صفحه 26 از 79 نخستنخست ... 16171819202122232425262728293031323334353676 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 251 تا 260 , از مجموع 781

موضوع: پرسش و پاسخ در زمینه ویزای J-1 & J-2

Junior Member

پیش فرض پاسخ : پرسش و پاسخ در زمینه ویزای J-1 & J-2

سلام دوستان؛
    من يك ماه پيش برا ويزاي j1 اقدام كردم و براي مصاحبه رفتم آنكارا و الان برام ايميل آمده كه فرايندش كامل شده و بايد برم آنكارا.
    تو فرم ds من نوشته research scholar; short term scholar و نامه فاند من هم از طرف دانشگاه تهران هست. موقع مصاحبه آقاي افيسر تو گزينه مربوط به قانون دو سال بعلت govermental financing علامت زد.
    آيا با توجه به اينكه نامه فاند من از طرف يكي از دپارتمان هاي دانشگاه تهران هست و نه وزارت بهداشت مي تونم اين قانون كنسل كنم.
    بسيار ممنونم

Member
    رشته و دانشگاه
    Medicine

نقل قول نوشته اصلی توسط reza80 نمایش پست ها
    سلام دوستان؛
    من يك ماه پيش برا ويزاي j1 اقدام كردم و براي مصاحبه رفتم آنكارا و الان برام ايميل آمده كه فرايندش كامل شده و بايد برم آنكارا.
    تو فرم ds من نوشته research scholar; short term scholar و نامه فاند من هم از طرف دانشگاه تهران هست. موقع مصاحبه آقاي افيسر تو گزينه مربوط به قانون دو سال بعلت govermental financing علامت زد.
    آيا با توجه به اينكه نامه فاند من از طرف يكي از دپارتمان هاي دانشگاه تهران هست و نه وزارت بهداشت مي تونم اين قانون كنسل كنم.
    بسيار ممنونم
    سلام
    شما با استناد به دو نكته مي تونين درخواست advisory بدين:
    ١- short term شامل قانون دو سال نمي شه
    ٢- فاند دانشگاه دولتي حساب نمي شه
    ولي نكته مهم اينجاست كه short term بايد حتما بعد از ٦ ماه از امريكا خارج شه و إمكان تبديل ويزا هم تا جايي كه من اطلاع دارم نداره.

Junior Member

ممنون vita_nuova
    يك نكته اينكه؛ پس چرا قبل از مصاحبه وقتي از دانشگاه پرسيدم مدت اقامتم تو اونجا چند وقت هست بهم گفت ٥ سال كه اين موضوع با اين قانون ٦ ماه short term جور در نمياد.
    دوم اينكه با توجه به اينكه از دپارتمان دانشگاه تهران ٧-٨ ماه پيش نامه فاند گرفتم آيا اين ميتونه كمك كنه اگه از دانشكاه يه نامه ديگه بگيرم كه نشون بده اونا تو اين مدت بهم نتونستند فاند بدند و از اين طريق برا قانون ٢ سال اقدام كنم.
    سوم؛ آيا من ميتونم پس از چند ماه براي posdoc اقدام كنم.
    با سپاس و تشكر

Member
    رشته و دانشگاه
    Medicine

ممنون vita_nuova
    يك نكته اينكه؛ پس چرا قبل از مصاحبه وقتي از دانشگاه پرسيدم مدت اقامتم تو اونجا چند وقت هست بهم گفت ٥ سال كه اين موضوع با اين قانون ٦ ماه short term جور در نمياد.
    دوم اينكه با توجه به اينكه از دپارتمان دانشگاه تهران ٧-٨ ماه پيش نامه فاند گرفتم آيا اين ميتونه كمك كنه اگه از دانشكاه يه نامه ديگه بگيرم كه نشون بده اونا تو اين مدت بهم نتونستند فاند بدند و از اين طريق برا قانون ٢ سال اقدام كنم.
    سوم؛ آيا من ميتونم پس از چند ماه براي posdoc اقدام كنم.
    با سپاس و تشكر
    شما احتمالا short term نيستين، بند شماره ٤ رو توي دي اس نگاه كنيد، من تا حالا نديدم براي كسي بزنن short term scholar, research scholar. اوني كه تا ٥ سال قابل تمديده هم research scholar هست. براي همين هم دو سال برگشت خوردين.

