۸ حدود ۳۱۵ هزار نفر کمبود نیروی متخصص وجود داشت. بگونه ای که شرکتهای آلمانی و حتی موسسات تحقیقاتی مانند فرانهوفر در به در بدنبال جذب نیرو خوب بودند وحتی شرکتهایی که توانایی جذب نیروی درجه یک را از نظر پکیجهای استخدامی یا پرستیژ نداشتند به نیروهای متوسط و گاهی زیر متوسط اکتفا می کردند.
    فقط به عنوان نمونه سالی ۲۱ هزار مهندس هندی(بخش اعظمی از آنها مهندس نرم افزار و IT هستند‌.) معمولا با بلوکارت به آلمان می آمدند که اکنون به زیر ۸هزار نفر رسیده. شما چینی‌هایی که برای تحصیل می آیند و یا بدلیل خرید شرکتهای آلمانی توسط چینیها وارد کشور می شوند و همچنین اروپایی‌ها، از جمله اروپای شرقی، گروه pigs می آیند را اضافه کنید.
    در حال حاضر بدلیل رکود شدید بخصوص در صنایع اتومبیل که ازصنایع اصلی در آلمان هستند و ضمنا موج electrification، گاهی نیرو مازاد در بعضی رشته ها دارند یا حداقل ریسک استخدام نیروی دایم را نمی کنند . بنابراین از طریق جابجایی نیروها در داخل شرکتهای بزرگ و یا تامین نیرو از طریق شرکتهای مشاوره، منتظرند تا این بحران گذر کند.
    ضمنا شرکتهای تولید خودرو در آلمان و قطعه سازها مایل به حرکت سریع به سمت خودروهای برقی نیستند چرا که مشاغل زیادی در خطر می افتند (زندگی چیزی بیش از ۱۰ میلیون نفر با در نظر گرفتن خانواده ها). والا رقابت با تسلا کار آنچنان سختی برای خودروسازها آلمانی نیست و با سرمایه گذاری مناسب گپ موجود را پر خواهند کرد. ضمنا در بعضی موارد تسلا ضعفهایی در طراحی خودروها بدلیل کمبود در تجربه ساخت و functional safety دارد که در چند سال آینده با کیسهایی که به دادگاه خواهد رفت یا خودروهایی که فراخوان خواهند شد، احتمالا آشکار می شود.
    در پستهای آینده مطالب بیشتری در مورد آلمان و آلمانیها خواهم نوشت.
    ویرایش توسط nima56 : April 2nd, 2021 در ساعت 12:19 AM
    روزگار است، آنكه گه عزت دهد گه خوار دارد. چرخ بازيگر از اين بازيچه ها بسيار دارد. "قائم مقام فراهانی"

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)