صفحه 6 از 51 نخستنخست 12345678910111213141516 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 51 تا 60 , از مجموع 502

موضوع: تجربیات آزمون روز 17 نوامبر2012

ApplyAbroad Superstar amir110 آواتار ها

پیش فرض پاسخ : تجربیات آزمون روز 17 نوامبر2012

نقل قول نوشته اصلی توسط sabzdarsabz نمایش پست ها
    من پارسال کوانت رو 155 شدم که با اشل قدیمی میشه 710 و درصدم شده بود 64. با توجه به سوالات هر آزمون، نمرات صادر میشه.درصد سختی سوالات یک آزمون فقط نسبت به جواب شرکت کنندگان در اون آزمون داده نمیشه، بلکه نسبت به جوابای چندسال اخیر شرکت کنندگان داده میشه.
    منم سال 2010 امتحان دادم و کوانت 151 شدم که معادل 640 قدیم و 48% بود.
    هر چی اینجا می نویسم نظر شخصیه و قابل تعمیم نیست

Member
    رشته و دانشگاه
    Information Technology

نقل قول نوشته اصلی توسط imanegr نمایش پست ها
    من فکر میکنم جدولی که در آخر practice test هست نمره ها را بر اساس جامعه ی آماری آزمون سال 2009 نوشته و احتمالا اینکه چه نمره ای بیاریم بستگی به این داره که دیگران چه طوری زدند. یعنی اگر مثلا بخش کوانت سخت تر بوده شما با تعداد غلط بیشتری میتونید نمره های معادل یک آزمون ساده تر رو بیارید.با این فرض میشه دلیل اینکه در این حدول به جای اعداد دقیق تنها بازه نمره داده شده است رو میشه توجیح کرد. نظر دیگر دوستان چیه؟
    یه سوال دیگه: فکر میکنید نمره و تاثیر همه سوالات یکسانه یا بستگی به تعداد افرادی داره که اون سوال رو درست زدند؟
    والا اگه منظورتون اینه که وزن داشته باشه هر سوال فکر نمیکنم. من تا جایی که اطلاع دارم این آزمون نمره همه سوال ها یکی بود و مثلا نمره خام کوانت از 50 ( تعداد سوال ) محاسبه میشه. مثلا کسی 40 تا درست بزنه نمره خامش میشه 40 ...

نقل قول نوشته اصلی توسط sabzdarsabz نمایش پست ها
    من پارسال کوانت رو 155 شدم که با اشل قدیمی میشه 710 و درصدم شده بود 64. با توجه به سوالات هر آزمون، نمرات صادر میشه.درصد سختی سوالات یک آزمون فقط نسبت به جواب شرکت کنندگان در اون آزمون داده نمیشه، بلکه نسبت به جوابای چندسال اخیر شرکت کنندگان داده میشه.
    ممنون بابت اطلاعاتتون. برا من هم همون 710 لازمه. میشه بگید شما چند تا سوال رو از چند تا درست جواب داده بودید ؟؟ میخوام یه معیاری دستم بیاد.

نقل قول نوشته اصلی توسط SaberHafez نمایش پست ها
    والا اگه منظورتون اینه که وزن داشته باشه هر سوال فکر نمیکنم. من تا جایی که اطلاع دارم این آزمون نمره همه سوال ها یکی بود و مثلا نمره خام کوانت از 50 ( تعداد سوال ) محاسبه میشه. مثلا کسی 40 تا درست بزنه نمره خامش میشه 40 ...

ممنون بابت اطلاعاتتون. برا من هم همون 710 لازمه. میشه بگید شما چند تا سوال رو از چند تا درست جواب داده بودید ؟؟ میخوام یه معیاری دستم بیاد.
    من فکر می کنم که اون درصد سختی سوال برای خوشگلی درست نشده. یعنی اگر نمره خام دو نفر 35 باشه ولی سوال های متفاوتی رو با درجه سختی متفاوت اشتباه زده باشن، پرسنتیل نهایی متفاوتی به دست میارند که خب کاملا عادلانه هستش. با این حساب اون جدول نمرات خام و پرسنتیل های متناظر کاملا حدودی میشه و بستگی داره که فرد اون نمره خام رو با غلط ردن چه نوع سوالاتی به دست اورده باشه.

