صفحه 5 از 6 نخستنخست 123456 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 41 تا 50 , از مجموع 51

موضوع: خرید از فروشگاه ها و مسائل مرتبط

ApplyAbroad Guru Mehrad آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Sociology, MA / Electrical Engineering, BSc

پیش فرض پاسخ : خرید از فروشگاه ها و مسائل مرتبط

صحبت از کتاب شد. بحث مورد علاقه من. توی کتابفروشی های‌ بزرگ اونجا یک قسمت هست برای مطالعه. یعنی‌ ملت می‌رن کتاب‌ها رو از قفسه بر میدارن خیلی‌ ریلکس توی قسمت مطالعه میشینن میخونن. من اولین باری که رفتم Borders (یکی‌ از فروشگاه های‌ زنجیره‌‌ای فروش کتاب) دیدم اینجوریه. از یکی‌ از مسئول های‌ فروشگاه پرسیدم ضوابط این کار چیه. گفت هیچی‌، همین که کتاب رو داغون نکنی‌ و بعد از مطالعه سالم بذاری کنار تا ما برگردونیم توی قفسه.

یادم میاد اون موقعی که جوونیام ایران دانشجو بودم، یک کتاب رو داشتم سریع ورق میزدم ببینم صفحه کسری نداشته باشه (چیزی که زمان دانشجویی من خیلی‌ پیش میومد، الان رو نمی‌دونم). اون کتابفروش محترم سرم هوار کشید که کتاب رو اینجا نخون، پولش رو بده، ببر خونه بخون. من هم که از همون دوران زیر بار اینجور چیزای فرهنگ ایرانی‌ نمی‌رفتم، کوتاه نیومدم صدام رو مثل خودش بلند کردم، گفتم آقای محترم نمیخونم، دارم نگاه می‌کنم ببینم صفحه کسری نداشته باشه، اون بالا به اون گندگی نوشتی‌ بعد از فروش پس گرفته نمی‌شود. کتاب رو چشم بسته بخرم، بعد ببینم صفحه کسری داره، از من پس نمی‌گیری که. تازه به فرض که کتاب رو چند صفحه‌ای هم بخونم، اینجا که بقالی نیست، کتابفروشی هست. یه خورده فرهنگ داشته باش. بعدش هم گفتم رئیست کجاست باهاش صحبت کنم بهت ادب کار کردن توی کتاب فروشی رو یاد بده. صاحب کتابفروشی اون پشت بود، بهش یه اشاره کرد، یارو دیگه چیزی نگفت. حالا جالبه که این یکی‌ از کتابفروشی های‌ قدیمی‌ و با سابقه جلوی دانشگاه بود. من هم که از بچگیم پاتوقم اون کتابفروشی های‌ خیابون انقلاب بود. اون روز توی Borders یاد این خاطره افتادم.
    (and whoever trusts in God, He is sufficient for him ... (65-3 ...
    لطفا پیش از گذاشتن پیام، موضوعهای مرتبط و بخش ویکی رو ببینید. شرمنده، امكان پاسخگويى فورى به سوالها رو ندارم. پاسخ بسیاری سوالها درباره تحصیل در آمریکا رو در پیوست اولین پستم يا تاپيكهاى مرتبط نوشتم.

رشته و دانشگاه

پیش فرض پاسخ : تاثیر فرهنگ و تمدن ایرانی بر روابط اجتماعی در جامعه غربی

نقل قول نوشته اصلی توسط .:HoDa:. نمایش پست ها
    البته منکرش نمی‌شم که دوستان ایرانی یه وقتایی شورش رو درمیارن... دوست صمیمی من تعریف می‌کرد یه بار یه خانوم ایرانی رو دیدم که یه پیرهن شب رو خریده بود، مارکش رو کنده بود و حتی پوشیده بود، پائینش هم کثیف شده بود... اومده بود چنان داد می‌زد This is my RIGHT!! که منیجر فروشگاه فقط لباس رو ازش پس گرفت که بره بیشتر از این آبروریزی نکنه!!
    متأسفانه برخی‌ از هموطنان عزیز این رو به عنوان یک رویه دنبال می‌کنن در مورد لباس شب یا کت شلوار های‌ مجلسی. دیدم این رو توی فروم‌ها به عنوان یک روش هوشمندانه صرفه جویی توصیه هم می‌کنن.
    لطفا پیش از گذاشتن پیام، موضوعهای مرتبط و بخش ویکی رو ببینید. شرمنده، امكان پاسخگويى فورى به سوالها رو ندارم. پاسخ بسیاری سوالها درباره تحصیل در آمریکا رو در پیوست اولین پستم يا تاپيكهاى مرتبط نوشتم.

