صفحه 6 از 12 نخستنخست 123456789101112 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 51 تا 60 , از مجموع 116

موضوع: اطلاعات جامع شهرها و دانشگاه های هند

ApplyAbroad Superstar

پیش فرض پاسخ : مقایسه بین شهر های بنگلور و پونا و حیدرآباد و میسوری

نقل قول نوشته اصلی توسط salarone نمایش پست ها
    ببخشید دوست عزیز
    میشه بدونم چه مشکلی واسه دانشجوها پیش آوردن؟
    خواهش میکنم.
    مشکل اصلی بخاطر بدرفتاریهای سفارت با ایرانیها و همچنین بی توجهی پلیس به درخواست دانشجویان در حیدراباد و مهمتر از همه عدم تایید بسیاری از این دانشگاهها که تا یک مقطع نزول داشتند. به نظرم ادم بهتره یا اینجور جاها نره یا اگر میره جای خوبشو بره. البته نباید نادیده گرفت که هر ساله خیلی از دانشجویان که در هند درس میخونن برای مقاطع بالا به امریکا عزیمت میکنند.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    master of statistics payam noor unuiversity of Tehran

پیش فرض پاسخ : اطلاعات شهرها و دانشگاه های هندوستان

سلام دوست عزیز من میخوام برای دکتری بمبئی اقدام کنم در رشته ی آمار
    نقل قول نوشته اصلی توسط rezalord نمایش پست ها
    سلام.

بچه ها من تصمیم به ادامه تحصیل تو هند دارم و یکی از دلایل اصلی انتخاب هند هزینه های پایین شهریه و زندگی
    اون هست و با توجه به مشکلاتی که ممکن هست در ابتدا برای من و هر تازه کاری پیش بیاد سخت گیری زیادی میکنم .
    مثلا برای من سخت هست که به موسسات اعزام دانشجو و آدمای حقیقی برای پذیرش دانشگاه ها اعتماد کنم.
    من سعی میکنم تا بتونم بااطلاعات زیادی تصمیم به انتخاب شهر و دانشگاه تو هند بکنم تا انتخاب درستی داشته باشم.
    از همین رو :
    بچه هایی که تصمیم به ادامه تحصیل در هند و رفتن به هند رو دارند اگه دوست داشته باشند میتونیم با هم آشنا بشیم و
    از اینجا (ایران) به صورت دو یا چندنفره تمام مراحل رو با هم اقدام کنیم
    تا بتونیم با کمک هم سختی های اول اقامت تو هند را کم کنیم ( میتونیم هزینه ها ی پذیرش رو کم کنیم و میتونیم خطرات احتمالی
    اعتماد به موسسات و افراد ناشناس برای گرفتن پذیرش رو کم کنیم و میتونیم هزینه های
    زندگی رو مثلا مسکن رو کاهش بدیم و کلا با در کنار هم بودن مشکلات اولیه هماهنگ شدن با محیط رو کم کنیم)
    بچه هایی که دوست داشته باشند میتونن همینجا پیام بذارن یا پیغام خصوصی بدن تا فعلا از طریق ایمیل و چت با هم آشنا بشیم.
    مرسی.

Junior Member

سلام
    من تازه عضو شدم اول از همه باید بگم من و شوهرم هند و در شهر حیدرآباد درس می خونیم .
    ما و دوستانمون سعی داریم با نامه و درخواست از سفارت و وزارت علوم بخوایم که تمام هند رو از اعتبار خارج کنند . همونطوری که خیلی لز دوستان گفتند اینجا اصلا مکان جالبی برای ما ایرانی ها نیست نه از نظر زندگی و نه از نظر هوش و استعداد ایرانی ها . ما راضی نیستیم لطفا کامل جستجو کنید بعد تصمیم بگیرید.

