صفحه 33 از 79 نخستنخست ... 232425262728293031323334353637383940414243 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 321 تا 330 , از مجموع 781

موضوع: پرسش و پاسخ در زمینه ویزای J-1 & J-2

پیش فرض پاسخ : پرسش و پاسخ در زمینه ویزای J-1 & J-2

نقل قول نوشته اصلی توسط m_rond نمایش پست ها
    شما چرا می خواید همچی کاری کنید؟ می خواید تغییر ویزا به ویزای کار بدین یا گرین کارت بگیرین؟
    برای اینکه مجبور نباشم به ایران برگردم! تقاضای ویزای H و L که فعلا ندادم ولی هر کاری اینجا بکنم به قصد موندن (مثل گرفتن مدرک تحصیلی جدید از اینجا) در نهایت نیازمند این خواهد بود که اون محدودیت دو سال رو نداشته باشم.

ایده ی دارید؟

Senior Member m_rond آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط esmaeili نمایش پست ها
    برای اینکه مجبور نباشم به ایران برگردم! تقاضای ویزای H و L که فعلا ندادم ولی هر کاری اینجا بکنم به قصد موندن (مثل گرفتن مدرک تحصیلی جدید از اینجا) در نهایت نیازمند این خواهد بود که اون محدودیت دو سال رو نداشته باشم.

ایده ی دارید؟
    نظر من اینه که وقتی کسی کار به کارتون نداره چرا شما واسه خودت دردسر درست می کنید. شما تو ویزات به 212e سابجکت نشدید. حالا اگرهم لازم باشه که این موضوع دوباره استعلام بشه و اجباری باشه می تونید اینو همون موقع که کار گرفتین یا هر چی انجام بدین. به فرض هم که آفیسر اشتباه کرده این تقصیر شما نیست. نمی دونم چرا از الان که هنوز جاب آفر ندارین دارین اونارو مجبور می کنین که شمارو سابجکت کنن و این راهو به زور دارین به روی خودتون می بندین؟ اگه اصرار دارین که خودتون باعث اون محدودیت 2 ساله بشین واسه اینکار فرصت زیاد دارین. ضمن اینکه واسه گرفتن مدرک تحصیلی جدید که می شه ویزای ،F اون محدودیت 2 ساله اثری نداره. محدودیت دوساله واسه تبدیل به ویزای کار و ویزاهای مهاجرتی هست نه دانشجویی. باز در این مورد تحقیق کنین.
    Never Say Never

نقل قول نوشته اصلی توسط m_rond نمایش پست ها
    نظر من اینه که وقتی کسی کار به کارتون نداره چرا شما واسه خودت دردسر درست می کنید. شما تو ویزات به 212e سابجکت نشدید. حالا اگرهم لازم باشه که این موضوع دوباره استعلام بشه و اجباری باشه می تونید اینو همون موقع که کار گرفتین یا هر چی انجام بدین. به فرض هم که آفیسر اشتباه کرده این تقصیر شما نیست. نمی دونم چرا از الان که هنوز جاب آفر ندارین دارین اونارو مجبور می کنین که شمارو سابجکت کنن و این راهو به زور دارین به روی خودتون می بندین؟ اگه اصرار دارین که خودتون باعث اون محدودیت 2 ساله بشین واسه اینکار فرصت زیاد دارین. ضمن اینکه واسه گرفتن مدرک تحصیلی جدید که می شه ویزای ،F اون محدودیت 2 ساله اثری نداره. محدودیت دوساله واسه تبدیل به ویزای کار و ویزاهای مهاجرتی هست نه دانشجویی. باز در این مورد تحقیق کنین.
    ممنون از پاسختون. اینکه برای تبدیل به ویزای F این محدودیت ۲ سال مشکلی ایجاد نمیکنه کاملا درسته ولی خب در نهایت بعد از دوره تحصیل باید امریکا رو ترک کرد. از اونجایی که من اگر به بهانه تحصیل بخوام اینجا بمونم باید دکترای خودم رو در ایران نیمه تمام رها کنم, در صورتی که این قانون شامل من بشه انتخاب این مسیر کار چندان عاقلانه ای نیست چون تنها نتیجش برگشت به ایران با یک مدرک از آمریکا و ادامه دادن زندگی متوقف شده در ۴,۵ سال قبل از اونه .
    شما اطلاع دارین که کی این ها غیر از زمان اقدام به ویزای H و L ممکن هست که نتیجه این استعلام رو از من بخوان ؟ و اینکه حتی موقع اقدام به H اگر مشخص بشه که شامل اون قانون هستم راهی هست برای waive کردنش در داخل خود امریکا؟

