صفحه 2 از 7 نخستنخست 1234567 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 64

موضوع: موضوع نژاد پرستی در آلمان تا چه حد جدی هست؟

پیش فرض پاسخ : موضوع نژاد پرستی در آلمان تا چه حد جدی هست؟

من دانشجوی آلمان نیستم، ولی اونجا که بودم، بینهایت خانم باحجاب دیدم! منظورم دانشگاه بخوم Bochum هست. بیشتر اونها باید ترک باشند. ولی دوست من که اونجا هست، میگه خیلی ایرانی هم میبینه اونجا.
    پس به طور کلی بله، امکان تحصیل با حجاب وجود دارد.

به نظر من آلمانی ها تا حدودی نژادپرست هستند. به نظرم خیلی خیلی نسبت به سیاه پوست ها حساس هستند. چند مورد رو خودم تجربه کردم (چون یک دوست سیاه پوست داشتم). ولی ما ایرانی ها چون رنگ پوستمون سیاه نیست، مشکل اونها رو نداریم.
    در مورد اینکه باید باهاشون آلمانی حرف زد هم تا حدودی حقیقت داره، ولی اکثر جوان هاشون (مخصوصا اونهایی که دانشجو هستند) روحیه بهتری دارند و اگر انگلیسی باهاشون حرف بزنیم مشکلی ندارند. مسن تر ها ممکن هست که خوششون نیاد که کسی باهاشون با غیرآلمانی حرف بزنه

اینها رو خودم 1 هفته که آلمان بودم تجربه کردم

ApplyAbroad Superstar

من فکر نمی کنم این صحبت شما، مصداق، ایجاد این تاپیک باشه اصلا.
    نژادپرستی معنیش این نیست که اجازه ی تحصیل با حجاب نمی دن بهتون. از نظر قانون هیچ قانونی مبنی بر تبعیض نژادی وجود نداره و دانشگاه هم به شما پذیرش میده و مشکلی از این بابت نیست. حتی وقتی که شما مدارکتون رو می فرستین، اونا حق ندارن از شما بپرسن که شما خانومید یا آقا (این نقل قولی از یه استاد توی آلمان بود)، یعنی پذیرش رو حتی بدون دونستن جنسیت دانشجو بهش میدن، چه برسه به اینکه بخواد با حجاب باشه.
    منتها شما به عمل هیچ کارمند با حجابی نمی بینین توی آلمان، به عبارت دیگه به نسبتی که دانشجوی باحجاب داره یا مقیم با حجاب داره، کارمند با حجاب نداره، حالا مقیم ها رو میگیم خیلی هاشون نمی خوان درس بخونن، ولی حتی تعداد دانشجوهای باحجاب هم اصلا قابل قیاس با کارمندای با حجاب نیست (شخصا تا حالا چنین موردی ندیدم).
    اینو صرفا گفتم که یه کمی واقعی تر به قضایا نگاه کنیم

Junior Member

این مسئله داشتن حجاب ذهن من رو هم خیلی مشغول کرده. خواهش میکنم دوستان دیگه ای هم که در آلمان زندگی کردند نظراتشون رو بگذارند. محدودیت هایی که ممکنه ایجاد کنه چیه؟دید مردم چطوره نسبت به این موضوع؟
    ممنون

Member
    رشته و دانشگاه
    Maschinenbau

نقل قول نوشته اصلی توسط elfa نمایش پست ها
    این مسئله داشتن حجاب ذهن من رو هم خیلی مشغول کرده. خواهش میکنم دوستان دیگه ای هم که در آلمان زندگی کردند نظراتشون رو بگذارند. محدودیت هایی که ممکنه ایجاد کنه چیه؟دید مردم چطوره نسبت به این موضوع؟
    ممنون

درود
    برای درس خوندن مشکل زیادی نیست مگر اینکه پروفسور و ..... نظر منفی داشته باشن.
    اما کار کردن به نظر من به عنوان کارمند تقریبا ناممکنه. مردم هم به نظر من دید خوبی ندران.

موفق باشی‌
    کم رنگ باش ولی‌ دو رنگ نباش

Member
    رشته و دانشگاه
    Urbanism/Bauhaus Uni-Weimar

نقل قول نوشته اصلی توسط maryam13ab نمایش پست ها
    با سلام
    من یه سوال واسم پیش اومده که هنوز نتونستم جواب قطعی رو پیدا کنم.
    ایا امکان تحصیل با حجاب واسه دخترا وجود داره تو المان؟ اگه یکی از دوستان من رو راهنمای کنه ممنون میشم

