صفحه 74 از 79 نخستنخست ... 2464656667686970717273747576777879 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 731 تا 740 , از مجموع 781

موضوع: پرسش و پاسخ در زمینه ویزای J-1 & J-2

ApplyAbroad Hero reza_badkonaki آواتار ها

پیش فرض پاسخ : پرسش و پاسخ در زمینه ویزای J-1 & J-2

نقل قول نوشته اصلی توسط karoon_1366 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من دانشجوی دکترا ایران هستم و روی یک موضوع جالب برای اساتید کار می کنم که سال ها براش تلاش کردم و نتایج خوبی داشت. برای فرصت مطالعاتی اقدام کردم به مکاتبه با اساتید. و ایمیلی از یک استاد دریافت کردم که رییس ایستگاه تحقیقاتی زیست محیطی هستند در یک ایالت دانشگاه ا-م-ر-ی-ک-ا و ایشون ایمیل زدن اسپانسر من میشن و گفتن در ویزام قید می کنن(در صورتی که من در ایمیلی که بشون دادم قید کردم که یک اسکالرشیپ 6 ماهه برای فرصت از ایران دارم)سوالی که دارم اینه که به نظر شما برای گرفتن ویزام چه تاثیری داره و حدودا چندماه طول میکشه روند گرفتن ویزا و ممکنه چه محدودیت هایی برام پیش بیاد و اینکه چقد شانس تبدیل ویزام به ویزاهای دیگه هست<br>ممنون میشم راهنمایی کنید و دعاگوی شما هستم و امیدوارم همه کامروا بشین و خبرای خوش دریافت کنین
    اگر اون پوب دولت ايران رو بگيري اون موقع شامل دو سال ترك خاك ميشي
    البته اونم نگيري خيلي اميدي به تبديل ويزا نيست
    كلا ٦ ماه چي هست، شما تا تكون بخوري تمومه. كار به تبديل ويزا نميرسه
    روزی هزار مرتبه بازنده میشوم
    از بازی ظریف تو شرمنده میشوم
    اینبار فرق میکند اما به شوق برد
    آماده جدال درآینده میشوم

دوستان واسه کسی که در حال اتمام دکتری در کانادا هست و پذیرش پست داک با ویزای J1 داره، چه نوع social tie میشه تهیه کرد؟!
    من پنچ سال هست ایران نرفتم، یعنی از شروع دوره دکتری، نمیدونم تا زمان مصاحبه کارت اقامت دائم من میرسه یا نه، همه کارهاش انجام شده ولی احتمال داره دیر بیاد، با این تفاسیر واقعا جه مدرکی میشه نشون داد؟
    Professor John Nash:The most important discovery of my life it is only in the mysterious equations of love, that any logical reasons can be found

سلام.
    من پذیرش با فاند برای پست داک دارم. نامه ds2019 هم برام ارسال شده.
    میخوام برای ویزا در شرایط فعلی اقدام کنم. الان ایران هستم.
    از بین سفارتهایی که میشه اقدام کرد برای این شرایط و در وضعیت کرونابی فعلی، کدوم مناسبتر هست؟
    ممنون میشم راهنمایی کنید

با قانون جدید، آیا جی 1 شامل پست داک ها هم میشه؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط TimeCapsule نمایش پست ها
    با قانون جدید، آیا جی 1 شامل پست داک ها هم میشه؟
    با سلام

اونطوری که من متوجه شدم، در ارتباط با ویزای J، برای متقاضیان پست داک معافیت لحاظ کردند:

It provides exemptions for some foreign workers — academics on J-1 visas, often postdoctoral researchers, should be clear, according to a senior administration official

منبع خبر بالا:
    https://www.nature.com/articles/d41586-020-01885-6

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Computer Engineering, Tehran

سلام.

من برای پست داک امریکا پذیرش گرفتم و همسرم برای دکترا، ولی پذیرش من زودتر انجام شد و به دانشگاه گفتیم که من برای ویزای j-1 اقدام میکنم و همسرم j-2. چون j-2 هم حق تحصیل داره و با همون j-2 میتونه دکترا بخونه. فک کردیم اینطوری همزمان ویزا میشیم.
    من ۳ تا سوال دارم ازتون:

۱- ما از یک دانشگاه public پذیرش داریم (university of massachusetts) و فاندمون رو میده، آیا این باعث محدودیت ۲ ساله میشه؟ چون تو توضیح نوشته اگه فاند از دولت خودمون یا دولت امریکا باشه. نمیدونم دانشگاه public امریکا جزو دولت محسوب میشه یا نه ؟

۲- موقع مصاحبه به اینکه همسرم هم پذیرش دکترا گرفته اشاره کنیم یا نه؟

۳- الان که پذیرش همسرم هم درست شده، آیا بهتره اون برای ویزای دانشجویی جدا اپلای کنه؟ برای افزایش شانس ویزا شدن و ادامه‌ی مسیر تا گرین‌کارت گرفتن کدوم بهتر هست.

