صفحه 8 از 19 نخستنخست 123456789101112131415161718 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 71 تا 80 , از مجموع 181

موضوع: آلمان یا آمریکا

ApplyAbroad Hero y2dark آواتار ها

پیش فرض پاسخ : آلمان یا آمریکا

نقل قول نوشته اصلی توسط usaautomotive نمایش پست ها
    آلمان:
    مزایا: اقتصاد عالی, امنیت عالی، جامعه مدرن، زندگی به شدت فردی( از دوستی چیزی نمیدونند )، با یه کار معمولی زندگیه خوبی میتونین داشته باشین. اگه کار پیدا کنین 5 ساله مقیم میشین.

معایب: 40% مالیات. خیلی سرد هستند، 8 شب(اگر اشتباه نکنم مگرنه که 6 هستش) تمام هایپرمارکت ها و فروشگاه های شهر بسته میشه(بدلیل صرفه جویی در برق) و فقط رستوران ها و کافی شاپ ها باز هستند. کلا میشه شهر مردگان. آلمان ها دوشنبه تا شنه روبت های قانون مدار و شنبه تا دوشنبه انسان های بی فرهنگ تبدیل میشن( به شدت الکل میخورن، رانندگی با سرعت غیر مجاز و ...). روابط اجتماعی تقریبا صفر هستش( اصلا براشون تعریف نشده) . باید آلمانی بلد باشید وگرنه در سوپرمارکت هم نمیتونید کار کنید

آمریکا:
    مزایا: همه انگلیسی صحبت میکنن. قانون به شدت اجرا میشه. شرکت ها ی بزرگ داره. دانشگاه های خوب. هر اختراع در کم ترین زمان ممکن به جامعه راه پیدا میکنه.

معایب: 40% مالیات. خشونت در محله های فقیر نشین. اسلحه که همه دارن. امنیت شغلی پایین. مقیم شدن به سختی.
    در مورد امریکا که صحبتتون در حد شوخی هست!
    کی گفته اینجا همه اسلحه دارند؟!! کی گفته هر اختراع در کم ترین زمان ممکنه به جامع راه پیدا میکنه؟! و صد البته همه انگلیسی صحبت نمیکنند!
    قانونمندی المانیها بیشتر از امریکاییها نباشه کمتر نیست! لطفا شنیده ها تون رو به صورت حقیقت بیان نکنید!!!

Senior Member aminc آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    M.Sc. Mechanical Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط mdemehri نمایش پست ها
    میشه بپرسم شما مقیم کجا هستید؟!
    این تحلیل ها واقعاً عجیبه.
    من هم تو اروپا زندگی کردم هم 6 سال و خورده ایه تو امریکا هستم.

توی اروپا اتفاقاً دوستی هاشون خیلی درست حسابی تر از امریکایی هاست... توی مترو و اتوبوس همه دارن کتاب و روزنامه می خونن یا سودوکو و جدول حل می کنن. به ندرت کسی رو می بینید که موبایل دستش باشه.
    چندین بار تو اروپا برای من اتفاق افتاد که گم شده بودم وفقط آدرس رو نشونشون دام تا منو نرسوندن به محلی که می خواستم برم بی خیال نشدن.
    همه جای دنیا جای سرد و گرم داره! شرق آلمان 4 فصله.
    دلیل اینکه هایپر مارکتها ساعت 8 شب می بندن اینه که کارمند هاشون برن به خانواده برسن! نه مثل امریکا که تازه 10-11 شب از کار تعطیل بشن و تازه برن سر خونه زندگیشون .
    می دونستید تو امریکا فقط 6 هفته مرخصی زایمان هست؟ دوا و دکتر و زایمان هم که هزینش سر به فلک میکشه. ولی تو همین آلمانی که شما می گید وقتی بچه به دنیا میاد برای چک آپ یه دکتر بهشون معرفی می کنن و بدون هیچ هزینه ای دکتر میره خونه و نوزاد رو چک آپ می کنه. حتی اگر بدونن فرضاً شما ایرانی هستید براتون دکتر ایرانی میفرستن.
    سرعت مجاز توی اتوبانهای آلمان وجود نداره برای همین رانندگی با سرعت زیاد بی قانونی محسوب نمیشه.
    شما یه سر به مهمونی های امریکایی ها بزنید.. اصلاً مشروب نباشه ، مهمونی براشون معنی نداره!
    کی گفته باید آلمانی باشید تا بتونید کار کنید؟!!!! چرا از خوتون قانون اختراع می کنید؟!

