صفحه 3 از 10 نخستنخست 12345678910 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 93

موضوع: علوم نظری، فلسفه، سیاست، حقوق، روانشناسی، روزنامه نگاری، علوم اجتماعی و ...

Junior Member

پیش فرض پاسخ : رشته های مرتبط با علوم نظری (فلسفه، حقوق، روانشناسی ...)

سلام دوستان
    من در رشته حقوق درس ميخوانم و ميخواستم بدونم كه آيا كسي از دوستان هست كه راجع به تحصيل در اين رشته در كشور آلمان اطلاعاتي داشته باشه ؟آيا دانشجويان حقوق ايران قادر به ادامه تحصيل در اين كشور هستند ؟

Junior Member

رشته منابع انسانی و مدیریت هم جزو این قسمت میشه؟
    دوستان یک سری دانشگاه که دکترا رشته منابع انسانی و مدیریت رو ارائه بدن رو معرفی میکنید ؟

Junior Member

چقذر اطلاعات راجع به پذیرش رشته حقوق از دانشگاههای آلمان کمه

اگر کسی اطلاعات مفیدی داره در اختیار بقیه بزاره
    ممنون

Junior Member

سلام من لبسانس فلسفه از دانشگاه دولتي هستم با معدل ١٦/٥٣
    در جستجوهام براي دوره ارشد به دانشگاه Ludwig Maximilian بر خوردم كه مدرك الماني نميخواد دوره اش به انگليسي هست و هر ترم هم فقط ١١١ يورو براي خدمات ميگيره و هزينه ديگه اي نداره حالا چند تا سوال دارم

چرا تو ليست دانشگاه هاي مورد تاييد وزارت علوم نيست؟ راهي هست كه بشه پيشنهاد داد كه برسي كنن ارزش مدركش رو براي تاييد يا عدم تاييد؟
    فرمول درست حساب كردن معدل به سيستم اموزشيه المان؟ چون نوشته بايد گريد ٢ داشته باشيم در سيستم المان يا معادل اون
    تو شرايطش گفته مدرك انگايسي داشته باشين اما نمره حداقلي تعيين نكرده ولي گفته دانشجوهاي اينجا از ايلتس ٨ دارن معمولا حالا ما هم بايد ٨ بگيريم حتمن؟
    و اينكه نوشته مدركش master of art هست در صورتي كه رشته تحصيلي logic and philosophy of science هست
    اين يعني تو سيستم ايران ارشد هنر محسوب ميشه؟!

https://www.dropbox.com/s/unxzj77y4x...%20%281%29.jpg

https://www.dropbox.com/s/n12e9sz13l...%2037%20PM.jpg

Junior Member

سلام دوستان

آیا این درسته که میگن اگر رشتت به زبان آلمانی باشه دانشگاه ها شهریه ندارن؟؟؟!!!
    (من میخوام برای فوق لیسانس اقدام کنم. در رشته های شاخه روانشناسی و مشاوره...)

Junior Member

سلام من دانشجوی ترم 2 فوق لیسانس روانشناسی خانواده درمانی هستم و میخوام برای مقطع دکتری برای آلمان پذیرش بگیرم،لطفا اگه کسی
    پذیرش گرفته تو مقطع دکتری منو راهنمایی و اینکه با شرایط من از چه زمانی باید اقدام کنم؟ ممنون

سلام
    یه سوال میشه لیسانس روانشناسی رو به صورت غیر حضوری در آلمان خواند؟
    اگر اره بگید برای پذیرش چه مدارکی باید داشته باشم؟و کدوم دانشگاه ها اینو دارن؟
    فقط میخوام به زبان انگلیسی باشه

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    law-university of Allameh Tabatabaii