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط shahbano نمایش پست ها
    سلام
    من تازه عضو شدم اول از همه باید بگم من و شوهرم هند و در شهر حیدرآباد درس می خونیم .
    ما و دوستانمون سعی داریم با نامه و درخواست از سفارت و وزارت علوم بخوایم که تمام هند رو از اعتبار خارج کنند . همونطوری که خیلی لز دوستان گفتند اینجا اصلا مکان جالبی برای ما ایرانی ها نیست نه از نظر زندگی و نه از نظر هوش و استعداد ایرانی ها . ما راضی نیستیم لطفا کامل جستجو کنید بعد تصمیم بگیرید.
    شما بسیار بیخود کردید چنین درخواستی از جانب ایرانی ها بدید. خودتون رفتید توی یک دهکوره مثل حیدرآباد و فکر میکنید همه مثل شما هستند.اگر شما فراری کنکور و سربازی و قبول نشده های ایران هستید خیلی از کسانی هم که ما میشناسیم استعداد های خوب و در دانشگاه های خوبی مثل دانشگاه دهلی . دانشگاه همدرد . دانشگاه بمبئی تحصیل میکنند و صاحب مقاله و... هستند اتفاقا باید وزارت علوم به جای باطل کردن دانشگاه های هند ویزای دانشجویی شما ها رو باطل کنه که برای ایرانی جماعت اونجا آبرو نگذاشتید! هند امکناتش خیلی کم هست اما در کجا! در دهکوره هایی که آدم از رفتن به اونجا ها حتی خجالت میکشه چه برسه به تحصیل و همین شماها وقتی میایید موسسه تاسیس میکنید با مزخرفاتی مثل چی چی گاردن و شهر چار منار و .. بچه مردم رو گول میزنید میبرید توی دانشگاه های بسیار بی کیفیتی مثل عثمانی میچاپیدش. نه خانم محترم شما و شوهرتون که معلوم نیست چطور تازه بعد از ازدوجا به فکر درس و دانشگاه افتادی تشریفتو ببر جایی که راهت بدن برای بقیه و از طرف بقیه تصمیم نگیرید لطفا!
    شما اگر رتبه خوب و سطح سواد خوب و مدرک از دانشگاه معتبر!نه یالغوز آباد ایران و هند! دارید و پول! برید اروپا یا آمریکا و هند که خیلی برای شما پایینه!!

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط sorosh نمایش پست ها
    شما بسیار بیخود کردید چنین درخواستی از جانب ایرانی ها بدید. خودتون رفتید توی یک دهکوره مثل حیدرآباد و فکر میکنید همه مثل شما هستند.اگر شما فراری کنکور و سربازی و قبول نشده های ایران هستید خیلی از کسانی هم که ما میشناسیم استعداد های خوب و در دانشگاه های خوبی مثل دانشگاه دهلی . دانشگاه همدرد . دانشگاه بمبئی تحصیل میکنند و صاحب مقاله و... هستند اتفاقا باید وزارت علوم به جای باطل کردن دانشگاه های هند ویزای دانشجویی شما ها رو باطل کنه که برای ایرانی جماعت اونجا آبرو نگذاشتید! هند امکناتش خیلی کم هست اما در کجا! در دهکوره هایی که آدم از رفتن به اونجا ها حتی خجالت میکشه چه برسه به تحصیل و همین شماها وقتی میایید موسسه تاسیس میکنید با مزخرفاتی مثل چی چی گاردن و شهر چار منار و .. بچه مردم رو گول میزنید میبرید توی دانشگاه های بسیار بی کیفیتی مثل عثمانی میچاپیدش. نه خانم محترم شما و شوهرتون که معلوم نیست چطور تازه بعد از ازدوجا به فکر درس و دانشگاه افتادی تشریفتو ببر جایی که راهت بدن برای بقیه و از طرف بقیه تصمیم نگیرید لطفا!
    شما اگر رتبه خوب و سطح سواد خوب و مدرک از دانشگاه معتبر!نه یالغوز آباد ایران و هند! دارید و پول! برید ار.وپا یا آمریکا و هند که خیلی برای شما پایینه!!
    دوست عزیز من تعجب می کنم از این همه فرهنگ بالا و پیش داوری های جالب شما. اولا ازدواج و درس هیچ ربطی به هم ندارن و مهم نیست درس خوندن رو از کی شروع کنی. دوما من و شوهرم هر دومون دانشگاه سراسری قابل توجه شما شهید بهشتی درس خوندیم و مشکل سربازی هم نداشتیم تنها مشکلمون نداشتن پول زیاد بود و دستمون توی جیب خودمون نه پدر و مادر در ضمن ما نه سایت داریم و نه دوست داریم دلال باشیم.
    همه جا استثنا وجود داره و اگه کسی مقاله داده تلاش خودش بوده نه تاثیر دانشگاه و هدف از کامنت گذاشتن هم بیشتر فکر کردن بوده برای کسی که می خواد بیاد. در ضمن همین دانشگاه عثمانیه سال گذشته 5 امین دانشگاه برتر هند بود و در 10 سال گذشته هم جزو 10 دانشگاه برتر هند بوده.
    و من فکر می کردم در این سایت ما حق بی ادبانه حرف زدن نداریم .
    و در آخر هر کس از ظن خود شد یار من و هر چی گفتین لایق خود بود نه ما.

