صفحه 40 از 79 نخستنخست ... 303132333435363738394041424344454647484950 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 391 تا 400 , از مجموع 781

موضوع: پرسش و پاسخ در زمینه ویزای J-1 & J-2

پیش فرض پاسخ : پرسش و پاسخ در زمینه ویزای J-1 & J-2

نقل قول نوشته اصلی توسط vita_nuova نمایش پست ها
    خيلي فرقي با اف نمي كنه. مي تونين تاپيك هاي مربوط به اف رو بخونين در زمينه ويزا.

سلام
    معمولا چند روز طول می کشه تا این نوع ویزا را بگیریم؟ من نتونستم اطلاعی بدست بیارم. لطف می کنید و بگید برای شما یا دیگران چند روز طول کشیده؟ با تشکر

Member
    رشته و دانشگاه
    Medicine

نقل قول نوشته اصلی توسط rasepideh نمایش پست ها
    سلام
    معمولا چند روز طول می کشه تا این نوع ویزا را بگیریم؟ من نتونستم اطلاعی بدست بیارم. لطف می کنید و بگید برای شما یا دیگران چند روز طول کشیده؟ با تشکر
    ويزاي ما حدود دو ماه طول كشيد، چند تا از دوستان رو هم كه ديدم از دو هفته تا ٦ ماه متفاوت بوده، أصل قضيه هم سر زمان كليرنس هست، كلا قوانيني كه در مورد كليرنس دانشجوها مي بينين در موردش صادقه. به طور خلاصه، براي اين موضوع هم مي تونين به تاپيكهاي مرتبط با ويزاي اف مراجعه كنين.

Junior Member

با سلام
    من برای فرصت مطالعاتی آمریکا باید یک فرم آنلاین رو پر کنم. در یک مرحله این سوال مطرح شده است که:
    Are you funded by a source other than your self or your home institution ?
    با توجه به مسائل ویزا (پذیرش یا ریجکت) به نظر شما وزارت علوم یا سازمان دانشجویان را بیان کنم یا نه؟
    کسانی که در این زمینه تجربه دارن لطفا راهنمایی بفرمایید.

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط mjaf313 نمایش پست ها
    با سلام
    من برای فرصت مطالعاتی آمریکا باید یک فرم آنلاین رو پر کنم. در یک مرحله این سوال مطرح شده است که:
    با توجه به مسائل ویزا (پذیرش یا ریجکت) به نظر شما وزارت علوم یا سازمان دانشجویان را بیان کنم یا نه؟
    واقعیت رو بنویسید.

Senior Member m_rond آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط mjaf313 نمایش پست ها
    با سلام
    البته ساپورت وزارت علوم برای ویزا گرفتن محدودیتی ایجاد نمی کنه اما در واقع وضعیت شما همون ساپورت توسط home institution محسوب می شه. واسه اینکه خیالتون راحت باشه یه نامه ی ساپورت هم از امور بین الملل دانشگاه بگیرید و ببرید سفارت و اونو نشون بدین تا یه وقت بخاطر کلمه ی وزارت علوم، اون محدودیت 2 ساله Two-Year Home Country Physical Presence Requirement تو ویزاتون نخوره. در مورد محدودیت 2 ساله ی ویزای J پپستهای قبلی رو بخونین و به دفات توضیح داده شده.
    Never Say Never

Junior Member

با سلام
    برای فرصت مطالعاتی در آمریکا (با پذیرش یک ساله) یک فرم به نام Exchange Visitor Questionnaire رو باید پرم کنم تا بر طبق اون فرم DS2019 برای من صادر شه.
    در قسمتی از این فرم پرسیده شده
    If you will stay beyond 6 months, do you plan to return OOO-University within 2 years of your departure? Yes - No
    با توجه به اینکه حمایت دولتی از وزارت علوم را اعلام کردم و احتمال اینکه مشمول 2 سال
    Two-Year Home Country Physical Presence بشوم بسیار بالاست.
    این سوال را چی پاسخ بدم.
    اولویت اصلی من دریافت ویزا و رد نشدن هست. البته بعد از گرفتن ویزا خیلییییی دوست دارم که شامل این دو سال نشم.
    دوستان لطفا راهنمایی بفرمایند.
    سپاسگزارم.

Junior Member

درود دوستان عزیز:
    برای یه موسسه تحقیقاتی ویزای J1 (سینگل)گرفتم و سه ماه هست که آمریکا هستم.
    تو فرمds من اشاره شده که فاند من از Tehran University of Medical science هست. تو بند ٤ هم نوشته research scholar و تو بند ٢ نوشته research scholar; short -term scholar.
    موقع مصاحبه آقاي افيسر محترم تو گزينه مربوط به قانون دو سال بعلت govermental financing علامت زد. در واقع نامه فاندی که برا امریکا فرستاده بودم یه نامه سوری از طرف یکی از دانشکده های دانشگاه علوم پزشکی تهران بود.
    آيا با توجه به اينكه نامه فاند من از طرف يكي از دانشکده هاي دانشگاه تهران هست و نه وزارت بهداشت مي تونم اين قانون كنسل كنم و چطور؟
    برای این کار بایستی درخواست Advisory Opinions یا waiver بدم؟
    نمیدونم بهتر هست که از دانشکده (ایران) نامه ای بگیرم تحت این عنوان که مثلا فاندی که میخواستیم بدیم از منابع غیر دولتی بوده ... و حتی اینکه این فاند هم تامین بودجه نشده و نتونستیم فراهم کنیم و ایشون تعهد مالی از این بابت به ما نداره...
    و یا آیا بایستی از administrative office موسسه هم نامه ای بگیرم؟

