صفحه 7 از 51 نخستنخست 1234567891011121314151617 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 61 تا 70 , از مجموع 502

موضوع: تجربیات آزمون روز 17 نوامبر2012

Member deKXer آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Industrial & SE - SUT

پیش فرض پاسخ : تجربیات آزمون روز 17 نوامبر2012

نقل قول نوشته اصلی توسط mhrazeghi58 نمایش پست ها
    به نظر من قسمت ریاضی رو اگه از official guide خود ets استفاده کنیم خیلی بهتره. همه مطالب رو پوشش داده. فکر میکنم با پایه ریاضی در حد دبیرستان بشه دو یا سه روزه کامل جمع کرد. برای رشته های انسانی که کمتر با ریاضی سرو کار دارند پیشنهاد میکنم ابتدا متن و تمرینهای بارونز بعد همین منبع ets مطالعه بشه بهتره. من یک روزه مطالب کوانت رو جمع کردم. مشکل مفهومی تو سوالا نداشتم فقط مشکل زمانی مطرحه که باید سر جلسه زمان رو خوب مدیریت کرد. به نظرم بیشتر از یک هفته یا دو هفته برای مفاهیم کوانت وقت گذاشتن شبیه شوخیه. چون مطلب آنچنانی نداره. فقط سرعت عمل در جلسه لازمه. حتی برای انسانی ها.
    اون قسمت آخر نتیجه گیریتون درست نیست. اگه مثلا کسی که فلسفه خونده به شما بگه آمادگی برای فلسفه افلاطونی که دیگه کاری نداره، بیش از دو هفته وقت گذاشتن براش شبیه شوخیه احتمالا شما تعجب میکنید. برای اینکه اون فرد با اصول فلسفه خو گرفته و اونها رو با تمام وجودش میدونه، در نتیجه مابقی کار براش فقط یاد گرفتن چند نکته و روشه. برای کسی که ریاضی فیزیک نبوده، مفهوم عدد پی همونی نیست که برای من و شما هست. اون ممکنه استنتاج ریاضی رو نتونه "حس" کنه، ممکنه با جدول مختصات نتونه براحتی ارتباط برقرار کنه. به بیانی ممکنه با پارادایمهای منطق ریاضی آشنایی قلبی نداشته باشه. آماده شدن برای گرفتن نمره در حد کامل در قسمت کوانت GRE برای این فرد بیش از دو هفته و دو ماه زمان میخواد...
    جدول روادید دانشجویی آمریکا:

دوبی 2013 - دوبی 2012 - آنکارا 2013 - عشق آباد 2013 - ایروان 2013

نقل قول نوشته اصلی توسط deKXer نمایش پست ها
    اون قسمت آخر نتیجه گیریتون درست نیست. اگه مثلا کسی که فلسفه خونده به شما بگه آمادگی برای فلسفه افلاطونی که دیگه کاری نداره، بیش از دو هفته وقت گذاشتن براش شبیه شوخیه احتمالا شما تعجب میکنید. برای اینکه اون فرد با اصول فلسفه خو گرفته و اونها رو با تمام وجودش میدونه، در نتیجه مابقی کار براش فقط یاد گرفتن چند نکته و روشه. برای کسی که ریاضی فیزیک نبوده، مفهوم عدد پی همونی نیست که برای من و شما هست. اون ممکنه استنتاج ریاضی رو نتونه "حس" کنه، ممکنه با جدول مختصات نتونه براحتی ارتباط برقرار کنه. به بیانی ممکنه با پارادایمهای منطق ریاضی آشنایی قلبی نداشته باشه. آماده شدن برای گرفتن نمره در حد کامل در قسمت کوانت GRE برای این فرد بیش از دو هفته و دو ماه زمان میخواد...
    تا حدودی حرفتون رو قبول دارم ولی اگه این منبعی رو که گفتم مطالعه کرده باشید واضحه که برای شروع تقریبا نیاز به هیچ زمینه ریاضی نداره. مثالهای خوبی هم داره که میشه با استفاده دقیق از اونها تا حد زیادی مشکلات پایه ای ریاضی رو هم حل کرد.

پیش فرض پاسخ : تجربیات آزمون 17 نوامبر 2012

سلام دوستان

من همیشه وقتی تی خونه تمرین میکردم بخش Q برام خیلی عادی بود (باتوجه به اینکه من پایه ریاضی دارم)، اما سر این امتحان مثل خیلی از دوستان همین نظرو دارم که سوالا وقت گیر بودن و توی هر sec چند تا سوال tricky وجود داشت.

