صفحه 22 از 79 نخستنخست ... 12131415161718192021222324252627282930313272 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 211 تا 220 , از مجموع 781

موضوع: پرسش و پاسخ در زمینه ویزای J-1 & J-2

Junior Member

پیش فرض پاسخ : پرسش و پاسخ در زمینه ویزای J-1 & J-2

نقل قول نوشته اصلی توسط mohammaddt نمایش پست ها
    یک تجربه شخصی رو براتون میگم. من از دفتر سئول برای ویزای J1 برای Postdoc اقدام کردم و 14 روزه ویزام درست شد. ولی وقتی پاسم اومد دیدم که مشمول اون دوسال شدم که دلیلشم زده بودند که رشتت تو لیست رشته ها (skill list) هست (رشته من مکانیک هست). ولی از اونجا که میدونستم اشتباه کردند چون ایران تو اون لیست نیست، براشون فورا ایمیل زدم و خیلی محترمانه گفتم که اشتباه کردند. لیست رو هم براشون ضمیمه کردم. خلاصه که بعد از دو روز زنگ زدند و گفتند که حق با شماست و ما اشتباه کردیم. پاس رو دوباره فرستادم سفارت، ویزای قبلی رو کنسل کردند و ویزای جدید زندند و اون بند رو اصلاح کردند.
    خلاصه که نترسید که حالا سفارت آمریکاست! اگر میبینید حقتونه بگیرید! امید.ارم همه موفق باشید.
    میشه بیشتر در مورد Skill list توضیح دهید

Junior Member

سلام دوستان
    این اولین باریست که من در این سایت پیغام میگذارم . البته مطمئن نبودم که کجا باید سئوالاتم را بپرسم چون زیاد به این فضا آشنا نیستم. من از یکی از دانشگاههای معتبر آمریکا پذیرش j1 گرفته ام. دیروز تازه officer ازم خواست که یک سری اطلاعات جهت پر کردن DS-2019 بهش بدم. استادم ازشون خواسته که هرچه سریعتر کارم و انجام بدند که من تا یک ماه دیگه اونجا باشم اخه استادم تا 8ماه دیگه می خواد از اون دانشگاه بره. من خیلی عجله دارم که زودتر به تیمشملحق بشم. . ممنون می شم اگه من و راهنمایی کنید که الان باید برای پیشبرد سریع روند کارم چیکار کنم؟ کدوم سفارت شانسم بیشتره و اینکه برای گرفتن وقت سفارت از همین الان چه مدارکی و از دانشگاه بخوام که برام بفرستند؟ قبلا یک ویزای شنگن داشتم و چند کشور اروپایی رو در 2 سال پیش رفتم. ولی چون job offer ندارم و بعد اتمام درسم فقط زبان خوندم و اینکه الان دارم با master می رم نگرانم. سی وی خوبی دارم معدل خیلی بالا و حدود 8 تا مقاله ولی متاسفانه نتونستم phD پوزیشن بگیرم. می ترسم که این براشون مشکوک باشه که چرا بعد از apply تو چند دانشگاه امریکا الان می خوام با این پوزیشن برم و اگه هم بگم که قصد ادامه تحصیل ندارم بهم شک کنند!! خواهشا کمک کنید که بتونم یه جای خوب برم و زود ویزا بگیرم !

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Medical Biotechnology/Tehran University of Medical Sciences

سلام دوستان
    من به راهنمایی فوریتون نیاز دارم فاند من از دانشگاهی که پذیرش دکتری داشتم داره اکی میشه و همینطور واسه ویزای j1 از یک یونی معتبر امریکا هم دارم اقدام میکنم و احتمالا تا مرداد بیاد برگم حالا نمیدونم با کدوم برم واسه سفارت شانسم واسه ویزا بیشتره؟ f1 یا j1؟ موقعیت j1خیلیی بهتره اما نمیدونم شانس پذیرسم واسش بیشتره از دکتری یا نه؟ رشتمم اینجا بیوتکنولوژی پزشکی بوده از بهترین دانشگاه با معدل بالا

Junior Member

سلام دوستان من چند بار تو فروم هاي ديگه اين سوال و پرسيدم كسي جواب نداد من براي ويزاي j1 اقدام كردم و هفته ديگه وقت سفارت دارم از دبي و پزشك هستم و مي خواستم بدونم آيا rp و sop بايد داشته باسم؟ ممنون مي شم جواب بديد

سلام
    یک سوال از دوستانی که فرصت مطالعاتی آمریکا هستند و با قانون محدودیت دو ساله آشنایی مفصلی دارند:

در فرم DS-2019 من قسمتی از منبع حمایت مالی وزارت علوم اعلام شده که بر اساس اون موقع صدور ویزا قانون محدودیت دو سال شامل من خواهد شد. از طرفی تاریخ شروع فرصت به علت طولانی شدن مدت, کلیر منقضی شده و قرار هست که DS2019 جدید با تاریخ های جدید صادر بشه برای من. طبق گفته دانشگاه تاریخ های جدید به صورت آنلاین برای سویس من درج میشن و من با همون Ds2019 قبلی میرم برای پیک آپ ویزا و ورود به آمریکا, و بعد از خود دانشگاه جدیدرو دستی تحویل میگیرم.
    با توجه به این موضوع, آیا من الان میتونم کاری کنم که از این محدودیت ۲ سال فرار کنم؟!

