صفحه 2 از 19 نخستنخست 123456789101112 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 181

موضوع: آلمان یا آمریکا

ApplyAbroad Champion

پیش فرض پاسخ : آلمان یا آمریکا

نقل قول نوشته اصلی توسط nafas
    با سلام
    دوست خوبم بابک جان .
    آلمان سومین کشور از لحاظ اقتصادی هستو از لحاظ بهداشت و بیمه خوب بهتر و ارزانتر از امریکا هست. رفت و امد به ایران که بسیار برای هممون مهمه به خاطر خانوادهامون از المان بسیار راحت تر و ارزان تر و شدنی تر است. المان کشوری صنعتی هستش که بازار کاری مناسبی داره(البته از لحاظ کار امریکا بهتره). در کل موقعیت های زیادی به خاطر بودن در اروپا و اینکه شما چندین کشور دورو برتون باشه مزیت اونجاست. امریکا و کانادا فقط اسم در کردن که الکلم نیست البته اینها کشور های خیلی خوبین مخصوصا دانشگاهای امریکا که قابل مقایسه اصلا نیست با هیچجا. ولی همش که درس نیست!
    به هر حال من نظر خودم را میگم .من خودو یه زمانی عشق امریکا بودم . سنم که گذشت با شناخت بیشتر فهمیدم اروپا نقطه باحالتریه(تا حال رو چی بدونین) باسه من یکی . یه زندگی اروم .اب و هوای خوب وامنیت مهه . من شخصا در کشوری که حتی سفارت نداریم میترسم سرمایه و خانواده تشکیل بدم.
    امیدوارم همه موفق باشین. هر جا که هستین . این نظرات کلی و شخصیه . هیچ کس نمیتونه قطعا بگه.
    هر کی باید ببینه هدفش از ترک دیار چیه؟ امریکا معروفه به سرزمین ارزو ها!! البته دوستای المانی که میرن امریکا احتمالا خوشی زده اونجای دلشون.
    در این که آلمان یکی از قوی‌ترین اقتصادهای جهانه هیچ شکی نیست، اما فاصله‌ی بین آمریکا با دومین اقتصاد قدرتمند دنیا که ژاپنه بسیار زیاده و به طور کلی از نظر اقتصادی آمریکا رو با کشور دیگه‌ای نمی‌شه مقایسه کرد (منبع). غیر از پایین‌تر بودن حقوق‌ها در آلمان، مساله‌ی دیگه‌ای که من از دوستان آلمانی‌ام شنیده‌ام، بالا بودن مالیات‌هاست که اون هم مزید بر علت می‌شه و باعث می‌شه که از نظر اقتصادی آمریکا شرایط بهتری داشته باشه.

در نهایت خوبه که تاکیدی روی حرف ars هم داشته باشم. اگر پرداخت هزینه‌های دانشگاه برای شما ممکنه دشوار باشه، به احتمال زیاد در آلمان شرایط بهتری خواهید داشت و بعد از گرفتن لیسانس می‌تونید برای ادامه‌ی تحصیل از دانشگاه‌های آمریکا پذیرش و فاند بگیرید و تحصیلات‌تون رو در آمریکا ادامه بدهید.