من یه سوالی دارم : راستش من تو سایت دپارتمان هایی که میخوام اپلای کنم نگاه میکنم، اما نمره ی خاصی که برای بخشهای مختلف امتحان GRE باید لازم باشه بگیرم نمیبینم. حتی نمیدونم نمره total حداقل چقدر هست؟
    چطوری بعضی از دوستان میگن که برای من Q مهمه یا v و یا.... ؟

Senior Member vv_matin آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    UTSA

سلام.
    خب با اجازه من هم تجربیات امتحانم رو خدمتتون عرض میکنم که یه مقایسه کلی با امتحان 20 اکتبر، که در اون هم شرکت کردم خواهم داشت.
    1- در مورد سنتر، در مجموع به نظرم قابل قبول بود. اگر چه سنتر آزمون 20 اکتبر من، دانشکده آمار و انفورماتیک سازمان سنجش از نظر فضایی که در اختیار داوطلب میده بهتره (اونجا میز کوچکی جلوتون هست ولی در سنتر دانشگاه تهران صندلیهای کوچیکی دارید که عمدتاً باید دفترچه سوالات رو تا بزنید که وسط کار پاک کن یا ماشین حساب یا خود دفترچه نیفته! البته در هر دو حالت بعد از امتحان با کمر درد (سنتر دانشکده آمار) یا گردن درد (سنتر دانشکده زبانهای خارجی) برای مدتی دست و پنجه نرم خواهید کرد!
    2- Instructor عزیزمون هم همون پدیده امتحان اکتبر بود. با این تفاوت که کمتر روی اعصاب بود و سوتی کمتر داد. یه جا اول امتحان گفت شما همه تون تحصیلکرده های مهمی هستید!! که باعث انبساط خاطر شد!
    3- امتحان بدون هیچ گونه استراحت اضافه و ... برگزار شد. البته باید 10 دقیقه استراحت میدادن که خب مثل امتحان قبل، 5 دقیقه وقت استراحت بعد از دو تا رایتینگ دادن. توی این فاصله استراحت، بعضیا رایتینگشون رو کامل کردن، و کسی هم گیر خاصی نداد. البته کنار دستی من انقدر تابلو این کار رو میکرد که یکی اومد و دفترچه اش رو بست!
    اما تجربیات امتحان من در مقایسه با امتحان قبلی:
    از نظر رایتینگ، خیلی تفاوتی ندیدم. البته موضوع Issue یه مقدار سختتر از امتحان قبلی بود. موضوع آرگیومنت هم که روتین بود.
    وربال اول سخت تر از وربال دوم بود. من امتحان قبلی سر وربال اول، دو سه تا سوال رو وقت کم آوردم و خلاصه شانسی زدم. سر این امتحان با تجربه امتحان قبلی زمانبندیم رو بهتر انجام دادم و خوشبختانه وقت کم نیاوردم. اما به هر حال وربال اول سختتر بود و با توجه به فشار امتحان، بعضی متنها رو سنگین دیدم. نکته جالب این امتحان این بود که توی وربال ریدینگ طولانی، از این یک ستون و نیمه ها نداشت. در امتحان قبلی توی وربال اول داشتیم. همونطور که سایمون عزیز هم گفتند، تعداد سوالایCritical Reasoning بیشتر از استاندارد بود و در مجموع یه مقدار فرمت امتحان از فرمت قابل انتظار متفاوت بود. معلوم نیست این ETS چه سیاستی داره. مثلاً ETS خیلی راحت میتونه با یکی در میون گذاشت سکشن ها (یکی وربال، یکی ریاضی) تا حدی خستگی ذهنی داوطلب رو کم کنه، اما وقتی دو تا سکشن مشابه رو پشت هم میاره، فشار زیادتری به داوطلب وارد میشه)، اما لا اقل تو دو امتحانی که من دادم همچین وضعی نبود.
    ریاضیاتش هم به نظرم کمی سخت تر از ریاضیات امتحان قبل بود. من خوشبختانه اصلاً مشکل کمبود وقت نداشتم. ولی خب واقعاً نمیدونم چند تا سوال رو بی دقتی کردم. در حالت عادی که 5-6 تا غلط رو حتماً دارم، حالا خستگی و فشار امتحان رو هم بهش اضافه کنیم...امیدوارم که خرابکاری نکرده باشم. در کل ریاضیات GRE Revised به مراتب سخت تر شده و حتی برای بچه های رشته های فنی، نیاز به این داره که وقت قابل ملاحظه ای رو روش بگذارید تا سوالا دستتون بیاد. با یک هفته و دو هفته شاید نشه بالای 160 نمره آورد.
    دوستانی هم که میگن در منزل وقت اضافه میارن ولی توی امتحان نه، شاید یه دلیلش این باشه که باید تو امتحان اصلی گزینه ها رو کامل پر کنید ولی مثلاً در منزل کنار گزینه درست یه ضربدر میزنید، که همون کسر ثانیه ای که برای پر کردن گزینه ها ازتون گرفته میشه، در کل یه زمانی حدود 4-5 دقیقه ازتون بیشتر میگیره. نکته بعدی هم ماشین حسابهای فوق العاده مزخرف ETS هست که بعضا انگشتتون هم نمیتونه عدد صحیح رو بگیره. تو خونه احتمالاً با ماشین حساب مهندسی کار میکنید و این عامل هم تو زمان خیلی تاثیر داره.
    من طبق تجربه ای که به دست آوردم، رمز این که بتونید زمانتون رو در قسمت ریاضی مدیریت کنید اینه که به قول Magoosh، این جسارت رو داشته باشید که از روی سوالها Skip کنید. یه وقت میبینید رو یه سوالی 4 دقیقه است وقت گذاشتید و به هیچ نتیجه قابل توجهی نرسیدید. وقتی سوالی رو میبینید که به نظرتون میاد ممکنه ندونید راه حل دقیقش رو یا شاید زمان زیادتری ازتون میگیره، ازش رد شید و بعد که همه سوالها رو زدید برگردید. اینجوری هم ذهنتون بازتره که سوالایی رو که بلدید رو همه رو زدید. من خودم چهار پنج تا سوال رو با همین سیستم عمل کردم و وقتی برگشتم، به راحتی حلشون کردم. در مورد وربال هم، اگر به سوالی رسیدید و دیدید شک دارید، همون گزینه ای رو که فکر میکنید درسته بزنید و برید سوال بعد، به این امید که وقت اضافه میارید و بر میگردید سوال رو نزده رها نکنید. من سر امتحان قبلی این اشتباه رو کردم و هم وقت کم آوردم سر وربال قبلی، و هم یکی دو سوال رو اصلاً نتونستم بزنم.
    من نمیدونم واقعاً بچه هایی که بعدا میخوان امتحان بدن این تاپیک رو میخونن یا نه. ولی اگر بخوام یه توصیه کنم بهشون، فقط میگم به هیچ وجه امتحان رو ساده نگیرید. جدی باشید. نگید فقط نمره کوانت برام مهمه. در فرمت جدید هیچ تضمینی نیست که بتونید به راحتی گذشته نمره کامل بگیرید. پس روی وربال هم وقت بگذارید. برای وربال هم هم خوندن لغت مهم و هم درک مطلب. یه تعداد معینی لغت پر کاربرد رو بلد باشید کفایت میکنه. ذهنتون رو معطوف کنید به درک مطلب. متنهای GRE بدون استثنا همگی Qualified هستند. یعنی هیچ وقت نمیگن یه چیزی Extremely و Absoloutely درست نیست. یه تئوری از یکی گفته میشه، توسط یکی دیگه رد میشه. یکی یه کتابی مینویسه، یه کسی نظرش رو میده راجع بهش و...
    امیدوارم همه دوستانی که زحمت کشیدن موفق باشن.
    ویرایش توسط vv_matin : November 18th, 2012 در ساعت 11:14 AM

