صفحه 1 از 6 123456 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 51

موضوع: خرید از فروشگاه ها و مسائل مرتبط

Senior Member mdemehri آواتار ها

Post خرید از فروشگاه ها و مسائل مرتبط

ما همیشه می گیم ایرانیا اهل چونه زدنیم...خارجیا نیستن!
    من تو یه فروشگاه لباس فروشی ام. یه خانومی اومدن ( خارجی) گفتن این هفته tax free هست همه ی اینا رو من هفته ی پیش خریدم tax دادم. اینا رو پس بگیر دوباره رسید بده !!!!!!!! یعنی من این شکلی بودم دقیقاً 869919_leer.gif و همهی این کارا به خاطره یکی دو دلار بود....
    یا تو county ه ما برای کیسه پلاستیک 5 سنت می گیرن.... دعوا می کنن سره این 5 سنت هااااااااااااا طرف 4 تا شلوار و بلوز خریده 800 دلار می گم کیسه می خواید؟ می گه بله می گم 5 سنته جهت اطلاعتون. داد و بیداااااااااااد من 5 سنت نمی دم این چه قوانینیه. یکی دو نفر نبودن این کارا رو کردن ها هر روز دست کم با 8-9 نفر داریم سرو کله می زنیم سره این!399619_koc8w2z6c06mt1sw.gif
    یه وقتایی دیگه بهشون کیسه یا ساک رو می دیم و تو دلمون می گیم فقط برو بیرون 144019_kickedoutsmile.gif
    ویرایش توسط studentz : November 21st, 2012 در ساعت 09:07 PM دلیل: اطلاع داده شد
    وقتی یکی به سئوالتون جواب می ده از روی وظیفه نیست، از رو لطفه....اینو یاد بگیرید که تشکر کنید.... آفرین!
    از پاسخ به هر گونه سئوال شخصی معذوریم. حتی شما دوست عزیز

Member moein749 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    ارشد مهندسي سيستمهاي انرژي

پیش فرض پاسخ : تاثیر فرهنگ و تمدن ایرانی بر روابط اجتماعی در جامعه غربی

نقل قول نوشته اصلی توسط mdemehri نمایش پست ها
    آدمهای سواستفاده کن هم همه جا هست.... چه تو ایران چه تو خارج.....
    ما همیشه می گیم ایرانیا اهل چونه زدنیم...خارجیا نیستن!
    من تو یه فروشگاه لباس فروشی ام. یه خانومی اومدن ( خارجی) گفتن این هفته tax free هست همه ی اینا رو من هفته ی پیش خریدم tax دادم. اینا رو پس بگیر دوباره رسید بده !!!!!!!! یعنی من این شکلی بودم دقیقاً 869919_leer.gif و همهی این کارا به خاطره یکی دو دلار بود....
    یا تو county ه ما برای کیسه پلاستیک 5 سنت می گیرن.... دعوا می کنن سره این 5 سنت هااااااااااااا طرف 4 تا شلوار و بلوز خریده 800 دلار می گم کیسه می خواید؟ می گه بله می گم 5 سنته جهت اطلاعتون. داد و بیداااااااااااد من 5 سنت نمی دم این چه قوانینیه. یکی دو نفر نبودن این کارا رو کردن ها هر روز دست کم با 8-9 نفر داریم سرو کله می زنیم سره این!399619_koc8w2z6c06mt1sw.gif
    یه وقتایی دیگه بهشون کیسه یا ساک رو می دیم و تو دلمون می گیم فقط برو بیرون 144019_kickedoutsmile.gif
    خیلی جالب بود کلی خندیدم!!! لطفا دوستان از این جور چیزا بیشتر تعریف کنن... غیر از شوخی باعث میشه آدم قبل رفتن غیر از داستان های رویایی درباره آمریکا چیزهای دیگر هم بشنود، خب خیلی مفیده
    هيچوقت براي فعاليتي كه عاشقش هستيد، منتظر تحسين ديگران نباشيد و از چرنديات ديگران هم ناراحنت نشيد... اين افراد ممكن نزديكترين افراد خانواده باشند... خودتان باشيد

