صفحه 9 از 19 نخستنخست 123456789101112131415161718 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 81 تا 90 , از مجموع 181

موضوع: آلمان یا آمریکا

Moderator
    amirfriendship آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    مهندسی عمران- ارشد مدیریت و انرژی های تجدیدپذیر-دکترای

پیش فرض پاسخ : آلمان یا آمریکا

بزرگترین حسن آلمان نسبت به امریکا , رایگان بودن دانشگاههاش هست.حتی دانشگاههای انگلیسی زبانش هم رایگان داره.این یعنی با سالی حدود 10000 یورو می تونید زندگی کنید و جز هزینه اندک بیمه و حمل و نقل چیزی نمی پردازید. اما هزینه تحصیل در امریکا...!
    در مورد فرهنگ هم کاملا بدیهی است آلمانیها بسیار از امریکاییها با فرهنگ تر هستند.کافیه به نوابغ و بزرگان ادب و فلسفه و دانشمندان طول تاریخ 2 کشور نگاهی بندازید.
    در مورد نژادپرستی آلمان در حال تعدیل شدن ولی در مجموع فاصله زیادی با یک جامعه مولتی کالچرال داره.فکر کنم امروز یک قانونی تصویب کردند که برای پناهنده شدن هم باید زبان آلمانی بلد باشند.دلیلش هم این بود که فرد بتونه تو جامعه حل بشه.
    وضعیت اشتغال برای فردی که سرمایه دار نیست در آلمان بهتره.حکومت سوسیالیستی باعث میشه تا خدمات پزشکی و اجتماعی رایگان و یا کم هزینه زیادی به شما ارائه بشه.به شکلی که شما با ماهی 700 یورو میتونه زندگی کنی و با ماهی4000 یورو می تونی یک زندگی لاکچری داشته باشی. اما نباید فراموش کرد که سیل پناهندگان سالهای اخیر می تونه تاثیرات مثبت و منفی زیادی داشته باشه.شاید بشه گفت قبلا بازار کار بزرگی بود که همیشه تشنه نیروی کار از کارگر تا نیروی متخصص هست اما امروز مشخص نیست اینطور بمونه.از سوی دیگه حضور این پناهندگان باعث میشه جامعه بیشتر به سوی مولتی کالچرال شدن پیش بره.
    من در مورد امریکا خیلی نظر نمی دم.اما عملکرد اجتماعی و سیاسی و تبلیغاتی روزمره این کشور به نظرم خیلی عوامانه است. مردم بی دلیل مصرف گرا هستند و رویای امریکایی یک حرف واهی شده.همه تا خرخره بدهکارن و بانکها دارن سود می برن.امنیت شغلی پایین و مردمی که بویی از مطالعه و فرهنگ نبردن.نوابغی که در امریکا میبینید همه مهاجران هستند اما نوابغ آلمان , خود آلمانی ها هستند.البته پروفسور سمیعی را باید استثنا کرد!
    ولی این نشون میده فضای امریکا طوری نیست که ادم و به اوج برسونه.از این چند میلیون مهاجر در امریکا چند تاشون امریکن دریم و پیدا کردن و چند تاشون هوم لس شدن.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    دانشگاه ازاد تهران ، رشته مهندسی کامپیوتر

من مطالب پاسخ ها رو داشتم میخوندم و دیدم بعضی از مطالب خیلی مفید هستند و بعضی از اون ها در مورد آمریکا کاملا اشتباه !‌ سعی میکنم به مواردی اشاره کنم که مفید باشه قبلش جهت اطلاع میگم که من ۳ ساله به امریکا به مهاجرت کردم و به ۲ بار هم به سفر توریستی به المان داشتم

- هزینه تحصیل در دانشگاه های خوب امریکا زیاده ، امکان گرفتن فاند دارید اگر خیلی خاص باشید و عالی ، بعد از یکی دوتزم راحت تر فاند میگیرید اگر نتایج تحصیل شما خیلی خوب باشه!
    ولی سطح دانشگاه در امریکا بسیار بالاست و خیلی از بهترین دانشگاه های دنیا در امریکا هستند ، بخصوص در کالیفرنیا ، بنظرم انتخاب تحصیل در امریکا یا المان بیشتر به امکانات مالی شما بر میگرده .