سلام. من توی دانشگاه باوهاوس وایمار (شرق آلمان) با حجاب درس خوندم و زندگی کردم. نه توی دانشگاه و نه توی شهر هیچ مشکلی نداشتم. ببخشید این رو میگم. ولی از ایرانیها برخورد بد دیدم که از آلمانبها ندیدم. من حتی به این نتیجه رسیدم که آلمانیها وقتی میبینن که تو یه اعتقاد خاصی داری بیشتر حواسشون رو جمع میکنن در برخورد خوب با آدم. که این میتونه شاید به دلیل کنترل شدیدی باشه که روی نژادپرستی دارن. یعنی اگه از جایی شکایت کنی که به خاطر اعتقاداتم به من توهین شده یا کارم رو خوب انجام ندادن، اگه ثابت بشه به شدت برخورد میکنن. یه برخوردی بین یکی از دوستام با یه استادی پیش اومده بود، بعد از چند جلسه توی دانشگاه استاد رو مجبور کردن جلوی همه از دوستم عذرخواهی کنه

ApplyAbroad Superstar

نقل قول نوشته اصلی توسط Matirx نمایش پست ها
    درود
    برای درس خوندن مشکل زیادی نیست مگر اینکه پروفسور و ..... نظر منفی داشته باشن.
    اما کار کردن به نظر من به عنوان کارمند تقریبا ناممکنه. مردم هم به نظر من دید خوبی ندران.

موفق باشی‌
    کاملا موافقم.
    و اضافه می کنم اگه بخواین با حجاب واقعا یه کار مناسب کنین باید انقدر کار درست باشین که اگه شما رو سر کار نذارن، هیچ کس دیگه ای نتونه جاتونو بگیره!

من فقط دو ماهه که اومدم آلمان. تجربه ی دو ماهه ی من اینجوری بوده:

من خدا را شکر توی یه WG زندگی میکنم. اینجا سه تا اتاق هست با حمام و دستشویی مشترک. توی دو تا اتاق دیگه، دو نفر آلمانی زندگی می کنند. رابطم باهاشون خیلی خوبه. از همون اول باهام گرم گرفتند. حتی باهاشون Counter Strike بازی کردم! باهم غذا می پزیم. با هم میریم فوتبال می بینیم! بهم کمک کردند تا لوستر اتاقم را نصب کنم. با هم دیگه رفتیم خرید. روز چهارمی که رسیدم، می خواستند برن بیرون. منو هم دعوت کردند! (البته همه ی دوستاشون پسر بودند. وگرنه شاید دعوتم نمی کردند

من فقط شانسم گفته که آشپزخونه و حمامم با اینا مشترکه و همین باعث میشه با همدیگه در ارتباط باشیم...

من نمی گم همه ی آلمانی ها اینجوریند. ولی می گم چنین آدمایی هم توشون پیدا میشه. خودتون هم می دونید، هیچ دو تا ایرانی ای با هم یکسان نیستند. نمی تونید یه صفت را به تک تک آحاد یک ملت نسبت بدید.

به نظر من فک کردن به این مسایل اصلا ارزش افزوده ای نداره. شما کاری نمی تونید در قبال این قضیه بکنید. تنها کاری که می تونید بکنید، خوندن زبان آلمانیه که واقعا توی کیفیت زندگیتون تاثیر داره. من نمی تونم خوب آلمانی حرف بزنم. ولی مهارت شنیدارم خوبه. غالبا 80% حرفاشونو می فهمم

در ضمن، من اینجا دختر با حجاب زیاد دیدم. هیچ مشکلی هم ندارند. اصلا و ابدا. اصلا نگران این قضیه نباشید. اینجا اصلا نیاز نیست همرنگ جماعت بشید. حتی اگه توی یه جمعی باشید و مشروب نخورید، اصلا بهتون با دیده ی تحقیر نگاه نمی کنند.

خلاصه:
    به این مساله فکر نکنید. فقط زبان بخونی تا بتونید باهاشون دوست بشید. هیچ چیز دیگه ای هم ارزش فکر کردن نداره. فقط زبان آلمانی را یاد بگیرید. به ازای هر یه دونه جمله ای که بیشتر می تونید به آلمانی بگید، بیشتر از زندگیتون توی آلمان لذت می برید.
    براي چراغ هاي همسايه ات نور آرزو کن. بي شک حوالي خانه ی تو هم روشن تر خواهد شد.

این جمله را یادم رفت توی پست بالاییم بنویسم:

من فقط مهارت شنیدارم خوبه. به همین خاطر هم بین جمع خودشون راهم دادند. اگه می تونستم حرف هم بزنم که دیگه عالی میشد...
    براي چراغ هاي همسايه ات نور آرزو کن. بي شک حوالي خانه ی تو هم روشن تر خواهد شد.

Member
    رشته و دانشگاه
    Maschinenbau

rosarote Brille
    کم رنگ باش ولی‌ دو رنگ نباش

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)