رشته و دانشگاه

پیش فرض پاسخ : تاثیر فرهنگ و تمدن ایرانی بر روابط اجتماعی در جامعه غربی

من این رو جای دیگه نوشته بودم، اینجا هم بگم. شما اگه جنسی‌ رو از فروشگاه های‌ زنجیره‌‌ای بخرید، مجبور نیستید ببرید همون شعبه پس بدید. جنس رو با رسیدش ببرید شعبه دیگه همون فروشگاه هم پس میگیرن، حتی اگه توی یک ایالت دیگه باشه. بعضی‌ فروشگاه‌ها هستن که حتی اگه رسید رو گم کرده باشید، در صورتی که دلیل موجهی برای پس دادن جنس داشته باشید و بهشون ثابت بشه که جنس رو از خودشون خریدید، پس میگیرن. خیلی‌ فروشگاه های‌ اینترنتی هستن که حتی برای پس دادن جنس هزینه پست کردن رو هم از شما نمی‌گیرن (گاهی‌ وقت‌ها حتی یک لیبل مخصوص هم میذارن توی جعبه که بچسبونید روی پاکت یا بسته به جای اینکه خودتون هزینه پست بدید). جالبه که حتی بعضی‌ dollar store‌ها هم جنس رو پس میگیرن. البته پس دادن جنس ضوابطی داره که معمولاً پشت رسید یا در قسمت customer service فروشگاه یا توی وبسایت شون نوشته. معمولاً در مورد تجهیزات الکترونیک مهلتش ۳۰ روز هست، در صورتی که جنس مشکل داشته باشه یا اینکه از بسته بندی در نیومده باشه. در مورد بقیه چیزا معمولاً ۹۰ روز. بعضی‌ فروشگاه‌ها مهلت بیشتر از ۹۰ روز هم دارن. چیزای دارویی رو پس نمی‌گیرن، حتی اگه باز هم نشده باشه. بعضی‌ فروشگاه‌ها در مورد پس گرفتن مواد خوراکی هم محدودیت‌هایی‌ دارن که باز باید وبسایت شون رو بخوانید.

Banned

در مورد کتاب یک کتابفروشی بسیار فرهیخته ای در راسته انقلاب هست که خوشم میاد وقتی میرم حتی کتابهای سنگین فلسفی رو ازش بخرم دقیقا یک نقدی راجع به اونها هم داره اولش فکر نکیردم اینقدر فرهیخته باشه بعدش که دیدم نه بابا واقعا وارده و میفهمه فرق کتابفروشی و بقالی رو و اصلا ناراحت نمیشد که کتابها رو تورق کنیم . من هم همیشه اگر کتاب رو هم نداشته باشه منتظر میشم اون بیاره حداقل پولم توی جیب اون بره .
    البته این یک مورد بسیییییییار نادر هست و اصلا فکر تورق و .... رو در باره کتاب در انقلاب مطلقا نفرمایید.

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط rahi2012 نمایش پست ها
    در مورد کتاب یک کتابفروشی بسیار فرهیخته ای در راسته انقلاب هست که خوشم میاد وقتی میرم حتی کتابهای سنگین فلسفی رو ازش بخرم دقیقا یک نقدی راجع به اونها هم داره اولش فکر نکیردم اینقدر فرهیخته باشه بعدش که دیدم نه بابا واقعا وارده و میفهمه فرق کتابفروشی و بقالی رو و اصلا ناراحت نمیشد که کتابها رو تورق کنیم . من هم همیشه اگر کتاب رو هم نداشته باشه منتظر میشم اون بیاره حداقل پولم توی جیب اون بره .
    البته این یک مورد بسیییییییار نادر هست و اصلا فکر تورق و .... رو در باره کتاب در انقلاب مطلقا نفرمایید.
    کتابفروشی های بزرگ کانادا مثل Chapters و Indigo مبل هم گذاشته اند که بنشینید و با خیال راحت کتاب را بخوانید. یک استارباکس هم داخل هر شعبه هست که البته نوشته لطفا کتابی را که نخریده اید داخل قسمت قهوه فروشی نیاورید!

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    کتابفروشی های بزرگ کانادا مثل Chapters و Indigo مبل هم گذاشته اند که بنشینید و با خیال راحت کتاب را بخوانید. یک استارباکس هم داخل هر شعبه هست که البته نوشته لطفا کتابی را که نخریده اید داخل قسمت قهوه فروشی نیاورید!
    استانداردش هم میگن خوندن یک چپتر مجاز هست و البته رعایتش رو هم به خود مشتری ها واگذار می کنند. حتی آمازون و iTunes و بقیه فروشگاه های آنلاین هم اجازه میدن یک چپتر کتاب رو به عنوان Sample رایگان دانلود کنیم.

