صفحه 59 از 79 نخستنخست ... 9495051525354555657585960616263646566676869 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 581 تا 590 , از مجموع 781

موضوع: پرسش و پاسخ در زمینه ویزای J-1 & J-2

ApplyAbroad Hero reza_badkonaki آواتار ها

پیش فرض پاسخ : پرسش و پاسخ در زمینه ویزای J-1 & J-2

نقل قول نوشته اصلی توسط yasibel نمایش پست ها
    سلام
    من اروپا زندگی میکنم و جدیدا یک پذیرش اینترنشیپ یا فاند از یک شرکت در امریکا گرفتم که از من خواسته اند که برای ویزای j1 اقدام کنم. ایا من به مدرک زبان انگلیسی نیاز دارم با توجه به اینکه من مدرکمو به انگلیسی گرفته ام؟
    حدودا چه قدر زمان برای صدور ویزا لازمه؟
    ممنون
    نه مدرک زبان نمیخواد سفارت . موقع مصاحبه باهات حرف میزنه میبینه !
    مهمترین بخش گرفتن این ds-2019 هست ! به غیر از دانشگاه ها و بعضی شرکت های بزرگ , باقی شرکت ها نمیتونن این فرم رو صادر کنن و شما باید از یه شرکت اسپانسر بخواید این کار رو براتون بکنه ! که هم زمان بره و هم هزینه داره کلی !
    شما اول ببینید شرکتتون بهتون ds-2019 اصلا میتونه بده یا نه !
    میتونیید تو اینترنت هم ببینید لیست موسساتی که میتونن ds-2019 صادر کنن
    این لیست
    http://j1visa.state.gov/participants...program=Intern
    روزی هزار مرتبه بازنده میشوم
    از بازی ظریف تو شرمنده میشوم
    اینبار فرق میکند اما به شوق برد
    آماده جدال درآینده میشوم

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط padideh20 نمایش پست ها
    سلام

دوستان من برای یک موقعیت پست داک در آمریکا پذیرش گرفتم و استادم گفت فقط j1 می توانند برای من اقدام کنند, الان سه هفته است که ایشان من را به شخصی در دانشگاه جهت پروسسینگ ویزا ارجاع داده است ولی آنها تا کنون نه هیچ اطلاعاتی از من خواسته اند و نه مدرکی ارسال کرده اند. در cv من پسوند فامیلم نوشته نشده است. آیا این روند طبیعی است؟ چه مدارکی برای گرفتن این ویزا لازم است تا من شروع به جمع آوری کنم؟
    ممنون

دوستان من موفق شدم وقت سفارت بگیرم
    مدارکی که از ما خواسته یکیش اصل سند ازدواجه که چون من از کانادا اقدام کردم ترجمه رسمیش را دارم ولی اصلش ایرانه. آیا لازمه حتمن اصلش همراهمون باشه؟
    به نظر شما چطور با آفیسر صحبت کنم که احتمال ویو شدن ویزامون بیشتر باشه
    مرسی

Junior Member

سلام به همه دوستان
    ممنون میشم من و در سوالات زیر راهنمایی کنید
    1.برای ویزای j2 باید فرم ds-160 مجزا پر شود؟
    2.وقت سفارت باید به صورت جداگانه برای متقاضی j1 ,j2گرفته بشه؟؟ اگه باید وقت مجزا اخذ بشه ، امکان مصاحبه هر دو به صورت گروهی هست؟؟ چون متقاضی j1 ما مسلط به زبان انگلیسی هستن و میخوان وقت مصاحبه رو به زبان انگلیسی بگیرن ولی متقاضی j2 مسلط نیستن و ترجیحا وقت مصاحبه فارسی بهتر است
    3. کلا لازمه متقاضی j2 نیز مصاحبه بشه؟ چون یکی از دوستانم متقاضی j1 بودن خودشون در روز مصاحبه فقط حاضر شدن و برای اعضای خانواده هم اقدام کردند
    4.کلیه مدارک مربوط به اطلاعات شخصی ، مالی، سوابق کاری، و تحصیلی هر دو متقاضی باید ترجمه رسمی شوند؟
    5.عکس بانوان در فرم ds-160 با حجاب باشد یا بدون حجاب؟
    6.متقاضی j2 نیز باید مدارک مربوط به گردش حساب و bs را تهیه کند؟
    از همکاری شما سپاسگزارم

Junior Member

سلام
    من یه مشکلی دارم، لطفا راهنمایی کنید
    من و همسرم هر دو تونستیم پذیرش بگیریم ولی کارهای من انجام شده و منتظر ds هستم ولی کارهای همسرم هنوز انجام نشده. من تو مدارکی که برای دانشگا ه فرستادم همسرم را هم جزو افرادی که همراه من هستند عنوان کردم
    حالا من می تونم با ds همراه برای هر دومون وقت بگیرم ولی اگر ds همسرم تا اون موقع رسید با dsخودش بره مصاحبه

Junior Member

سلام دوستان
    من واسه فرصت مطالعاتی پذیرش گرفتم ولی الان حدوده 4 ماه شده که فرم DS-2019 واسم نیومده
    دانشگاه میگه در مرحله Export Control Approval گیر کرده
    میخواستم بدونم کسی از دوستان اطلاعی از این مرحله داره؟؟؟
    ممنونم از لطفتون