Junior Member

شما هم خیلی بیجا میکنی که اینجوری هند رو نشون مردم میدی. مرد ناحسابی اگه یک بار با ویزای توریستی رفتی دهلی فکر کردی کل هند رو میشناسی؟ محض اطلاع شما حیدرآباد مرکز دومین ایالت بزرگ هندوستان میباشه که شهری صنعتی و مملو از مراکز خرید و تفریحی و نمایندگی برندهای بین المللی از قبیل CK و Pumaمیباشد. بزرگترین شعبه شرکت ماکروسافت در خارج از هندوستان واقع در این شهر است. اما از نظر علمی باید عرض کنم که آدمایی مثل تو زیاد هستن که با در سر داشتن اهداف کثیف سعی در تخریب سایر دانشگاه های هند جهت توجیه دانشگاه و موقعیت خودشون دارن. به عنوان کسی که در سه شهر پونا -دهلی و حیدرآباد زندگی کردم عرض کنم تمام مشکلات دانشجویان ایرانی از زبان انگلیسی ضعیفی که دارند ناشی میشه(90% منظورم زبان تخصصی ست). دانشگاه عثمانیا که از قدیمی ترین دانشگاه های جهان بشمار میره در هند دارای بالاترین رده ممکن هست ولی در بعضی رشته ها دپارتمان و دانشکده ضعیفی داره. دانشگاه جواهر لعل نهرو در بیشتر رشته ها ضعیف و بر عکس عثمانیا که نزدیک به محله های بسیار تمیز و دلنواز D.D.Colony و Himayat negar میباشه؛ در منطقه بسیار کثیف و حاشیه ای قرار دارد. دانشگاه حیدرآباد یونیورسیتی که بسیار دانشگاه شیک و موجهی هست نیازمند مدرک آیلتس بوده و به همین دلیل ایرانی ها کمتر استقبال میکنن( شاهد مثال مشکل زبان ایرانی ها). دانشگاه تخصصی حقوق نالسار یونیورسیتی که از بهترین دانشکده های حقوق آسیا میباشد فقط در شهر حیدرآباد قرار داره و ضمن معماری داخلی برگرفته از آکسفورد بصورت ماهانه برگزار کننده کنفرانس مشترک با دانشگاه های آمریکاست. ضمنا مدعوین از آمریکا تشریف میارن(طبق قرارداد). دانشگاه زبان های خارجه دیگر دانشگاهی هست که امکان آموزش زبان های انگلیسی ،آلمانی،فرانسوی،اسپانیایی ،فارسی،ایتالیایی و هندی رو به دو صورت کوتاه مدت و دانشگاهی فراهم کرده البته تمام این دوره های زبان رو آموزشکده های آزاد با هزینه ای نزدیک به رایگان برگزار میکنند.حیدرآباد مملو از آموزشکده هایی ست که تمامی دوره های علمی از کامپیوتر-ماکروسافت-روانشناسی و... تا آموزش خلبانی رو برگزار میکنن.بسیاری دانشکده ریز و درشت دیگه هم وجود داره که این بابا ارزشش رو نداره که بگم.شهر از امکانات وسیع حمل و نقل از قبیل : اتوبوس(در سه نوع :کولر دار-معمولی-ضعیف) و مترو(دو نوع: شیک و اتوبوسی) بهره میبرد. وجود کنسول گری ایران در حیدرآباد غنیمتی به شمار میره چون علاوه بر خدمات :تسریع روند تایید مدارک-تمدید پاسپورت-تخفیف 40% بلیط هواپیما-رسیدگی به شکایات ایرانی ها از یکدیگر... روابط نزدیکی با پلیس هندوستان داره و همین امر سبب شده که ایرانی ها از احترام بیشتری نسبت به شهر پونا و کشوری مثل فیلیپین برخوردار باشند. جضور کثیر مسلمانان در این شهر بعلاوه مهاجرین ایرانی 40 سال پیش سبب شده دسترسی به غذای ایرانی و گوشت قرمز بسیار آسون تر باشه. برخورد مردم با ایرانی ها 100 برابر بهتر از شهر پوناست. البته 3-4 سال دیگه مثل پونا میشه چون اخیرا موارد بدی از ایرانی ها سر زده مثلا اوباشی مثل این آقا که در حال مستی هندی ها رو با چاقو زدن. مرکز بین المللی آموزش زبان بریتیش کانسیل که مستقیما از انگلستان فعالیت میکنه در سه شهر: چنای-کلکته و حیدرآباد شعبه داره. هر سال هم دو بار کلیه دانشگاه های UK و یک بار دانشگاه های معتبر اروپا استرالیا و آمریکا در هتل تاج کریشنا با ارائه بروشور و سخنرانی اقدام به پذیرش دانشجو میکنن.نقاط ضعف اختصاصی حیدرآباد اول از همه اعتصابات هست که معمولا یک ماه در سال تحصیلی رو از بین میبره که دانشجویان آفریقایی معمولا برای نوشتن مقاله از آن استفاده میکنن. دوم اینکه مثل شهر پونا دارای دنسینگ و دیسکو های گرم و شلوغ نیست و آخرین مسئله مربوط میشه به سنتی بودن مردم حیدرآباد.در مجموع پونا شهر آرام تر و آزاد تری ست که تنوع دانشگاهی بیشتری داره و سطح زبان مردمانش هم بعد از بمبئی قرار داره اما متاسفانه هموطنان کاری کردن که چیزی به نام احترام برای ایرانی ها وجود نداره. هیچ شهری رو توصیه و رد نمیکنم چون بستگی به انتظار شما از تحصیل خارج از ایران داره. منابعی هم که در آخر قرار میدم هرچند خُرد میباشه ولی خالی از لطف نیست.در پایان چون نمیخوام مثل این آقا که حتی بلد نیست اسم خودشو به انگلیسی بنویسه ،شهر و دانشگاهی رو خراب کنم نمیگم که دهلی تو هند به چه صفت زشتی معروفِ.
    http://fa.wikipedia.org/wiki/%D8%AD%...B5.D8.A7.D8.AF
    http://www.youtube.com/watch?v=JmxfmH6PMnw