Junior Member

وربال نسبت به آزمون پیش آسانتر و ریاضی سطحش بالاتر اما باز هم آسان، رایتینگ هم هردوتاش خوب بود، تنها یک نکته اینکه وربال 20 اکتبر بیشتر از لغت های M به بعد آمده بود یعنی لغت های 2500 به بعد بارونز ولی 17 نوامبر بیشتر لغت های A تا M بود که من خیلی بهتر خونده بودم.
    پیشنهاد می کنم اگر می خواهین بارونز بخونین حتما مترادف های انگلیسی اش را بخوانید چون 5 تا تست مترادف داده بودن در هر قسمت...

ApplyAbroad Veteran
    Royal2009 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط MARYAM9090 نمایش پست ها
    وربال نسبت به آزمون پیش آسانتر و ریاضی سطحش بالاتر اما باز هم آسان، رایتینگ هم هردوتاش خوب بود، تنها یک نکته اینکه وربال 20 اکتبر بیشتر از لغت های M به بعد آمده بود یعنی لغت های 2500 به بعد بارونز ولی 17 نوامبر بیشتر لغت های A تا M بود که من خیلی بهتر خونده بودم.
    پیشنهاد می کنم اگر می خواهین بارونز بخونین حتما مترادف های انگلیسی اش را بخوانید چون 5 تا تست مترادف داده بودن در هر قسمت...
    مترداف؟ منظورتون در قسمت ریدینگ هست یا جا خالی ها؟
    هیچ به فردا نیاندیش!!..فردا اندیشه ای برای خود دارد!!..رنج هر روز برای آن روز کافی است!!..