Senior Member m_rond آواتار ها

ممنون از پاسختون. اینکه برای تبدیل به ویزای F این محدودیت ۲ سال مشکلی ایجاد نمیکنه کاملا درسته ولی خب در نهایت بعد از دوره تحصیل باید امریکا رو ترک کرد. از اونجایی که من اگر به بهانه تحصیل بخوام اینجا بمونم باید دکترای خودم رو در ایران نیمه تمام رها کنم, در صورتی که این قانون شامل من بشه انتخاب این مسیر کار چندان عاقلانه ای نیست چون تنها نتیجش برگشت به ایران با یک مدرک از آمریکا و ادامه دادن زندگی متوقف شده در ۴,۵ سال قبل از اونه .
    شما اطلاع دارین که کی این ها غیر از زمان اقدام به ویزای H و L ممکن هست که نتیجه این استعلام رو از من بخوان ؟ و اینکه حتی موقع اقدام به H اگر مشخص بشه که شامل اون قانون هستم راهی هست برای waive کردنش در داخل خود امریکا؟
    در مورد اینکه دوباره استعلام می کنن خودم دارم از شما می شنوم. مطمئن نیستم. در مورد ویو کردن هم باید از وزارت علوم نامه بگیرید. اینکه روندش چجوریه یادم میا قبلاً تو همین تاپیک یه بحث و نظری شده بود.
    Never Say Never

Member
    رشته و دانشگاه
    Medicine

نقل قول نوشته اصلی توسط forsat نمایش پست ها
    با تشكر فراوان از پاسختون.
    1- پس به نظر شما من لازم نيست دوباره پول سويس رو پرداخت كنم؟
    2- اين DS جاري كه تا مي اعتبار داره، هزينه شخصي بوده (چون اون موقع 100% معلوم نبود بتونم برگردم)، الان به نظرتون من حساب بانكي براي اين چهار پنج ماه باقيمانده ببرم كفايت مي كنه؟
    3-من تو هيچ كدوم از فرم هاي DS ام نشوني از فاند دولتي نبوده، (يا personal بوده يا current program sponsor fund بوده، چون از يه سال كه اونجا بودم، چند ماه از استادم فاند گرفتم)، به نظرتون مي تونم اعتراض كنم چرا مشمول قانون دوسال شدم؟
    4- در مورد سفارت براي شرايط من نظري نداشتين؟؟؟

اما پاسخ سوال شما:
    فقط مدتي كه اونجا بودم پرداخت كردم، بعد با بخش بين الملل صحبت كردم و متقاعد كردم كه وقتي ايرانم اين بيمه براي من فايده اي نداره، البته چون شاغل بودم، كپي دفترچه بيمه ايراني ام رو هم براشون فرستادم و قول دادم به محض ورود مجدد به آمريكا دوباره خودم رو بيمه كنم.

بازم ممنون از حوصله تون
    3- با اطلاعاتی که تا به حال دادین به نظر می رسه که می تونین درخواست advisory opinion کنین و به اون دو سال اعتراض کنین.

Member
    رشته و دانشگاه
    Medicine

از شما در زمان تغییر ویزا مدرکی می خوان که ثابت کنه مشمول دو سال نیستین. من یکی رو دیدم که تو پاسش دو سال برگشت نخورده بود ولی نمی دونم سر چه قضیه ای مجبور شدن یهو مدارکش رو چک کنن و بهش گفتن تو مشمول دو سالی و بک ماه فرصت داری برای خروج از امریکا. اینکه شما الان خودت درخواست بررسی بدی نمی دونم کار درستیه یا نه، ولی به هر حال ریسک مشمول شدن هست. از طرفی حتی در صورت مشمول شدن راههایی برای ویو کردن هست که قبلا تو همین تاپیک راجع بهش بحث شده.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Earthquake Eng. Uni of Tehran

سلام دوستان
    یک سوال داشتم و ممنون میشم متخصصین و سایر دوستان زودتر جواب بدن
    من ویزام کلیر شده و گفتن میتونی بیای انکارا بگیریش. J
    اما تاریخ شروع برنامه در ds2019 روز 15 dec خورده و تا الان 40 روز میگذره.
    نامه زدم که اون رو عوض کنن
    سوال:
    باید واستم اصلش برسه بعد برم پیک آپ آنکارا یا
    همین که مسئولش تو سیستمشون عوض کنه، من با اصل همین ds قدیمیه میتونم برم پیک آپ
    باز هم مثل همیشه از همه دوستانی که کمک می کنند، تشکر می کنم. و ......

