صفحه 20 از 79 نخستنخست ... 10111213141516171819202122232425262728293070 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 191 تا 200 , از مجموع 781

موضوع: پرسش و پاسخ در زمینه ویزای J-1 & J-2

پیش فرض پاسخ : پرسش و پاسخ در زمینه ویزای J-1 & J-2

دوستان کسی میتونه جایی که در مورد این وع ویزا هست را لینکش را بزاره و بیشتر توضیح بده؟؟
    آیا ممکنه با ویزای توریستی برم آمریکا و بعد ویزا را به این نوع ویزا تبدیل کنیم؟؟

Member
    رشته و دانشگاه
    Medicine

بله امکانش هست، ولی اصولا j چندان توصیه نمی شه به خاطر اینکه ممکنه دو سال برگشت بخورین. اطلاعات بیشتر تو همین فروم و تو لینک زیر هست:
    http://j1visa.state.gov/
    نقل قول نوشته اصلی توسط ali_bahram666 نمایش پست ها
    دوستان کسی میتونه جایی که در مورد این وع ویزا هست را لینکش را بزاره و بیشتر توضیح بده؟؟
    آیا ممکنه با ویزای توریستی برم آمریکا و بعد ویزا را به این نوع ویزا تبدیل کنیم؟؟

سلام
    برای من ایمیل زدن که پاسپورتم رو برای سفارت بفرستم برای ویزا . ولی شرایطی برام پیش اومده که می خوام 6 ماه رفتنم رو به تعویق بندازم . ویزای من (جی 1) هست. کسی بوده با مورد مشابه ؟ کسی هست اطلاعی داشته باشه که در اینجور موارد چه کاری میشه انجام داد؟
    از تاریخی که ایمیل میزنن برای فرستادن پاسپورت چقدر زمان داریم تا این کار رو انجام بدیم؟

Senior Member m_rond آواتار ها

ددلاین خاصی نداره ولی شینیدم ااگه زیاد هم طولش بدین ممکنه ریکلیر بخورین (مططمئن نیستم) اما از زمانی که پیکاپ کنین تاریخ صدور می خوره. اگه مالتیپل باشه هیچ مشکلی ندارین و تا دو سال فرصت دارین اما اگه سینگل باشه تا سه ماه بعد از پیکاب باید وارد خاک آمریکا بشین وگرنه اکسپایر می شه.
    Never Say Never

Member
    رشته و دانشگاه
    Medicine

معمولا 120 روز برای پیک آپ فرصت دارین، اما بسته به سفارت و همچنین بسته به سلیقه آفیسر ممکنه کمتر هم بشه. بوده مواردی که به فرد مهلتی کمتر از 120 روز دادن. اصولا هر چی دیرتر برای پیک آپ برین احتمال ریکلیرنس بیشتر می شه، ولی دقیقا به همون اندازه که کلیرنس پروسه اش نامشخصه، احتمال ریکلیرنس خوردن هم نامشخصه. از زمانی که پاس تو ویزا بخوره هم 3 ماه فرصت دارین وارد امریکا بشین (در مورد مولتیپل خبر ندارم البته).
    موردی هم دیدم که مهلت 120 روزه اش برای پیک آپ ویزا تموم شد و DS قبلیش باطل شد و DS جدید برای سفارت فرستاد و بدون مصاحبه مجدد سریع کلیر شد و پیک آپ کرد.

راستی یه نکته مهم: SEVIS شما فقط 30 روز بعد از تاریخ DS 2019 تون معتبره، بنابراین حتما باید پیگیری کنید و تمدیدش کنید چون اگه SEVIS باطل بشه دردسر دارین تا دوباره sevis جدید بگیرین و به سفارت اطلاع بدین و غیره.

نقل قول نوشته اصلی توسط passenger_p نمایش پست ها
    سلام
    برای من ایمیل زدن که پاسپورتم رو برای سفارت بفرستم برای ویزا . ولی شرایطی برام پیش اومده که می خوام 6 ماه رفتنم رو به تعویق بندازم . ویزای من (جی 1) هست. کسی بوده با مورد مشابه ؟ کسی هست اطلاعی داشته باشه که در اینجور موارد چه کاری میشه انجام داد؟
    از تاریخی که ایمیل میزنن برای فرستادن پاسپورت چقدر زمان داریم تا این کار رو انجام بدیم؟
    ویرایش توسط shabgard66 : May 16th, 2014 در ساعت 07:30 AM

Junior Member

سلام
    من در انتظار فرم2019 ds برای خودم و همسرم هستم. بخش اینترنشنال دانشگاه قبول نکرد که اسکن فرم رو برام بفرسته و هنوز اصلش هم به دستم نرسیده طبق تاریخ درخواستم برای آخر تیر ماهه
    -آیا هنوز برای گرفتن وقت سفارت و گرفتن ویزا وقت دارم؟
    -من با عنوان research scholar با 40ساعت کار در هفته در آزمایشگاه به مدت یک سال پذیرش شدم و همه هزینه ها رو هم خودم و همسرم میدیم آیا باز هم شامل اون دو سال یا بند e212 می شیم؟
    -من می خوام به اتفاق همسرم اقدام کنم هر دو در ایران شاغل هستیم همسرم در سازمان دولتی و من در دانشگاه بچه نداریم ملکی هم در ایران نداریم به نظرتون شرایط دریافت ویزا برامون چه جوریه؟