Junior Member

پیش فرض پاسخ : تجربیات آزمون 17 نوامبر 2012

سلام به همگی دوستان عزیز و خسته نباشید بابت امتحانی که دادید. راستش من روی بخش Q خیلی حساب باز کرده بودم و در تستهایی که می زدم در بدترین شرایط 2 یا 3 تا غلط بیشتر نداشتم، ولی نمی دونم چرا توی این امتحان اینطوری شد؟؟؟؟؟ من توی این بخش خیلی وقت کم آوردم و وقتی که مسئول مربوطه اعلام کرد 5 دقیقه وقت دارید، مغزم هنگ کرد و سوالاتی رو نتو نستم حل کنم که قبلا بارها مشابهشو دیده بودم!!!!! در مجموع به نظرم امتحان یک مقدار خسته کننده بود چون در بخش V یک مقدار reading ها سخت بودند و من در بخش Q خیلی خسته بودم. اما در مورد بخش AW باید بگم از اون چیزی که فکر می کردم خیلی راحت تر بود و با وجود اینکه من خیلی کار نکرده بودم ولی تونستم در 30 دقیقه ای که هر بخشش داشت متن قابل قبولی بنویسم. بخش V هم به نظرم بد نبود یعنی من انتظار سخت تر از اینارو داشتم. امیدوارم که نتیجش خوب بشه. راستش من الان خیلی پکرم و حوصله ندارم برای امتحان iBT ای که در آذر دارم درس بخونم

سلام به همگی

آقا من فقط رو قسمت ریاضی نظر میدم چون V و W رو خوب نزدم خودم
    ریاضی عالی بود من هر دو رو زیر 30 دقیقه زدم. منابعی که کار کرده بودم پی دی اف 102 صفحه های تو سایت ETS + کتاب کاپلان + کتاب Barrons + نرم افزار موجود تو سایت ETS + خود official guid بود.

من فقط یه سوال رو شک دارم بقیه رو ذو بار حل کردم مطمئنم درستن. راسی کیف و موبایل و .. یا خودتون ببرین اشکالی نداره

بچه های عزیزی که دیروز امتحان دادید،
    میشه اگه چیزی از لغت ها یا سوال ها یادتون هست، اینجا بنویسید.
    چه بخش verbal، چه ریاضی.
    خیلی ممنون از دوست گرامی که به لغت dovish اشاره کردن.

نقل قول نوشته اصلی توسط simon نمایش پست ها
    دوست خوب امروز كسي كه آزمون رو هدايت كرد دكتر برزآبادي نبود. ايشون استراحت رو با همون جك هاي وسط جلسه حساب ميكنه و ديگه استراحت جدا نميده. احتمالا روز آزمون شما ايشون ادمين بوده ديگه؟ امروز آقاي مدبري بود كه خيلي سخت گير و نفسگير رفت جلو . حتي اجازه نداد بين دو بخش طرف 2 دقيقه نفس بكشه انگار ETS داره آنلاين نگاهش ميكنه. وربال 1 تموم ميشد ميگفت شروع. از الان براتون ساعت گرفتم.(آخه اين چه وضعشه.). اما دكتر برزآبادي اينجوري عمل نميكنن. البته خوب آزمون امروز استاندارد تر برگزار شد. ولي به جاش اون استراحت 10 دقيقه ايي رو نشسته در نظر گرفت. طرف كه اعلام ميكرد از بس هيجان زده ميشد انگار داره دوي سرعت و اعلام ميكنه كه ناخودآگاه تن صداشم ميرفت بالا. در كل من اين شرايط رو دوست نداشتم. استرس خودش رو به همه منتقل ميكرد. خوبه ادمين آروم باشه و استرس زا نباشه.خوشحال باش كه امروز آزمون ندادي. شادزي
    جوک به استراحت چه ربطی داره؟ آخه مگه داوطلبین اومدن سیرک ؟ جهت اطلاع خنده یا گریه در حین امتجان بسیار میتونه تمرکز داوطلب رو
    به هم بزنه. اون هم این امتحان که حواس پرتی میتونه مخرب باشه برای داوطلب. البته جو دادن به وقت با قی مانده و موارد مشابه
    اصولا اشتباهه
    ویرایش توسط shadbasham1 : November 18th, 2012 در ساعت 03:34 PM