تحلیل مزایا و معابت امریکا رو هم یه چیزی تو مایه های آلمان گفتیداااااااااا!
    سلام دوست خوبم mdemehri
    ممنون که به بچه ها کمک میکنی
    ازتون یه سوال دارم
    شما که هم آلمان بودید هم آمریکا
    اگه میشه دلیلتونو بگین چرا در آخر آمریکارو انتخاب کردین
    ممنون میشم کمک کنید
    چون برام مهمه
    مرسی
    در بین تمامی مردم تنها عقل است که به عدالت تقسیم شده زیرا همه فکر می‌کنند به اندازه کافی عاقلند. "دکارت"
    همه رو دوست داشته باشیم، به همدیگه کمک کنیم "مهربان"

Junior Member

سلام دوستان
    من از دانشگاه تگزاس تک (شهر لابوک که یه شهر دانشگاهیه) پذیرش دارم برای مستر مکانیک که با وجود اسکولارشیپ باید حدودا سالی 6000 دلار شهریه بدم (البته شاید هم بشه از ترم دوم سوم فاند بگیرم)
    از طرف دیگه از دانشگاه اشتوتگارت هم همون رشته و مقطع پذیرش دارم با شهریه 300 یورو سالیانه (البته در المان با توجه به شنیده هام بعید میدونم از ترمای بعد بتونم فاند بگیرم) و المانی
    هم اصلا بلد نیستم. بنظر دوستان با توجه به شرایط زندگی و فرصتهای تحصیلی و کار و... کدوم مناسب تره؟ ایا این حقیقت داره که در المان مردم یه کم سرد هستن؟! با توجه به اینکه قصذ ادامه تحصیل بعد از مستر
    رو دارم کدوم رو پیشنهاد میکنید؟
    خیلی ممنون

نقل قول نوشته اصلی توسط emm نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من از دانشگاه تگزاس تک (شهر لابوک که یه شهر دانشگاهیه) پذیرش دارم برای مستر مکانیک که با وجود اسکولارشیپ باید حدودا سالی 6000 دلار شهریه بدم (البته شاید هم بشه از ترم دوم سوم فاند بگیرم)
    از طرف دیگه از دانشگاه اشتوتگارت هم همون رشته و مقطع پذیرش دارم با شهریه 300 یورو سالیانه (البته در المان با توجه به شنیده هام بعید میدونم از ترمای بعد بتونم فاند بگیرم) و المانی
    هم اصلا بلد نیستم. بنظر دوستان با توجه به شرایط زندگی و فرصتهای تحصیلی و کار و... کدوم مناسب تره؟ ایا این حقیقت داره که در المان مردم یه کم سرد هستن؟! با توجه به اینکه قصذ ادامه تحصیل بعد از مستر
    رو دارم کدوم رو پیشنهاد میکنید؟
    خیلی ممنون
    مشکل اصلی امریکا ویزاش هست. به همه چی میتونن گیر بدن سربازی بدون فاند بودن رشته مقالات سابقه کار و ... ولی ویزای آلمان این محدودیتها را نداره.
    به نظرم برای فوق آلمان بهتره چون شهریه اش خیلی پایین تره. شما فوق برو آلمان برا دکترا برو آمریکا.

ApplyAbroad Veteran
    Fairymaid آواتار ها

دوستان عزیز سلام
    پیج خیلی خوبیه و اطلاعات جالبی به دست آوردم. تمام صفحاتشو خوندم. الان با خودم فک می کنم کاش اصلا ارشدو بهشتی نمی خوندم و میرفتم آلمان! یه سوال دارم که میشه تو این پیج جوابشو گرفت؛ به نظر دوستان باتجربه میشه دکترا آمریکا گرفت و بعد برای کار آکادمیک اروپا اقدام کرد؟ چون با توجه به اطلاعاتی که دوستان دادن زندگی در اروپا با توجه به روحیه من که آرامش میخوام برای کتاب نوشتن؛ و امنیت شغلی و همچنین نزدیکی به خانواده بهتره؟ من تنها کار آکادمیک مد نظرمه
    تشکر میکنم از وقتی که برای پاسخ دادن میزارین