Member
    رشته و دانشگاه
    Friedrich-Alexander-Universität Erlangen-Nürnberg

من الان سه ساله حیدر آباد زندگی میکنم دانشگاه JNTU درس میخونم . این دانشگاه سال 1965 تاسیس شده . یعنی حدود 47 سال پیش دانشجویان هندی باید برای ورود به این دانشگاه کنکور بدن که خیلی هم سخت هست و دانشجویان هندی که وارد این دانشگاه میشن خیلی درس خونن و تقریبا من قسم میخورم که خیلی سطح آمادگی علمی بالایی دارن ما توی دانشکده برق و مخابرات هستیم که هر ترم 8 تا درس داریم که همه استادامون پرفسورهایی هستن که از آمریکا یا اروپا فارق التحصیل شدن که بیشترشون همین دانشگاه لیسانس یا فوق لیسانسشونو گرفتن و بعلت اینکه خیلی کشورشونو دوست دارن بعد از اتمام مدارج بالاتر توی دانشگاهای درجه یک دنیا برگشتن توی کشور خودشون تدریس میکنن .
    من اینجا به خیلی از شهرای هند مسافرت کردم بمبئی - دهلی - پونا - میسور - بنگلور و کل استنهای کشمیر و جامو - کرالا - پنجاب و کارناتاکا و تامیل نادو .....

دوستان عزیز شما وقتی دارید درباره به هندیها و فرهنگشون صحبت میکنید دارید درباره یک ششم مردم کل دنیا قضاوت و پیش داوری میکنید .

میدونید هند زادگاه علم ریاضات بوده؟

کسی که میخواهد درس بخونه به منابع و کتاب نیاز داره یه محیط تحصیلی که همون دانشگاه رتبه و رنکینک دانشگاهم مهم نیست در وهله اول که چه بسا اگه یه مقایسه بکنید توی سایت بی اعتبار از نظر خیلی ها

http://www.webometrics.info/rank_by_...asp?country=in

میبینید که رتبه JNTU رو 2182 نوشته و باز به طور کلی سطح دانشگاهای هند با ایران زیاد فرقی نمیکنه که خیلی هم مطمئنم که اگه ما هم دانشگاهامون اگه دانشچوی بین المللی میگرفتن یا تحریم نبودیم سطح دانشگاهامون بالاتر می بود .

