صفحه 2 از 6 نخستنخست 123456 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 51

موضوع: خرید از فروشگاه ها و مسائل مرتبط

ApplyAbroad Superstar pimi810 آواتار ها

پیش فرض پاسخ : تاثیر فرهنگ و تمدن ایرانی بر روابط اجتماعی در جامعه غربی

نقل قول نوشته اصلی توسط mdemehri نمایش پست ها
    صد رحمت به ایرانیا.... اگر یه ملیت دیگه رو ببینید( نمی گم که دوستان نگن نژاد پرستی ) ...همه ی فروشنده ها توی فروشگاه ها ازشون شاکی هستن! اگر بدونید چه کارایی که انجام نمی دن واسه ی اجناس.
    به این می گن مارکت رقابتی دوست من! تعزیرات حکومتی که نیست اینجا!!! بنده خودم 6 تا لپ تاپ انتخاب کردم و از این هفته میرم تک تکشون رو می خرم و پس می دم تا اخرش تصیمی بگیرم کدوم رو واقعا نگه دارم.

اگر این سیستم return نبود من شاید اصلا بی خیال خیلی از فروشگاهها می شدم. دوستان عزیز Capitalism خیلی از من و شما جلوتره و نیازی نیست غصه ی فروشنده ها رو بخورید چون اگه این کار براشون ضرر داشت هیچ وقت باب نمی کردن. ضمنا دوستانی که تو کار تبلیغات هستن می دونن که Advertisement چقدر هزینه بر هستش و این خودش یک نوع جلب مشتریه.

دوست من یک MacBook خرید و بعد 13 روز پس داد. عوضش 1400 دلارش 13 روز دست کمپانی اپل بود. با قیاسی که از تعداد مشترهای این کمپانی وجود داره، این پول ها تبدیل میشه به یه سرمایه ی هنگفت که چه بسا تو همون 10 روز سر یه معامله ی بزرگ شرکت کلی نفع کنه.

هیچ وقت یادم نمیره یه بار تهران موایل خریذم موقع پیچیدن جعبه طرف یادش رفت شارژر رو بذاره من که پامو از در گذاشتم بیرون یادم اومد برگشتم می گفت از ما نخریدی!!!!!!!!!!!! حالا بیا به زور ازش بگیر.
    !One hundred sixty-three thousand sq mi of awesomeness

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط pimi810 نمایش پست ها
    به این می گن مارکت رقابتی دوست من! تعزیرات حکومتی که نیست اینجا!!! بنده خودم 6 تا لپ تاپ انتخاب کردم و از این هفته میرم تک تکشون رو می خرم و پس می دم تا اخرش تصیمی بگیرم کدوم رو واقعا نگه دارم.

اگر این سیستم return نبود من شاید اصلا بی خیال خیلی از فروشگاهها می شدم. دوستان عزیز Capitalism خیلی از من و شما جلوتره و نیازی نیست غصه ی فروشنده ها رو بخورید چون اگه این کار براشون ضرر داشت هیچ وقت باب نمی کردن. ضمنا دوستانی که تو کار تبلیغات هستن می دونن که Advertisement چقدر هزینه بر هستش و این خودش یک نوع جلب مشتریه.

دوست من یک MacBook خرید و بعد 13 روز پس داد. عوضش 1400 دلارش 13 روز دست کمپانی اپل بود. با قیاسی که از تعداد مشترهای این کمپانی وجود داره، این پول ها تبدیل میشه به یه سرمایه ی هنگفت که چه بسا تو همون 10 روز سر یه معامله ی بزرگ شرکت کلی نفع کنه.

هیچ وقت یادم نمیره یه بار تهران موایل خریذم موقع پیچیدن جعبه طرف یادش رفت شارژر رو بذاره من که پامو از در گذاشتم بیرون یادم اومد برگشتم می گفت از ما نخریدی!!!!!!!!!!!! حالا بیا به زور ازش بگیر.

من که میخواستم بخرم گفتم اون گوشیو بیارید لطفا آورد دستم گرفتم بعد گذاشتم سر جاش بسیار طلبکارانه گفت "چی شد پس آقا"؟؟؟ یعنی فکر میکرد اینی که من دست زدم به گوشی به معنی خریدش هست!!!!!
    یکبار دیگه هم مغازه داره داشت برای یکی دیگه توضیح میداد من این گوشی رو از جعبه دراوردم و صاحب اول و آخرش خودتون هستید.

