صفحه 61 از 79 نخستنخست ... 11515253545556575859606162636465666768697071 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 601 تا 610 , از مجموع 781

موضوع: پرسش و پاسخ در زمینه ویزای J-1 & J-2

Junior Member

پیش فرض پاسخ : پرسش و پاسخ در زمینه ویزای J-1 & J-2

سلام دوستان، من ۴ سال گذشته برای دوره ی فرصت مطالعاتی با ویزای J1 وارد آمریکا شدم. چون از وزارت علوم پول گرفته بودم 2 سال home residency داشتم. وقتی اومدم اینجا تصمیم گرفتم بمونم و دکتری رو از اول اینجا شروع کنم. یه کانادا رفتم وویزام رو به F1-student تبدیل کردم. اینجور که من تحقیق کردم با عوض کردن ویزا و گرفتن ویزای F1 اون 2 سال home residency از بین نمیره. میخواستم بپرسم که آیا کسی برای گرفتن wavier اقدام کرده. راههای مختلف هست ظاهراً. یکیش گرفتن no obligation letter هست. حالا سئوال اینجاست که این نامه رو از کی باید بگیریم. از وزارت علوم یا دفتر حفظ منافع ایرا در واشنگتن؟ من پول وزارت علوم رو البته پس دادم ولی این ظاهراً باعث waive اون home residency نمی شه! ممنون میشم اطلاعاتتون رو بگید. من واقعاً نمیدونم چه جوری و از کجا شروع کنم. اگر wavier نگیریم بعد از فارغ التحصیلی نمی تونیم ویزای کار بگیریم!
    ضمنا اگه وکیل خوبی می شناسید که بتونه ویوش کنه ممنون میشم بهم خبر بدین.

نقل قول نوشته اصلی توسط azarmehrr نمایش پست ها
    با سلام. در مورد ویزای J1 سوالی داشتم و ممنون می شم راهنمایی کنید. اگر برای دوره تحصیلی دو ساله فوق دکتری پذیرش بگیریم با ویزای J1 آیا در طول دو سال امکان خروج از امریکا وجود نداره؟ و اگر خارج شدیم باید درخواست ویزای مجدد بدیم؟ و سوال بعدیم این هست که بعد از اتمام تاریخ این ویزا آیا امکان این هست که مدتی ماند برای گشتن دنبال کار؟ و یا اینکه این نوع ویزا بعد از اتمام حتما باید هر چه سریعتر از کشور خارج شد؟ در کل می خواستم بدونم برای چنین شرایطی آیا ریسک گذراندن دوره فوق دکتری با این ویزا برای آینده کاری و اقامت منطقی هست؟ ممنونم از پاسخ هاتون
    ویزا جی 1 هم مثل بقیه ویزاها سینگل و مالتیپل داره. اگه مالتیپل باشه به دفعات می تونید خارج بشید.اگر سینگل باشه باید ویزا مجدد بگیرید.
    2.تا 30 روز بعد از اتمام ویزا جی 1 می تونید در امریکا بمانید.
    3.ویزا جی 1 بدترین نوع ویزا در درازمدت و راحترین نوع ویزا در گرفتن هست. دقت کنید که اگر برای پست داک می روید دیگه بهتون ویزاF تعلق نمی گیره. اینده رو هم خدا می داند وبس.هیج جای دنیا وضعیت کار و اینده برای من و شما مشخص نیست. خودتون باید تصمیم بگیرید این ریسک رو انجام بدید یا خیر.
    آنکه دایم هوس سوختن ما می کرد کاش می آمد و از دور تماشا می کرد

Junior Member

سلام دوستان
    من و همسرم دو هفته پیش برای ویزای j1 و j2 رفتیم دبی. افسر ویزا اصلا به مدارکمون نگاه نکرد و فقط در مورد سربازی شوهرم پرسید و گفت چرا معاف شده و منم توضیح دادم که چرا اما بلافاصله ردمون کرد با بند 214. من علت رو پرسیدم و گفت طبق قوانین! یک هفته بعد خودم به تنهایی و بدون همسرم دوباره اپلای کردم و وقتی نوبتم شد خانوم افسر ویزا گفت چون زیر 6 ماه اومدی باید همکارم به موضوع رسیدگی کنه و همکارشونم گفت تصمیم گیری سخته چون نمیتونم بگم در مدت یک هفته چه تغییری کردی که باعث میشه صلاحیت ویزا پیدا کنی. منم گفتم که اون دفعه توی برگه ریجکتی نوشته که سوشال تای نداری که منم اینبار بدون شوهرم اومدم که نشون بده بعد از کارم برمیگردم. من چند سال هم انگلیس کار کردم و بعد از اتمام کار برگشتم و لطفا به پاسپورت قبلیم نگاه کنین یا مدارک بانکی رو در نظر بگیرین. اما گفت نیازی نیست و برگه زرد بهم داد. به هیچ کدوم از مدارکم نگاه نکرد و فقط سی وی و موضوع تحقیق رو گرفت و برگه زرد داد. به نظرتون شانسی دارم؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Soil Fertility & Chemistry , PhD

