صفحه 25 از 79 نخستنخست ... 15161718192021222324252627282930313233343575 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 241 تا 250 , از مجموع 781

موضوع: پرسش و پاسخ در زمینه ویزای J-1 & J-2

Member
    رشته و دانشگاه
    Medicine

پیش فرض پاسخ : پرسش و پاسخ در زمینه ویزای J-1 & J-2

تو تاپیک های مناسب در مورد ریجکت شدن و درخواست مجدد رو نگاه کنین، ولی به هر حال تا جایی که من می دونم social tie جزو چیزهایی هست که خیلی دردسر زا نیست و دوباره می تونین مثلا از ارمنستان یا ترکیه اقدام کنید و شانس خوبی هم داشته باشید.

نقل قول نوشته اصلی توسط rozemary نمایش پست ها
    مرسی از پاسختان، با این تجربه قطعا برای دفعه بعد به دبی نخواهم رفت.
    اما بازم امیدوارم کردید.

همانطور که به دوست دیگر گفتم، ایشون رزومه و فرم DS من رو برداشت برد جای دیگر به کسی انگار نشون داد که در دیدرس من نبود.
    در نهایت هم بعد از چندتا سوال که برنامه ات چیه و خرجت رو کی میده و با کی میخوای کار کنی و موضوع کاریت چی هست، گفت که
    ما نمیتونیم اثبات کنیم که شما صلاحیت ورود به آمریکا رو دارید یا خیر!!! اما کاغذ سفیدی که داد دستم نوشته که social ties نداری.

Senior Member m_rond آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط rozemary نمایش پست ها
    سلام خدمتان دوستان محترم

من به مشورت و راهنمایی دوستانی که ویزای J گرفتن و یا کسانی را میشناسن که شرایط نسبتا مشابه با من دارند به شدت نیاز دارم.

اولا که من فرم DS-2019 را از دانشگاه گرفتم و چون استاد دانشگاه اینجام خیلی موافق فرصت رفتن نبوده، هزینه و BS به صورت شخصی بیان شده است.
    اما متاسفانه 2-3 هفته پیش با وجود اینکه کلی مدارک با خودم به سفارت دبی برده بودم ریجکت شدم!!! آفیسر آنجا فقط فرم DS و رزومه ام رو ازم خواست. با اینکه من نامه از دانشگاهی که به صورت مدعو تدریس میکنم و همچنین از محل کارم نامه داشتم و حتی گواهی اشتغال به تحصیل تایید شده توسط وزارت علوم را هم با خود برده بودم. متاسفانه هیچ کدام از این مدارک را نخواست که ببینه!!

از آنجا که من نمیخواهم مشکل دو سال بازگشت به ایران را داشته باشم، چند سوال دارم:

1- آیا حمایت مالی از وزارت علوم تاثیری در دادن ویزا دارد؟
    2- آیا فرصت 6 ماه هم مشکل اون دو سال را دارد؟
    3- به نظر شما برای بار دوم از چه سفارتی اقدام کنم و چه مدارکی با خودم داشته باشم؟
    4- اگر برای بار دوم هم من را ریجت کنند، آیا در آینده برای تقاضا با ویزای دیگر مثل F1 یا F2 ممکن است برایم مشکل پیش بیاید؟

ممنون میشوم اگر کسی بتواند کمکم کند!
    سلام
    1- اگه اسم وزارت علوم برده شده باشه، ساپورت دولتی محسوب می شه و اون ممنوعیت دوساله (212e) بهتون می خوره.
    2- به کتگوری ویزای J شما بستگی داره. اگه تو کتگوری research scholar هستین آره می خوره. اگه کتگوریتون short-term scholar هست نه. تو ds-2019 می تونین کتگوریتونو ببینین.
    3- نمی دونم
    4- فکر نکنم خیلی ربطی داشته باشه. صورت مسأله در اون حالت متفاوته.

موفق باشید.
    Never Say Never

Junior Member

با سلام
    وقت شما بخیر. من از دو دانشگاه در حال دریافت DS برای فرصت مطالعاتی هستم. یکی از آنها DS را آماده کرده اما دانشگاه تقریبا سطح پایینی هست اما دومی که بسیار دانشگاه معتبری است هنوز صادر نکرده و احتمالا تا یک ماه دیگه طول بکشه. وزارت علوم شرط گذاشته تا ترم 6 دکتری باید کشور را ترک کنید والا پول نمیدن که چون قبلا تا ترم 7 بود احتمالا یکم با ما راه بیان. به نظر شما منتظر DS از دانشگاه معتبرتر باشم و بعد برای ویزا اقدام کنم یا با فرم دانشگاه اولی برم سفارت و بعد دریافت ویزا در نهایت به دانشگاه معتبرتر بروم؟ این کار امکانپذیر هست؟ مشکل ایجاد میشه؟
    بسیار ممنون میشم راهنماییم کنید.