Global Moderator

Simon آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط blur نمایش پست ها
    خیلی نامردیه...پس چرا به ما استراحت ندادن تو امتحان اکتبر؟؟؟؟؟؟ تبعیض تا به کجا!!!!!!!! جدا رو چه حسابی یه بار میدن یه بار نمیدن؟
    دوست خوب امروز كسي كه آزمون رو هدايت كرد دكتر برزآبادي نبود. ايشون استراحت رو با همون جك هاي وسط جلسه حساب ميكنه و ديگه استراحت جدا نميده. احتمالا روز آزمون شما ايشون ادمين بوده ديگه؟ امروز آقاي مدبري بود كه خيلي سخت گير و نفسگير رفت جلو . حتي اجازه نداد بين دو بخش طرف 2 دقيقه نفس بكشه انگار ETS داره آنلاين نگاهش ميكنه. وربال 1 تموم ميشد ميگفت شروع. از الان براتون ساعت گرفتم.(آخه اين چه وضعشه.). اما دكتر برزآبادي اينجوري عمل نميكنن. البته خوب آزمون امروز استاندارد تر برگزار شد. ولي به جاش اون استراحت 10 دقيقه ايي رو نشسته در نظر گرفت. طرف كه اعلام ميكرد از بس هيجان زده ميشد انگار داره دوي سرعت و اعلام ميكنه كه ناخودآگاه تن صداشم ميرفت بالا. در كل من اين شرايط رو دوست نداشتم. استرس خودش رو به همه منتقل ميكرد. خوبه ادمين آروم باشه و استرس زا نباشه.خوشحال باش كه امروز آزمون ندادي. شادزي
    اطلاعیه مهم در بخش آمریکا
    اطلاعیه مهم در بخش کانادا

شبیه ساز آزمون تافل را از کجا دانلود کنیم؟
    از پاسخ دادن به پیام خصوصی یا پیام بازدید کننده ایی که در سطح انجمن قابل مطرح کردن است معذورم.

Junior Member

به نظر منم کسانی که در ااین آزمون هم دنبال وربال و هم کوانت خوب هستند باید چند باری شرایط آزمون را به طور کامل رایتینگ ، وربال و کوانت برای خودشون شبیه سازی کنند ( کاری که برای اولین بار سر امتحان انجام دادم، درمنزل فقط هر سکشن را جدا تمرین کردم )، سر امتحان چون reading ها رو خوندم واقعا در آخر های امتحان به شدت ذهنم خسته شده بود.
    امتحان تهران که تقریبا ساعت 9 صبح شروع شد و بعد از رایتینگ یک استراحت به مدت 5 دقیقه بدون اجازه بلند شدن از صندلی دادند.

محاسبه نمراتم به درصد افرادی که در آزمون به یک سوال پاسخ می دهند و به سختی آزمون و اینکه دیگران چطور آزمون میدهند، بستگی دارد

For the Verbal and Quantitative sections of the paper-based GRE General Test, a raw score was computed. The raw score is the number of questions for which the best answer choice was given.

The raw score was then converted to a scaled score through a process known as equating. The equating process accounts for differences in difficulty among the different test editions. Thus, a given scaled score for a particular measure reflects the same level of ability, regardless of the edition of the test that was taken.

منبع : http://www.ets.org/gre/revised_general/scores/how/

Member
    رشته و دانشگاه
    Biomedical eng

نقل قول نوشته اصلی توسط sina_mech نمایش پست ها
    من فکر نمیکنم Quant این آزمون ها چیزی باشه که بشه تو دو روز، دو هفته یا دو ماه بهش رسید. باید پایه ریاضی قوی باشه. به نظر میرسه که کم کم داره جوری میشه که فقط کسانی نمرات تاپ quant رو میگیرن که واقعاً تحلیل ریاضی خوبی داشته باشن. نه به زور تست زنی و ... . فکر میکنم دوستانی که رشته های فنی مهندسی خوندن و روزمره با این مسائل (تو شکل های مختلف) سر و کار دارن، فقط باید دقت کنن! سوالی که نتونن حل کنن وجود نداره.

راجع به AW، به همه توصیه میکنم حتماً روی سرعت نوشتاری تون کار کنید. بیشتر وقتا شما حرف واسه گفتن دارید، تو برگه تون هم جا هست، ولی وقت کم میارید. با یه نگاه گذرا رو برگه اطرافیانم متوجه شدم که اکثراً مثل خودم حدود 2 صفحه از 4 صفحه ای که در اختیار داشتن پر کردن.

در مورد وربال هم، فقط کلمه بلد بودن کافی نیست. فکر میکنم بیشتر کسانی نمره بالایی میگیرن که یه جورایی انگلیسی جزئی از زندگیشون بوده. امروز ریدینگ های وربال منو یاد درس "خواجه عبدالله انصاری" که اول کتاب ادبیات دبیرستان بود انداخت! هر کلمه ای یه معنی ای میده (که ممکنه ندونی) و اگر بدونی هم ممکنه کمکی به فهم کلی جمله نکنه. به نظر من شاید کارکردن رو چند تا مقاله ژورنالی بتونه خیلی "دست یافتنی" تر و impressive تر باشه تا 1 سال خوندن برای GRE و گرفتن نمره وربال بالا.
    شاید کوانتو نشه تو دو روز جم کرد؛ اما دو هفته کاملا ردیفه واسه هر کسی! مشکل دوستان تو این آزمون هم وقت کم آووردن بوده؛ که دقیقا به زور همون تست زنی که میفرمایید باید سرعت عمل رو برد بالا!
    جو ندهید اینقد خواهشا؛ ملت استرس میگیرن الکی