رشته و دانشگاه

در مورد مطالعه کتاب توی فروشگاه که محدودیت یک فصل وجود نداره. من دقیقا همین رو پرسیدم. گفت همین که کتاب رو سالم بذاری اون بغل مشکل نداره، همه ش رو هم خوندی خوندی. اره در ضمن به قول ghlobe کتاب رو توی کافی شاپ هم نمیشه برد. اونجا من دیدم ملت میان لم میدن روی مبل کتاب رو کامل میخونن. Barnes and Noble که معروفه از این نظر.

اون چیزی هم که در مورد تورق در کتابفروشی های‌ خیابون انقلاب دیدم، زمان بچگی‌ من که کاملا عادی بود. من یادمه که بابام همیشه توی اون کتابفروشی‌ها می‌خواست برای من کتاب بخره، کتاب رو سریع میخوند بعد تصمیم می‌گرفت بخره. خود من هم که بزرگتر شدم، همینجوری کتاب می‌خریدم. کتابفروشی های‌ قدیمی‌ اونجا بابای من رو می‌شناسن، بعضی‌‌هاشون خود من رو هم میشناختن از بس که اونجا پلاس بودم از بچگیم. الان هست که روحیهٔ بقالی توی صنعت نشر کتاب و کتاب فروشی‌ها حاکم شده. حتی همون دوره دانشجوییم هم روحیهٔ فرهنگی‌ توی بعضی‌ کتابفروشی‌ها هنوز وجود داشت و کتابفروشی‌هایی‌ که واقعا اینکاره بودن، حال میکردن که بشینن سر کتاب بحث کنن با مشتری. اون تیپ آدم‌ها با پس گرفتن کتاب هم مشکل نداشتن.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Mehrad نمایش پست ها
    در مورد مطالعه کتاب توی فروشگاه که محدودیت یک فصل وجود نداره. من دقیقا همین رو پرسیدم. گفت همین که کتاب رو سالم بذاری اون بغل مشکل نداره، همه ش رو هم خوندی خوندی. اره در ضمن به قول ghlobe کتاب رو توی کافی شاپ هم نمیشه برد. اونجا من دیدم ملت میان لم میدن روی مبل کتاب رو کامل میخونن. Barnes and Noble که معروفه از این نظر.

اون چیزی هم که در مورد تورق در کتابفروشی های‌ خیابون انقلاب دیدم، زمان بچگی‌ من که کاملا عادی بود. من یادمه که بابام همیشه توی اون کتابفروشی‌ها می‌خواست برای من کتاب بخره، کتاب رو سریع میخوند بعد تصمیم می‌گرفت بخره. خود من هم که بزرگتر شدم، همینجوری کتاب می‌خریدم. کتابفروشی های‌ قدیمی‌ اونجا بابای من رو می‌شناسن، بعضی‌‌هاشون خود من رو هم میشناختن از بس که اونجا پلاس بودم از بچگیم. الان هست که روحیهٔ بقالی توی صنعت نشر کتاب و کتاب فروشی‌ها حاکم شده. حتی همون دوره دانشجوییم هم روحیهٔ فرهنگی‌ توی بعضی‌ کتابفروشی‌ها هنوز وجود داشت و کتابفروشی‌هایی‌ که واقعا اینکاره بودن، حال میکردن که بشینن سر کتاب بحث کنن با مشتری. اون تیپ آدم‌ها با پس گرفتن کتاب هم مشکل نداشتن.
    این پست مال دو سال پیش هست و تجربه‌ی ایرانِ شما احتمالاً مربوط به چند سال قبلش ... در حال حاضر اکثر فروشگاه‌های «شهر کتاب» یا بعضی فروشگاه‌های معروف دیگه مثل «افق»، کنار قفسه‌های کتاب مبل دارن که آدم می‌تونه بره لم بده کتاب بخونه ...