Member
    رشته و دانشگاه
    Medicine

سلام
    ما هم دقیقا پارسال همین شرایط رو داشتیم!! آخرش هم دعوتنامه مون هیچ وقت نرسید، انقدر به اینترنشنال گیر دادیم و گفتیم الان high season هست تو رو خدا ما رو درک کنین تا بالاخره اسکنش رو فرستاد و تنها جای خالی هم دوبی بود ولی تونستیم با اسکن ویزا بگیریم!!! امیدوارم که نامه شما به موقع برسه. در نهایت اگه خیلی دیر شد بهشون بگین تمدیدش کنن، نگران نباشین، راه میان باهاتون
    در مورد اون دو سال هم نگران نباشین، اولا که شما چون با بودجه شخصی می رین شامل اون دو سال نمی شین، اگه هم آفیسر ااشتباهی براتون 212 e زد میاین اینجا درخواست advisory opinion می دین لغو می کننش. تازه شاید هم از یه نظر بهتر باشه که بهتون دوسال برگشت بده، به خیال خودش شما رو مجبور می کنه که برگردین ایران، دیگه نگران tie و اینا نیست.
    اینکه تو ایران شغل دارین tie مهمی هست، بخصوص اگه بتونین نامه ای بگیرین که بگه بر می گردین.

نقل قول نوشته اصلی توسط melodi_n نمایش پست ها
    سلام
    من در انتظار فرم2019 ds برای خودم و همسرم هستم. بخش اینترنشنال دانشگاه قبول نکرد که اسکن فرم رو برام بفرسته و هنوز اصلش هم به دستم نرسیده طبق تاریخ درخواستم برای آخر تیر ماهه
    -من با عنوان research scholar با 40ساعت کار در هفته در آزمایشگاه به مدت یک سال پذیرش شدم و همه هزینه ها رو هم خودم و همسرم میدیم آیا باز هم شامل اون دو سال یا بند e212 می شیم؟
    -من می خوام به اتفاق همسرم اقدام کنم هر دو در ایران شاغل هستیم همسرم در سازمان دولتی و من در دانشگاه بچه نداریم ملکی هم در ایران نداریم به نظرتون شرایط دریافت ویزا برامون چه جوریه؟

Member
    رشته و دانشگاه
    Medicine

کلا نامه ای که نشون بده اینجا شاغل هستین بخصوص تو دانشگاه، خیلی کمکتون می کنه، هرچند که مستقیم ننویسه بر می گردین، یعنی شغل داشتن مهمتره، خالا اگه نوشت بر می گیردین که چه بهتر. همسرتون هم بهتره همچین نامه ای بگیرن، کمک می کنه.
    راستی inbox تون رو هم خالی کنید تا بتونید باز هم پیام خصوصی دریافت کنید!
    نقل قول نوشته اصلی توسط melodi_n نمایش پست ها
    سلام

Member
    رشته و دانشگاه
    Medicine

جهت اطلاع دوستان این رو می خوام تصحیح و تکمیل کنم:
    قانون در این زمینه خیلی مبهم نوشته شده، برداشت اولیه همینه که اینجا هم نوشتم، ولی وقتی دقیق می شی می بینی منظورشون این بوده که یک j-2 اگه فایلش رو ببنده و از امریکا خارج شه تا 24 ماه نمی تونه مجددا به عنوان j-2 وارد امریکا بشه.، نه اینکه j-2 نمی تونه j-1 بشه. بعضی از دفاتر اینترنشنال دانشگاهها (بسته به میزان تجربه شون و مواردی که دیدن) برداشت اول رو مطرح می کنن و یعضی ها برداشت دوم، من شخصا موردی رو دیدم که اینترنشنال دانشگاه بهش می گفت نمی شه j2 رو به j1 تبدیل کرد ولی اون گفت با مسوولیت خودم مدارک رو بفرستین، و قبول هم شد.

نقل قول نوشته اصلی توسط vita_nuova نمایش پست ها
    دوستانی که می خوان برای ویزای j-2 اقدام کنن به این نکته توجه کنن که حتی اگه شامل اون دو سال معروف نشده باشن یا اون رو wave کرده باشن، باز هم شامل 24month bar هستن که تحت هیچ شرایطی قابل wave کزدن نیست. یعنی تا 24 ماه نمی تونن ویزاشون رو j-1 بکنن، هرچند که محدودیتی برای تبدیل به سایر انواع ویزا نیست (به شرطی که مشمول دو سال برگشت نباشن). این نکته ای یه که من خودم قبلا هیچ جا ندیده بودم با این که خیلی راجع بهش تحقیق کرده بودم و الان دارم ازش می خورم. بنابراین لطفا آیندگان به این نکته دقت کنن تا اسیر و گرفتار نشن.

Member

دوستان من و همسرم میخواهیم j1 j2 اپلای کنیم هر دو پژشک عمومی هستیم ، شانسی برای ویزا داریم در مرکز خصوصی شاغل هستیم ، مدارک واسه سفارت چی لازمه
    .?

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)