صفحه 72 از 79 نخستنخست ... 22626364656667686970717273747576777879 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 711 تا 720 , از مجموع 781

موضوع: پرسش و پاسخ در زمینه ویزای J-1 & J-2

Junior Member

پیش فرض پاسخ : پرسش و پاسخ در زمینه ویزای J-1 & J-2

سلام دوستان،

یه سوال کلی: آیا اصولا میشه ویزای J رو به سایر ویزاها تبدیل کرد (وقتی رفتیم آمریکا)؟ مثلا به ویزای کار H1B یا ویزاهای دیگه؟

و اینکه میشه کسی که دقیق اطلاع داره بگه این محدودیت two years home residency، به زبان ساده در چه صورتی شامل ما میشه؟

ApplyAbroad Hero reza_badkonaki آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط kjavad نمایش پست ها
    سلام دوستان،

یه سوال کلی: آیا اصولا میشه ویزای J رو به سایر ویزاها تبدیل کرد (وقتی رفتیم آمریکا)؟ مثلا به ویزای کار H1B یا ویزاهای دیگه؟

و اینکه میشه کسی که دقیق اطلاع داره بگه این محدودیت two years home residency، به زبان ساده در چه صورتی شامل ما میشه؟
    بله میشه تبدیل کرد به ویزاهای دیگه

در 3 حالت شامل 2 سال میشید
    1) از دولت امریکا یا دولت ایران یا یه سری موسسات بین المللی کمک مالی بگیرید
    2) شهروند یه سری کشورای خاص باشید و باید برگردید که به کشورتون کمک کنید. ایران تو لیست نیست پس اصلا شامل ما نمیشه
    3) اگر تحصیلات یا اموشش تخصصی پزشکی دریافت کنید

اصولا 2 و 3 واسه ایرانی ها نیست. واسه ایرانی ها تو اون حالتی پیش میومد که از ایران فرصت مطالعاتی میرفتن و از وزارت علوم پول میگرفتن
    روزی هزار مرتبه بازنده میشوم
    از بازی ظریف تو شرمنده میشوم
    اینبار فرق میکند اما به شوق برد
    آماده جدال درآینده میشوم

Junior Member

با سلام
    من ویزای j1 دارم و مشمول قانون two years home residency هستم. برای j1 waiver هم دو ماه پیش اقدام کردم و همه مدارک مورد نیاز و همچنین نامه عدم تعهد از طریق دفتر حفاظت ایران به DOS پست کردم اما الان بعد از دو ماه هیچ اطلاعاتی راجع به کیس من تو سایت وجود نداره.حتی هزینه waive هم از حساب من کسر شده. دو هفته پیش هم ایمیل زدم اما جوابی نگرفتم . آیا کسی اطلاع دارد چقد طول میکشه اطلاعات تو سایت اپدیت کنن؟ ممنون

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط lidoma نمایش پست ها
    با سلام
    من ویزای j1 دارم و مشمول قانون two years home residency هستم. برای j1 waiver هم دو ماه پیش اقدام کردم و همه مدارک مورد نیاز و همچنین نامه عدم تعهد از طریق دفتر حفاظت ایران به DOS پست کردم اما الان بعد از دو ماه هیچ اطلاعاتی راجع به کیس من تو سایت وجود نداره.حتی هزینه waive هم از حساب من کسر شده. دو هفته پیش هم ایمیل زدم اما جوابی نگرفتم . آیا کسی اطلاع دارد چقد طول میکشه اطلاعات تو سایت اپدیت کنن؟ ممنون

سلام
    ایا می تونید اطلاعاتی در مورد گرفتن نامه عدم تهد بدین؟
    ایا اپدیتی در مورد وضعیتتون در dos دارین؟
    با تشکر

Junior Member

سلام وقت بخير
    من پزشك هستم و ميخوام به طريقي ويزاي j1 رو دريافت كنم، من هيچ سابقه ريسرچي ندارم ميخواستم بپرسم راهي وجود داره كه من بدون سابقه ريسرچ ويزاي j1 به صورت نان فاند دريافت كنم؟؟ ممنون ميشم اگر جواب بدين