سلام خدمت دوستان عزیز
    من از 2 هفته پیش به صورت کاملا جدی پیگیر برنامه ادامه تحصیل برای کشور آلمان شدم و الانم دارم زبان رو بصورت فشرده خودخوان کار میکنم
    اما چند سوال دارم که اگه جواب بدید ممنون میشم
    یکی از مواردی که من شنیدم آلمان برای دادن پذیرش به اون توجه میکنه رتبه کنکوره؟این مطلب چقدر صحت داره؟(کنکور کارشناسی)الان من ترم 3 حقوق هستم رتبه سراسری پارسالم هم 400 و آزادم 80 بوده اینا تاثیری داره آیا؟
    2.یکی از دغدغه های ذهنیم توی این چند وقت شده این که شما با چه سطحی از زبان آلمانی میتونی سر کلاس های حقوق بشینی توی آلمان؟(شما زبان رشته حقوق رو تو خود ایران نگاه کنید چقدر سنگینه !!آلمانم همینه دیگه آره؟)یعنی میتونه به شدت به آدم ضربه روحی و علمی بزنه اولش هم از جهت کلاس ها و هم کتاب ها
    3.زمانی که برای تحصیل در رشته حقوق اقدام کنید دیگه فکر میکنم باید به فکر کار و زندگی در همونجا باشید دیگه ؟آره؟چرا که قوانین اونجارو میخونید و خب با قوانین اینجا خیلی متفاوته؟یا نه؟
    4.با توجه به سوال 3 من الان نگاه میکردم سایت سفارت آلمان رو متوجه شدم که بعد از اتمام تحصیل ویزای شما تمام میشه چون تحصیلی بوده و باید برگردید ،حالا تصور کنید 7/8 سال اونجا حقوق خوندید و حالا اگه بیاید ایران دوباره از کجا باید شروع کنید؟فکر میکنید راهی هست که بشه اقامت دائم گرفت؟چون احتمالا چندین و چند سال به عقب برمی گردیم اینجوری!
    اگه بچه های حقوق یه کمکی بکنن ممنونشون میشم

ApplyAbroad Senior Veteran
    le-ciel آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    American Literature

نقل قول نوشته اصلی توسط mrsam نمایش پست ها
    سلام خدمت دوستان عزیز
    من از 2 هفته پیش به صورت کاملا جدی پیگیر برنامه ادامه تحصیل برای کشور آلمان شدم و الانم دارم زبان رو بصورت فشرده خودخوان کار میکنم
    اما چند سوال دارم که اگه جواب بدید ممنون میشم
    یکی از مواردی که من شنیدم آلمان برای دادن پذیرش به اون توجه میکنه رتبه کنکوره؟این مطلب چقدر صحت داره؟(کنکور کارشناسی)الان من ترم 3 حقوق هستم رتبه سراسری پارسالم هم 400 و آزادم 80 بوده اینا تاثیری داره آیا؟
    2.یکی از دغدغه های ذهنیم توی این چند وقت شده این که شما با چه سطحی از زبان آلمانی میتونی سر کلاس های حقوق بشینی توی آلمان؟(شما زبان رشته حقوق رو تو خود ایران نگاه کنید چقدر سنگینه !!آلمانم همینه دیگه آره؟)یعنی میتونه به شدت به آدم ضربه روحی و علمی بزنه اولش هم از جهت کلاس ها و هم کتاب ها
    3.زمانی که برای تحصیل در رشته حقوق اقدام کنید دیگه فکر میکنم باید به فکر کار و زندگی در همونجا باشید دیگه ؟آره؟چرا که قوانین اونجارو میخونید و خب با قوانین اینجا خیلی متفاوته؟یا نه؟
    4.با توجه به سوال 3 من الان نگاه میکردم سایت سفارت آلمان رو متوجه شدم که بعد از اتمام تحصیل ویزای شما تمام میشه چون تحصیلی بوده و باید برگردید ،حالا تصور کنید 7/8 سال اونجا حقوق خوندید و حالا اگه بیاید ایران دوباره از کجا باید شروع کنید؟فکر میکنید راهی هست که بشه اقامت دائم گرفت؟چون احتمالا چندین و چند سال به عقب برمی گردیم اینجوری!
    اگه بچه های حقوق یه کمکی بکنن ممنونشون میشم
    سلام.
    اگه به آلمانی بخواید تحصیل کنید که صد در صد باید امتحان DSH بدید و فکرمیکنم برای حقوق و فلسفه 3 میخوان. زبان آلمانی رو فکر میکنم حداقل اولش برید کلاس بعد خودتون بخونید بهتر باشه تا از اول خودتون بخونید.
    متاسفانه من در مورد کارشناسی اطلاعی ندارم. ولی میدونم که 99% رشته های کارشناسی کاملا به زبان آلمانی هستن و همونطور که گفتم شما آلمانی رو در سطح بالایی باید بلد باشید.
    سیستم تحصیلی که اینجا مسلما متفاوته از ایران، کلا هرجای دنیا برید سیستم تحصیلی خاص خودش رو داره و اولش تا راه بیفتید و همه چیز اوکی بشه واستون کمی حس اون ضربه خوردن روحی که گفتید رو خواهید داشت.
    جواب سوال 3 و 4 رو فکر میکنم تو بخش اقامت آلمان بتونید پیدا کنید ولی من خیلی مختصر میگم. کلا آلمان سیستم اقامتیش اینه که شما یا باید 2 سال و نیم فول تایم کار کنید و مالیات بدید، یا 5 سال پاره وقت و مالیات، یا کلا حداقل 8 سال آلمان بوده باشید (که همون تحصیلی میشه) و بعد تقاضا بدید که در تمام این موارد باید آلمانی رو در سطح حداقل B2 بلد باشید (مصاحبه میشید).
    نمیدونم کی به شما گفته بعد از اتمام تحصیل باید برگردید کشورتون! یه سرچ کوچیک تو همین سایت داشته باشید متوجه میشید که بعد از اتمام تحصیل به شما یه ویزای کاری 18 ماهه میدن که وقت دارید در این مدت کاری مرتبط با رشته تحصیلیتون پیدا کنید و در صورت پیدا کردن، ویزاتون ویزای کاری میشه و بعد بسته به فول تایم و پارت تایم بودن وارد پروسه اقامت میشه که در بالا توضیح دادم.