ApplyAbroad Superstar amir110 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط saeedeh_sh2069 نمایش پست ها
    شاید کوانتو نشه تو دو روز جم کرد؛ اما دو هفته کاملا ردیفه واسه هر کسی! مشکل دوستان تو این آزمون هم وقت کم آووردن بوده؛ که دقیقا به زور همون تست زنی که میفرمایید باید سرعت عمل رو برد بالا!
    نه دوست عزیز من با صحبت شما موافق نیستم.برای دوستانی مثل من که رشته شون ریاضی فیزیک نیست.نمیشه این امتحان رو با سه ماه هم جمعش کرد.ولی برای بچه های فنی این جی آر ای جدید رو میشه با یک ماه خوندن جمعش کرد.ما ریاضیمون خیلی قوی نیست و.......
    هر چی اینجا می نویسم نظر شخصیه و قابل تعمیم نیست

شاید کوانتو نشه تو دو روز جم کرد؛ اما دو هفته کاملا ردیفه واسه هر کسی! مشکل دوستان تو این آزمون هم وقت کم آووردن بوده؛ که دقیقا به زور همون تست زنی که میفرمایید باید سرعت عمل رو برد بالا! جو ندهید اینقد خواهشا؛ ملت استرس میگیرن الکی
    به نظر من قسمت ریاضی رو اگه از official guide خود ets استفاده کنیم خیلی بهتره. همه مطالب رو پوشش داده. فکر میکنم با پایه ریاضی در حد دبیرستان بشه دو یا سه روزه کامل جمع کرد. برای رشته های انسانی که کمتر با ریاضی سرو کار دارند پیشنهاد میکنم ابتدا متن و تمرینهای بارونز بعد همین منبع ets مطالعه بشه بهتره. من یک روزه مطالب کوانت رو جمع کردم. مشکل مفهومی تو سوالا نداشتم فقط مشکل زمانی مطرحه که باید سر جلسه زمان رو خوب مدیریت کرد. به نظرم بیشتر از یک هفته یا دو هفته برای مفاهیم کوانت وقت گذاشتن شبیه شوخیه. چون مطلب آنچنانی نداره. فقط سرعت عمل در جلسه لازمه. حتی برای انسانی ها.

Member arm7 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Computer Science

برای من هم قسمت اول کوانت کمی وقت گیر بود، مخصوصا سوال های آخرش. من 3 سوال رو نرسیدم بزنم و رفتم سراغ قسمت بعدش. سعی کردم سریع تر بزنم و درنتیجه یه 2 دقیقه ای وقت اضافه آوردم و رفتم بخش قبل و یکی از اون 3 سوال رو زدم. ولی خوب در کل 3 سوال رو توی دو بخش شانسی و 1 غلط هم برام کاملا واضح شده تا الان. کاش حداقل می رسیدم امسال که همه سوال ها رو بزنم و فقط از بی دقتی هام نمره کم می شد.... که باز هم نشد.
    تمرین، تمرین، تمرین و تست زدن های قبل امتحان خیلی مهم هستند. مهم این نیست که موضوع رو بلد باشید، مهم اینه که راه حل و تله های احتمالی همون لحظه به ذهنتون خطور کنه که با تمرین فقط بدست میاد.
    من از دیشب و حتی صبحونه هم آب نخوردم و قبل امتحان (تا حدود 3 دقیقه قبل شروع امتحان) از سرویس بهداشتی استفاده کردم و خداروشکر برای اولین بار در اینجور امتحان ها مشکل پیدا نکردم. البته آبمیوه ای هم که به من دادن رو مصرف نکردم.

نقل قول نوشته اصلی توسط simon نمایش پست ها
    طرف كه اعلام ميكرد از بس هيجان زده ميشد انگار داره دوي سرعت و اعلام ميكنه كه ناخودآگاه تن صداشم ميرفت بالا. در كل من اين شرايط رو دوست نداشتم. استرس خودش رو به همه منتقل ميكرد. خوبه ادمين آروم باشه و استرس زا نباشه.خوشحال باش كه امروز آزمون ندادي. شادزي
    دیگه اینجوریا هم نبودا! من که دفعه اولم بود، طرف رو هم نمیشناسم کلاً، ولی آدم باحالی به نظر می رسید. درسته استراحت روی صندلی خیلی ستم بود، ولی دیگه انصافاً حرف زدنش استرس زا نبود!

من حرف استرس زایی نزدم. حرفی هم که زدم با توجه به تجربه ی تدریس ریاضی دبیرستان و دانشگاه و برخورد با دانش آموزها و دانشجوهای رشته های مختلف عرض کردم. تست زنی زمانی مفیده که شما قراره با روالی مشابه سوالاتی مشابه رو جواب بدید. اما زمانی که سوالی با محتوای جدید و چالش برانگیزی مطرح میشه، خلاقیت هست که مستقیماً بر روی سرعت فرد تاثیر داره، و متاسفانه چیزی نیست که در مدت کوتاهی بشه کسب کرد. همونطور که عرض کردم، شمایی که رشته فنی خوندید نباید وضعیت خودتون رو با رشته های غیرفنی مقایسه کنید. من هم عرایضم کلی بود و نه برای قشر خاصی. همانطور که من در حفظ کردن بسیار بی استعدادم و برای وربال حقیقتاً وقت نذاشتم و انتظاری هم ندارم، درک میکنم که عده ای همین رفتار رو با کوانت داشته باشن.