نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 51

موضوع: خرید از فروشگاه ها و مسائل مرتبط

Threaded View

پست قبلی پست قبلی   پست بعدی پست بعدی
    Senior Member mdemehri آواتار ها

پیش فرض پاسخ : تاثیر فرهنگ و تمدن ایرانی بر روابط اجتماعی در جامعه غربی

نقل قول نوشته اصلی توسط moein749 نمایش پست ها
    خب این به خاطر اینه که ما از آمریکا مدینه فاضله ساختیم. توی چند پست قبل یکی از دوستان عزیز گفت اگه کسی تو ایران بره یه موبایل فروشی و یه موبایلو انتخاب کنه و دستش بگیره نمیتونه پس بده! آره درسته که این رفتار بسیار زشت است ولی همه که اینجوری نیستن نباید به همه بسط داد، در همین مورد من پارسال رفتم موبایل بگیرم دقیقا 1 ساعت تو مغازه موبایل فروشی بودم تا آخر موبایل موردنظر رو پیدا کردم و لااقل 5 تا گوشی رو هم دستم گرفتم و حتی دوتا شو روشن کردم! ولی آخر یک موبایل دیگه خریدم و بسیار هم خوش برخورد بودند و اصلا هم بد برخورد نکردند. ولی خب تو ایران هنوز در این زمینه که بک جنسو بخریم و بتونیم فردا پسش بدیم فرهنگ سازی نشده، هم فروشنده ها مقصرند و هم خریداران. ولی جالبه بتونیم مثلا 3 تا موبایل بخریم و چند روز استفاده کنیم و اون یکی دلخواهمان را انتخاب و بقیه را پس دهیم، جالبه ها!!!
    فرهنگ سازی یه طرف قضیه هست...بحث اقتصادی هم یه طرف دیگه.
    ببینید مثلاً کمپانی X تا سال 2008 قوانینش جوری بود کعه اگر یه جنس رو 10 سال پیش می خریدید و استفاده می کردید می تونستید برگردونید. اما بنا به دلایلی این قانون عوض شد و به 90 روز تغییر پیدا کرد. حالا بیایم بگیم اینا (....) هستن که این قانون رو تغییر دادن؟ نه دیگه می گیم شرایط تغییر کرده پس اینجوری شده.....
    توی ایران هم بنا به دلایل خاصی نمی شه یه سری کارا رو کرد...فروشنده ای که فروشش محدوده خب نمی تونه این کار رو انجام بده....بنده خدا چقدر فروش داره که بخواد روزی کلی جنس هم پس بگیره و دست دوم بفروشه!
    یا از یه فروشگاه که لپتاپ خریدم best buy بعد یه روز رفتم پس دادم 15% رو بهم پس نمی دادن.... خب این قانونشونه! یعنی با اینکه من پس دادم باز 15% پولم رو ندادن.
    یا مثلاً رفتم یه فروشگاه تو امریکا در به در دنیال یه چیزی بودم یه نفر محض رضای خدا جواب نمی داد...می گفت من نمی دونم...یه سئوال معمولی بودا!!!! پس بیایم بگیم اینا مشتری مداری نمی دونن یعنی چی؟!

پ.ن: به قول شما هنوز هم افرادی هستن که با مشتری خوب برخورد می کنن...پس همه رو نباید به آتیش یکی سوزوند.

بحث فقط سره مشتری و مغازه دار ها نیست...یه بحث کلی هست و معتقدم همه چیز رو نباید به همه تعمیم داد....اینو فکر کنم 100 بار گفتم !
    ویرایش توسط mdemehri : November 18th, 2012 در ساعت 07:12 PM
    وقتی یکی به سئوالتون جواب می ده از روی وظیفه نیست، از رو لطفه....اینو یاد بگیرید که تشکر کنید.... آفرین!
    از پاسخ به هر گونه سئوال شخصی معذوریم. حتی شما دوست عزیز

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)