نقل قول نوشته اصلی توسط moein749 نمایش پست ها
    خیلی جالب بود کلی خندیدم!!! لطفا دوستان از این جور چیزا بیشتر تعریف کنن... غیر از شوخی باعث میشه آدم قبل رفتن غیر از داستان های رویایی درباره آمریکا چیزهای دیگر هم بشنود، خب خیلی مفیده
    یه خانومه هست هر روز میاد ببینه تخفیفی چیزی داریم یا نه...همه ی رسید ها و خرید هاشم همراهشه.... دیگه این معروفه...رئیسمون می گه: بچه ها این اومد من میرم تو دفترم خودتون می دونید ! 808519_loudlaff.gif

من بخوام اینا رو تعریف کنم باید یه تاپیک بزنم...اینقدر که چیزای جالب می بینیم هر روز 34019_j4m1w5950m851i23.gif
    وقتی یکی به سئوالتون جواب می ده از روی وظیفه نیست، از رو لطفه....اینو یاد بگیرید که تشکر کنید.... آفرین!

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط mdemehri نمایش پست ها
    چرا این شکلی شده بودید؟ خریدن و پس دادن جنس کاملا قانونی و اکثر فروشگاهها اینکار رو میکنند. شما هم اگر انجام ندهید بیزینس مشتریهاتون رو از دست میدید.
    یکی از فروشگاههای بزرگ کانادا سالها قبل شعارش این بود که "وقتی بچه تون بدنیا آمد اولین لباسش رو از ما بخرید و همینطور که بزرگ میشه مجانی با لباسهای سایز بزرگتر عوض کنید!"
    ما چون در ایران به این نوع سرویس و اهمیت دادن به مشتری عادت نداریم برامون اولش عجیبه وگرنه در خارج کاملا عادی است. من یکدفعه که میخواستم دوربین بخرم هفت هشت بار دوربین گرفتم و دو هفته نگهداشتم و پس دادم و یکی دیگر گرفتم تا آخرش دوربین موردنظرم رو انتخاب کردم. هیچ کس هم تعجبی نکرد یا فکر نکرد من کار غیرعادی میکنم.

Senior Member Ghahraman2012 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EMU FINANCE

نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    چرا این شکلی شده بودید؟ خریدن و پس دادن جنس کاملا قانونی و اکثر فروشگاهها اینکار رو میکنند. شما هم اگر انجام ندهید بیزینس مشتریهاتون رو از دست میدید.
    یکی از فروشگاههای بزرگ کانادا سالها قبل شعارش این بود که "وقتی بچه تون بدنیا آمد اولین لباسش رو از ما بخرید و همینطور که بزرگ میشه مجانی با لباسهای سایز بزرگتر عوض کنید!"
    ما چون در ایران به این نوع سرویس و اهمیت دادن به مشتری عادت نداریم برامون اولش عجیبه وگرنه در خارج کاملا عادی است. من یکدفعه که میخواستم دوربین بخرم هفت هشت بار دوربین گرفتم و دو هفته نگهداشتم و پس دادم و یکی دیگر گرفتم تا آخرش دوربین موردنظرم رو انتخاب کردم. هیچ کس هم تعجبی نکرد یا فکر نکرد من کار غیرعادی میکنم.
    من فکر نمیکنم که این کار عادی باشه که 8 بار از طرف یه چیزی و بگیری و دوباره پس بدی اون 2 هفته یه بار و کاملا غیر نرمال هست و اگه اون ها هم چیزی نگفتن به خاطر مشتری مداری بوده وگرنه این کار از اون کارایی هست که فقط از یه ایرانی بر میاد و کاملا سواستفاده کردن از محیط ازادی هست که در دسترس هست.
    من یک هموطن هستم دوستان میتونید رو کمک من حساب کنید.

