صفحه 28 از 79 نخستنخست ... 18192021222324252627282930313233343536373878 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 271 تا 280 , از مجموع 781

موضوع: پرسش و پاسخ در زمینه ویزای J-1 & J-2

Member
    رشته و دانشگاه
    Medicine

پیش فرض پاسخ : پرسش و پاسخ در زمینه ویزای J-1 & J-2

نقل قول نوشته اصلی توسط zahrasaf نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من چند روز اخیر پذیرش پست دکتری گرفتم از یکی از دانشگاههای امریکا با فاند خود دانشگاه که گفتند به زودی offer letter رو میفرستند.
    تقریبا تمام این فروم رو خوندم اما چند تا سوال هنوز دارم که نتونستم بفهمم.
    1- الان باید منتظر دانشگاه باشم تا واسه من فرم رو بفرسته بعد وقت سفارت بگیرم؟
    2- از چه سفارتی اقدام کنم بهتره؟
    3- آیا اصل مدارک دکتری و کارشناسی و ارشد رو میخاد؟ من گواهی از همه دارم نه اصل
    4- آیا مشخصا مدرک زبان میخاد؟ من تافل یا ایلتس ندارم
    ممنون میشم راهنمائی کنید تا از این سردرگمی در بیام.
    سلام و تبريك!
    فكر مي كنم منظور شما از خوندن كل فروم همين تاپيك بوده درسته؟ چون بعضي سوالات شما مثل اينكه از چه سفارتي اقدام كنين تاپيك جداگانه داره و مفصل راجع بهش بحث شده.
    و اما چيزايي كه به اينجا ربط داره:
    ١- صبر كنيد تا ds براتون برسه. بعضي دانشگاهها موافقت مي كنن كه اسكنش رو براتون بفرستن بعضي نه. اگه تونستين اسكن رو ازشون بگيرين همون كفايت مي كنه.
    ٣- أصل مدرك معمولا براي پست داك لازم نيست مگر اينكه بخواين براي گرين كارت اقدام كنين يا دوباره مشغول درس خوندن بشين.
    ٤- مدرك زبان براي پذيرش دانشجوها لازمه. شما دانشجو نيستيد و پذيرشتون هم تموم شده. بنابراين احتمال اينكه مدرك زبان لازم داشته باشين كمه، بخصوص اگه نخواين دوباره درس بخونين احتمالا نزديك به صفره.

Junior Member

با سلام
    دوستان من برای فرصت مطالعاتی برای امریکا اقدام کردم و الان استاد برای من invitation letter فرستاده.
    حالا میخوام بدونم چه زمان باید برای ویزا اقدام کنم
    این فرم ds-2019 رو باید داشته باشم و بعد برای ویزا اقدام کنم؟
    این فرم رو همون دانشگاه امریکایی میده؟ و ایا برای گرفتن این فرم من باید اقدامی بکنم؟ ممنون

Junior Member

دوستان کسی هست تجربه داشته باشه که چطوری ایرانی ها میتونن J1waiver بگیران؟

برای waive کردن توی این فروم یه نفر نوشته بود که تو امریکا درخواست بدید و رایگان هم هست. من تو سایت uscis که سرچ میکنم 120 دلار اپلیکیشن فی داره. کسی اطلاعی در این باره داره؟

Member
    رشته و دانشگاه
    Medicine

نقل قول نوشته اصلی توسط setarehasemoon نمایش پست ها
    برای waive کردن توی این فروم یه نفر نوشته بود که تو امریکا درخواست بدید و رایگان هم هست. من تو سایت uscis که سرچ میکنم 120 دلار اپلیکیشن فی داره. کسی اطلاعی در این باره داره؟
    همونطور كه قبلا نوشته شده، اوني كه رايگان هست advisory opinion هست، نه درخواست wave.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط vita_nuova نمایش پست ها
    سلام و تبريك!
    فكر مي كنم منظور شما از خوندن كل فروم همين تاپيك بوده درسته؟ چون بعضي سوالات شما مثل اينكه از چه سفارتي اقدام كنين تاپيك جداگانه داره و مفصل راجع بهش بحث شده.
    و اما چيزايي كه به اينجا ربط داره:
    ١- صبر كنيد تا ds براتون برسه. بعضي دانشگاهها موافقت مي كنن كه اسكنش رو براتون بفرستن بعضي نه. اگه تونستين اسكن رو ازشون بگيرين همون كفايت مي كنه.
    ٣- أصل مدرك معمولا براي پست داك لازم نيست مگر اينكه بخواين براي گرين كارت اقدام كنين يا دوباره مشغول درس خوندن بشين.
    ٤- مدرك زبان براي پذيرش دانشجوها لازمه. شما دانشجو نيستيد و پذيرشتون هم تموم شده. بنابراين احتمال اينكه مدرك زبان لازم داشته باشين كمه، بخصوص اگه نخواين دوباره درس بخونين احتمالا نزديك به صفره.
    سلام و ممنون
    دانشگاه فرمی داده که توش نوشته نوع ویزای من J1 هست و یکسری اطلاعات خواسته مثل سابقه کاری. من اینجا سابق 4 سال کار تدریس و تحقیق توی یک دانشگاه دولتی رو دارم به صورت استخدامی در زمینه مرتبط با توانبخشی و پزشکی . نمیدونم به این مورد اشاره کنم یا نه؟ کمی گیج میزنم بعضی ها میگن اشاره نکن چون استعفا نامه باید ببری سفارت که عملن این کار ممکن نیست برای من.
    ممنون میشم در این زمینه راهنمایی کنید.