میبخشید که اینو میگم، حمل بر دخالت نگذارید ولی فکر میکنم لیسانس رو همون ایران بگیرید بهتر باشه، چون الان شما پذیرش هم بگیرید مثلا از اکتبر هم اینجا باشید، باید حداقل 6 ماه تا 1 سال (خیلی خوش بینانه بخوایم نگاه کنیم) زبان آلمانی بخونید تا به سطح مورد نظر دانشگاه برسید. بعد تازه درس شروع میشه. ولی شما الان ترم 3 لیسانس هستید و سیستم ایران هم دستتون اومده تا الان؛ پس نمره های بهتری میتونید بگیرید و رزومه بهتری داشته باشید. بعد واسه ارشد میتونید رشته انگلیسی زبان پیدا کنید (یعنی دانشگاهی که رشته شما رو به انگلیسی داشته باشن) ولی خب این هم هست که شما اگه از لیسانس بیاید چون مجبورید آلمانی رو فول بخونید 4 سال اینجا صرف میشه، بعد هم اگه ارشد بمونید 2 سال هم اونجا، و فقط 2 سال میمونه به رسیدن برای گرفتن اقامت.... یعنی پروسه راحت تر پیش میره به علاوه اینکه زبان آلمانی که واسشون مهم هست رو خیلی خوب بلد خواهید بود.
    در هرصورت تصمیم با شماست.
    موفق باشید.

ApplyAbroad Senior Veteran
    le-ciel آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    American Literature

نقل قول نوشته اصلی توسط javad04 نمایش پست ها
    سلام
    یه سوال میشه لیسانس روانشناسی رو به صورت غیر حضوری در آلمان خواند؟
    اگر اره بگید برای پذیرش چه مدارکی باید داشته باشم؟و کدوم دانشگاه ها اینو دارن؟
    فقط میخوام به زبان انگلیسی باشه
    سلام.
    تعداد کمی دانشگاه در آلمان تحصیل مجازی (یا Fernstudium) ارائه میدن که متاسفانه تماما به زبان آلمانی هستند (البته مقطع لیسانس همون حضوریش هم کاملا به زبان آلمانی هستش).

یه لیست از دانشگاه هایی که لیسانس روانشناسی رو به شیوه مجازی ارائه میدن پیدا کردم. خدمت شما.
    موفق باشید.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)