صفحه 4 از 18 نخستنخست 1234567891011121314 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 40 , از مجموع 181

موضوع: آلمان یا آمریکا

Hybrid View

پست قبلی پست قبلی   پست بعدی پست بعدی
    ApplyAbroad Hero

پیش فرض پاسخ : آلمان یا آمریکا

نقل قول نوشته اصلی توسط boy_icelol نمایش پست ها
    با سلام
    من تازه وارد آلمان شدم واسه ادامه تحصیل
    تو ایران لیسانس کامپیوتر سخت افزار از دانشگاه آزاد دارم
    و اینجا هم باید 2باره لیسانس رو بخونم ..اما هنوز نمی دونم چه قدر از واحد هام رو قبول می کنن...
    آخه فعلا یابد 6 ماه اول آلمانی بخونم... و هنوز تو دانشگاه ثبت نام نکردم.
    به نظر شما اگه تا فوق لیسانس رو تو المان بخونم...می تونم واسه دکترا از یه دانشگاه تو آمریکا بورسیه کامل بگیرم...یعنی راحته؟
    با سلام

این مورد به خودتون بیشتر بستگی داره، اگر شرایط یکسان داشته باشید، منظور برای نمرات تافل و جی آر ای تلاش کنید، مطمئنا شانستون خیلی بالاتر از اقدام از ایرانه از هر لحاظ. ولی اکثرا وقتی وارد کشورهای اروپایی می شوند، درصد کمی از بچه ها برای نمرات بالا آوردن تلاش می کنند.

موفق باشید.
    می گن دو تا دنیای موازی داریم دنیای ما و دنیای تو آینه ها، باز می گن یه عدشون تونستند تو بین ما نفوذ کنند، باز می گن تنها تفاوتشون چپ دست بودنشونه.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Electro-Optical Science& Engineering NCKU

من هم از آلمان پذیرش دارم برای دکترا هم از آمریکا ولی‌ در آلمان رفتن شک ندارم.
    چون هم سطحش ازاون آمریکای بالاتره هم اینکه راحت می‌تونم به ایران رفت و آمد کنم .
    در ضمن بعد از دکترا می‌تونم برای پست دکترا برم آمریکا.
    اینطوری هم تجربهٔ اروپا رو خواهم داشت هم آمریکا....
    ولی‌ دوستان اینو بدونید هرکس از هرجای آلمان فارغ‌التحصیل بشه بی‌ شک باسواده.
    ولی‌ آمریکا اینطور نیست.
    من شخصاً ادمای‌ بیسواد زیادی دیدم که آمریکا. انگلیس، فرانسه درس خوندن...... ولی‌ آلمان یه چیز دیگست.

خوشبختانه من عشق آمریکا یا هیچ جای دیگه ای نیستم .. برای من فهم و کمال در درجهٔ اوله

نقل قول نوشته اصلی توسط Shaparak.r نمایش پست ها

ولی‌ دوستان اینو بدونید هرکس از هرجای آلمان فارغ‌التحصیل بشه بی‌ شک باسواده.
    ولی‌ آمریکا اینطور نیست.

در این مورد مقال نقض زیاده. من آدمهایی دیدم با برونداد علمی ضعیف که از آلمان دکترا گرفتن.
    ...زیرا که مردگان این سال عاشق ترین زندگان بوده اند.

نقل قول نوشته اصلی توسط rezatheory نمایش پست ها
    در این مورد مقال نقض زیاده. من آدمهایی دیدم با برونداد علمی ضعیف که از آلمان دکترا گرفتن.
    بستگی داره آیا از universität یا fachhochschule فارغالتحصیل شده باشین یا نه؟!
    اگه university باشه که خوب مطمئناً سوادش بالاست چون university آلمان سختگیر ترین university ‌ها تو دنیاس و تعدادشون هم زیاد نیست و فارغ التحصیلی خصوصا تو مقطع لیسانس کار حضرت فیله!
    ولی‌ نه اگه fachhochschule رفته باشه اون طرف از نظر من در حد پیام نوره ایران هم سواد نداره پس اگه میخواید بیاید آلمان حتما مطمئن بشوید که از university پذیرش گرفتید نه fachhochschule .

