صفحه 27 از 79 نخستنخست ... 17181920212223242526272829303132333435363777 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 261 تا 270 , از مجموع 781

موضوع: پرسش و پاسخ در زمینه ویزای J-1 & J-2

Member

پیش فرض پاسخ : پرسش و پاسخ در زمینه ویزای J-1 & J-2

من متوجه یک نکته نشدم.هر نوع ویزای scholar فرمودین شامل بار میشه؟من به عنوان پزشک چه نوع ویزای J میتونم بگیرم که در آینده تو دردسر نیوفتم؟

Member
    رشته و دانشگاه
    Medicine

نقل قول نوشته اصلی توسط hannaz نمایش پست ها
    من متوجه یک نکته نشدم.هر نوع ویزای scholar فرمودین شامل بار میشه؟من به عنوان پزشک چه نوع ویزای J میتونم بگیرم که در آینده تو دردسر نیوفتم؟
    اگه اشتباه نكنم فقط short term scholar مشمول بار نمي شه. البته بار خيلي مهم نيست، شما الان اگه روي ويزاي research scholar بياين تا ٥ سال مي تونين تمديدش كنين. اگه تو اين مدت بتونين براي گرين كارت اقدام كنين و به سرانجام برسه كه ديگه مشكلي ندارين، اگه هم نشد مي تونين براي رزيدنتي با ويزاي h اقدام كنين كه باز هم بار براتون مشكلي إيجاد نمي كنه. مگر اينكه بخواين رزيدنتي رو با j بخونين كه اصلا توصيه نمي شه به خاطر دو سال برگشت.
    اگه بخوام جمع بندي كنم، بار براي كسي إيجاد مشكل مي كنه كه بخواد بيشتر از ٥ سال روي ويزاي j بمونه. البته بازم تاكيد مي كنم كه بار با دو سال برگشت متفاوته. اگه شما از دانشگاه فاند بگيرين فاند دولتي وفدرال نيست و دو سال برگشت بهتون نمي خوره و اگه هم بخوره مي شه درخواست ادوايزوري داد. تبديل ويزاي جي ٢ به جي١ هم مشكلي نداره فقط اگه دو سال برگشت خورده باشين بايد لغو شه بعد درخواست تبديل ويزا بدين.

با ویزای مالتیپل جی که نوشته duration of stay میشه از آمریکا برگشت ایران ؟ دوباره برای ورود به آمریکا باید رفت سفارت؟ یا نامه تمدید دانشگاه برای ورود کافیه؟

Member
    رشته و دانشگاه
    Medicine

نقل قول نوشته اصلی توسط amir77s نمایش پست ها
    با ویزای مالتیپل جی که نوشته duration of stay میشه از آمریکا برگشت ایران ؟ دوباره برای ورود به آمریکا باید رفت سفارت؟ یا نامه تمدید دانشگاه برای ورود کافیه؟
    مي شه برگشت ايران و نياز به رفتن مجدد به سفارت نداره. فقط بايد دانشگاه موافقا خودش رو إعلام كنه و سويس شما رو فعال نگه داره.

Junior Member

سلام دوستان. کسی در مورد زمان کلیرنس J1 برای پست داک ها اطلاعاتی داره؟ من زمان DS2019ام گذشته و نگران هستم که دیر کلییر بشم. ممنون.

Member
    رشته و دانشگاه
    Medicine

نقل قول نوشته اصلی توسط somyjoon نمایش پست ها
    سلام دوستان. کسی در مورد زمان کلیرنس J1 برای پست داک ها اطلاعاتی داره؟ من زمان DS2019ام گذشته و نگران هستم که دیر کلییر بشم. ممنون.
    كليرنس جي ١ خيلي فرقي با اف ١ نداره، مي تونين تو تاپيك هاي مربوطه عوامل مرتبط با كليرنس رو چك كنين. ولي اگه تاريخ دي اس تون گذاشته حتما براي تمديدش اقدام كنين چون سويس شما نهايتا ٣٠ روز بعد از تاريخ دي اس تون اعتبار داره و بعد باطل مي شه. بنابراين حتما بايد دي اس رو تمديد كنين تا دچار مشكل نشين. همونطور كه قبلا گفتم تمديد دي اس كار ٥ دقيقه است، ولي تكون دادن كارمند مربوطه ممكنه حتي دو هفته هم طول بكشه! بنابراين پيشنهاد من اينه كه زمانتون رو از دست ندين و زودتر اقدام كنين.