ولی متاسفانه سطح برخورد بعضی از دانشجوهای ایرانی در سطح مهدکودک ابتدایی یا جاشون به دلیل افسار گسیختگی و بی بندو باری تو زندانه و دیونه خونس چون همین طوری با همه دعوا دارن اومدن هند انتظار دارن کیفیت در حد سوئیس یاآلمان یا آمریکا باشه یادشون رفته اومدن اینجا درس بخونن کتاب که هست استادم هست ......

در آخر می خواهم بگم که اگه در باره تنوع و گوناگونی هند بخواهم بنویسم سه چهار هزار صفحه هم کمه اگه کسی سوال داره من در خدمتم .

نمیدونم اینا که اینقدر از خود راضی و از همجا و همه چی ناراضین دواشون چیه از خدا براشون شفا و آرامش می طلبم

نقل قول نوشته اصلی توسط shahbano نمایش پست ها
    سلام
    فقط به خاطر اینکه خودتون راضی نبودین این کار و کردین ؟؟ !!!!!! چه با مزه ...

Junior Member

پیش فرض پاسخ : دانشگاه بنارس

چند تن از دوستان در مورد دانشگاه و مخصوصا شهر سوالاتی مطرح کردند که در زیر توضیح میدم:
    - اولا در مورد رنکینگ، این دانشگاه (یعنی دانشگاه هندوی بنارس) در سال 2010 و 2012 بهترین دانشگاه هندوستان شناخته شد : بالاتر از دانشگاه جواهر لعل نهرو، و دانشگاه دهلی. به این ترتیب(در مجله ایندیا تودی نیز ذکر شده که لینک فایل در زیر مورد موجوده)
    رتبه اول: دانشگاه بنارس (BHU، Banaras Hindu University)
    رتبه دوم: دانشگاه جواهر لعل نهرو (JNU)
    رتبه سوم: دانشگاه دهلی (Delhi University)
    رتبه چهارم: دانشگاه کلکته
    رتبه پنجم: دانشگاه مدرس
    رتبه ششم: دانشگاه مومبای
    رتبه هفتم: دانشگاه سنترال حیدرآباد (HCU)
    http://www.bhu.ac.in/BHU_No_1_Brochure.pdf

- در مورد قدمت هم، چندی پیش جشن یکصد پنجاه سالگی دانشگاه برگزار شد.
    - در مورد کمپس (محوطه دانشگاه)، دانشگاه بنارس بعد از آکسفورد صاحب مقام دوم از نظر مساحت است. و پر گنجایش ترین کمپسِ اقامتی در آسیا است (30 هزار دانشجو خوابگاهی دارد).

اما در مورد شهر:
    - اولا دانشگاه کاملاً کاملاً از شهر جداست، نه به این معنی که از شهر دور است، بلکه مانند شهری است که در شهر دیگری محاصره شده و از طریق چهار دروازه با شهر در ارتباطه
    - این شهر هم جای خوب داره جای بد داره، مثل همه جاهای هند. فراموش نشه که روزانه 200 توریست وارد این شهر میشه، که مزیتی برای کسانیه که میخوان انگلیسی یاد بگیرن.
    - در صورتی که کسی خوابگاه گرفته باشه، ضرورت رفتن بیرون از محوطه دانشگاه به حداقل میرسه
    - در مورد اجاره خانه هم برای یک نفر از 2000 روپیه (در حدود 55 هزار تومان با قیمت ارز دولتی) تا 6000 روپیه خانه پیدا میشه، یعنی بسیار بسیار ارزان تر از بسیاری از دیگر شهرهای هند، مانند پونه، بنگلور و حیدراباد.

Junior Member shamakhar آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    عمران -نقشه برداری

پیش فرض پاسخ : دانشگاه بنارس

دوست عزیز در سایت دانشگاه جهت پذیرش Online Application form for University Entrance Test عنوان کرده .
    لینک :http://14.139.41.23:8080/suet/
    لطفا در مورد نداشتن آزمون ورودی توضیح بدهید؟

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)