ApplyAbroad Champion

البته این مطلبی که دوستان ذکر کردن که کالای خریداری شده را میتونی ببری مصرف کنی و نخواستی میتونی پس بدی، فکر نمی کنم نشان دهنده این باشه که فروشنده خارجی فرهنگ داره و فروشنده ایرانی فرهنگ نداره که جنس خریداری شده را پس نمی گیره.

خارجی ها تولید کننده هستن و شما وقتی ازشون میخری، بهشون لطف کردی، چون 10 تا تولید کننده مثل اون هست که شما میتونستی از اون بخری. ولی ایرانی که بطور مثال گوشی را وارد کرده، اگر از تو جعبه در بیاد، نمیتونه از شما پس بگیره، چون پس بگیره کاری نمیتونه کنه، مگر اینکه به عنوان جنس دست دوم بفروشه. حتی کالایی هم که وارد شده، وارد کننده یا فروشنده اصلا براش مهم نیست که شمای خریدار ازش راضی باشی یا نه، چرا؟ چون فقط خودش آن کالای خاص را وارد میکنه و شما چه بخوای چه نخوای مجبوری بری از اون بخری، بنابراین هر قیمتی خواست میتونه بگه، و میتونه بگه اگر کالا از مغازه من بیرون رفت، دیگه پس نمیگیرم. در حالیکه اگر مثل خارج رقابتی باشه، رفتار همین فروشنده هم تغییر میکنه.

بنابراین به نظر من اگر یک سری رفتارها و فرهنگ ها در خارج هست که از نظر مای ایرانی خیلی قابل تقدیر هست و ما تا حالا ندیدیم، بخاطر سیستم حاکم بر آنجاست، و نشان دهنده این نیست که ما ایرانی ها فرهنگ نداریم.

اما یک سری رفتارها جز فرهنگ ما شده، مثلا کاربر x با من یک بحثی را شروع میکنه، بعد من میفهمم که حرف کاربر x درسته، اماشروع میکنم به نیش و کنایه زدن به کاربر x، چون فکر میکنم اگر حرف اونو قبول کنم، به اصطلاح ضایع شدم و کم آوردم. که این مساله در قشر تحصیلکرده و تحصیل نکرده ما هست. حقیقتی که در این فروم تو تاپیک های مختلف بارها شاهد بودیم و در نهایت منجر به توهین و متاسفانه حتی منجر به جدایی افراد از فروم شده، افرادی که حضورشون در فروم برای همه غنیمت بود.
    لطفا پست نامرتبط و خلاف مقررات را گزارش فرمایید.

نقل قول نوشته اصلی توسط studentz نمایش پست ها
    البته این مطلبی که دوستان ذکر کردن که کالای خریداری شده را میتونی ببری مصرف کنی و نخواستی میتونی پس بدی، فکر نمی کنم نشان دهنده این باشه که فروشنده خارجی فرهنگ داره و فروشنده ایرانی فرهنگ نداره که جنس خریداری شده را پس نمی گیره.

خارجی ها تولید کننده هستن و شما وقتی ازشون میخری، بهشون لطف کردی، چون 10 تا تولید کننده مثل اون هست که شما میتونستی از اون بخری. ولی ایرانی که بطور مثال گوشی را وارد کرده، اگر از تو جعبه در بیاد، نمیتونه از شما پس بگیره، چون پس بگیره کاری نمیتونه کنه، مگر اینکه به عنوان جنس دست دوم بفروشه. حتی کالایی هم که وارد شده، وارد کننده یا فروشنده اصلا براش مهم نیست که شمای خریدار ازش راضی باشی یا نه، چرا؟ چون فقط خودش آن کالای خاص را وارد میکنه و شما چه بخوای چه نخوای مجبوری بری از اون بخری، بنابراین هر قیمتی خواست میتونه بگه، و میتونه بگه اگر کالا از مغازه من بیرون رفت، دیگه پس نمیگیرم. در حالیکه اگر مثل خارج رقابتی باشه، رفتار همین فروشنده هم تغییر میکنه.

بنابراین به نظر من اگر یک سری رفتارها و فرهنگ ها در خارج هست که از نظر مای ایرانی خیلی قابل تقدیر هست و ما تا حالا ندیدیم، بخاطر سیستم حاکم بر آنجاست، و نشان دهنده این نیست که ما ایرانی ها فرهنگ نداریم.