Member
    رشته و دانشگاه
    کارشناسی, مهندسی نرم افزار

الان خیلی وقته که دیگه کسی چیزی اینجا پست نکرده، نمیدونم چرا!! بحث مهمیه
    فقط خواستم بگم اوضاع کتاب تو ایران اصلا خوب نیست اونایی که کتابفروشی هم دارند حالا یا صرفا یک رسمه خانوادگیه یا برای پول دراوردن یا عاشق این کار.
    که به قول دوست عزیزمون Mehrad اونایی که اینکاره باشن خیلی هم خوششون میاد بهت توضیح بدن و راهنمایی کنن و...
    بعد از یک طرفی هم بیاید حق بدیم به فروشنده ها!! من احساس کردم یکی دوتا از دوستانی که اینجا چیزی پست کردند تجربه فروشندگی دارند و گفتند چند مورد بی ادبی هارو!! این یه چیزیه ورای مشتری مداری که شما بری کل قفسه هارو بهم بریزی برای انتخاب یک جلد قرآن فقط برای طرح روش!! دیدم که میگم... اصلا از یکسری یک حرکتایی سر میزنه که نگو.
    داشتم درباره وضع کتاب میگفتم.
    قیمتاشون خیلی رفته بالا چمیدونم میگن کاغذ گرون شده و این قبیل حرف ها. سرانه مطالعه افتضاحه و اونوقت ما انتظار چی داریم؟؟
    من خودم چند وقت پیش میخواستم کتاب خداوند الموت رو بخرم یک کتابفروشی رفتم آکبند بود من نگفته خودش خواست باز کنه ببینم گفتم آقا باز نکنید فقط چند صفحه ست و اینا؟
    بعد اینکه خریدمش از یک جای دیگه هم سوال کردم با اینکه آکبند نبود حتی دستم نداد ببینمش!!
    همونطور که ismn عزیز گفتند خیلی جاها الان مبل و ... میزارن تا راحت بخونید!
    هرچند من خودم اصولا هیچوقت کتابیو اینجوری نخریدم. همیشه یا دربارش شنیدم یا نسخه پی دی افشو خوندم و دوست داشتم رفتم خریدم. هیچوقت برام پیش نیومده مثلا به جلدش نگاه کنم خوشم بیاد بشینم بخونم بخرم.
    درباره اون قضیه 8 تا دوربین و 6-7 تا لپ تاپ هم باید بگم شما باید ببنی نیازت چیه! تو دوربین فوکوس قدرتمند میخوای، دید در شب و... و بر طبق نیازت دوربینتو انتخاب کنی که فوقش میشه 2 تا انتخاب! نه که 8 بار بری بیای. یا لپ تاپ، گیمر ها لپ تاپ خاص دارن، دانشجو ها بیزینس من ها! چطور 600 تا انتخاب میکنید؟ من متعجبم!!
    People wait
    all week for friday,
    all year for summer,
    all life for happiness

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط ElittA نمایش پست ها
    الان خیلی وقته که دیگه کسی چیزی اینجا پست نکرده، نمیدونم چرا!! بحث مهمیه
    فقط خواستم بگم اوضاع کتاب تو ایران اصلا خوب نیست اونایی که کتابفروشی هم دارند حالا یا صرفا یک رسمه خانوادگیه یا برای پول دراوردن یا عاشق این کار.
    که به قول دوست عزیزمون Mehrad اونایی که اینکاره باشن خیلی هم خوششون میاد بهت توضیح بدن و راهنمایی کنن و...
    بعد از یک طرفی هم بیاید حق بدیم به فروشنده ها!! من احساس کردم یکی دوتا از دوستانی که اینجا چیزی پست کردند تجربه فروشندگی دارند و گفتند چند مورد بی ادبی هارو!! این یه چیزیه ورای مشتری مداری که شما بری کل قفسه هارو بهم بریزی برای انتخاب یک جلد قرآن فقط برای طرح روش!! دیدم که میگم... اصلا از یکسری یک حرکتایی سر میزنه که نگو.
    داشتم درباره وضع کتاب میگفتم.
    قیمتاشون خیلی رفته بالا چمیدونم میگن کاغذ گرون شده و این قبیل حرف ها. سرانه مطالعه افتضاحه و اونوقت ما انتظار چی داریم؟؟
    من خودم چند وقت پیش میخواستم کتاب خداوند الموت رو بخرم یک کتابفروشی رفتم آکبند بود من نگفته خودش خواست باز کنه ببینم گفتم آقا باز نکنید فقط چند صفحه ست و اینا؟
    بعد اینکه خریدمش از یک جای دیگه هم سوال کردم با اینکه آکبند نبود حتی دستم نداد ببینمش!!
    همونطور که ismn عزیز گفتند خیلی جاها الان مبل و ... میزارن تا راحت بخونید!
    هرچند من خودم اصولا هیچوقت کتابیو اینجوری نخریدم. همیشه یا دربارش شنیدم یا نسخه پی دی افشو خوندم و دوست داشتم رفتم خریدم. هیچوقت برام پیش نیومده مثلا به جلدش نگاه کنم خوشم بیاد بشینم بخونم بخرم.
    درباره اون قضیه 8 تا دوربین و 6-7 تا لپ تاپ هم باید بگم شما باید ببنی نیازت چیه! تو دوربین فوکوس قدرتمند میخوای، دید در شب و... و بر طبق نیازت دوربینتو انتخاب کنی که فوقش میشه 2 تا انتخاب! نه که 8 بار بری بیای. یا لپ تاپ، گیمر ها لپ تاپ خاص دارن، دانشجو ها بیزینس من ها! چطور 600 تا انتخاب میکنید؟ من متعجبم!!

رفتار تند نباید با مشتری بشه
    منتها مشتری هم باید بدونه که نباید زیاده روی کنه
    بنظر من که هیچ ایرادی نداره بعد از بررسی 8 دوربین بالاخره یکیشو بخری
    نمیشه که هر 8 تارو خرید

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)