سلام
    ببینید . راجب نژاد پرستی من یه مطلبی عرض کنم. المان و اروپا کلا بیگانه ستیز و راسیست هستن. این که پر واضح هستش. ولی امریکا هم کم ادم و مخصوصا ایرانیا رو تحقیر و ازار نکمیکنن! اینم متاسفانه هست. از ویزا گرفتن و سوال جواب های فرودگاه بگیر تا بازرسی بدنی پلیس خیابانی و...
    برای ایرانی همه جای دنیا الان به چشم بد نگاه میشه.!
    راجب مالیات در اروپا باید گفت بله بیشتر از کانادا و امریکا هست ولی در عوض سطح زندگی هم خیلی بیشتر است.
    مثلا بیمه های درمانی اروپا خیلی بهتره و خدمات پزشکی ارزان تر است. امنیت اجتماعی بیشتره. اب و هوا بهتره. شما میخاین هوای فرانسه یا زیبایی ساحل نرمندی را با کجای امریکا مقایسه کنین؟ نکنه سیاتل؟ !!
    بهر حال من خودم ترجیح میدم بجای 1 کشور دور 27 کشور نزدیک را در دوران جوانی سیاحت کنم درس بخونم و در دوران پیری از خدمات بهترشون استفاده کنم. مادر و پدر پیرم را سالی 2 بار ببینم. پیش خودم بیارم. به راحتی .
    راستی راجب مساله اقتصادی بگم که حقوق در فرانسه و المان اگر کمتر باشه (که نیست) بجاش ارزون تر هم هست.
    من تو فرانسه با ماهی 500 یورو زندگی میکنم ولی در کانادا که از امریکا هم ارزانتره با 1000 دلار زورکی تو تورنتو تونستم 1 ماه تازه خونه داییم بمونم.
    به هر حال صلاح دولت خویش خسروان دانند.
    من امیریکا رو کشوری میبینم که در سال های اینده از جاهایی مثل ژاپن قطعا عقب خواهد ماند. شک مکنین . مقالات مجله نیچر را بخانید راجب پایان دوره سرمایه داری. میگم من خودم هنوز که هنوزه رویای بودن در برکلی را شبها خواب میبینم ولی حقیقت اینه که زندگی و اینده ببینیم چی میگه.
    دوستانی را گفتین که از فرانسه و المان از خداشونه امریکا بمونن. داییه من بعد از 30 سال زندگی در امریکا .کانادا. ژاپن. اسپانیا . همین دیشب به من گفت بچسب به ار.پا و زندگیو بفهم.
    موفق باشین دوستای خوبو هموطن عزیز . هرجا که هستین .
    شب سردي است، و من افسرده. راه دوري است، و پايي خسته. تيرگي هست و چراغي مرده. مي کنم تنها از جاده عبور: دور ماندند ز من ادمها. سايه اي از سر ديوار گذشت، غمي افزود مرا بر غمها. فکر تاريکي و اين ويراني بي خبر آمد تا با دل من قصه ها ساز کند پنهاني. نيست رنگي تا بگويد با من اندکي صبر سحر نزديک است. هر دم

moh_sen
    Guest

سلام به همه دوستان.ممنون برای همه راهنمایی هاتون.
    اما توضیح بیشتر بخواهم بدهم اینکه مظورم از هزینه را باید خودم بدهم این بود که خانواده قبول زحمت کردن و هزینه را میدن ولی خب این صد در صد به این معنی نیست که هر هزینه ای را متحمل میشن.اما چیزی که امروز خبر دار شدم این بود که یک دانشگاه انگلیس که قبلا اقدام کرده بودم هم گفت احتمالا بهم پذیرش بده وخب باز تصمیم سخت تر شد برام. البته من آدم صادقی هستم و دلم خیلی با امریکا نیست نمیدونم شاید چون قرار هیست برای مدتی خانوادمو نبینم این احساس دارم ولی این مساله باید در درجه دوم قرار بگیره..بعد یک سوال من از Idaho پذیرش دارم و خب با توجه به میزان واحدی که قبول کردن در حدود 2.5 سال با ارائه پروژه من کار دارم.ایا این ارزش داره که بخواد لیسانس اینقدر طول بکشه چون همش فکر میکنم که Idaho هم معمولی هست و نسبت به دوستای خودم خیلی عقب میفتم و لیسانس خیلی طول میکشه. بعد یعنی من اگر لیسانس را از یک دانشگاه معمولی(در حد همانIdaho ) در مدت 1.5 سال در المان بگیرم امکان این وجود نداره که برای فوق و دکترا برای امریکا یا کانادا برای دانشگاههای خوب اقدام کنم؟ اگر مساله نژاد پرستی بگذاریم کنار کدام را فکر میکنین بهتره انتخاب کنم؟ و یک سوال دیگه اینکه چون ویزا آمریکا را گرفتم اگر امریکا نروم دچار مشکل میشم و ممکن است برای مقاطع بالاتر ویزا بهم ندن؟ البته اگر بخواهم دانشگاه خیلی خوب یعنی دانشگاهی که از نظر علمی از Idaho بالاتر باشد بروم از نظر زمان مثل امریکا هست و سوال اخر اینکه چقدر ارزش داره برای اینکه از یک دانشگاه خیلی خوب فارغ التحصیل بشی برای لیسانس مدت زمانش طول بکشه؟ یعنی ارزش داره به این منظور که دانشگاهی که ازش فارغ التحصیل میشین دانشگاه خیلی خوبی هست، لیسانس 6 سال طول بکشه؟چون راستش دوستای من یا همه امسال تموم میکنن یا نهایتا 1 سال دیگه. کلا میشه مزایا و معایب تحصیل در امریکا برای مقطع لیسانس بگین با توجه به رنک دانشگاه و مدت زمانی که طول میکشه.
    بازم متشکرم بابت راهنماییها