ApplyAbroad Hero y2dark آواتار ها

مالیات فدرال + ایالت در خیلی از جاهای امریکا در حد 40% هست البته نه برای دانشجویان

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط y2dark نمایش پست ها
    مالیات فدرال + ایالت در خیلی از جاهای امریکا در حد 40% هست البته نه برای دانشجویان
    باسلام برای اینکه پست جدیدی بازنکنم سوالمو همینجا میگم.
    من هنرستانی بودم فوق دیپلم برق صنعتی و کارشناسی برق گرایش کنترل دارم از دانشگاه دولتی منتظری مشهد.

یکی ازاقوام نزدیکمون که ادم خوبی هم هست 30 سالی هست امریکاست. اقامت کامل داره.
    بهم گفت واسه ادامه تحصیل بیا اینجا اشنادارم پشتیبانی مالیتو انجام بده کارهم حین درس ممنوعه ولی من بهت کارمیدم.
    ولی خرج تحصیلتو بایدخودت بدی کمکت میکنم.
    خونه هم گفت خونه خودمم هست اگه خاستی کمکت میکنم.
    گفت اگه خاستی یک دوست صمیمی هم المان دارم اونم میتونه کمکت کنه. به حرفاش اعتماددارم میشناسمش.
    معدلم13هست مدرک زبان هم دارم میگیرم خدمتمم اخرشه(سپاه).

حالا اگه نمره زبانم خوب باشه ویک مقاله ISI هم بدم و چندتاپروژه خوب انجام بدم تا رزومم خوب شه. بنظرتون باکارشناسی برم یا ارشد بگیرم بعد؟

آلمان یا امریکا؟
    خودم بیشتر امریکارو میخام.
    درضمن وضعیت مالیم زیادخوب نیست که خونواده کمک کنن. هزینه های سفرمم خودم باید کارکنم.

اصلا بااین وضعیتم قبولم میکنن چون اشنادارم یا نه؟
    ممنون

Junior Member

ویزای کاری یا دانشجویی در آمریکا بعد از تحصیل تا چند وقت تمدید میشه (با فرض نداشتن پی آر) تا کار مناسب آتی رو پیدا کنیم؟ من خودم آلمانم و اینجا ویزای دانشجو رو تا 1 سال و نیم بعد اتمام تحصیل تمدید میکنن تا دنبال کار مناسب بگریدید، آیا همچین چیزی در آمریکا وجود داره؟ بنظر من این یکی از مهمترین مسایل برای تصمیم به انتخاب محل تحصیله آیندست.... ممنون برای پاسخ دوستان آمریکا نشین...

Moderator
    mehrdad_m آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Computer Science UAlbany

نقل قول نوشته اصلی توسط r_n_s_s نمایش پست ها
    ویزای کاری یا دانشجویی در آمریکا بعد از تحصیل تا چند وقت تمدید میشه (با فرض نداشتن پی آر) تا کار مناسب آتی رو پیدا کنیم؟ من خودم آلمانم و اینجا ویزای دانشجو رو تا 1 سال و نیم بعد اتمام تحصیل تمدید میکنن تا دنبال کار مناسب بگریدید، آیا همچین چیزی در آمریکا وجود داره؟ بنظر من این یکی از مهمترین مسایل برای تصمیم به انتخاب محل تحصیله آیندست.... ممنون برای پاسخ دوستان آمریکا نشین...
    تو آمریکا بعد از فارغ التحصیلی میشه برای OPT اقدام کرد که همون اجازه کار هست برای ۱ سال. البته توی این ۱ سال نمیشه بیشتر از ۳ ماه بیکار بود وگرنه اون اجازه باطل میشه. حالا توی این ۱ سال باید کار کرد و برای ویزای کار یا گرین کارت اقدام کرد. تحت شرایطی این ۱ سال قابل تمدید هم هست.

Junior Member

سلام دوستان
    من آرشیتکت هستم
    بازار کار برای صنعت ساختمان در آلمان بهتره یا آمریکا؟
    سپاس

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)