پرسیده Is this employer a government entity ؟ نمیدونم اینو چی بنویسم ؟
    ویرایش توسط Mostafa_CM : October 24th, 2014 در ساعت 02:02 AM دلیل: ترکیب پست ها

سلام و ممنون
    دانشگاه فرمی داده که توش نوشته نوع ویزای من J1 هست و یکسری اطلاعات خواسته مثل سابقه کاری. من اینجا سابق 4 سال کار تدریس و تحقیق توی یک دانشگاه دولتی رو دارم به صورت استخدامی در زمینه مرتبط با توانبخشی و پزشکی . نمیدونم به این مورد اشاره کنم یا نه؟ کمی گیج میزنم بعضی ها میگن اشاره نکن چون استعفا نامه باید ببری سفارت که عملن این کار ممکن نیست برای من.

سلام
    تا جایی که من میدونم سابقه کار اونم از نوع دولتیش میتونه کلیرنس رو طولانی کنه. اما اگه کارتون حساس نبوده و سالهایی که شاغل بودید رو نمیتونید با چیزهایی از قبیل درس خوندن پرکنیدبهتره سوابق کاریتون رو بگید، فقط سعی کنید تا جایی که امکان داره قسمتهای حساسش رو حذف کنید. و اینکه اگه برای سفارت از محل کارتون نامه ببرید که بعد از برگشت اونجا مشغول خواهید شد، خوبه چون معناش اینکه که شما حتما برمیگردید. فقط باید آفیسر قانع بشه که دوره ای که شما تو امریکا میگذرونین به درد محل کارتون میخوره ونامه شما نامه الکی نیست.

Member
    رشته و دانشگاه
    Medicine

سلام و ممنون

من تا حالا نشنيدم نامه استعفا ببرين سفارت! سابقه كار مفيده و همونطور كه دوستمون اشاره كردن اگه بهتون نامه بدن كه برمي گردين خيلي به نفعتون هست.
    جواب اون سوال رو هم نمي دونم، شايد مي خَوان تكليف دو سال برگشت رو مشخص كنن كه در اين صورت نه بگيرن بهتره، ولي اصلا مطمئن نيستم.

Junior Member

سلام دوستان
    من و همسرم تابستان امسال برای فرصت مطالعاتی همسرم در مقطع دکتری وارد ایالات متحده آمریکا شدیم. ویزای ما سینگلت می باشد، همچنین هر دو مشمول بند 212 Two-Year Home هستیم. بنده دارنده ویزای J2 بعد از گذشت 3 ماه به ایران برگشتم، اما همسرم (J1) هم اکنون در آمریکا می باشد. با توجه به اینکه فرم
    DS-2019 ما تا تاریخ May 2015 اعتبار دارد و همسرم هم اکنون در آمریکا می باشد، آیا بنده می توانم برای گرفتن ویزای J2 دوباره اقدام کنم. ممنون

Member
    رشته و دانشگاه
    Medicine

نقل قول نوشته اصلی توسط kharazm نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من و همسرم تابستان امسال برای فرصت مطالعاتی همسرم در مقطع دکتری وارد ایالات متحده آمریکا شدیم. ویزای ما سینگلت می باشد، همچنین هر دو مشمول بند 212 Two-Year Home هستیم. بنده دارنده ویزای J2 بعد از گذشت 3 ماه به ایران برگشتم، اما همسرم (J1) هم اکنون در آمریکا می باشد. با توجه به اینکه فرم
    DS-2019 ما تا تاریخ May 2015 اعتبار دارد و همسرم هم اکنون در آمریکا می باشد، آیا بنده می توانم برای گرفتن ویزای J2 دوباره اقدام کنم. ممنون
    تا جايي كه من اطلاع دارم با همون دي اس قبلي مي تونين دوباره اقدام كنين. البته بهتره از كسي كه واردتره بپرسيد. لطفا اگه اطلاع دقيق تري پيدا كردين تو فروم بگين تا بقيه دوستان هم بتونن در آينده استفاده كنن.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)