امیدوارم کسی بتونه منو راهنمایی کنه و بسیار سپاسگذارم

Member
    رشته و دانشگاه
    Medicine

نقل قول نوشته اصلی توسط reza80 نمایش پست ها
    درود دوستان عزیز:
    برای یه موسسه تحقیقاتی ویزای J1 (سینگل)گرفتم و سه ماه هست که آمریکا هستم.
    تو فرمds من اشاره شده که فاند من از Tehran University of Medical science هست. تو بند ٤ هم نوشته research scholar و تو بند ٢ نوشته research scholar; short -term scholar.
    موقع مصاحبه آقاي افيسر محترم تو گزينه مربوط به قانون دو سال بعلت govermental financing علامت زد. در واقع نامه فاندی که برا امریکا فرستاده بودم یه نامه سوری از طرف یکی از دانشکده های دانشگاه علوم پزشکی تهران بود.
    آيا با توجه به اينكه نامه فاند من از طرف يكي از دانشکده هاي دانشگاه تهران هست و نه وزارت بهداشت مي تونم اين قانون كنسل كنم و چطور؟
    برای این کار بایستی درخواست Advisory Opinions یا waiver بدم؟
    نمیدونم بهتر هست که از دانشکده (ایران) نامه ای بگیرم تحت این عنوان که مثلا فاندی که میخواستیم بدیم از منابع غیر دولتی بوده ... و حتی اینکه این فاند هم تامین بودجه نشده و نتونستیم فراهم کنیم و ایشون تعهد مالی از این بابت به ما نداره...
    و یا آیا بایستی از administrative office موسسه هم نامه ای بگیرم؟

امیدوارم کسی بتونه منو راهنمایی کنه و بسیار سپاسگذارم
    سلام دوست عزيز
    شما مي تونين درخواست advisory opinion بدين كه مجانيه. بايد برين اينترنشنال دانشگاه، بهشون بگين كه فاندتون دولتي نيست و مي خواين درخواست advisory بدين. اگه شانس بيارين و مسؤول اينترنشنالتون با اين قضيه آشنا باشه، براتون يه نامه مي نويسه كه فاندتون دولتي نبوده و مي فرسته به آدرس مربوطه، ٤ ماه بعد هم ايشالا جواب مي گيرين. اگه اينترنشنالتون نا آشنا باشه با قضيه، يه ذره كار سخته، چون بايد بهشون ثابت كنين كه اين كار انجام پذيره (مثلا پرينت صفحات مربوطه تو اينترنت رو ببرين) كه ديگه بستگي به اين داره كه بخوان متوجه بشن و راه بيان يا نه. متاسفانه در مورد اينكه آيا خودتون مي تونين مستقلا اين نامه رو بزنين يا نه (بدون كمك اينترنشنال) اطلاعاتي ندارم.

Junior Member

درود
    ممنون از بابت راهنمایی عالیتون
    از دانشکده (ایران) نامه گرفتم تحت این عنوان که فاندی که میخواستیم بدیم از منابع غیر دولتی بوده و حتی اینکه این فاند هم تامین بودجه نشده و نتونستیم فراهم کنیم و ایشون تعهد مالی از این بابت به ما نداره و به دانشگاه (آمریکا) دادم و گفتم می خوام درخواست Advisory Opinions بدم.
    اونا گفتند چه جور نامه ای برات بنویسیم . نمی دونم چی باید بگم بنویسند. کافی هست اگه برام بنویسن که فاندم دولتی نیست و یا فاندی دریافت نکرده ..
    یا چیز دیگه ای هم باید بگن .
    و اینکه باید خودشون بفرستند یا میتونم خودم نامه پست کنم.

با سپاس

Member
    رشته و دانشگاه
    Medicine

نقل قول نوشته اصلی توسط reza80 نمایش پست ها
    درود
    ممنون از بابت راهنمایی عالیتون
    از دانشکده (ایران) نامه گرفتم تحت این عنوان که فاندی که میخواستیم بدیم از منابع غیر دولتی بوده و حتی اینکه این فاند هم تامین بودجه نشده و نتونستیم فراهم کنیم و ایشون تعهد مالی از این بابت به ما نداره و به دانشگاه (آمریکا) دادم و گفتم می خوام درخواست Advisory Opinions بدم.
    اونا گفتند چه جور نامه ای برات بنویسیم . نمی دونم چی باید بگم بنویسند. کافی هست اگه برام بنویسن که فاندم دولتی نیست و یا فاندی دریافت نکرده ..
    یا چیز دیگه ای هم باید بگن .
    و اینکه باید خودشون بفرستند یا میتونم خودم نامه پست کنم.

با سپاس

اختيار دارين، خوشحالم كه تونستم كمكي كرده باشم. بابت تاخير در پاسخ هم عذرخواهي مي كنم.
    براي نامه بايد بنويسين كه فاند دولتي نبوده، و در عين حال ايران جزو كشوراي skill list نيست، بنابراين خواهشا بررسي مجدد بفرماييد. نامه ما رو اينترنشنال فرستاد، نمي دونم خود آدم هم مي تونه بفرسته يا نه.
    موفق باشين!

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)