- نژاد پرستی در هر دو کشور هست و به نظر من در المان بیشتر از امریکاست . من طی ۲ هفته اقامت در آلمان ۲-۳ بار برخورد احمقانه و زشت دیدم و تازه اون ها فکر میکردند من امریکایی هستم !در امریکا توی محیط کار دیدم که نژادپرستی هست ، بخصوص در مقاطع بالا و موقعیت های خیلی خوب ، برای همکارهای شما
    سخته که قبول کنند یه نفر از خاورمیانه اومده و همچین موقعیتی بالایی مثل یک امریکای با تحصیلات بالا قرار گرفته ولی برای مدیران شرکت فرق نداره
    و دنبال آدم با استعداد هستند

ـ خیلی از اطلاعات مالیاتی که خوندم در این جا غلطه ! مالیات من (ازداج کردم) + کسور قانونی (بیمه .بازنشستگی و...) حدود ۲۳٪ هست ، فقط جهت اطلاع و راهنمای میگم ، حقوقم نسبتا بالاست ۱۰۰ هزار دلار در سال و کالیفرنیا هستم .

- امنیت زندگی دز آمریکا بالاست ، خیلی بیشتر از ایران یا تهران ، مگر این که در محله های خیلی فقیر یا بدنام زندگی کنید، این که همه اسلحه دارند و .... بیشر یه شوخی از روی بی اطلاعی هست.

- در مورد فرهنگ مردم باید بگم همه جا خوب و بد داره ، فکر نمیکنم آلمان با امریکا فرق داشته باشه ! شاید مردم در امریکا خون گرم تر هستند.

ـ
    خدمات پزشکی در امریکا گرونه و این یک مشکل هست در امریکا!
    ـ نرخ بیکاری در امریکا پایینه (کمتر از ۶٪) و بسیار بهتر از اروپا و المان

ـ زندگی در آمریکا خیلی هم هزینه بر نیست ولی اگر میخواهید در لس انجلس یا نیویورک زنگی کنید ، بله اجاره خانه میزه بالا ! حدود ۲ تا ۳ برابر ! ولی در اکثر جا ها هزینه ها معقول هستند. این آمریکایی ها مصرف گرا هستند هم شوخی هست ، کسی که این جا زندگی میکنه میدونه !

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط merlin96 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من آرشیتکت هستم
    بازار کار برای صنعت ساختمان در آلمان بهتره یا آمریکا؟
    سپاس
    البته این پست قدیمیه، ولی چون سوالات مشابه مطرح میشه زیاد.
    دور آلمان رو خط بکش...

Senior Member pouria007 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط bahar_03 نمایش پست ها
    البته این پست قدیمیه، ولی چون سوالات مشابه مطرح میشه زیاد.
    دور آلمان رو خط بکش...
    واسه این رشته یا کلا؟
    The world needs dreamers and the world needs doers. But above all, the world needs dreamers who do

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط pouria007 نمایش پست ها
    واسه این رشته یا کلا؟
    معماری منظورمه، هر چند تو اروپا وضعیت خوبی نداره کلا.

معماری منظورمه، هر چند تو اروپا وضعیت خوبی نداره کلا.
    شما خودتون آلمان تشریف دارین درسته؟ اگه لطف کنید بگید کدوم رشته های مهندسی بازار کار خوبی دارن ممنون میشم
    The world needs dreamers and the world needs doers. But above all, the world needs dreamers who do

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط pouria007 نمایش پست ها
    شما خودتون آلمان تشریف دارین درسته؟ اگه لطف کنید بگید کدوم رشته های مهندسی بازار کار خوبی دارن ممنون میشم
    دوست عزیز
    مطالبی که من عنوان بر حسب تجارب شخصی و مواردی بوده که برای اطرافیان اتفاق افتاده.
    شما اگه میخوای به عنوان مثال بازار کار رشته معماری رو رصد کنی، میتونی بگردی چندتا دانشجوی آلمانی شاغل به تحصیل پیدا کنی، ازشون بپرسی که اوضاع چیه واقعا.
    به نظرم این موثق تره، تا آماری که یه سری وبسایتهای کاریابی ارائه میکنن یا مثلا میگن یه معمار سالی 50 هزارتا درآمدشه !
    روی کاغذ یه معمار هم براش کار هست، ولی شما هیچ وقت اینو با یه رشته هایی مثل برق، مکانیک، کامپیوتر و تاحدودی رشته های مربط با انرژیهای نو ...نمیتونی مقایسه کنی. هر چند یه فارغ التحصیل کامپیوتر هم باید شرایط جذب در بازار کار رو داشته باشه تا کار پیدا کنه. فرق این رشته ها با رشته ای مثل معماری در بالابودن موقعیتهای شغلیه.
    البته گفتم، اینا فرضیست و همیشه 2*2=4 ممکنه نشه !
    الان یه آلمانی وقتی میاد مثلا رشته فیزیک یا رشته های نظری مشابه رو میخونه، از اول ( محیط اطراف، جامعه ) بهش میگن تو باید دکترا بگیری تا بری تو بازار کار، بعد طرف میاد تا ترم 3 مستر که میخونه، میبینه ای دل غافل، عجب کاری کرده، کاشکی با همون لیسانس میرفت دنبال کار...