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Minahsm نمایش پست ها
    سلام وقت بخير
    من پزشك هستم و ميخوام به طريقي ويزاي j1 رو دريافت كنم، من هيچ سابقه ريسرچي ندارم ميخواستم بپرسم راهي وجود داره كه من بدون سابقه ريسرچ ويزاي j1 به صورت نان فاند دريافت كنم؟؟ ممنون ميشم اگر جواب بدين
    من رشته پزشکی را اطلاعی ندارم٬ ولی رشته های دیگه میشه رزومه را برای استاد ها فرستاد به عنوان position request for a visiting scientist یا Visiting Scholar Position که هزینه هاش به عهده فرده یا کشور اون فرد هزینه ها را میده
    امضا نامرئی

Junior Member

ممنون از جوابتون، در صورت دريافت ويزاي j1 آيا ميشه تغييرش داد به ويزاهاي ديگه؟ و اينكه چقدر ممكنه با درخواست تمديد ويزا يا تغييرش موافقت نشه؟ چون من در واقع ميخوام تمام برنامه هامو كنسل كنم و براي اين ويزا و ورود به امريكا اقدام كنم تا در نهايت بتونم اونجا بمونم و تخصص بخونم، در صورتي كه j1 بگيرم امكانش هست كه با تمديد يا تغيير ويزام موافقت نشه و مجبور بشم برگردم ايران؟

Senior Member

ممنون از جوابتون، در صورت دريافت ويزاي j1 آيا ميشه تغييرش داد به ويزاهاي ديگه؟ و اينكه چقدر ممكنه با درخواست تمديد ويزا يا تغييرش موافقت نشه؟ چون من در واقع ميخوام تمام برنامه هامو كنسل كنم و براي اين ويزا و ورود به امريكا اقدام كنم تا در نهايت بتونم اونجا بمونم و تخصص بخونم، در صورتي كه j1 بگيرم امكانش هست كه با تمديد يا تغيير ويزام موافقت نشه و مجبور بشم برگردم ايران؟
    سلام٬ امکان تغییر ویزا هست اگه ویزای J1 شما شامل قانون دو سال حضور فیزیکی در خانه بعد از اتمام دوره (two-year foreign residence requirement) نشده باشه. بهتره تو این تاپیک سوال بپرسید. این دو تا لینک هم بی ارتباط به سوال شما نیست

http://www.applyabroad.org/forum/sho...=1#post2373626

http://www.applyabroad.org/forum/sho...=1#post2151482

ایجا اکثرا اطلاعات در مورد رشته های دیگه است. رشته پزشکی باید تحقیق کنید و مطمئن بشید این انجمن پزشکی هست.
    امضا نامرئی

You can change from research J1 to clinical J1 when you enter residency. You can stay in J1 visa for total of 7 years. You may find useful information by reading medical, j1 visa topic and my previous posts.
    آنکه دایم هوس سوختن ما می کرد کاش می آمد و از دور تماشا می کرد

نقل قول نوشته اصلی توسط reza_badkonaki نمایش پست ها
    بله میشه تبدیل کرد به ویزاهای دیگه

در 3 حالت شامل 2 سال میشید
    1) از دولت امریکا یا دولت ایران یا یه سری موسسات بین المللی کمک مالی بگیرید
    2) شهروند یه سری کشورای خاص باشید و باید برگردید که به کشورتون کمک کنید. ایران تو لیست نیست پس اصلا شامل ما نمیشه
    3) اگر تحصیلات یا اموشش تخصصی پزشکی دریافت کنید

اصولا 2 و 3 واسه ایرانی ها نیست. واسه ایرانی ها تو اون حالتی پیش میومد که از ایران فرصت مطالعاتی میرفتن و از وزارت علوم پول میگرفتن
    Unfortunately the third clause includes Iranian s too. The process for medical field is completely different for non MF (e.g.: you cannot get a waiver letter from Iran health ministry and it has no value for DOS.)
    آنکه دایم هوس سوختن ما می کرد کاش می آمد و از دور تماشا می کرد

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)