Junior Member

سلام من برای فرصت مطالعاتی در آمریکا اقدام کردم و یک فرم با عنوان Sponsorship Form برایم ارسال شده. آیا کسی میدونه این فرم دقیقا مال چیه؟

سلام دوستان،
    ميشه لطفا اگر كسي را ميشناسيد كه از طريق پروسه no objection محدوديت دو سال رزيدنسي ويزاي J1 را ويو كرده باشه، به من معرفيشون كنيد؟ من نمي دونم براي اين پروسه بايد از كجا شروع كنم و چه كار كنم. خيلي ممنون

Junior Member

سلاام به همگی. من با ویزای f2 امریکا هستم و می خواهم j1 بگیرم. برا ی این کار می خواهم به ارمنستان بروم در ضمن مسافرت به ایران. اگر به من ویزا ندهند آیا می توانم بیاییم امریکا اینجا درخواست بدهم؟ اگر در امریکا الان درخواست بدهم خیلی طول می کشه و در ضمن باید الان ایران بیایم. سوال دیگه این که ارمنستان جای خوبیه برای ویزای j1؟ و اینکه فاند من را استادم می ده و به عنوان ویزیتینگ اسکالر هستم و با هیچ موسسه ای در ارتباط نیستم در حال حاضر آیا این مشکلی پیش می آورد و چطور انجام بردهم که دو سال را تیک نزنند؟

*** قابل توجه ایرانیان دارای ویزای جی - وان (J1) ***یک خبر مهم و خوب:دوستان ایرانی که ویزای جی وان امریکا دارند توجه کنند که تحت "هیچ شرایطی" مشمول قانون معروف به 212-e یا همون قانون دو سال حضور فیزیکی در خانه بعد از اتمام دوره (two-year foreign residence requirement) نمیشن. من خودم دو بار تا حالا ویزای جی وان گرفتم (از سال 2011 تا الان) و هر دوبار توی ویزام خورد که مشمول این قانون میشم (Subject to Section 212-e) و این محدودیت بزرگی به نظرم میرسید. اما در حقیقت هیچ وقت این محدودیت رو نداشتم و خودم هم نمیدونستم و همین اخیرا فهمیدم. برای همین دوست داشتم که این مطلب رو با همه به اشتراک بگذارم بلکه کمکی بشه برای ایرانیان عزیز که این قانون براشون دغدغه شده. اما دلایلم برای این ادعا چیه؟اگر به وبسایت رسمی US Department of State در لینک زیر برید:
    https://travel.state.gov/…/exchange-visitor-skills-list.html
    میتونید لیست کشورهایی که دارندگان جی وان (visiting scholars) مشمول این قانون میشن رو سرچ کنید. اما وقتی Iran رو سرچ میکنید میبینید که در لیست نیست. دقیقا زیر این قسمت سرچ نوشته:
    Note: If your country does not appear on this list, there is no requirement to return to your home country for two years at the end of your program, based on the skills list.

اما من چون توی ویزام خورده بود که مشمول این قانون میشم درخواست Advisory opinion کردم که اطلاعاتش در لینک زیر هست:
    http://travel.state.gov/…/visas/en/g…/advisory-opinions.html

خیلی ساده هست. یک نامه رسمی نوشتم برای US Department of State به همراه یکی دو تا مدرکی که خواسته شده پست کردم. اونها هم کیس منو بررسی کردند و بعد دو ماه نامه رسمی به من زدن که گفتن you are “not subject” to 212-e. داشتن این نامه رسمی برای اونایی که میخوان برای گرین کارت یا ویزای H1B اپلای کنن احتمالا خیلی کمک میکنه، چون کسانی که مشمول 212-e باشن نمیتونن برای گرین کارت یا ویزای H1B اپلای کنن.متن نامه خودم رو هم برای کمک بیشتر در آخر این متن آوردم.پس دوستان دقت کنن ایرانی ها تحت هیچ شرایطی شامل این قانون دو سال نمیشن.

To whom it may concern:

I am an “Iranian” Research Scholar holding a USA J-1 visa. I entered the US (XXX University) as a postdoctoral fellow on July 21, 2014 and now I am working in XXX University as a Research Assistant Professor. I also was a J-1 research scholar at USU for the period of July 2011 to July 2012. According to the US Department of State’s website (http://travel.state.gov/…/exchange/exchange-visitor-skills-…) stating that “If your country does not appear on this list, there is no requirement to return to your home country for two years at the end of your program, based on the skills list”, I assume that the 212(e) law for two-year home-country physical presence does not apply to my case, because I am from Iran which does not appear on the skills list. Nonetheless, I am still not sure about my status and, therefore, would gratefully appreciate your advisory opinion to determine whether the two-year home-country physical presence requirement applies to you. The following items are attached to this request:
    1)Copies of all DS-2019 forms ever issued to me
    2) A self-addressed, stamped envelope

I appreciate your time to provide this advisory opinion.
    Best regards,

Junior Member

با سلام
    دو سوال داشتم ممنون میشم کسی جواب بده!
    1) برای فرصت مطالعاتی چه نوع ویزایی می خواد؟
    2) این نوع ویزا چه مدت چول میکشه؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)