Member proshuttle آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Delft University of Technology- Particle Physics

نقل قول نوشته اصلی توسط bipolar_1989m نمایش پست ها
    بستگی داره آیا از universität یا fachhochschule فارغالتحصیل شده باشین یا نه؟!
    اگه university باشه که خوب مطمئناً سوادش بالاست چون university آلمان سختگیر ترین university ‌ها تو دنیاس و تعدادشون هم زیاد نیست و فارغ التحصیلی خصوصا تو مقطع لیسانس کار حضرت فیله!
    ولی‌ نه اگه fachhochschule رفته باشه اون طرف از نظر من در حد پیام نوره ایران هم سواد نداره پس اگه میخواید بیاید آلمان حتما مطمئن بشوید که از university پذیرش گرفتید نه fachhochschule .
    دوست عزیز، لطفا بدون اطلاعات کامل، نظرات اشتباه در فروم پخش نکنید. بنده خودم آلمان نیستم اما به دلیل تحصیل 2 تا از اعضای خانواده ام کاملا با سیستم آموزشی آلمان آشنایی دارم. این که شما University باشید یا Hochschule از لحاظ سطح علمی شما و سخت گیری دانشگاه ها هیچ تفاوتی نداره. تفاوت در رویکرد این دانشگاه ها به علوم مختلف هستش. خیلی از دانشگاه های بزرگ آلمان دقیقا با همون هیئت علمی شون Hochschule هم دارن. برخی از Hochshcule ها در بعضی از زمینه ها بهترین های اروپا هستن. خیلی از دانشگاه های بزرگ دنیا در حوزه های علوم کاربردی با همین Hoshchule ها همکاری دارن. (مثال بارز دانشگاه شریف خودمون با Aachen University of applied science، که هم کلاسی خودم از شریف 1 سال رفت آلمان از طرف دانشگاه و پروژه اش رو کامل کرد).
    طبق آمار های وزارت علوم آلمان نزدیک 65 درصد مهندسینی که وارد صنایع بومی آلمان (شرکت هایی مثل BMW, Audi, Siemens, Zeiss Optik, ... )می شن از همین Hochschule- University of applied Science فارغ التحصیل شدن. پس لطفا این عادت از رو اسم قضاوت کردن رو کنار بزارید و بدون داشتن اطلاعات صحیح پاسخ ندید به کسی. از مدیران این بخش هم عذرخواهی می کنم چون پاسخ من ارتباطی به برتری آلمان یا آمریکا نسبت به هم نداشت اما ضروری بود اطلاعات این دوستمون رو تصحیح کنم.
    زندگی تنــــها به این درد می خورد كه انـــسان به دو كار مشغـــول شود:
    اول ریاضیـــات بخواند. دوم ریاضیـــات درس بدهد.

The earth turns, but we don't feel its move, and one night, you look up, One spark and sky one fire

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Sharif University, Mechanical Engineering

دوستان! من اینجا یک لینک قرار میدم...مقایسه خوبیه بین آمریکا و آلمان. البته بیشتر شرایط زندگی رو گفته. در آخر هم دو سه تا لینک دیگه داده به مقالات مشابه. من که کلی استفاده کردم. امیدوارم برای شما هم مفید باشه.
    http://math-www.uni-paderborn.de/~axel/us-d.html#toc

ApplyAbroad Hero mohmad0014 آواتار ها

سلام

من نزدیک 2 سال در آلمان زندگی کردم و به نظرم این کشور خیلی کشور خوب و پشرفته و پرباری است ولی یه سری مشکلاتی برای خارجی ها هم به همراه داره. این کشور برای دوره فوق خیلی مناسبه هم ارزون و اینکه بار علمی فرد را به اندازه قابل توجه بالا می کشند ولی برای دکتری وضع فرق داره و چون این دوره خیلی دوره حساسی هست باید یه نگاهی به 20 سال آینده هم داشته باشید.زبان آلمانی برای ورود به جامعه آلمان و فرهنگشون از اصلی ترین مسایل هست .... این را هم اضافه کنم که بورسی که برای دانشجوی دکتری می دهند در مقایسه با هزینه زندگی(تحصیل رایگان است) خیلی بیشتره و می شه save کرد ولی این مورد رو جزو موارد مثبت یا منفی آلمان در نظر نگیرید.
    ویرایش توسط mohmad0014 : July 3rd, 2011 در ساعت 08:11 PM

من وقتی با دوستانم در آلمان حرف میزنم به این نتیجه ها میرسم:

سطح علمی بستگی به شخص، استاد و گروه داره. دوستان من در آلمان در سطح خیلی بالایی کار میکنن.