ApplyAbroad Champion

رشته و دانشگاه
    Stanford, Mechanical Eng

نقل قول نوشته اصلی توسط nafas
    سلام
    ببینید . راجب نژاد پرستی من یه مطلبی عرض کنم. المان و اروپا کلا بیگانه ستیز و راسیست هستن. این که پر واضح هستش. ولی امریکا هم کم ادم و مخصوصا ایرانیا رو تحقیر و ازار نکمیکنن! اینم متاسفانه هست. از ویزا گرفتن و سوال جواب های فرودگاه بگیر تا بازرسی بدنی پلیس خیابانی و...
    برای ایرانی همه جای دنیا الان به چشم بد نگاه میشه.!
    راجب مالیات در اروپا باید گفت بله بیشتر از کانادا و امریکا هست ولی در عوض سطح زندگی هم خیلی بیشتر است.
    مثلا بیمه های درمانی اروپا خیلی بهتره و خدمات پزشکی ارزان تر است. امنیت اجتماعی بیشتره. اب و هوا بهتره. شما میخاین هوای فرانسه یا زیبایی ساحل نرمندی را با کجای امریکا مقایسه کنین؟ نکنه سیاتل؟ !!
    بهر حال من خودم ترجیح میدم بجای 1 کشور دور 27 کشور نزدیک را در دوران جوانی سیاحت کنم درس بخونم و در دوران پیری از خدمات بهترشون استفاده کنم. مادر و پدر پیرم را سالی 2 بار ببینم. پیش خودم بیارم. به راحتی .
    راستی راجب مساله اقتصادی بگم که حقوق در فرانسه و المان اگر کمتر باشه (که نیست) بجاش ارزون تر هم هست.
    من تو فرانسه با ماهی 500 یورو زندگی میکنم ولی در کانادا که از امریکا هم ارزانتره با 1000 دلار زورکی تو تورنتو تونستم 1 ماه تازه خونه داییم بمونم.
    به هر حال صلاح دولت خویش خسروان دانند.
    من امیریکا رو کشوری میبینم که در سال های اینده از جاهایی مثل ژاپن قطعا عقب خواهد ماند. شک مکنین . مقالات مجله نیچر را بخانید راجب پایان دوره سرمایه داری. میگم من خودم هنوز که هنوزه رویای بودن در برکلی را شبها خواب میبینم ولی حقیقت اینه که زندگی و اینده ببینیم چی میگه.
    دوستانی را گفتین که از فرانسه و المان از خداشونه امریکا بمونن. داییه من بعد از 30 سال زندگی در امریکا .کانادا. ژاپن. اسپانیا . همین دیشب به من گفت بچسب به ار.پا و زندگیو بفهم.
    موفق باشین دوستای خوبو هموطن عزیز . هرجا که هستین .
    احساس می‌کنم صحبت‌ای شما حالو هوای بحث شخصی‌ رو داره و ربطی‌ به عنوانه تاپیک نداره.

بحث تاپیک در مورد انتخاب یه دانشگاه در آمریکا یا آلمان با توجه به شرایط ایشون هست نه اینکه آمریکا بهتره یا آلمان و من به همین خاطر بجا نمیبینم که این بحث ادامه پیدا کنه. تاپیک‌ای دیگه‌ای هست که در مورد تمام این چیزهایی‌ که شما گفتین توش بحث شده.
    Don't be afraid that your life will end;
    be afraid that it will never begin

ApplyAbroad Champion
    vahid1982 آواتار ها

من آلمان رو اصلا پیشنهاد نمیکنم (حالا اگه جای دیگه ای در اروپا بود باز یه چیزی). من 2 تا از دختر خاله هام آلمان هستن. واقعا همیشه درباره نژاد پرستی المانیها شکایت میکنن. نژاد پرستی خیلی بیشتر شما رو اذیت میکنی نسبت به اینکه تو فرودگاه ازت چند تا سوال بکنن یا ویزا گرفتنت دردسر داشته باشه. شما همیشه تو همه زندگیت و تو هر لحظش ایتو میتونی احساس کنی (تماس با همسایه ها موقع خرید موقع کار پیدا کردن یا هر جای دیگه). واقعا آلمانیها آدمهای خشک و بی احساس و نژاد پرستی هستن. من نمیگم اروپا بد هست ولی به نظر من واقعا آلمان برای زندگی مناسب نیست. البته من خودم اونجا نبودم ولی کسایی که اونجا زندگی کردن میگفتن که نسبت به بقیه اروپا زندگی با این افراد دردسر بیشتری داره
    فرومایگان، از خطاها و لغزشهای دیگران لذت میبرند.
    شوپنهاور