سلام دوستان،
    من دارم برای یک سال از University of Louisiana پذیرش میگیرم.
    میخوایم به همراه همسر و پسرم بریم.
    اینجا هم خودم و هم همسرم هردو شاغل هستیم.
    سند ملکی میتونیم ارائه بدیم.
    حساب بانکی هم تا حدود 250 میلیون تومن میتونیم ارائه بدیم.
    ضمنا سلف فاند هستم و فاند از جایی دریافت نمیکنم.
    امسال هر سه تامون یک ویزای شینگن هم داشتیم.
    سربازی معاف شدم و شغل دولتی هم ندارم.
    فرد نزدیکی هم در آمریکا نداریم. خودم در زمینه کاری ای که دارم 23 سال سابقه دارم.
    فکر میکنید احتمال قبولی ویزامون هست؟ لطف کنید نظر واقعیتون رو بگید امید واحی ندید آخه از بس تو این چند هفته در این تاپیک مردم از رد شدن ویزاشون نوشتن من خیلی دارم نگران میشم اگر ویزا اوکی بشه با توجه به اینکه رشتم کشاورزیه مشمول بند 212 میشیم؟
    ویرایش توسط LORDAmiroo : August 7th, 2016 در ساعت 04:44 AM

Junior Member

سلام من برای ویزای J اقدام کرده بودم و به خاطر سوشال تای رد شدم الان درخواست جدید دادم و توی فرم جدید financial supporter رو عوض کردم. توی فرم قبلی گفته بودم دانشگاه همه هزینه هام رو تامین میکنه که نامشم برده بودم ولی توی فرم جدید خودم رو به عنوان تامین کننده مالی آوردم.
    الان مسئله ام اینه که اگر بپرسته چرا عوض کردی بهتره چه جوابی بدم؟
    من بیشتر برای اینکه مشمول قانون دو سال نشم و اینکه نگه چرا دانشگاه داره هزینه های تو رو میده، این کار رو کردم

ممنون

Junior Member

من نمیدونم چون شرایط شما رو نداشتم ولی فکر میکنم به خاطر اینکه با همه خانواده میرید، شانستون کم باشه
    بخصوص روی بچه خیلی حساس هستن
    شاید اگه خودتون اول اقدام کنید و بعد خانواده بهتون ملحق بشن بهتر باشه

سلام
    من الان با ویزای j1 امریکا هستم، برای فرصت مطالعاتی، می خواهم بدونم میشه بعد یک سال واسه پست داک اقدام کنم بدون اقدام مجدد برای ویزا؟ یا باید دوباره ویزا بگیرم؟؟

Junior Member

سلام از دوستان اگر تجربه مشابهی دارند لطفا راهنمایی کنند، من امروز ویزای مولتی (J2) ام را پیکاپ کردم ولی (J1) (همسرم) هنوز کلیر نشده می خواستم بدونم اعتبار ویزای من تا چه زمانی می باشد؟ یعنی از زمان صدور تا چند ماه می تونم وارد آمریکا بشوم؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    در حال گذارندن دوره پسادکتری

من عکس ویزام رو پایین گذاشتم. ویزای من J1 برای پسادکتری هست و این نوع ویزا ها معمولا حداکثر 5 ساله هستن. با توجه به چیزی که تو اینترنت دیدم فکر میکردم که تاریخ انقضا فقط تاریخی هست که شما بعد اون نمیتونید وارد آمریکا بشید. درسته؟ توی توضیحات نوشته که محدود به پایان برنامه در حالیکه تاریخ انقضا رو آخر برنامه ای گذاشته که توی فرم DS2019 نوشته. حالا اگر برنامه من تمدید بشه تکلیف چیه؟ منظورش از not subject to ... چیه؟
    کلا آیا من میتونم بیشتر از تاریخی که تو قسمت تاریخ انقضا اومده تو آمریکا بمونم به شرط تمدید برامه جاری یا به شرط گرفتن یک پسادکتری در یک جای دیگه؟ منظورش از not subject to ... چیه؟

Senior Member m_rond آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط sargardun نمایش پست ها
    من عکس ویزام رو پایین گذاشتم. ویزای من J1 برای پسادکتری هست و این نوع ویزا ها معمولا حداکثر 5 ساله هستن. با توجه به چیزی که تو اینترنت دیدم فکر میکردم که تاریخ انقضا فقط تاریخی هست که شما بعد اون نمیتونید وارد آمریکا بشید. درسته؟ توی توضیحات نوشته که محدود به پایان برنامه در حالیکه تاریخ انقضا رو آخر برنامه ای گذاشته که توی فرم DS2019 نوشته. حالا اگر برنامه من تمدید بشه تکلیف چیه؟ منظورش از not subject to ... چیه؟
    کلا آیا من میتونم بیشتر از تاریخی که تو قسمت تاریخ انقضا اومده تو آمریکا بمونم به شرط تمدید برامه جاری یا به شرط گرفتن یک پسادکتری در یک جای دیگه؟ منظورش از not subject to ... چیه؟

سلام
    شما که ماشالله همه ی گزینه هارو گل گرفتید و اون یه جمله رو هم اگه می نوشتید، پاسخ را دریافت می کردید و نیازی به اسکین شات نبود جدا از شوخی، این ویزاها 5 ساله نیستند و مدت اعتبارشون تا زمان اکسپایر شدنشون هست که واسه ایرانیها ماکزیمم 2 ساله صادر می شه. شما تا قبل از اکسپایر شدن و حداکثر تا 30 روز پس از تاریخ ورود ds2019تون باید وارد خاک آمریکا بشید. از اون به بعد اقامتتون با تمدید فرم دی اس مجاز خواهد بود که می تونه تا 5 سال تمدید بشه به شرطی که در کتگوری RESEARCH SCHOLAR باشید. اما با توجه به اینکه ویزاتون مالتیپل هست، تا قبل از انقضای ویزا و با دی اس معتبر، می تونید به دفعات به خارج از آمریکا تردد کنید. اون 212 هم بارها در این تاپیک توضیح داده شده و خلاصه اینکه شما در تغییر ویزا به ویزاهای دیگه مث ویزای کار و همینطور اقدام برای گرین کارت، ممانعت قانونی ندارید و محدودیت تعهد 2 ساله ندارید.

موفق باشید
    Never Say Never

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)