من با پس دادن مشکلی ندارم.... شما اصلاً حرفای منو نخوندید بحث من سره چونه زدن بود که ما هی می گیم وای وای ما ایرانیا فقط چونه می زنیم یا جنسی رو پس می دیم و از این حرفا...
    نه قربونت آمریکایی و اروپایی همه این کاره هستن تازه خیلی خیلی بد تر.
    اگر شما فقط یک روز از صبح تا عصر توی یه فروشگاه بشینید یک رفتارهای عجیب غریبی از خارجی ها می بینید که همه ی ایرانی ها رو می ذارید رو سرتون.

پ.ن: پس دادن قانونیه حرفی توی این نیست. اما repurchase توی هر فروشگاهی قوانین خاص حودش رو داره.
    بعضی جاها می گن اگه full pricr حریدید و بعد مثلاً 50% تخفیف خورده می تونید 50% تون رو پس بگیرید در عرض 2هفته.
    بعضی جاها می گن اگه بخواید خریدی که مثلاً با 40% تخفیف کردید بعد شده 60% و 20% مابقی رو بخواید بهتون پس بدیم نمی شه. ( تخفیف توی تخفیف)
    یه فروشگاهی تا 30 روز پس می گیره اجناس رو ...یه فروشگاهی 90روز....
    ویرایش توسط mdemehri : November 16th, 2012 در ساعت 09:06 PM

نقل قول نوشته اصلی توسط Ghahraman2012 نمایش پست ها
    من فکر نمیکنم که این کار عادی باشه که 8 بار از طرف یه چیزی و بگیری و دوباره پس بدی اون 2 هفته یه بار و کاملا غیر نرمال هست و اگه اون ها هم چیزی نگفتن به خاطر مشتری مداری بوده وگرنه این کار از اون کارایی هست که فقط از یه ایرانی بر میاد و کاملا سواستفاده کردن از محیط ازادی هست که در دسترس هست.
    صد رحمت به ایرانیا.... اگر یه ملیت دیگه رو ببینید( نمی گم که دوستان نگن نژاد پرستی ) ...همه ی فروشنده ها توی فروشگاه ها ازشون شاکی هستن! اگر بدونید چه کارایی که انجام نمی دن واسه ی اجناس.

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط Ghahraman2012 نمایش پست ها
    این هم از آن حرفهاست! پالیسی اعلام شده خود فروشگاههای بزرگ اینست که شما جنس را اگر در پکیچینگ خودش و با رسید در مدت اعلام شده برگردانید بدون سوالی قبول میکنند و تشویق هم میکنند چون باعث میشود مشتری بیشتر از آنها خرید کند. آنها خودشان مشکلی ندارند آن وقت شما مدعی هستید که این سوء استفاده است؟

فی المثل من خریدهای کامپیوتری و الکترونیکی ام را تقریبا کلا از فروشگاه های futureshop کانادا انجام میدهم و شاید بطور متوسط سالی دو هزار دلار از آنها خرید کنم و این وسط مثلا پانصد ششصد دلار یا کمتر هر سال جنس برگردانم. همیشه هم مراقبم که پکیجینگ جنس را با حداقل خرابی باز کنم طوری که آنها بتوانند ببندند و مجددا روی قفسه بگذارند. اگر پالیسی این فروشگاه قبول جنس برگردانده شده نمی بود اصلا ازشان خرید نمی کردم و میرفتم سراغ یک فروشگاه دیگر، در نتیجه در مجموع بنفع آنها تمام شده است. ضمن اینکه موقع خرید با راحتی خیال بیشتری خرید میکنم چون می دانم اگر بهر دلیل از خریدم راضی نبودم میتوانم برگردانم. در مدتی که جنس دست من است هم پول من دست آنهاست و سودشان را از پول من و امثال میبرند. این بیزینس مدل رایج در امریکا و کاناداست که برای ما در ایران غریب است ولی اینجا کاملا عادی است.
    ویرایش توسط ghlobe : November 16th, 2012 در ساعت 09:15 PM

Senior Member Ghahraman2012 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EMU FINANCE