اما یک سری رفتارها جز فرهنگ ما شده، مثلا کاربر x با من یک بحثی را شروع میکنه، بعد من میفهمم که حرف کاربر x درسته، اماشروع میکنم به نیش و کنایه زدن به کاربر x، چون فکر میکنم اگر حرف اونو قبول کنم، به اصطلاح ضایع شدم و کم آوردم. که این مساله در قشر تحصیلکرده و تحصیل نکرده ما هست. حقیقتی که در این فروم تو تاپیک های مختلف بارها شاهد بودیم و در نهایت منجر به توهین و متاسفانه حتی منجر به جدایی افراد از فروم شده، افرادی که حضورشون در فروم برای همه غنیمت بود.
    :I couldn't agree more. Our culture is a Culture of Honor
    Once a culture of honor exists, it is difficult for its members to make the transition to a culture of law; this requires that people become willing to back down and refuse to immediately retaliate, and from the viewpoint of the culture of honour, this tends to appear to be an unwise act reflecting weakness

اینی که گفتین واقعاً معضلیه واسه خودش، نه تنها توی فروم، توی جامعه هم خیلی تکرار میشه.
    من فکر می‌کنم علتش غرور زیادی افراد در مقاطع مختلف هست.
    یعنی ما خودمون رو اینقدر بالا میبینیم که اگه کسی ایرادی ببینه و عنوان کنه بخوایم کینه ازش بگیریم یا یه جوری اثبات کنیم اشتباه می‌کنه، یا اگه نشد به جای حرفش به شخصیتش حمله کنیم....
    اندکی صبر سحر نزدیک است...

ApplyAbroad Superstar pimi810 آواتار ها

موافق نیستم. خیلی از این فروشگاهها توزیع کننده ن و کارخونجات تولیدی هم تو چین و هنگ هنگ و تایوان و ... هستند. به عنوان مثال Best Buy که تولید کننده لوازم الکترونیکی نیست. اونا همه شون فروشنده ن مثل بازار کامپیوتر ایران یا علاالدین و پایتخت با این تفاوت که اینجا آدمند و اونجا یک مشت !@#$%^@$& ( به معنای واقعی کلمه، بدون تخفیف، رک و راست)
    !One hundred sixty-three thousand sq mi of awesomeness

Junior Member elnazhat آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Civil Eng-Sharif

موافق نیستم. خیلی از این فروشگاهها توزیع کننده ن و کارخونجات تولیدی هم تو چین و هنگ هنگ و تایوان و ... هستند. به عنوان مثال Best Buy که تولید کننده لوازم الکترونیکی نیست. اونا همه شون فروشنده ن مثل بازار کامپیوتر ایران یا علاالدین و پایتخت با این تفاوت که اینجا آدمند و اونجا یک مشت !@#$%^@$& ( به معنای واقعی کلمه، بدون تخفیف، رک و راست)

"اینجا آدمند" دقیقاً یعنی چی؟؟ یعنی آدم بودن با طول و عرض جغرافیایی ارتباط داره؟؟؟ یعنی کسی پاش برسه "اینجا" (یعنی همونجا) آدم میشه؟؟
    I am fond of pigs. Dogs look up to us. Cats look down on us. Pigs treat us as equals

Junior Member sarada آواتار ها

راستش من با این مورد برخورد نداشتم دقیقا نمیدونم .... تو اروپا و آمریکا میشه از رفتار بد فروشنده شکایت کرد؟؟
    واسه ی این میگم چون تو خیلی از موارد دیگه دیدم که تنها ( یا شاید بیشترین ) دلیلی که باعث میشه اینا رعایت کنن جریمه ی زیاد و برخورد جدی هستش ! ...
    خوب رانندگی میکنن و خلاف نمیکنن هرگوشه کناری که میشه پارک نمیکنن وقت مستی رانندگی نمیکنن ...
    یا غیر از اون خارجی هایی که وارد کشورشون میشن شاید تو کشور خودشون کسی مثلا بهشون تنه بزنه پدر طرف رو در بیارن ولی اینجا کاری نمیکنن و درگیر نمیشن چون میدونن از کوچکترین حرکتیشون میشه شکایت کرد و جریمه گرفت ( اینو از خیلی از خارجی ها که اینجان شنیدم)

شایدم چون اینجا مشتری کم هستش فروشنده ست که دنبال مشتریه ولی تو ایران همیشه مشتری برای همه چی هست ...