ممنونم از وقتی که می‌ذارین

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    سازه - دانشگاه صنعتی شریف

بچه ها سلام. خواستم بگم ما یه ویدیو آموزشی درست کردیم مقایسه ویزای F و ویزای J. گفتم شاید بدردتون بخوره. لینکش رو میزارم. امیدوارم که قوانین اینجا رو نقض نکنم البته. اگه اشتباه کردم پیشاپیش عذر میخوام.
    https://www.youtube.com/watch?v=0VO9qzobkGA

اون موقع که من اپلای کردم این اطلاعات رو نداشتم وگرنه حتما با ویزای جی برای دکترا اقدام میکردم. اطلاعاتی که نداشتنش 60 هزار دلار برای من آب خورد! گفتم شاید کمک کوچیکی کنه به بچه هایی که متاهل هستن.

ApplyAbroad Veteran
    Radian آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Arizona State University

نقل قول نوشته اصلی توسط respino1229 نمایش پست ها
    سلام.

من برای پست داک امریکا پذیرش گرفتم و همسرم برای دکترا، ولی پذیرش من زودتر انجام شد و به دانشگاه گفتیم که من برای ویزای j-1 اقدام میکنم و همسرم j-2. چون j-2 هم حق تحصیل داره و با همون j-2 میتونه دکترا بخونه. فک کردیم اینطوری همزمان ویزا میشیم.
    من ۳ تا سوال دارم ازتون:

۱- ما از یک دانشگاه public پذیرش داریم (university of massachusetts) و فاندمون رو میده، آیا این باعث محدودیت ۲ ساله میشه؟ چون تو توضیح نوشته اگه فاند از دولت خودمون یا دولت امریکا باشه. نمیدونم دانشگاه public امریکا جزو دولت محسوب میشه یا نه ؟

۲- موقع مصاحبه به اینکه همسرم هم پذیرش دکترا گرفته اشاره کنیم یا نه؟

۳- الان که پذیرش همسرم هم درست شده، آیا بهتره اون برای ویزای دانشجویی جدا اپلای کنه؟ برای افزایش شانس ویزا شدن و ادامه‌ی مسیر تا گرین‌کارت گرفتن کدوم بهتر هست.

ممنونم از وقتی که می‌ذارین
    اکیدا توصیه میکنم که این سوال رو از دفتر امور دانشجویان بین المللی دانشگاهتون بپرسین. هر دانشگاهی چنین دفتری داره و در اونجا افرادی که به قوانین آشنا هستن جواب چنین سوالاتی رو به شما میدند.

در مورد سوال ۳ به نظر من که فرقی با هم ندارن.
    Arizona State University / Alumnus, Class of 2015 / Materials Science & Solid State Electronics, PhD
    دریچه ای به زندگی در آمریکا : اینستاگرام

Junior Member

سلام برای ثبت تقاضای پسادکتری در آمریکا معمولا این سوال رو میپرسن:
    Will you now or in the future require sponsorship for employment visa status (e.g., H-1B visa status
    آیا من که قصد دارم با j-1 اقدام کنم هم باید بله رو انتخاب کنم؟

Junior Member

سلام دوست عزیز.تا جایی که من میدونم
    sponsorship for employment visa status یعنی کارفرما (یا دانشگاه) براتون ویزای H1B درخواست بده و شما میتونید شروع به کار کنید. در خصوص ویزای J شما میتونید بدون داشتن H1B و البته فقط در دانشگاه یا مراکز آموزشی پست داک بگیرید و حتی تدریس کنید.
    با توجه به اینکه فعلا ویزای H1B در خارج از آمریکا برای کسی صادر نمیشه این گزینه را انتخاب نکنید

نقل قول نوشته اصلی توسط noxhalo نمایش پست ها
    سلام برای ثبت تقاضای پسادکتری در آمریکا معمولا این سوال رو میپرسن:
    Will you now or in the future require sponsorship for employment visa status (e.g., H-1B visa status
    آیا من که قصد دارم با j-1 اقدام کنم هم باید بله رو انتخاب کنم؟
    ویرایش توسط Roham77 : September 13th, 2020 در ساعت 09:07 PM

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)