صفحه 8 از 12 نخستنخست 123456789101112 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 71 تا 80 , از مجموع 116

موضوع: اطلاعات جامع شهرها و دانشگاه های هند

Junior Member

پیش فرض پاسخ : دانشگاه بنارس

نقل قول نوشته اصلی توسط shamakhar نمایش پست ها
    من در مورد دانشگاه بنارس خیلی تحقیق کردم حتی توسط دوستان هندی که داشتم . می خواستم چند مورد را که همه متفق القول بودن را بیان کنم :
    1- شهربنارس مربوط است به هندوها و علت اصلی کثیفی هند برمی گردد به افکار عقب مانده هندو ها . بنارس بسیاربسیار کثیف و غیرقابل سکونت می باشد .
    2- دانشگاه هندو بنارسدانشگاه بزرگی است با محوطه بسیار بزرگی ولی نیمی از دانشگاه خرابه می باشد.
    3-از نظر اعتبار دانشگاهی در رشته ای علوم پایه در سطح هند اول نباشد دوم نیست . (بعلت اساتید دانشگاهی نمونه آن)
    4-شهریه دانشگاهی آن بسیار بسیار کم می باشد. ولی این شهریه کم در بسیاری از دانشگاههای دولتی هند مشهود است .
    5-خوابگاه های آن به مزاج ما ایرانی ها بسیار نامطلوب است .

با تمام تفاضیل انتخاب هند جهت تحصیل قابل تامل است چه برسد به تحصیل در شهری که خود هندی ها این شهر را کثیف و نامطلوب می دانند. این همه دانشگاه در شهرهای مختلف هند حالا چرا این دانشگاه و این شهر.
    قابل یادآور که دانشگاه های موجود در بمبی و دهلی و همین طور حیدرآباد و ... حداقلش اینه که دارای شهرهای تقریبا قابل تحملی است .

در آخر معرفی دانشگاه های از این قبیل فقط یک انتخاب شخصی است و لاغیرو... و قابل احترام . موفق باشید.

اولا از اینکه وقت گذاشتید و این مطالب رو نوشتید سپاسگذارم، اما با این دید منفی شما مخالفت شدید دارم
    1- ما وقتی درباره دین هندوئیزم صحبت می‌کنیم باید در نظر داشته باشیم که درباره‌ی قدیمی ترین دین جهان صحبت می‌کنیم و انواع و اقسام فرقه‌ها در این دین یافت می‌شوند که اتفاقاً بنارس مرکز اصلی و قابل اعتبار این دینه. کثیفی وجود دارد اما نه در همه جای شهر و خصوصا نه در دانشگاه. در همین لحظه که این جواب رو برای شما مینویسم بیشتر از 30 ایرانی (5 خانواده) اینجا با مشکلات بسیار اندک (که در هر جای دنیا ممکنه رخ بده) زندگی می‌کنند.
    2- این مطلب رو اشتباه به عرضتون رسونده اند من که چهارمین ساله در اینجا هستیم هنوز توی دانشگاه هیچ خرابه‌ای ندیدم، اما حتی با این حساب که شما میگی یادمون باشه نصف مساحت دانشگاه بنارس دو برابر دانشگاه تهران خودمونه.
    3- اعتبار دانشگاه نه فقط به علوم پایه هست بلکه به رشته های علوم انسانی بخصوص حقوق، و رشته های فنی بخصوص آی تی و رشته های هنری بخصوص موسیقی هم هست.
    4- دانشگاه بنارس بیشترین بودجه ی تحصیلاتی هند رو داره و از همه‌ی دانشگاه های هند ارزون تره
    5- خوابگاه هندی از خوابگاه بین المللی جدا است چه برای خانوما که دو تا خوابگاه بین المللی دارن چه برای اقایون. احتمالا دوستان هندی شما درباره‌ی خوابگاه خودشان برای شما گفته اند.

