صفحه 4 از 19 نخستنخست 1234567891011121314 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 40 , از مجموع 181

موضوع: آلمان یا آمریکا

Junior Member

پیش فرض پاسخ : آلمان یا آمریکا

نقل قول نوشته اصلی توسط sjjpo2002 نمایش پست ها
    با سلام

بنظر منم ارشد اروپا بهتره و راحتتر هم خواهید بود ولی دکترا رو تو اروپا اصلا توصیه نمی کنم!
    سلام
    لطفا میشه دلایلتون را بگید که دکترا د ر اروپا خوب نیست؟ممنون

ApplyAbroad Champion

رشته و دانشگاه
    Comp. Eng

نقل قول نوشته اصلی توسط antwerpen نمایش پست ها
    سلام
    لطفا میشه دلایلتون را بگید که دکترا د ر اروپا خوب نیست؟ممنون
    البته من در حالت کلی عرض کردم. در رشته های علوم پایه و علوم انسانی و هنر اروپا حتی می تونم بگم در بعضی رشته ها از کشورهای آمریکایی جلوتر هست ولی در رشته های مهندسی معمولا پروژه هایی که در آمریکا تعریف میشه کاربردی تره و سیستم آموزشی اونا هم کمک می کنه تا فرد فارغ التحصیل از آمادگی بهتری برای کارهای آینده برخوردار باشه.
    ولی باز هم می گم اینها همه کلی گویی هست و تلاش خود فرد و شرایط دانشگاه مورد نظر می تونه خیلی تاثیرگذار باشه. امیدوارم نظر من باعث سوتفاهم برای دوستان نشه

موفق باشید

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Electro-Optical Science& Engineering NCKU

من هم از آلمان پذیرش دارم برای دکترا هم از آمریکا ولی‌ در آلمان رفتن شک ندارم.
    چون هم سطحش ازاون آمریکای بالاتره هم اینکه راحت می‌تونم به ایران رفت و آمد کنم .
    در ضمن بعد از دکترا می‌تونم برای پست دکترا برم آمریکا.
    اینطوری هم تجربهٔ اروپا رو خواهم داشت هم آمریکا....
    ولی‌ دوستان اینو بدونید هرکس از هرجای آلمان فارغ‌التحصیل بشه بی‌ شک باسواده.
    ولی‌ آمریکا اینطور نیست.
    من شخصاً ادمای‌ بیسواد زیادی دیدم که آمریکا. انگلیس، فرانسه درس خوندن...... ولی‌ آلمان یه چیز دیگست.

خوشبختانه من عشق آمریکا یا هیچ جای دیگه ای نیستم .. برای من فهم و کمال در درجهٔ اوله

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Sharif University, Mechanical Engineering

دوستان! من اینجا یک لینک قرار میدم...مقایسه خوبیه بین آمریکا و آلمان. البته بیشتر شرایط زندگی رو گفته. در آخر هم دو سه تا لینک دیگه داده به مقالات مشابه. من که کلی استفاده کردم. امیدوارم برای شما هم مفید باشه.
    http://math-www.uni-paderborn.de/~axel/us-d.html#toc

ApplyAbroad Hero mohmad0014 آواتار ها

سلام

من نزدیک 2 سال در آلمان زندگی کردم و به نظرم این کشور خیلی کشور خوب و پشرفته و پرباری است ولی یه سری مشکلاتی برای خارجی ها هم به همراه داره. این کشور برای دوره فوق خیلی مناسبه هم ارزون و اینکه بار علمی فرد را به اندازه قابل توجه بالا می کشند ولی برای دکتری وضع فرق داره و چون این دوره خیلی دوره حساسی هست باید یه نگاهی به 20 سال آینده هم داشته باشید.زبان آلمانی برای ورود به جامعه آلمان و فرهنگشون از اصلی ترین مسایل هست .... این را هم اضافه کنم که بورسی که برای دانشجوی دکتری می دهند در مقایسه با هزینه زندگی(تحصیل رایگان است) خیلی بیشتره و می شه save کرد ولی این مورد رو جزو موارد مثبت یا منفی آلمان در نظر نگیرید.
    ویرایش توسط mohmad0014 : July 3rd, 2011 در ساعت 08:11 PM

نقل قول نوشته اصلی توسط Shaparak.r نمایش پست ها

ولی‌ دوستان اینو بدونید هرکس از هرجای آلمان فارغ‌التحصیل بشه بی‌ شک باسواده.
    ولی‌ آمریکا اینطور نیست.

