صفحه 60 از 79 نخستنخست ... 10505152535455565758596061626364656667686970 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 591 تا 600 , از مجموع 781

موضوع: پرسش و پاسخ در زمینه ویزای J-1 & J-2

پیش فرض پاسخ : پرسش و پاسخ در زمینه ویزای J-1 & J-2

نقل قول نوشته اصلی توسط bineshan1362 نمایش پست ها
    *** قابل توجه ایرانیان دارای ویزای جی - وان (J1) ***یک خبر مهم و خوب:دوستان ایرانی که ویزای جی وان امریکا دارند توجه کنند که تحت "هیچ شرایطی" مشمول قانون معروف به 212-e یا همون قانون دو سال حضور فیزیکی در خانه بعد از اتمام دوره (two-year foreign residence requirement) نمیشن. من خودم دو بار تا حالا ویزای جی وان گرفتم (از سال 2011 تا الان) و هر دوبار توی ویزام خورد که مشمول این قانون میشم (Subject to Section 212-e) و این محدودیت بزرگی به نظرم میرسید. اما در حقیقت هیچ وقت این محدودیت رو نداشتم و خودم هم نمیدونستم و همین اخیرا فهمیدم. برای همین دوست داشتم که این مطلب رو با همه به اشتراک بگذارم بلکه کمکی بشه برای ایرانیان عزیز که این قانون براشون دغدغه شده. اما دلایلم برای این ادعا چیه؟اگر به وبسایت رسمی US Department of State در لینک زیر برید:
    https://travel.state.gov/…/exchange-visitor-skills-list.html
    میتونید لیست کشورهایی که دارندگان جی وان (visiting scholars) مشمول این قانون میشن رو سرچ کنید. اما وقتی Iran رو سرچ میکنید میبینید که در لیست نیست. دقیقا زیر این قسمت سرچ نوشته:
    Note: If your country does not appear on this list, there is no requirement to return to your home country for two years at the end of your program, based on the skills list.

اما من چون توی ویزام خورده بود که مشمول این قانون میشم درخواست Advisory opinion کردم که اطلاعاتش در لینک زیر هست:
    http://travel.state.gov/…/visas/en/g…/advisory-opinions.html

خیلی ساده هست. یک نامه رسمی نوشتم برای US Department of State به همراه یکی دو تا مدرکی که خواسته شده پست کردم. اونها هم کیس منو بررسی کردند و بعد دو ماه نامه رسمی به من زدن که گفتن you are “not subject” to 212-e. داشتن این نامه رسمی برای اونایی که میخوان برای گرین کارت یا ویزای H1B اپلای کنن احتمالا خیلی کمک میکنه، چون کسانی که مشمول 212-e باشن نمیتونن برای گرین کارت یا ویزای H1B اپلای کنن.متن نامه خودم رو هم برای کمک بیشتر در آخر این متن آوردم.پس دوستان دقت کنن ایرانی ها تحت هیچ شرایطی شامل این قانون دو سال نمیشن.

To whom it may concern:

I am an “Iranian” Research Scholar holding a USA J-1 visa. I entered the US (XXX University) as a postdoctoral fellow on July 21, 2014 and now I am working in XXX University as a Research Assistant Professor. I also was a J-1 research scholar at USU for the period of July 2011 to July 2012. According to the US Department of State’s website (http://travel.state.gov/…/exchange/exchange-visitor-skills-…) stating that “If your country does not appear on this list, there is no requirement to return to your home country for two years at the end of your program, based on the skills list”, I assume that the 212(e) law for two-year home-country physical presence does not apply to my case, because I am from Iran which does not appear on the skills list. Nonetheless, I am still not sure about my status and, therefore, would gratefully appreciate your advisory opinion to determine whether the two-year home-country physical presence requirement applies to you. The following items are attached to this request:
    1)Copies of all DS-2019 forms ever issued to me
    2) A self-addressed, stamped envelope

I appreciate your time to provide this advisory opinion.
    Best regards,
    این برای رشته های غیر پزشکی هست. پزشکی در هر حالتی مشمول 2 سال میشه.رجوع شود به بند مربوط به کلینیکال.
    آنکه دایم هوس سوختن ما می کرد کاش می آمد و از دور تماشا می کرد

نقل قول نوشته اصلی توسط amir77s نمایش پست ها
    این برای رشته های غیر پزشکی هست. پزشکی در هر حالتی مشمول 2 سال میشه.رجوع شود به بند مربوط به کلینیکال.
    ریسرچ در رشته های پزشکی، یعنی research scholar شامل قانون 2 سال نمیشه مگه اینکه منبع فاندتون دولتی باشه.
    ولی J برای دوره های رزیدنتی در هر حال شامل این دو سال میشه

نقل قول نوشته اصلی توسط Radioseeker نمایش پست ها
    ریسرچ در رشته های پزشکی، یعنی research scholar شامل قانون 2 سال نمیشه مگه اینکه منبع فاندتون دولتی باشه.
    ولی J برای دوره های رزیدنتی در هر حال شامل این دو سال میشه
    من هم منظورم همون کلینیکال بود و مخاطب هم پزشکان.ممنون از توضیح تکمیلی تون.
    آنکه دایم هوس سوختن ما می کرد کاش می آمد و از دور تماشا می کرد

Junior Member

پیش فرض پاسخ : ویزای J1 از اروپا (برای پست داک)

نقل قول نوشته اصلی توسط SamV نمایش پست ها
    ما از هلند برای J1 و J2 اقدام کردیم و سه هفته ای ویزا گرفتیم.