مثلا از دانشگاه بخوام که DS2019 جدید صادر بکنه و با فرستادن BS با مبلغ بالاتر, بهشون بگم که حمایت مالی رو به Personal تغییر بدن و من با اون جدیده برم برای پیک آپ! (اینطوری ریکلیر نمیخورم؟)
    و یا اینکه با همون قبلی وارد آمریکا بشم و تو خود دانشگاه که قرار هست Ds2019 جدید رو دستی به من تحویل بده, ازشون بخوام اون رو تغییر بدن! (آیا تغییر میدن یا ازم نامه میخوان از طرف وزارت علوم؟)

کلا اگر نکته ای به ذهنتون میرسه ممنون میشم راهنماییم کنید.

Member
    رشته و دانشگاه
    Medicine

سلام
    راستش من اطلاعاتم در مورد تغییر دی اس زیاد نیست، یعنی نمی دونم اگه حمایت مالی رو توی دی اس تغییر بدین چه اتفاقی می افته.، ولی دیدم یکی تونست وکیل بگیره و دو سال رو wave کنه، خودش گفت آسون بود ولی اطلاعات بیشتری نداد، البته خوب به مقدار خرج داره وکیل، ولی خوب وقتی چاره دیگه ای نباشه به درد می خوره خوب!

نقل قول نوشته اصلی توسط esmaeili نمایش پست ها
    سلام
    یک سوال از دوستانی که فرصت مطالعاتی آمریکا هستند و با قانون محدودیت دو ساله آشنایی مفصلی دارند:

در فرم DS-2019 من قسمتی از منبع حمایت مالی وزارت علوم اعلام شده که بر اساس اون موقع صدور ویزا قانون محدودیت دو سال شامل من خواهد شد. از طرفی تاریخ شروع فرصت به علت طولانی شدن مدت, کلیر منقضی شده و قرار هست که DS2019 جدید با تاریخ های جدید صادر بشه برای من. طبق گفته دانشگاه تاریخ های جدید به صورت آنلاین برای سویس من درج میشن و من با همون Ds2019 قبلی میرم برای پیک آپ ویزا و ورود به آمریکا, و بعد از خود دانشگاه جدیدرو دستی تحویل میگیرم.
    با توجه به این موضوع, آیا من الان میتونم کاری کنم که از این محدودیت ۲ سال فرار کنم؟!

مثلا از دانشگاه بخوام که DS2019 جدید صادر بکنه و با فرستادن BS با مبلغ بالاتر, بهشون بگم که حمایت مالی رو به Personal تغییر بدن و من با اون جدیده برم برای پیک آپ! (اینطوری ریکلیر نمیخورم؟)
    و یا اینکه با همون قبلی وارد آمریکا بشم و تو خود دانشگاه که قرار هست Ds2019 جدید رو دستی به من تحویل بده, ازشون بخوام اون رو تغییر بدن! (آیا تغییر میدن یا ازم نامه میخوان از طرف وزارت علوم؟)

کلا اگر نکته ای به ذهنتون میرسه ممنون میشم راهنماییم کنید.

نقل قول نوشته اصلی توسط vita_nuova نمایش پست ها
    سلام
    راستش من اطلاعاتم در مورد تغییر دی اس زیاد نیست، یعنی نمی دونم اگه حمایت مالی رو توی دی اس تغییر بدین چه اتفاقی می افته.، ولی دیدم یکی تونست وکیل بگیره و دو سال رو wave کنه، خودش گفت آسون بود ولی اطلاعات بیشتری نداد، البته خوب به مقدار خرج داره وکیل، ولی خوب وقتی چاره دیگه ای نباشه به درد می خوره خوب!
    ممنون از پاسخی که اینجا و در قسمت پیغام خصوصی دادید.
    واقعیتش DS2019 من ناگزیر باید تغییر بکنه و اون هم بخاطر رد شدن تاریخ شروع و کلیرنس طولانی هست. از طرفی نامه حمایت مالی که از وزارت علوم گرفتم و برای دانشگاه فرستادم تاریخش برای نوامبر ۲۰۱۳ هست و میتونم براشون دلیل بیارم که ویزا دیر دادین و فاند من از طرف ایران پرید و این شرایط جدید منه! با این توضیحاتی که بهشون میدم فکر نکنم استاد اونور مشکلی داشته باشه مثل قضیه دوستتون. فقط نمیدونم از ایران بهشون این قضیه رو بگم بهتر هست یا بعد از اینکه وارد آمریکا شدم.
    در مورد وکیل هم تا جایی که من شنیدم لازم هست که با ایران تسویه حساب بشه و ... و بقیه کاراشو وکیل انجام میده, درسته؟

باز هم ممنون از راهنماییتون, فقط اگر از دوستتون که DS رو تغییر دادن خبری شد, سپاسگذار خواهم شد تجربه ایشون رو اینجا مطرح کنید.

