صفحه 65 از 79 نخستنخست ... 15555657585960616263646566676869707172737475 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 641 تا 650 , از مجموع 781

موضوع: پرسش و پاسخ در زمینه ویزای J-1 & J-2

Junior Member

پیش فرض پاسخ : پرسش و پاسخ در زمینه ویزای J-1 & J-2

با سلام دوستان من چند سؤال دارم ...ممنون میشم اگه راهنمایی کتید. من دانشجوی دوره دکتری رشته غیرپزشکی هستم ... و الان برای فرصت میخوام اقدام کنم. قاعدتا وزارت علوم هم یه کمک هزینه (500 دلار به ازای هر ماه) خواهد داد. از استادی که باهاش در ارتباطم میخوام درخواست کنم که برام فرم Ds-2019 بفرسته اما نمیدونم مدت زمان موندنم رو چند ماهه بنویسم (بنظر خودم 9ماه تا یک سال لازم دارم برای تحقیقات) ؟ با توجه به اینکه دو نوع ویزای J1 معمولی و J1 short term ظاهرا وجود داره و یک بند 212e ! میخواستم ببینم آیا مدت زمان موندن من ربطی به نوع ویزای j و بند 212e داره؟ یا به فاندی که وزارت علوم میده مرتبطه؟ و چکار کنم که این بند 212 شاملم نشه که در صورتی که خواستم بمونم یا خواستم برکردم و برای پست داک برم مشکلی پیش نیاد. ممنون از راهنمایی دوستان

Junior Member

سلام من هفته پیش رفتم سفارت برای مصاحبه و پروسه ویزای j1 من رفت تو کلیرنس تاریخ ds من تا 20 این ماه است حالا می خوام درخواست dsجدید با یک تاریخ جدید بکنم اگر در خواست بکنم تا مارچ برام تمدید کنم ایا باید ds جدید را بفرستم سفارت با وجود اینکه هنوز کلیر نشدم ؟یا منتظر کلیر بمانم تا بعد dsجدید بفرستم سفارت ؟ و ایا اگر کلیر شدم می تونم تا 120 روز ویزام نگیرم ؟منظورم دیرتر وارد بشم اگر جدیدمds معتبر بود تاریخش

نقل قول نوشته اصلی توسط white نمایش پست ها
    سلام من هفته پیش رفتم سفارت برای مصاحبه و پروسه ویزای j1 من رفت تو کلیرنس تاریخ ds من تا 20 این ماه است حالا می خوام درخواست dsجدید با یک تاریخ جدید بکنم اگر در خواست بکنم تا مارچ برام تمدید کنم ایا باید ds جدید را بفرستم سفارت با وجود اینکه هنوز کلیر نشدم ؟یا منتظر کلیر بمانم تا بعد dsجدید بفرستم سفارت ؟ و ایا اگر کلیر شدم می تونم تا 120 روز ویزام نگیرم ؟منظورم دیرتر وارد بشم اگر جدیدمds معتبر بود تاریخش
    شما از تاریخ شروع دوره در فرم ds یک ماه وقت دارید وارد امریکا بشید. فرض می کنم منظور شما تا 20 ام همین وقت باشه. باید چند روز تا اتمام این وقت با دانشگاه در تماس باشید که سویس شما رو فعال نگه دارن وگرنه سویس تا یک ماه از شروع دوره اگر وارد امریکا نشید بسته میشه. نیازی نیست تا کیلر نشدید dsجدید بگیرید. بعد از کلیر شدن با دفتر انترنشیال دانشگاه تماس بگیرید برای ds جدید. دست شما نیست که تعیین کنید کی می خواید برید. دانشگاه یا دپارتمان مربوطه با توجه به قوانین خودشون برای این ترم یا ترم بعد ds جدید رو می فرستند. خود سفارت زودتر از 3 ماه از شروع دوره ویزا رو به شما نمی ده. توصیه من اینکه با واحد بین الملل دانشگاه و دپارتمان مربوطه هر دو در تماس باشید.
    آنکه دایم هوس سوختن ما می کرد کاش می آمد و از دور تماشا می کرد