ApplyAbroad Champion

رشته و دانشگاه
    Stanford, Mechanical Eng

نقل قول نوشته اصلی توسط moh_sen
    سلام به همه دوستان.ممنون برای همه راهنمایی هاتون.
    اما توضیح بیشتر بخواهم بدهم اینکه مظورم از هزینه را باید خودم بدهم این بود که خانواده قبول زحمت کردن و هزینه را میدن ولی خب این صد در صد به این معنی نیست که هر هزینه ای را متحمل میشن.اما چیزی که امروز خبر دار شدم این بود که یک دانشگاه انگلیس که قبلا اقدام کرده بودم هم گفت احتمالا بهم پذیرش بده وخب باز تصمیم سخت تر شد برام. البته من آدم صادقی هستم و دلم خیلی با امریکا نیست نمیدونم شاید چون قرار هیست برای مدتی خانوادمو نبینم این احساس دارم ولی این مساله باید در درجه دوم قرار بگیره..بعد یک سوال من از Idaho پذیرش دارم و خب با توجه به میزان واحدی که قبول کردن در حدود 2.5 سال با ارائه پروژه من کار دارم.ایا این ارزش داره که بخواد لیسانس اینقدر طول بکشه چون همش فکر میکنم که Idaho هم معمولی هست و نسبت به دوستای خودم خیلی عقب میفتم و لیسانس خیلی طول میکشه. بعد یعنی من اگر لیسانس را از یک دانشگاه معمولی(در حد همانIdaho ) در مدت 1.5 سال در المان بگیرم امکان این وجود نداره که برای فوق و دکترا برای امریکا یا کانادا برای دانشگاههای خوب اقدام کنم؟ اگر مساله نژاد پرستی بگذاریم کنار کدام را فکر میکنین بهتره انتخاب کنم؟ و یک سوال دیگه اینکه چون ویزا آمریکا را گرفتم اگر امریکا نروم دچار مشکل میشم و ممکن است برای مقاطع بالاتر ویزا بهم ندن؟ البته اگر بخواهم دانشگاه خیلی خوب یعنی دانشگاهی که از نظر علمی از Idaho بالاتر باشد بروم از نظر زمان مثل امریکا هست و سوال اخر اینکه چقدر ارزش داره برای اینکه از یک دانشگاه خیلی خوب فارغ التحصیل بشی برای لیسانس مدت زمانش طول بکشه؟ یعنی ارزش داره به این منظور که دانشگاهی که ازش فارغ التحصیل میشین دانشگاه خیلی خوبی هست، لیسانس 6 سال طول بکشه؟چون راستش دوستای من یا همه امسال تموم میکنن یا نهایتا 1 سال دیگه. کلا میشه مزایا و معایب تحصیل در امریکا برای مقطع لیسانس بگین با توجه به رنک دانشگاه و مدت زمانی که طول میکشه.
    بازم متشکرم بابت راهنماییها
    خوب اگه دلت به آمریکا راضی‌ نیست برای چی‌ خودت رو اذیت میکنی‌ ؟ پس این گزینه رو بذار کنار.

اگه من جائ تو بودم و گزینه آمریکا رو کنار میذاشتم بین آلمان و انگلیس قطعا انگلیس رو انتخاب می‌کردم چون هم زبانش انگلیسی هم به نظر من کشور بهتریه.

ولی‌ من به شخص آمریکا رو ترجیح میدادم. تو با درس خوندن در اروپا اصلا شانس ادامه تحصیل در آمریکا رو از دست نمیدی ولی‌ نظر من اینه که اگه بری آمریکا شانست برای رفتن به دانشگاه خیلی‌ خوب همون طور که Babak گفت بالاتره. زیاد هم به یکی‌ دو سال عقب افتادن فکر نکن.