Member
    رشته و دانشگاه
    Medicine

نقل قول نوشته اصلی توسط madibiac نمایش پست ها
    سلام دوستان
    یک سوال داشتم و ممنون میشم متخصصین و سایر دوستان زودتر جواب بدن
    من ویزام کلیر شده و گفتن میتونی بیای انکارا بگیریش. J
    اما تاریخ شروع برنامه در ds2019 روز 15 dec خورده و تا الان 40 روز میگذره.
    نامه زدم که اون رو عوض کنن
    سوال:
    باید واستم اصلش برسه بعد برم پیک آپ آنکارا یا
    باز هم مثل همیشه از همه دوستانی که کمک می کنند، تشکر می کنم. و ......
    یک مشکل خیلی بزرگ که الان تو سوال شما می بینم اینه که 40 روز از تاریخ ورودتون گذشته و شما قبلا تمدیدش نکردین؟؟!!! اینجوری به احتمال خیلی زیاد SEVIS تون باطل شده که!! البته به هر حال برای پیک آپ ویزا باید دی اس جدید رو براشون بفرستین.
    پیشنهاد من اینه که هر چه سریع تر درخواست تمدید بدین و امیدوار باشین که مجبور نشین به خاطر ابطال سویس دوباره پول بدین! به هر حال دی اس جدید رو برای سفارت بفرستین و اگه خدای نکرده سویستون هم عوض شده بود براشون بفرستین و تو ضیح بدین علت تغییر سویس تاخیر ایجاد شده یوده و منتظر کلیر مجدد یا تایید سفارت باشین. اگه سویس تون تغییر نکنه بعد از اینکه دی اس جدید رو براشون فرستادین می تونین برین پیک آپ.

Junior Member

سلام دوستان من توانستم ویور بگیرم با نو آبجکشن ، اگه سوالی داشتید لطفا پیام بدید جواب میدم

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Earthquake Eng. Uni of Tehran

نقل قول نوشته اصلی توسط vita_nuova نمایش پست ها
    یک مشکل خیلی بزرگ که الان تو سوال شما می بینم اینه که 40 روز از تاریخ ورودتون گذشته و شما قبلا تمدیدش نکردین؟؟!!! اینجوری به احتمال خیلی زیاد SEVIS تون باطل شده که!! البته به هر حال برای پیک آپ ویزا باید دی اس جدید رو براشون بفرستین.
    پیشنهاد من اینه که هر چه سریع تر درخواست تمدید بدین و امیدوار باشین که مجبور نشین به خاطر ابطال سویس دوباره پول بدین! به هر حال دی اس جدید رو برای سفارت بفرستین و اگه خدای نکرده سویستون هم عوض شده بود براشون بفرستین و تو ضیح بدین علت تغییر سویس تاخیر ایجاد شده یوده و منتظر کلیر مجدد یا تایید سفارت باشین. اگه سویس تون تغییر نکنه بعد از اینکه دی اس جدید رو براشون فرستادین می تونین برین پیک آپ.
    سلام
    ممنون از پاسخ شما دوست و استاد عزیز
    ابتدا 1 نکته : کسی به من نگفته ds ات رو عوض کن.
    صحبتهای خوب شما باعث شد دوباره ایمیلهای مسئول ISSS دانشگاه رو نگاه کنم.
    اونها قبل از مصا حبه من فرم ds من رو آپدیت کردن و من روز مصاحبه 23 dec با ds قدیمی رفتم و آفیسر هم اون رو امضا کرد و چیزی نگفت. (تاریخ شروع ds دستم 15 نوامبر 2014 هست یعنی حدود 65 روز قبل)
    حالا با این اوصاف و اینکه تو ایمیل سفارت گفته 5شنبه ها بیا و .پاست رو تحویل بده شما چی پیشنهاد میکنید؟
    باید واستم اصل ds برسه بعد برم پیک آپ آنکارا یا
    فقط 2 نکته مهم
    1- توی ایمیل سفارت برای تحویل پاسپورت و گرفتن ویزا تو مدارک لازم، your valid ds2019 هم هست
    2- تو پیام قبلی گفتم "نامه زدم که اون رو عوض کنن" منظورم این بود که من به مسئول ISSS ایمیل زدم و از طرف سفارت نامه ای مبنی بر عوض کردن ds نیومده
    باز هم ممنون

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)