صفحه 37 از 79 نخستنخست ... 272829303132333435363738394041424344454647 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 361 تا 370 , از مجموع 781

موضوع: پرسش و پاسخ در زمینه ویزای J-1 & J-2

پیش فرض پاسخ : پرسش و پاسخ در زمینه ویزای J-1 & J-2

نقل قول نوشته اصلی توسط royasm نمایش پست ها
    سلام،
    دوستان من برای گرفتن ویزا قرار هست به زودی برم برای مصاحبه. نامه تمکن مالی دارم. دانشگاه هم برام نامه حمایت مالی هم صادر کرده. نمیدونم بهتر هست این نامه دانشگاه رو ارائه بکنم یا نه.
    1- ممکن هست این نامه کمکی به صدور ویزام بکنه؟
    2- ممکنه به خاطر نداشتن آن و اینکه صرفا با منابع شخصی سفر میکنم درخواست ویزامو رد کنند؟
    3- دوستی توصیه کرد که به خاطر اینکه مهر 212 نخوره تو پاسم این نامه را ارائه ندهم بهتر هست. حالا مردد شدم که نامه را ارائه بدهم یا بگم با هزینه شخصی میروم؟
    ممنون میشم دوستانی که تجربه دارند در این زمینه راهنماییم کنند.
    با تشکر
    هر سناریو مالی که به سفارت ارائه می کنید باید همخوانی داشته باشه. مثلا اگه می گوید خودم هزینه رو می رم باید همراش دلایلی که خصوصی کار می کنید ارائه کنید و اگر در دولتی شاغل هستید چرا موسسه تون شما رو حمایت مالی نمی کنه.
    آنکه دایم هوس سوختن ما می کرد کاش می آمد و از دور تماشا می کرد

Senior Member m_rond آواتار ها

سلام،
    دوستان من برای گرفتن ویزا قرار هست به زودی برم برای مصاحبه. نامه تمکن مالی دارم. دانشگاه هم برام نامه حمایت مالی هم صادر کرده. نمیدونم بهتر هست این نامه دانشگاه رو ارائه بکنم یا نه.
    2- ممکنه به خاطر نداشتن آن و اینکه صرفا با منابع شخصی سفر میکنم درخواست ویزامو رد کنند؟
    3- دوستی توصیه کرد که به خاطر اینکه مهر 212 نخوره تو پاسم این نامه را ارائه ندهم بهتر هست. حالا مردد شدم که نامه را ارائه بدهم یا بگم با هزینه شخصی میروم؟
    با تشکر
    سلام
    ازتون 2 تا سوال دارم
    1- موقعیکه می خواستن واستون فرم DS2019 صادر کنن چه نامه ای برای ساپورت مالی بهشون دادین؟ بانک استیتمنت یا ساپورت وزارت علوم؟
    2- آیا احتمال اینکه یهو اونجا تصمیمتون عوض شه و نخواهید برگردید یا اینکه برگردید و واسه پست داک برید وجود داره یا صرفاً می خواهید واسه چند ماه برید آمریکا و بعد تو ایران زندگی کنید؟
    Never Say Never

Member
    رشته و دانشگاه
    Medicine

سلام،
    با تشکر
    براي بار هزارم مي گم فاند دانشگاه فاند دولتي محسوب نمي شه و شامل قانون دو سال برگشت نمي شين و اگه هم بشين مي تونين درخواست advisory opinion بدين كه مجاني هست. توضيحات بيشتر رو در پست هاي قبلي بخونين، به درد دنيا و آخرتتون مي خوره!