سلام. ببخشید برای j1 از شما منبع مالی خواستن؟
    و اینکه اگه مجرد باشیم به social tie ممکنه گیر بدن که چطوری ثابت کنیم بر میگردیم؟؟؟

ممنون

Junior Member

سلام دوستان. یه سئوال دارم که ممنون میشم راهنمایی کنید

من در حال حاضر روی ویزای جی 1 در آمریکا هستم. با فاند شخصی ویزا گرفتم و مشمول بند 212 (e) هم نشدم. حالا اگه بخوام DS2019 رو تمدید کنم و در دوره ی جدید استادم بهم پول بده (منبع فاند NSF هست)، آیا بند 212 (e) به من اعمال میشه؟

Junior Member

سلام، کسی از دوستان اگر تجربه ای راجع به ویزای (J1) دارند ممنون می شوم اگر من را راهنمایی کنند. اگر جواب سفارت به دلیل کلیرنس بیش از حد طول بکشه و فرم (DS 2019) از تاریخی که روی آن درج شده (شروع دوره) بگذره و سپس ویزا صادر بشه آیا می توانیم با همان فرم (DS 2019) وارد آمریکا بشویم؟

Junior Member

با سلام. در مورد ویزای J1 سوالی داشتم و ممنون می شم راهنمایی کنید. اگر برای دوره تحصیلی دو ساله فوق دکتری پذیرش بگیریم با ویزای J1 آیا در طول دو سال امکان خروج از امریکا وجود نداره؟ و اگر خارج شدیم باید درخواست ویزای مجدد بدیم؟ و سوال بعدیم این هست که بعد از اتمام تاریخ این ویزا آیا امکان این هست که مدتی ماند برای گشتن دنبال کار؟ و یا اینکه این نوع ویزا بعد از اتمام حتما باید هر چه سریعتر از کشور خارج شد؟ در کل می خواستم بدونم برای چنین شرایطی آیا ریسک گذراندن دوره فوق دکتری با این ویزا برای آینده کاری و اقامت منطقی هست؟ ممنونم از پاسخ هاتون

ApplyAbroad Hero reza_badkonaki آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط nima_2010 نمایش پست ها
    سلام، کسی از دوستان اگر تجربه ای راجع به ویزای (J1) دارند ممنون می شوم اگر من را راهنمایی کنند. اگر جواب سفارت به دلیل کلیرنس بیش از حد طول بکشه و فرم (DS 2019) از تاریخی که روی آن درج شده (شروع دوره) بگذره و سپس ویزا صادر بشه آیا می توانیم با همان فرم (DS 2019) وارد آمریکا بشویم؟
    تا 1 ماه پس از تاریخ درج شده در ds2019 برای شروع دوره معتبره
    مثال : تاریخ شروع دوره در دی اس 2019 اول جولای هست ! دی اس تا اول اگوست معتبره !
    اگر ویزاتون دیرتر میاد باید بگید واستون دی اس جدید بفرستن
    روزی هزار مرتبه بازنده میشوم
    از بازی ظریف تو شرمنده میشوم
    اینبار فرق میکند اما به شوق برد
    آماده جدال درآینده میشوم

Junior Member

سلام دوستان
    من و همسرم چند روز پیش در دوبی مصاحبه وایزای j1 و j2 داشتیم، متاسفانه با سه سوال غیر منتظره مواجه شدم و نتونستم جواب های خوبی بدم و در نهایت بلافاصله ریجکت شدم.
    اول اینکه استادم در آمریکا ایرانی بود و افسر مربوطه به محض اینکه اسم استادم را شنید از من پرسید استادت ایرانیه؟ و من جواب دادم بله
    دوم اینکه از من پرسید از چه طریقی با استادت آشنا شدی و من جواب دادم از طریق مقاله هاش
    سوم اینکه ازم پرسید آیا دانشگاه دیگه ای اقدام کردی و اپلای گرفتی و من هول کردم و گفتم نه فقط همین دانشگاه.
    حالا ازتون خواهش می کنم اگر کسی تجربه ای در این خصوص داره منو راهنمایی کنه در مصاحبه بعدی چطور می تونم جواب هایی بدم که جواب های قبلیم را تصحیح کنه و دردسر ساز نشه
    ممنون

Junior Member

ا سلام
    کسی از دوستان اطلاع داره که دانشجو اگر ار فرصت مطالعاتی بر نگرده هزینه های تسویه حسابش به چه صورت هست ؟
    آیا همون پنج برابر که گفته اند میگیرند؟
    ممنونم

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)