در ضمن اینکه ویزا گرفتی‌ و نرفتی به نظر من اصلا امتیاز منفی‌ برات حساب نمی‌شه تازه نشون میده که کشته مرده آمریکا نیستی‌ چون با اینکه ویزا داشتی ولی‌ اونجا نرفتی و این کارت رو برای ویزاهای بعدی راحت تر می‌کنه.
    Don't be afraid that your life will end;
    be afraid that it will never begin

to ars
    نه من درسته نظر شخصن رو هم گفتم مثل شما که همین الان گفتی( من اگه جات بودم)
    اما موضوع همون بحث اینجاست من میگم اونجورم که حکایت امریکا شده بحث نون و اب بعضیا (منظورم کلیه در جامعه) نیست به خدا . امریکا هم یک کشور خوبه . هر کی باید ببینه چی میخاد از خارج رفتن. من خودم رشته فیزیک خوندم و میخام برم باسه تحصیل و جایی مثل max plank توی المان برام مثل MIT امریکا ارزش داره. دیگه بقیه حرفا برام مهم نیست.
    حالا دوست ما هم باید ببینه چی میخاد . زمان براش مهمه؟ مکان؟ مخارج؟ محیط؟ درس؟ اقامت؟ یا.....
    بحث من هم شخصی نیست . مگه بحث راجب منه؟ من که سوالی نکردم اینجا.
    شب سردي است، و من افسرده. راه دوري است، و پايي خسته. تيرگي هست و چراغي مرده. مي کنم تنها از جاده عبور: دور ماندند ز من ادمها. سايه اي از سر ديوار گذشت، غمي افزود مرا بر غمها. فکر تاريکي و اين ويراني بي خبر آمد تا با دل من قصه ها ساز کند پنهاني. نيست رنگي تا بگويد با من اندکي صبر سحر نزديک است. هر دم

راستی یه چیزی یادم رفت بگم
    منم اگر جای شما بودم ویزای امریکا رو داشتم یکم بیشتر دقت میکردم. یعنی وسوسه امریکا واقعا کارو سخت میکنه. ولی سعی کن با چشم باز با توجه به هدفت تصمیم بگیری.

Junior Member

هر چند به قول دوستان دانشگاه آمریکایی چندان معروف نیست اما نسبت به سایر گزینه ها برای کسی که می خواهد آمریکا ادامه تحصیل بده خیلی مناسبتره. من بعضی وقتها دانشجویان / فارغ التحصیلان دانشگاههای خفن آمریکا تو رشته عمران را نگاه می کنم میبینم بیشتر دوستان (شاید بیش از 90 درصد) مستقیم از ایران به این دانشگاهها نرفته اند مثلا کسی که رفته Stanford قبلا یکسال USC بوده و ... اما یکی از دوستان من بعد از دوسال دوره دکتری در دانشگاه اشتوتگارت آلمان و کلی مقاله امسال جاشو عوض کرده رفته یک دانشگاه در همون حد گزینه آمریکایی شما. با این اوصاف من اگر جای شما بودم گزینه آمریکا را به آلمانی ترجیح می دادم.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط moh_sen
    سلام دوستان خوب سایت applyabroad
    من یک مشکلی دارم و ازتون خواهش میکنم که من را در این مشکل یاری فکری بدین چون من خیلی هم زمان برای تصمیم گیری ندارم و از همه ی دوستان میخوام که اگه میتونن لطف کنن و من را راهنمایی کنن.
    من از دانشگاهIdaho State University آمریکا برای مقطع لیسانس پذیرش دارم و ویزا هم گرفتم و با توجه به میزان واحدی که اینجا در یکی ار دانشگاه ها گذراندم یک چیزی در حدود 2.5 (دو و نیم)(یا نهایتا 3 ) سال باید امریکا بمونم و درس بخونم تا فارغ التحصیل بشم.
    اما از طرفی من برادرم در آلمان فوق میخونه و من این شانس را هم دارم که به المان برم. البته باید بگم که من در آلمان یا میتونم بروم یک دانشگاه معمولی که با توجه میزان واحدی که ازم قبول میکنن چیزی در حدود 1سال یا 1.5 سال طول میکشه یا اینکه بروم یک دانشگاه خیلی خوب که از الان در حدود 2.5 سال طول میکشه.البته باید بگم که هر دو این دانشگاه ها در شهرهای مختلفی هستن و من پیش داداشم نخواهم بود و داداشم هم در کمتر از یک سال دیگه فوقش را میگیره و حالا برنامه بعدیش معلوم نیست.
    اما من برای بعد از لیسانس برنامه دارم که برای مقطع فوق لیسانس ادامه بدم ولی خب نمیتونم و فکر هم نمیکنم خیلی معقول و منطقی باشه که صد در صد بگم کدام کشور مد نظر من هست. من به کانادا و امریکا هم فکر میکنم و البته به کشورهایی مثل آلمان و انگلیس ولی این مساله ای هست که من بعد از اتمام لیسانس و با توجه به نتایج پذیرش دانشگاه های مختلف از کشورهای مختلف باید تصمیم بگیرم. من رشته مهندسی مکانیک درس میخونم. از نظر احساسی باید بگم که تا الان تجربه مستقل زندگی کردن را نداشتم ولی روبط اجتماعیم بد نیست و حالا متاسفانه باید یک سری چیز ها را تحمل کرد.در امریکا فامیل خاصی نداریم و از نظر زبان خدا را شکر مشکلی ندارم.هزینه چه آلمان و چه آمریکا را باید خودم پرداخت کنم و هیچ گونه کمک هزینه ای وجود نداره.21 سال سن دارم. یک بار آلمان رفتم و به امید خدا برای ویزا نباید مشکلی داشته باشم. فکر میکنم بتونم برای آلمان ویزای چند بار ورود بگیرم که اگر دلک خواست بورم و بیایم. چیز دیگه ای به ذهنم نمیرسه که بخوام اضافه کنم. اول اینکه اگر شما جای من بودین کدام را انتخاب میکردین؟ دوم اینکه دانشگاهی که آدم برای لیسانس انتخاب میکنه چقدر مهم هستش؟ و سوال دیگه اینکه با وجود اینکه من ویزا گرفتم ولی اگر امریکا نروم اگر بعدا بخواهم برای ویزا آمریکا مثلا برای فوق اقدام بکنم به مشکل بر میخورم؟
    ازتون تشکر میکنم که تا آنجایی که میتونین من را راهنمایی کنین.
    با تشکر- محسن
    سلام محسن جان