نقل قول نوشته اصلی توسط jujman نمایش پست ها
    سلام دوستان من توانستم ویور بگیرم با نو آبجکشن ، اگه سوالی داشتید لطفا پیام بدید جواب میدم
    ایا از سفارت ایران در واشنگتن نامه را گرفتید یا از وزارت علوم گرفتید و ترجمه کردید و فرستادید؟

با سلام
    من پزشك هستم و از دانشگاهى در بوستون research position گرفتم و طبق قرارى كه با استادم دارم بايد تا May 2015 اونجا باشم در حال حاضر منتظر فرم ds و sevis هستم كه تا ٢-٣ هفته ديگه قراره كارهاش انجام بشه حالا ميخوام بدونم كه آيا ميتونم براى گرفتن وقت سفارت در دوبى تا قبل از اومدن sevis اقدام كنم (با توجه به اينكه احتمالاً اون موقع بليط گيرم نمياد)؟ چون شنيدم كه ميشه يه شماره الكى رو تو فرم ds-160 به جاى sevis وارد كرد تا شماره اصلى بياد!
    سؤال دومم اينه كه تو فرم ds تو قسمتى كه پرسيده do you intend to study in the US? من كه ويزاى J دارم بايد چى بزنم؟
    ممنون

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط zahrasaf نمایش پست ها
    مبارک باشه. توی این مرحله برخی کارها با شماست اما بیشترش با دانشگاه مربوطه هست.
    اول اینکه یکسری فرم باید بفرستن که شما پر کنید و background check انجام میدهند و در مرحله بعد فرم ds برای شما صادر میشه.
    مدارک لازم هم اصلیاش همین افر لتر و ds هست که با اون میتونید وقت سفارت بگیرید که در واقع یه شماره به شما میدهند که میتونید مراحل وقت رو شروع کنید.
    اگر دانشگاهتون منظم و اگاهه که خوشبحالتون خودشون خودکار کارها رو انجام میدهند شما هم هر ازگاهی که مثلا یکی دو ماه وقفه بیفته یه ایمیل یاداوری بزنید
    ولی اگر دانشگاهتون خیلی دانشجوی ایرانی نداشته پس انتظار نداشته باشید در مورد ویزا چیزی بدونه و شما باید اطلاعاتتون رو از طریق تاپیک های مختلف این فروم زیاد کنید که گاهی حتی به اونها هم توضیح بدهید برای مثال همین فرمهایی که قبل از گرفتن ds واسه شما ارسال میشه با یه امریکایی متفاوته و حداقل دانشگاه من این رو نمیدونست و تمام این موارد رو باید براشون توضیح میدادم که مثلا من social security number ندارم و تازه بعد از دو هفته فرم ها رو عوض کردن و فرم جدید فرستادن. یا اینکه خیلی ممکنه ندونند که ویزا زمانبر هست پس نباید ds رو بزارن همون چند روز اخر پست کنن( خود من فرم ds دو روز قبل وقت سفارت به صورت فیزیکی دستم رسید که یکم استرس رو بالا میبرد). و افر لتر رو یک ماه زودتر فرستادن که تاریخش روز سفارت تموم شده بود و من از استاد خاستم که Update کنه تاریخ افر لتر رو.
    مدارک مورد نیاز برای ویزا هم به صورت کامل توی این فروم نوشته شده و مباحث مربوط رو پیدا کنید و مطالعه کنید.
    اطلاعات و راهنمایی های این فرو م تا اینجای کار خیلی به من کمک کرد.
    سلام، از زمان ايشو شدن ويزاي j تا ورود به امريكا چقدر زمان داريم؟ اينم مثل توريستي ها ٣ ماه هست يا نه؟

نقل قول نوشته اصلی توسط sulmaz89 نمایش پست ها
    سلام، از زمان ايشو شدن ويزاي j تا ورود به امريكا چقدر زمان داريم؟ اينم مثل توريستي ها ٣ ماه هست يا نه؟
    اگه سینگل باشه 90 روز.
    Never Say Never

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط m_rond نمایش پست ها
    اگه سینگل باشه 90 روز.
    ممنون و اگه مولتيپل باشه چي؟

نقل قول نوشته اصلی توسط sulmaz89 نمایش پست ها
    ممنون و اگه مولتيپل باشه چي؟
    اعتبار مالتیپل تا 2 سال هست. اونوقت می شه تا تاریخ ورودتون. مثلاً اگه تاریخ وردتون رو عقب بندازین به شرط اینکه سویس نامبر و پروگرام نامبرتون عوض نشه دیگه اون محدودیت 90 روزه رو ندارین.
    Never Say Never

سلام درمورد research plan آيا ميدونيد كه استاد بايد نامه رو خطاب به چه كسى بنويسه؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)