زندگی در آمریکا راحتتره. دلیلش هم زبانه و چند گونگی فرهنگ آمریکا. آمیخته شدن با جامعه ی آلمان سخت تره تا آمریکا.

زندگی در آمریکا به یاد گیری بهتر زبان و در نتیجه بهتر نوشتن مقالات و ارایه کار علمی در سمینارها کمک میکنه.

آلمان به ایران نزدیکتره. رفت و آمد به ایران ممکنه. طول دوره دکترا کمتره. و سیستم حمل و نقل عمومی بهتری داره(به اعتراف خود آمریکایی ها)
    ...زیرا که مردگان این سال عاشق ترین زندگان بوده اند.

Junior Member ali95120 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    architecture / islamic azad university of soth tehran bernch

سلام/
    نظر من به شخصه اینه که برای دکترا همه جا خوبه ولی امریکا بهترینه!
    جامعه ی هدف بزرگتر نسبت به اروپا یا هرجای دیگه...
    جامعه ی خودمونی تر (که شاید مهم بنظر نیاد ولی برای مهاجرت و زندگی خیلی خیلی مهمه! ) نسبت به اروپا (البته به جز ایتالیا )
    دانشگاه های قوی ( از MIT بگیر برو پایین )
    حقوق بالا برای مدیران ( مخصوصا از نوع موفق )
    اب و هوای مختلف (چهار فصل عین ایران ) نسبت به اروپا
    بهشت مهندسی به معنای کلمه!
    و دیگر موارد که میتونم تا صبح ادامه بدم!
    ولی برای master پینهادم اروپاست (حالا المان یا هر جا ی دیگه...) چون رنک دانشگاه های ایران پایینه و برای رفتن به یه دانشگاه خوب امریکا از دانشگاه رنک بالاتر راحت تر میشه رفت...
    درواقع اروپا رو سکوی پرتاب برای امریکا بدونین...
    موفق و پیروز باشین...
    ایرانی زانو نمیزند حتی اگر زیر فشار مشکلات زانو هایش خرد شود!
    (کورش کبیر)

نقل قول نوشته اصلی توسط ali95120 نمایش پست ها
    سلام/
    نظر من به شخصه اینه که برای دکترا همه جا خوبه ولی امریکا بهترینه!
    جامعه ی هدف بزرگتر نسبت به اروپا یا هرجای دیگه...
    جامعه ی خودمونی تر (که شاید مهم بنظر نیاد ولی برای مهاجرت و زندگی خیلی خیلی مهمه! ) نسبت به اروپا (البته به جز ایتالیا )
    دانشگاه های قوی ( از MIT بگیر برو پایین )
    حقوق بالا برای مدیران ( مخصوصا از نوع موفق )
    اب و هوای مختلف (چهار فصل عین ایران ) نسبت به اروپا
    بهشت مهندسی به معنای کلمه!
    و دیگر موارد که میتونم تا صبح ادامه بدم!
    ولی برای master پینهادم اروپاست (حالا المان یا هر جا ی دیگه...) چون رنک دانشگاه های ایران پایینه و برای رفتن به یه دانشگاه خوب امریکا از دانشگاه رنک بالاتر راحت تر میشه رفت...
    درواقع اروپا رو سکوی پرتاب برای امریکا بدونین...
    موفق و پیروز باشین...
    با کلیت ایده تون موافقم اما به نظره بنده وقتی که میشه از یه دانشگاه درجه دو ایران با یه رزومه خوب رفت هاروارد (یکی از آشنایانم) به صرفه تره که روی رزومه کار کرد تا سختی مهاجرت به یه کشور ثالث رو تحمل کرد

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)