هر كدوم از اينها كه گفتي محاسن و معايب خاص خودش رو داره
    1- فكر ميكنم كه دانشگاه آلمان پات خيلي ارزونتر تمام شه(كلا دانشگاه‌هاي اروپا معمولا خيلي ارزونتره غير انگليس) خوب زمان لازم براي مدرك گرفتنت هم كه كمتره

از لحاظ دكترا توي يك كشور ديگه ناراحت نباش هرجا خوب كار كني بعدش مشكل نخواهي داشت، فقط تغيير كشور و قاره يك ذره شانس آدم رو مياره پايين تر به خصوص اگر دانشگاهت پايين تر باشه و حتي يك دانشگاه پايين تر تو همون كشور باشي شايد براي ادامه تحصيل توي همون كشور راحت تر باشي

2- آمريكا يك حسني داره از اونم نميشه گذشت اونم انگليسي بودن دانشگاهته و اينكه بعدش خوب هم امتحان تافل معمولا لازم نيست بدي هم امتحان GRE واسه ادامه تو خود آمريكا رو راحت تر ميدي(چون زبانت بهتر شده). كلا هر چند من فكر نميكنم از خيلي از جهات برتري وجود داشته باشه اما خيلي ها آمريكا رو بيشتر دوست دارن

3- آلمان و بعضي كشورهاي اروپايي كلا مردمشون پذيرفتن مهاجرشون يك ذره كمتره(غير از جنوب مثل پرتغال، ايتاليا، فرانسه و....)، اما اونقدريهم كه ميگن ديگه بدم نيست، در هر صورت كشورهايي كه پايه‌اشون رو مهاجره خوب قطعاً برخورد مردمشون با مهاجرها بهتره(استراليا، كانادا، آمريكا و ....)

4- من فكر ميكنم زندگي متوسط توي اروپا بهتر باشه اما زندگي بالاي آمريكا قاعدتاً بالاتره

5- اين رو هم فراموش نكن كه الان در هر صورت هم پذيرش آمريكا دستته و هم ويزاش، و بالاخره در هر صورت با توجه به %100 بودن آمريكا خوب اروپا برات ريسكش بالاتره

اما اگر از يك جاي بالاي آلمان هم پذيرش گرفتي روش خوب تامل كن، قطعا از اون هم نميشه گذشت

من اگر جاي تو بودم و مشكل مالي نداشتم و مشكل دوري خانواده رو هم خيلي نداشتم، آمريكا رو ميرفتم با توجه به اينكه آلمانت هنوز قطعي نشده(البته اون جوري كه خودت گفتي)

قربانت
    خدانگهدار

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)