این هم از آن حرفهاست! پالیسی اعلام شده خود فروشگاههای بزرگ اینست که شما جنس را اگر در پکیچینگ خودش و با رسید در مدت اعلام شده برگردانید بدون سوالی قبول میکنند و تشویق هم میکنند چون باعث میشود مشتری بیشتر از آنها خرید کند. آنها خودشان مشکلی ندارند آن وقت شما مدعی هستید که این سوء استفاده است؟

فی المثل من خریدهای کامپیوتری و الکترونیکی ام را تقریبا کلا از فروشگاه های futureshop کانادا انجام میدهم و شاید بطور متوسط سالی دو هزار دلار از آنها خرید کنم و این وسط مثلا پانصد ششصد دلار یا کمتر هر سال جنس برگردانم. همیشه هم مراقبم که پکیجینگ جنس را با حداقل خرابی باز کنم طوری که آنها بتوانند ببندند و مجددا روی قفسه بگذارند. اگر پالیسی این فروشگاه قبول جنس برگردانده شده نمی بود اصلا ازشان خرید نمی کردم و میرفتم سراغ یک فروشگاه دیگر، در نتیجه در مجموع بنفع آنها تمام شده است. ضمن اینکه موقع خرید با راحتی خیال بیشتری خرید میکنم چون می دانم اگر بهر دلیل از خریدم راضی نبودم میتوانم برگردانم. در مدتی که جنس دست من است هم پول من دست آنهاست و سودشان را از پول من و امثال میبرند. این بیزینس مدل رایج در امریکا و کاناداست که برای ما در ایران غریب است ولی اینجا کاملا عادی است.
    اول از همه چرا این همه ناراحت شدی که منفی برام دادی دوست من خوب نیست ادم این همه زودرنج باشه و بیاد از روی عصابانیت و ناراحتی و بدون فکر منفی بده اصلا تا صبح بشین منفی بده. ولی در مورد جنس پس دادن الان تو ایرانم یواش یواش داره جا میفته ولی در همه جا این مساله بصورت دیگری اعمال میشه نه اینجوری که شورش رو ادم در بیاره و زیاده روی کنه چون اونها که چیزی نمیگن عمرا و روزی هم که داشتند ابن قانون را مینوشتند به این نوع فرهنگ صد در صد فکر نکرده بودند چون از لحاظ اقتصادی اصلا توجیح نداره و بر اساس فرهنگ مردم خودشون این برنامه را گذاستند.
    و فکر هم نکن دوست من فقط خودت اونور ابی ماها که اینجا مینویسم اکثرا خارج از ایران هستیم و این حرف شما توهین به بقیه است و همین کارها و زود عصبانی شدن ها و جنبه انتقاد نداشتن ها هست که باعث دوری ایرانی ها از هم میشه. موفق باشی
    ویرایش توسط Ghahraman2012 : November 16th, 2012 در ساعت 11:07 PM
    من یک هموطن هستم دوستان میتونید رو کمک من حساب کنید.

ApplyAbroad Guru

دقیقا همینطوره و بخشی از هزینه ای که ما موقع خرید محصولات پرداخت می کنیم برای همین حق پس دادن و تغییر نظر و ... است. مثلا روی هر دوربین 300 دلاری اگه 5 دلار برای همین قضیه اضافه شده باشه و اگه بطور متوسط از هر 15-20 نفر یک نفر دوربینش رو برگردونه، در اصل این 75-100 دلاری که هزینه شده هزینه پکیج دوباره و سرویس دهی و ... رو تامین می کنه و احتمالا فروشگاه سودی هم می بره. مشتری هایی که که سرویس خوب گرفتند بعدا دوباره سراغشون خواهند اومد و این هم سود دیگه است.

کلا وقتی بیزنس ها حمایت و کمک به مشتری ها رو جزو اهدافشون ببینند و یک نگاه طولانی مدت به نگه داشتن مشتری هاشون داشته باشند، راه حل مناسب برای کمک به مشتری ها رو پیدا می کنند. اکثر افراد خیلی راحت حاضرن تا حتی 5 درصد هزینه بیشتر برای سرویس و پشتیبانی خیلی خوب پرداخت کنن.

صفحه 1 از 6 123456 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)