Member
    رشته و دانشگاه
    Medicine

نقل قول نوشته اصلی توسط manbohi نمایش پست ها
    با سلام
    وقت شما بخیر. من از دو دانشگاه در حال دریافت DS برای فرصت مطالعاتی هستم. یکی از آنها DS را آماده کرده اما دانشگاه تقریبا سطح پایینی هست اما دومی که بسیار دانشگاه معتبری است هنوز صادر نکرده و احتمالا تا یک ماه دیگه طول بکشه. وزارت علوم شرط گذاشته تا ترم 6 دکتری باید کشور را ترک کنید والا پول نمیدن که چون قبلا تا ترم 7 بود احتمالا یکم با ما راه بیان. به نظر شما منتظر DS از دانشگاه معتبرتر باشم و بعد برای ویزا اقدام کنم یا با فرم دانشگاه اولی برم سفارت و بعد دریافت ویزا در نهایت به دانشگاه معتبرتر بروم؟ این کار امکانپذیر هست؟ مشکل ایجاد میشه؟
    بسیار ممنون میشم راهنماییم کنید.
    بعد از اينكه وارد امريكا شدين إمكان تغيير دانشگاه وجود داره. حتي قبل از ورود به امريكا هم مي شه ds رو عوض كرد، ولي من شخصا توصيه نمي كنم مگه در مواقع ضروري، (شايد كسي به من بگه ترسو، ولي من از انجام هر كاري حتي با ريسك كم قبل از اين كه جاي پام محكم بشه خودداري مي كنم).

سلام
    آیا امکان تغییر کتگوری های ویزای جی بعد از گرفتن ویزا هست؟

ApplyAbroad Champion

نقل قول نوشته اصلی توسط sarachemist نمایش پست ها
    سلام

If your J-1 visa is subject to a two-year home-country physical presence requirement which requires you to return to your home country for at least two years at the end of your exchange visitor program, then first you need to waive the two-year requirement and eventually change the category of the visa

Member
    رشته و دانشگاه
    Medicine

نقل قول نوشته اصلی توسط sarachemist نمایش پست ها
    سلام
    سؤالتون خيلي كلي هست و اينجوري جواب دادن خيلي سخته. ولي به طور كلي تغيير كتگوري بسيار پيچيده است و فقط در موارد محدودي كه دلائل قانع كننده اي براي تغيير به كتگوري مشابه وجود داشته باشه قبول مي شه، حدود ٢٤٠ دلار هم هزينه داره، و ممكنه مجبور بشين از امريكا خارج بشين.

Junior Member

سلام دوستان عزیز/امیدوارم کسی اینجا باشه و بتونه به من کمک کنه:
    من دانشجوی دکتری هستم و فرصت مطالعاتی رو به مدت 6 ماه در آمریکا گذروندم و j1 من در category /short term scholar بوده که شامل قانون دو سال نمیشه از طرفی توی ویزای من 212(e) خورده که شامل قانون دو سال میشه/حالا من میخوام واسه postdoc اقدام کنم و یه position خوب هم گرفتم /حالا موندم که شامل قانون دو سال میشم یا نه/اگه آره چطور میتونم waive شم/خیلی برام مهمه لطفا کمکم کنید.مرسی

Senior Member m_rond آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط SEPEHRH نمایش پست ها
    من دانشجوی دکتری هستم و فرصت مطالعاتی رو به مدت 6 ماه در آمریکا گذروندم و j1 من در category /short term scholar بوده که شامل قانون دو سال نمیشه از طرفی توی ویزای من 212(e) خورده که شامل قانون دو سال میشه/حالا من میخوام واسه postdoc اقدام کنم و یه position خوب هم گرفتم /حالا موندم که شامل قانون دو سال میشم یا نه/اگه آره چطور میتونم waive شم/خیلی برام مهمه لطفا کمکم کنید.مرسی
    سلام
    تا اونجا که می دونم شما باید از جاییکه شمارو ساپورت مالی کرده بود (یعنی وزارت علوم) یه نامه بگیرید که توش نوشته باشه تعهدی بهشون ندارین اونوقت با اون نامه کارتون رو اونطرف به جریان بندازین که اون 2 سال waive بشه.
    Never Say Never

Member
    رشته و دانشگاه
    Medicine

نقل قول نوشته اصلی توسط SEPEHRH نمایش پست ها
    براي پاسخ به سؤال اون بايد چند نكته روشن بشه:
    يعني تو ويزايي كه براي فرصت مطالعاتي گرفته بودين ٢١٢e خورده بود؟ چند وقت پيش بوده؟ الان پول پست داك رو كي قراره بده؟ كي قراره شروع كنين پست داك رو؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)