نقل قول نوشته اصلی توسط pingulii نمایش پست ها
    با سلام دوستان من چند سؤال دارم ...ممنون میشم اگه راهنمایی کتید. من دانشجوی دوره دکتری رشته غیرپزشکی هستم ... و الان برای فرصت میخوام اقدام کنم. قاعدتا وزارت علوم هم یه کمک هزینه (500 دلار به ازای هر ماه) خواهد داد. از استادی که باهاش در ارتباطم میخوام درخواست کنم که برام فرم Ds-2019 بفرسته اما نمیدونم مدت زمان موندنم رو چند ماهه بنویسم (بنظر خودم 9ماه تا یک سال لازم دارم برای تحقیقات) ؟ با توجه به اینکه دو نوع ویزای J1 معمولی و J1 short term ظاهرا وجود داره و یک بند 212e ! میخواستم ببینم آیا مدت زمان موندن من ربطی به نوع ویزای j و بند 212e داره؟ یا به فاندی که وزارت علوم میده مرتبطه؟ و چکار کنم که این بند 212 شاملم نشه که در صورتی که خواستم بمونم یا خواستم برکردم و برای پست داک برم مشکلی پیش نیاد. ممنون از راهنمایی دوستان
    نظر شخضی من اینکه متاسفانه این 2 سال به شما تعلق می گیره چون نامه از وزارت علوم دارید. هر نوع اسپانسر شیپ از مراکز دولتی ایران از جمله دانشگاه ها شانس بند212e رو بالا می بره. البته برای رشته های غیر پزشکی مهم نیست و شما تا 7 سال می تونید روی این ویزا در امریکا باشید و توی این مدت هم با گرفتن وکیل این بند رو بر می دارید.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط amir77s نمایش پست ها
    نظر شخضی من اینکه متاسفانه این 2 سال به شما تعلق می گیره چون نامه از وزارت علوم دارید. هر نوع اسپانسر شیپ از مراکز دولتی ایران از جمله دانشگاه ها شانس بند212e رو بالا می بره. البته برای رشته های غیر پزشکی مهم نیست و شما تا 7 سال می تونید روی این ویزا در امریکا باشید و توی این مدت هم با گرفتن وکیل این بند رو بر می دارید.
    البته یک ممنوعیت دو ساله دیگه هم هست repetition bar که اگه شما با ویزای جی وان امریکا باشید و دوره مثلا یک ساله شما تموم بشه و از امریکا خارج بشید تا دو سال نمیتونین دوباره با جی وان وارد امریکا بشین. این متفاوته با 212e . میتونین توی گوگل هم سرچ کنین.

نقل قول نوشته اصلی توسط sarah84 نمایش پست ها
    البته یک ممنوعیت دو ساله دیگه هم هست repetition bar که اگه شما با ویزای جی وان امریکا باشید و دوره مثلا یک ساله شما تموم بشه و از امریکا خارج بشید تا دو سال نمیتونین دوباره با جی وان وارد امریکا بشین. این متفاوته با 212e . میتونین توی گوگل هم سرچ کنین.
    این قانون 12 ماه ممنوعیت ورود به امریکا در حالت کلی درسته ولی اینجا صدق نمی کنه. شما تا زمانی که وضعیت جی رو حفظ کنید و دانشگاه فعلی یا جدید اسپانسر شما بشه ویرا تمدید میشه.بعد هم اگه 2 سال برگشت رو نداشته باشید change of status به ویزای Hمی کنید. این قانون برای همراه جی و تبدیلj2 to j1 و وقتی که دوره تمام بشه و شما از امریکا بیرون بیای و دوباره بخوای با همون عنوان درj1 وارد بشی مشکل ساز هست.

Junior Member

سلام دوستان
    من ارشد دارم و فارغ التحصیل شدم. برای یه فرصت شیش ماهه از یه استاد تو یکی از بیمارستانای دانشگاه هاروارد اوکی گرفتم ولی کوردینیتور اونجا به من گفت فقط برای دانشجوها یا فارغ التحصیلای PhD فرم DS-2019 صادر میکنن و وقتی پرسیدم الان باید چیکار کنم گفت تنها آپشنی که داری اینه که از طریق cicd یا ciss اقدام کنم یعنی اونا به صورت واسطه اسپانسر بشن و فرم رو صادر کنن. تا اونجایی که من متوجه شدم اونا اسکولار اقدام نمیکنن و فقط J1 اینترنشیپ رو پوشش میدن که البته هزینه بر هم هست تا فرم DS-2019 رو واسم صادر کنن. کسی همچین تجربه ای داشته؟ میتونین پیشنهاد بدین چیکار کنم و اینکه این ویزا هم قابل تمدیده و اصلا میشه همچین کاری کرد؟
    ممنون

دوستان اگر کسی ویزای J2 داشته باشه و موفق به دریافت EAD بشه، می تونه خودش کسب و کاری راه بندازه، مثلا رستوران بزنه؟؟ یا حتما باید یه کارفرما پیدا کنه و زیر نظر فرد دیگه ای کار کنه.
    ( خودش مستقل می تونه کار کنه؟؟)
    کسی تجربه دریافت اجازه کار رو داره؟ معمولا بعد از پست کردن مدارک چقدر طول می کشه تا رسید ارسال بشه و چقدر طول می کشه تا کارت صادر بشه؟ راهی برای پیگیری وضعیت وجود داره؟

ممنن میشم دوستان راهنمایی کنن.

سلام
    اگر دارنده ویزای j1 (فرصت مطالعاتی) بخواد بعد تموم شدن مدت زمانی که در -2019 ds اومده، بره یه دانشگاه دیگه تو امریکا به همون عنوان ویزیتینگ ریسرچر (research scholar)، باید از دانشگاه جدید دی اس با تاریخ جدید بگیره؟ آیا سویس نامبر هم تغییر میکنه؟ از لحاظ ویزا مشکلی خواهد داشت؟؟

سلام دوستان. من حدوداً سه هفته است که برای فرصت مطالعاتی امریکا اومدم. می خواستم ازتون بپرسم چجوری می شه این دو سال رو ویو کرد؟ ممنون می شم اگر راهنمایی بفرمایید یا لینکی که توضیح داده باشه رو برام بفرستید. در صفحه 43 این فروم دیدم یکی از دوستان نوشته بود این کار رو انجام داده ولی نحوه اش رو نتونستم پیدا کنم. منبع فاند من وزارت علوم بوده.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)