Junior Member

سلام دوستان، من سال گذشته برای دوره ی فرصت مطالعاتی با ویزای J1 وارد آمریکا شدم. چون از وزارت علوم پول گرفته بودم 2 سال home residency داشتم. وقتی اومدم اینجا تصمیم گرفتم بمونم و دکتری رو از اول اینجا شروع کنم. یه کانادا رفتم وویزام رو به F1-student تبدیل کردم. اینجور که من تحقیق کردم با عوض کردن ویزا و گرفتن ویزای F1 اون 2 سال home residency از بین نمیره. میخواستم بپرسم که آیا کسی برای گرفتن wavier اقدام کرده. راههای مختلف هست ظاهراً. یکیش گرفتن no obligation letter هست. حالا سئوال اینجاست که این نامه رو از کی باید بگیریم. از وزارت علوم یا دفتر حفظ منافع ایرا در واشنگتن؟ من پول وزارت علوم رو البته پس دادم ولی این ظاهراً باعث waive اون home residency نمی شه! ممنون میشم اطلاعاتتون رو بگید. من واقعاً منیدونم چه جوری و از کجا شروع کنم. اگر wavier نگیریم بعد از فارغ التحصیلی نمی تونیم ویزای کار بگیریم!

Member
    رشته و دانشگاه
    Medicine

نقل قول نوشته اصلی توسط mahdieh_m نمایش پست ها
    سلام دوستان، من سال گذشته برای دوره ی فرصت مطالعاتی با ویزای J1 وارد آمریکا شدم. چون از وزارت علوم پول گرفته بودم 2 سال home residency داشتم. وقتی اومدم اینجا تصمیم گرفتم بمونم و دکتری رو از اول اینجا شروع کنم. یه کانادا رفتم وویزام رو به F1-student تبدیل کردم. اینجور که من تحقیق کردم با عوض کردن ویزا و گرفتن ویزای F1 اون 2 سال home residency از بین نمیره. میخواستم بپرسم که آیا کسی برای گرفتن wavier اقدام کرده. راههای مختلف هست ظاهراً. یکیش گرفتن no obligation letter هست. حالا سئوال اینجاست که این نامه رو از کی باید بگیریم. از وزارت علوم یا دفتر حفظ منافع ایرا در واشنگتن؟ من پول وزارت علوم رو البته پس دادم ولی این ظاهراً باعث waive اون home residency نمی شه! ممنون میشم اطلاعاتتون رو بگید. من واقعاً منیدونم چه جوری و از کجا شروع کنم. اگر wavier نگیریم بعد از فارغ التحصیلی نمی تونیم ویزای کار بگیریم!
    سلام. من شنيدم (مطمئن نيستم) كه ايران اون نامه رو نمي ده و شما بايد از راههاي ديگه وارد شيد. ولي اصلا شما مطمينين كه الان كه از امريكا خارج شدين همچنان امكان تقاضاي waiver رو دارين؟ به نظرم با وكيل مشورت كنيد بهتره، من تو اين فروم كيس مشابه شما نديدم.

Junior Member

سلام دوستان
    من چند روز اخیر پذیرش پست دکتری گرفتم از یکی از دانشگاههای امریکا با فاند خود دانشگاه که گفتند به زودی offer letter رو میفرستند.
    تقریبا تمام این فروم رو خوندم اما چند تا سوال هنوز دارم که نتونستم بفهمم.
    1- الان باید منتظر دانشگاه باشم تا واسه من فرم رو بفرسته بعد وقت سفارت بگیرم؟
    2- از چه سفارتی اقدام کنم بهتره؟
    3- آیا اصل مدارک دکتری و کارشناسی و ارشد رو میخاد؟ من گواهی از همه دارم نه اصل
    4- آیا مشخصا مدرک زبان میخاد؟ من تافل یا ایلتس ندارم
    ممنون میشم راهنمائی کنید تا از این سردرگمی در بیام.

نقل قول نوشته اصلی توسط zahrasaf نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من چند روز اخیر پذیرش پست دکتری گرفتم از یکی از دانشگاههای امریکا با فاند خود دانشگاه که گفتند به زودی offer letter رو میفرستند.
    تقریبا تمام این فروم رو خوندم اما چند تا سوال هنوز دارم که نتونستم بفهمم.
    1- الان باید منتظر دانشگاه باشم تا واسه من فرم رو بفرسته بعد وقت سفارت بگیرم؟
    2- از چه سفارتی اقدام کنم بهتره؟
    3- آیا اصل مدارک دکتری و کارشناسی و ارشد رو میخاد؟ من گواهی از همه دارم نه اصل
    4- آیا مشخصا مدرک زبان میخاد؟ من تافل یا ایلتس ندارم
    ممنون میشم راهنمائی کنید تا از این سردرگمی در بیام.
    تبریک میگم
    1.بله تا فرم ds-2019 دستتون نباشه نمی شه اقدام کرد.
    offer letter تنها کافی نیست.
    2.با خداست! البته بسته به رشته داره!
    3.معمولا با ترجمه رسمی می خوان .ولی با گواهی میشه یا نه نمی دونم.
    4.بسته به دانشگاه داره و دوره.بهر حال با شما مصاحبه انگلیسی می کنه

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)