در این مورد مقال نقض زیاده. من آدمهایی دیدم با برونداد علمی ضعیف که از آلمان دکترا گرفتن.
    ...زیرا که مردگان این سال عاشق ترین زندگان بوده اند.

من وقتی با دوستانم در آلمان حرف میزنم به این نتیجه ها میرسم:

سطح علمی بستگی به شخص، استاد و گروه داره. دوستان من در آلمان در سطح خیلی بالایی کار میکنن.

زندگی در آمریکا راحتتره. دلیلش هم زبانه و چند گونگی فرهنگ آمریکا. آمیخته شدن با جامعه ی آلمان سخت تره تا آمریکا.

زندگی در آمریکا به یاد گیری بهتر زبان و در نتیجه بهتر نوشتن مقالات و ارایه کار علمی در سمینارها کمک میکنه.

آلمان به ایران نزدیکتره. رفت و آمد به ایران ممکنه. طول دوره دکترا کمتره. و سیستم حمل و نقل عمومی بهتری داره(به اعتراف خود آمریکایی ها)
    ...زیرا که مردگان این سال عاشق ترین زندگان بوده اند.

Junior Member ali95120 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    architecture / islamic azad university of soth tehran bernch

سلام/
    نظر من به شخصه اینه که برای دکترا همه جا خوبه ولی امریکا بهترینه!
    جامعه ی هدف بزرگتر نسبت به اروپا یا هرجای دیگه...
    جامعه ی خودمونی تر (که شاید مهم بنظر نیاد ولی برای مهاجرت و زندگی خیلی خیلی مهمه! ) نسبت به اروپا (البته به جز ایتالیا )
    دانشگاه های قوی ( از MIT بگیر برو پایین )
    حقوق بالا برای مدیران ( مخصوصا از نوع موفق )
    اب و هوای مختلف (چهار فصل عین ایران ) نسبت به اروپا
    بهشت مهندسی به معنای کلمه!
    و دیگر موارد که میتونم تا صبح ادامه بدم!
    ولی برای master پینهادم اروپاست (حالا المان یا هر جا ی دیگه...) چون رنک دانشگاه های ایران پایینه و برای رفتن به یه دانشگاه خوب امریکا از دانشگاه رنک بالاتر راحت تر میشه رفت...
    درواقع اروپا رو سکوی پرتاب برای امریکا بدونین...
    موفق و پیروز باشین...
    ایرانی زانو نمیزند حتی اگر زیر فشار مشکلات زانو هایش خرد شود!
    (کورش کبیر)

نقل قول نوشته اصلی توسط rezatheory نمایش پست ها
    در این مورد مقال نقض زیاده. من آدمهایی دیدم با برونداد علمی ضعیف که از آلمان دکترا گرفتن.
    بستگی داره آیا از universität یا fachhochschule فارغالتحصیل شده باشین یا نه؟!
    اگه university باشه که خوب مطمئناً سوادش بالاست چون university آلمان سختگیر ترین university ‌ها تو دنیاس و تعدادشون هم زیاد نیست و فارغ التحصیلی خصوصا تو مقطع لیسانس کار حضرت فیله!
    ولی‌ نه اگه fachhochschule رفته باشه اون طرف از نظر من در حد پیام نوره ایران هم سواد نداره پس اگه میخواید بیاید آلمان حتما مطمئن بشوید که از university پذیرش گرفتید نه fachhochschule .

Member Natordasht آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    هنر

يك نكته اي كه هيچكس اشاره اي به آن نكرد اجازه و امكان كار در حين تحصيل است.

چون تا آنجاييكه بنده اطلاع دارم با ويزاي دانشجويي آمريكا تنها مي توان در داخل دانشگاه كار كرد و اجازه كار در خارج از محيط دانشگاه وجود ندارد.

در صورتيكه در آلمان چنين محدوديتي وجود ندارد.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)