شما بعد از اينكه پروگرمتون تموم شد ٣٠ روز فرصت دارين كه از امريكا خارج شين. اگه قبل از اتمام پروگرم يا نهايتا در عرض اون ٣٠ روز كارتون جاي ديگه اي درست شه مي تونين اون رو شروع كنين، ولي اگه از امريكا خارج شين، تا ٢٤ ماه (24 month bar) نمي تونين روي j وارد امريكا بشين كه اين جدا از دو سال برگشت هست، يعني حتي اگه اون دو سال برگشت ويو بشه اين "بار" ويو نمي شه. البته اگه واقعا قصد پست داك دارين خيلي جلو تر از إتمام مدت قانوني اقدام كنين، چون پذيرش گرفتن زمان بر هست و سيستم اداري ابنها هم خيلي كنده.

اصولا هر نامه اي بگيرين شايد بعدا به درد بخوره، ولي به طور كلي در موارد مشابه كساني كه از دانشگاه دولتي فاند داشتن و درخواست advisory دادن قبول شده چون فاند دانشگاه حساب مي شه نه فاند دولتي.

Junior Member

با تشكر از شما دوست گرامي...
    بله، تو بند ٤ نوشته research scholar اما تو بند ٢ نوشته research scholar; short -term scholar .
    پس اگه اينطور مي فرمايين كه همون ٥ سال درست هست. اما آيا من ميتونم قبل از اتمام اين مدت يه جوري به ايران مسافرت كنم و برگردم چرا كه اگه نتونم بايستي قبل از رفتنم به آمريكا تو ايران از رساله دكتري ام دفاع كنم (چون يك و نيم سال بيشتر فرصت ندارم كه از دكتري دفاع كنم) تا اگه اونجا موقعيت postdocپيدا كردم بتونم ادامه بدم.
    آيا صلاح در اين هست كه قبل از رفتن اينجا دفاع كنم يا نه، از اين ميترسم كه استادم تو امريكا بفهمه كه دفاع كردم و همه چيز بهم بخوره چرا كه من قرار بوده بعنوان Pre Doctoral student برم اونجا
    ممنون

Member
    رشته و دانشگاه
    Medicine

بله، تو بند ٤ نوشته research scholar اما تو بند ٢ نوشته research scholar; short -term scholar .
    پس اگه اينطور مي فرمايين كه همون ٥ سال درست هست. اما آيا من ميتونم قبل از اتمام اين مدت يه جوري به ايران مسافرت كنم و برگردم چرا كه اگه نتونم بايستي قبل از رفتنم به آمريكا تو ايران از رساله دكتري ام دفاع كنم (چون يك و نيم سال بيشتر فرصت ندارم كه از دكتري دفاع كنم) تا اگه اونجا موقعيت postdocپيدا كردم بتونم ادامه بدم.
    آيا صلاح در اين هست كه قبل از رفتن اينجا دفاع كنم يا نه، از اين ميترسم كه استادم تو امريكا بفهمه كه دفاع كردم و همه چيز بهم بخوره چرا كه من قرار بوده بعنوان Pre Doctoral student برم اونجا
    ممنون
    اگه ويزاتون مولتيپل باشه مي تونين برگردين ايران، به شرطي كه مطمئن باشين sevisتون رو باطل نمي كنن. به محض باطل شدن سويس شما مشمول بار ٢٤ ماهه مي شيد، اين ٢٤ ماه ربطي به ميزان حضور شما در امريكا نداره، يعني حتي با يك روز (تا حد أكثر ٥ سال) حضور در امريكا در كتگوري فوق در صورت باطل شدن سويس شما مشمول ٢٤ ماه مي شيد. دقت داشته باشيد كه اگه با حفظ سويس از امريكا خارج و دوباره وارد شيد مدت زمان خارج از امريكا هم جزر دوران ٥ سال در نظر گرفته مي شه. متاسفانه در مورد ويزاي سينگل اطلاعي ندارم و نمي دونم مي شه دوباره با همون سويس درخواست ويزا داد يا نه.
    در مورد دفاع قبل از رفتن هم بالاخره هر دو طرف ريسك خودش رو داره، بايد جوانب قضايا رو بسنجيد و تصميم بگيريد كه كدوم طرف ريسك بيشتري داره.