دوست عزیز
    مطالبی که من عنوان بر حسب تجارب شخصی و مواردی بوده که برای اطرافیان اتفاق افتاده.
    شما اگه میخوای به عنوان مثال بازار کار رشته معماری رو رصد کنی، میتونی بگردی چندتا دانشجوی آلمانی شاغل به تحصیل پیدا کنی، ازشون بپرسی که اوضاع چیه واقعا.
    به نظرم این موثق تره، تا آماری که یه سری وبسایتهای کاریابی ارائه میکنن یا مثلا میگن یه معمار سالی 50 هزارتا درآمدشه !
    روی کاغذ یه معمار هم براش کار هست، ولی شما هیچ وقت اینو با یه رشته هایی مثل برق، مکانیک، کامپیوتر و تاحدودی رشته های مربط با انرژیهای نو ...نمیتونی مقایسه کنی. هر چند یه فارغ التحصیل کامپیوتر هم باید شرایط جذب در بازار کار رو داشته باشه تا کار پیدا کنه. فرق این رشته ها با رشته ای مثل معماری در بالابودن موقعیتهای شغلیه.
    البته گفتم، اینا فرضیست و همیشه 2*2=4 ممکنه نشه !
    الان یه آلمانی وقتی میاد مثلا رشته فیزیک یا رشته های نظری مشابه رو میخونه، از اول ( محیط اطراف، جامعه ) بهش میگن تو باید دکترا بگیری تا بری تو بازار کار، بعد طرف میاد تا ترم 3 مستر که میخونه، میبینه ای دل غافل، عجب کاری کرده، کاشکی با همون لیسانس میرفت دنبال کار...
    آره نکته ی خیلی خوبی رو عنوان کردین. من دیدم بعضی از دوستان از شرایط کاری بهتر در سوئد (مالیات کمتر ، حقوق بیشتر و ...) میگفتن در صورتی که اگه یه سرچ شاده بکنید میبینید جامعه سوئد هنوز به اون حد از مهاجرپذیری نرسیده که به راحتی شما رو جذب بازار کارش بکنه ضمن اینکه نرخ بیکاریش بالاتر از آلمانه.
    من رشتم برقه و بعضی وقتا که همینجوری واسه دل خودم () موقعیت های شغلی اروپا رو سرچ میکنم از هر 10 تاش 9 تاش آلمانه!!! پس واسه یکی مثل من آلمان میتونه یه گزینه خوب باشه! گر چه آمریکا مزایای خاص خودشو داره ولی این طرح بلو کارد که دیگه اجرایی هم شده واقعا وسوسه کنندس!

Junior Member

دوستان من پیشنهاد قرارداد کاری گرفتم از یک شرکت تو آلمان. از طرفی پذیرش پسداک از آمریکا هم دارم. کسی هست منو راهنمایی کنه؟ من راجع به آلمان همه چی میدونم چون دکتری اینجا بودم اما راجع به آمریکا نمیدونم هیچی که مثلا روند اقامت یا پیداکردن کار چقدر پیچیده است؟ فقط دیدم اکثر پوزیشن ها سیتیزن آمریکا میخوان! من زبان آلمانیم هم خوب نیست و خوشحال میشم دوستان با تجربه راهنماییم کنن . ممنون

نقل قول نوشته اصلی توسط r_n_s_s نمایش پست ها
    دوستان من پیشنهاد قرارداد کاری گرفتم از یک شرکت تو آلمان. از طرفی پذیرش پسداک از آمریکا هم دارم. کسی هست منو راهنمایی کنه؟ من راجع به آلمان همه چی میدونم چون دکتری اینجا بودم اما راجع به آمریکا نمیدونم هیچی که مثلا روند اقامت یا پیداکردن کار چقدر پیچیده است؟ فقط دیدم اکثر پوزیشن ها سیتیزن آمریکا میخوان! من زبان آلمانیم هم خوب نیست و خوشحال میشم دوستان با تجربه راهنماییم کنن . ممنون
    پست داک یکی از معدود شغلای آمریکاس که روند ویزاش "نسبتاً" کم دردسرتره. ولی خب بستگی داره بخواین کار آکادمیک بکنین یا صنعتی. عشق آمریکا باشین یا آلمان.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)