Member
    رشته و دانشگاه
    Medicine

خواهش می کنم، امیدوارم کمکی کرده باشم.
    راستش همونطور که گفتم اطلاعات دقیقی ندارم، منتها حدس می زنم بهتره تغییرات توی دی اس قبل از صدور ویزا باشه، چون مطمئن نیستم اگه با یک دی اس ویزا صادر بشه دی اس جدید رو advisory قبول بکنه یا نه. البته این فقط یه حدسه، به هر حال ترس از ریکلیرنس هم جای خودش رو داره.
    در مورد وکیل هم اصولا فقط مهمه که وکیل خوبی پیدا کنید که قبلا این کار رو کرده باشه. اینجا وکیل خیلی کارا می تونه بکنه، فقط بسته به قدرت و تجربه اش داره. حتی من دیدم بعضی وکیل ها کارهایی مثل NIW رو تضمین می کنن، یعنی می گن اگه من نتونستم گرین کارتت رو بگیرم کل پولت رو پس می دم (نشون دهنده اطمینان بالایی یه که به کارشون دارن!). در مورد تسویه با ایران هم شرمنده خبر ندارم.
    چشم حتما اگه اطلاعات جدیدی داشتم مطرح می کنم!
    نقل قول نوشته اصلی توسط esmaeili نمایش پست ها
    ممنون از پاسخی که اینجا و در قسمت پیغام خصوصی دادید.
    واقعیتش DS2019 من ناگزیر باید تغییر بکنه و اون هم بخاطر رد شدن تاریخ شروع و کلیرنس طولانی هست. از طرفی نامه حمایت مالی که از وزارت علوم گرفتم و برای دانشگاه فرستادم تاریخش برای نوامبر ۲۰۱۳ هست و میتونم براشون دلیل بیارم که ویزا دیر دادین و فاند من از طرف ایران پرید و این شرایط جدید منه! با این توضیحاتی که بهشون میدم فکر نکنم استاد اونور مشکلی داشته باشه مثل قضیه دوستتون. فقط نمیدونم از ایران بهشون این قضیه رو بگم بهتر هست یا بعد از اینکه وارد آمریکا شدم.
    در مورد وکیل هم تا جایی که من شنیدم لازم هست که با ایران تسویه حساب بشه و ... و بقیه کاراشو وکیل انجام میده, درسته؟

باز هم ممنون از راهنماییتون, فقط اگر از دوستتون که DS رو تغییر دادن خبری شد, سپاسگذار خواهم شد تجربه ایشون رو اینجا مطرح کنید.

Member
    رشته و دانشگاه
    Medicine

تو این لینک می تونین توضیحات بیشتر رو ببینین:
    http://travel.state.gov/content/visa...ills-list.html

خلاصه اش اینه که اگه جزو این کشورها باشین دو سال برگشت می خورین، نیاشین شامل این بند نمی شین (مثل ایران)، هرچند ممکنه شامل سایر بندهای دو سال برگشت بشین (مثل فاند دولتی یا ویزای جی پزشکی).

نقل قول نوشته اصلی توسط elinaesm نمایش پست ها
    میشه بیشتر در مورد Skill list توضیح دهید

نقل قول نوشته اصلی توسط vita_nuova نمایش پست ها
    خواهش می کنم، امیدوارم کمکی کرده باشم.
    راستش همونطور که گفتم اطلاعات دقیقی ندارم، منتها حدس می زنم بهتره تغییرات توی دی اس قبل از صدور ویزا باشه، چون مطمئن نیستم اگه با یک دی اس ویزا صادر بشه دی اس جدید رو advisory قبول بکنه یا نه. البته این فقط یه حدسه، به هر حال ترس از ریکلیرنس هم جای خودش رو داره.
    در مورد وکیل هم اصولا فقط مهمه که وکیل خوبی پیدا کنید که قبلا این کار رو کرده باشه. اینجا وکیل خیلی کارا می تونه بکنه، فقط بسته به قدرت و تجربه اش داره. حتی من دیدم بعضی وکیل ها کارهایی مثل NIW رو تضمین می کنن، یعنی می گن اگه من نتونستم گرین کارتت رو بگیرم کل پولت رو پس می دم (نشون دهنده اطمینان بالایی یه که به کارشون دارن!). در مورد تسویه با ایران هم شرمنده خبر ندارم.
    چشم حتما اگه اطلاعات جدیدی داشتم مطرح می کنم!
    ممنون از لطفتون.
    در ایمیلی که به دانشگاه میزنم تا تاریخ های DS رو تغییر بدن فکر میکنم بهتره از اونا هم بپرسم. چون همونطور که گفتین دی اس جدید و .. میتونه خیلی تو زمینه advisory option و حتی مدارکی که وکیل احتمالا نیاز داشته باشه, مهم باشه. جوابشون رو اینجا مینویسم تا بقیه هم بتونن استفاده کنن.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)