Junior Member

دوستان می خوام یه اطلاعاتی در مورد ویزای J1 بدم که دارم براش اقدام می کنم شاید بدردتون بخوره:
    --اگه در شاخه short-term scholar هستید نیازی به قید فاند وزارت علوم ندارید. در واقع فقط students cannot come on a J-1 on their own personal funding بنابراین نگران گرفتن ویزا نباشید شانستون پایین نمیاد. مگر اینکه مثلا intern باشید که student محسوب می شید در اینصورت: Federal policy prohibits students who are substantially funded by personal or family funds to obtain a J visa. It is common for students funded by their home country governments to be issued the DS-2019
    --کسانی که میرن تو شاخه research scholar حتی اگه یه روز هم تو آمریکا بمونن بهشون بار 24 ماهه می خوره که تا دو سال نمی تونن تو شاخه های Research scholar/ J1 professor وارد آمریکا بشن تا این مدت سپری بشه البته می تونن این مدت رو تو خود آمریکا بگذرونن ولی تحت شاخه های دیگه.
    --اگه قصدتون اینه که بیش تر از 6 ماه نمونید تو شاخه research scholar نرید چون به اون 24 ماهه نمی ارزه.

Junior Member

سلام دوستان
    من از دانشگاه کالیفرنیا پذیرش زبان گرفتم و از یکی از شرکتهای معتبر در همان ایالت دعوتنامه جهت شرکت در دوره های کوتاه مدتشون...
    جهت مصاحبه سفارت ویزای من چه نوعی است و اینکه ایا شانس گرفتن ویزای من چقدر است و برای اثبات اینکه میخوام به ایران برگردم چه کار باید بکنم و چه چیزهایی واسه اثباتش نیازه....
    البته من سابقه کار با بیمه دارم بمدت نه سال در ایران و میتونم نامه و یا هر documenti

Junior Member

ممنون
    من در مورد research scholar از اینترنشنال دانشگاه پرسیدم که اگه ویزای single entry بهم بدن می تونم دورم رو extend کنم و برگردم ایران دفاع کنم و دوباره بیام
    اینو گفت:
    It is possible to extend your research scholar DS-2019 once you are here. You would be able to travel outside of the country and come back in as long as the extension was done before you leave and your department agrees to your absence

Member
    رشته و دانشگاه
    Medicine

نقل قول نوشته اصلی توسط somayehpi نمایش پست ها
    من در مورد research scholar از اینترنشنال دانشگاه پرسیدم که اگه ویزای single entry بهم بدن می تونم دورم رو extend کنم و برگردم ایران دفاع کنم و دوباره بیام
    اینو گفت:
    It is possible to extend your research scholar DS-2019 once you are here. You would be able to travel outside of the country and come back in as long as the extension was done before you leave and your department agrees to your absence

اين دقيقا همونه كه اگه سويس شما باطل نشه مي تونين از امريكا خارج و دوباره وارد بشين، حداكثر هم تا ٥ سال اين دوره قابل تمديده. فقط دوباره دردسرهاي ويزا د هست كه خودتون واردين.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)