ولی چیزی که برام خیلی خیلی عجیبه اینه که خودمون تقریبا هممون از رفتارای خودمون شاکی هستیم ، تقریبا به هر ایرانی بگی از رفتار خودمون انتقاد میکنه .. اصولا هم آدم رفتاری که خودش بدش میاد رو انجام نمیده پس اینایی که انجام میدن کیان؟(منظورم رو نمیدونم رسوندم یا نه!:دی)

Senior Member mdemehri آواتار ها

می دونید چقدر افرادی که توی فروشگاه ها به عنوان فروشنده یا customer service هستن تحت فشار هستن و هر چند وقت یه بار براشون چقدر کلاس می ذارن فقط برای برخورد با مشتری و چیز های دیگه؟
    به عینه دیدم افرادی رو که جلوی مشتری یه جوری هستن بهش از گل نازکتر نمی گن و بسیار خوش برخورد و تا طرف 2 قدم می ره اونور تر هر چی از دهنشون در میاد می گن! اگه این " آدم " بودن.... بهتره نباشن!
    نمی دونم تعریف شما از " آدم " بودن چیه.... یعنی خارجی ها خوش برخوردن با مشتری پس آدمن و چون ایرانی ها نیستن به قول شما%^$^$^؟!!!!

نقل قول نوشته اصلی توسط elnazhat نمایش پست ها
    "اینجا آدمند" دقیقاً یعنی چی؟؟ یعنی آدم بودن با طول و عرض جغرافیایی ارتباط داره؟؟؟ یعنی کسی پاش برسه "اینجا" (یعنی همونجا) آدم میشه؟؟
    متاسقانه خیلیا فکر می کنن هر کی خارج هست بسیار آدم خوبیه و هر کی تو ایران و جاهای دیگه آدم ناجور.....
    ندیدی تو ایران تا می گن فلانی امریکا ( مثلاً) زندگی می کنه ...همه دهنشون وا می مونه بعد می گن: ااااااااااا پس چه آدم خفنیه.... پس کارش درسته و....
    وقتی یکی به سئوالتون جواب می ده از روی وظیفه نیست، از رو لطفه....اینو یاد بگیرید که تشکر کنید.... آفرین!
    از پاسخ به هر گونه سئوال شخصی معذوریم. حتی شما دوست عزیز

Member moein749 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    ارشد مهندسي سيستمهاي انرژي

نقل قول نوشته اصلی توسط mdemehri نمایش پست ها

متاسقانه خیلیا فکر می کنن هر کی خارج هست بسیار آدم خوبیه و هر کی تو ایران و جاهای دیگه آدم ناجور.....
    ندیدی تو ایران تا می گن فلانی امریکا ( مثلاً) زندگی می کنه ...همه دهنشون وا می مونه بعد می گن: ااااااااااا پس چه آدم خفنیه.... پس کارش درسته و....
    خب این به خاطر اینه که ما از آمریکا مدینه فاضله ساختیم. توی چند پست قبل یکی از دوستان عزیز گفت اگه کسی تو ایران بره یه موبایل فروشی و یه موبایلو انتخاب کنه و دستش بگیره نمیتونه پس بده! آره درسته که این رفتار بسیار زشت است ولی همه که اینجوری نیستن نباید به همه بسط داد، در همین مورد من پارسال رفتم موبایل بگیرم دقیقا 1 ساعت تو مغازه موبایل فروشی بودم تا آخر موبایل موردنظر رو پیدا کردم و لااقل 5 تا گوشی رو هم دستم گرفتم و حتی دوتا شو روشن کردم! ولی آخر یک موبایل دیگه خریدم و بسیار هم خوش برخورد بودند و اصلا هم بد برخورد نکردند. ولی خب تو ایران هنوز در این زمینه که بک جنسو بخریم و بتونیم فردا پسش بدیم فرهنگ سازی نشده، هم فروشنده ها مقصرند و هم خریداران. ولی جالبه بتونیم مثلا 3 تا موبایل بخریم و چند روز استفاده کنیم و اون یکی دلخواهمان را انتخاب و بقیه را پس دهیم، جالبه ها!!!
    هيچوقت براي فعاليتي كه عاشقش هستيد، منتظر تحسين ديگران نباشيد و از چرنديات ديگران هم ناراحنت نشيد... اين افراد ممكن نزديكترين افراد خانواده باشند... خودتان باشيد

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)