در آخر من هم به کسی که امکانات رفتن به کشورهای اروپایی، استرالیا، نیوزلند، آمریکا و کانادا رو داره، هند رو پیشنهاد نمیکنم. اما برای کسی که هند رو انتخاب کرده و هدفی به جز درس خوندن نداره، صد در صد بنارس رو پیشنهاد میکنم. دانشگاه‌های بمبی و دهلی که فرمودین هم کنکور دارن و هم مدرک زبان میخوان. بنارس نه کنکور داره و نه مدرک زبان میخواد و سطح علمیش هم در بیشتر رشته ها از دو دانشگاه دیگه بالاتره. در مورد دانشگاه حیدراباد: این دانشگاه سطح علمیش چند درجه از بنارس پایین تره، شهریه ش زیاده، و برای دکترا مدرک زبان میخواد. با وضع کنونی قوانین وزارت علوم و اوضاع حاکم در هند (اقتصادی و اجتماعی)، از دانشگاه بنارس هیچ دانشگاه بهتری وجود نداره.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط dadydady نمایش پست ها
    سلام عليگر چوريه؟

از همه چیز مهمتر، در شهر علیگر امنیت وجود نداره، خصوصاً برای خانوما.

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط iranbhu نمایش پست ها
    اولا از اینکه وقت گذاشتید و این مطالب رو نوشتید سپاسگذارم، اما با این دید منفی شما مخالفت شدید دارم
    1- ما وقتی درباره دین هندوئیزم صحبت می‌کنیم باید در نظر داشته باشیم که درباره‌ی قدیمی ترین دین جهان صحبت می‌کنیم و انواع و اقسام فرقه‌ها در این دین یافت می‌شوند که اتفاقاً بنارس مرکز اصلی و قابل اعتبار این دینه. کثیفی وجود دارد اما نه در همه جای شهر و خصوصا نه در دانشگاه. در همین لحظه که این جواب رو برای شما مینویسم بیشتر از 30 ایرانی (5 خانواده) اینجا با مشکلات بسیار اندک (که در هر جای دنیا ممکنه رخ بده) زندگی می‌کنند.
    2- این مطلب رو اشتباه به عرضتون رسونده اند من که چهارمین ساله در اینجا هستیم هنوز توی دانشگاه هیچ خرابه‌ای ندیدم، اما حتی با این حساب که شما میگی یادمون باشه نصف مساحت دانشگاه بنارس دو برابر دانشگاه تهران خودمونه.
    3- اعتبار دانشگاه نه فقط به علوم پایه هست بلکه به رشته های علوم انسانی بخصوص حقوق، و رشته های فنی بخصوص آی تی و رشته های هنری بخصوص موسیقی هم هست.
    4- دانشگاه بنارس بیشترین بودجه ی تحصیلاتی هند رو داره و از همه‌ی دانشگاه های هند ارزون تره
    5- خوابگاه هندی از خوابگاه بین المللی جدا است چه برای خانوما که دو تا خوابگاه بین المللی دارن چه برای اقایون. احتمالا دوستان هندی شما درباره‌ی خوابگاه خودشان برای شما گفته اند.

در آخر من هم به کسی که امکانات رفتن به کشورهای اروپایی، استرالیا، نیوزلند، آمریکا و کانادا رو داره، هند رو پیشنهاد نمیکنم. اما برای کسی که هند رو انتخاب کرده و هدفی به جز درس خوندن نداره، صد در صد بنارس رو پیشنهاد میکنم. دانشگاه‌های بمبی و دهلی که فرمودین هم کنکور دارن و هم مدرک زبان میخوان. بنارس نه کنکور داره و نه مدرک زبان میخواد و سطح علمیش هم در بیشتر رشته ها از دو دانشگاه دیگه بالاتره. در مورد دانشگی ااه حیدراباد: این دانشگاه سطح علمیش چند درجه از بنارس پایین تره، شهریه ش زیاده، و برای دکترا مدرک زبان میخواد. با وضع کنونی قوانین وزارت علوم و اوضاع حاکم در هند (اقتصادی و اجتماعی)، از دانشگاه بنارس هیچ دانشگاه بهتری وجود نداره.
    دوست محترم لطفا با دادن اطلاعات غلط ذخن بچه مردم رو به اشتباه نندازید.
    تمام کسانی که در باره هند اطلاعاتی دارند معتقدند بنارس بسیار کثیف هست.
    ثانیا دانشگا های دهلی و بمبئی ابدا سطحشون با بنارس یکی نیست اونها بسیار سطح با کیفیت و خوبی دارند و اتفاقا نه کنکور دارند و نه مدرک زبان میخوان حالا شهریه یه خورده بالا و پایین داره.
    خدا رو خوش نمیاد راهی که عاقبتش معلوم نیست رو به دیگران توصیه کنیم.
    فرض کنید یه بنده خدایی به این حرفها اعتماد کنه بیاد ابنارس وضعیت بهداشت و سطح امکانات شهر و فرهنگ مردم و خیلی چیزهای دیگه که تحملشون بسیار سخته رو ببینه ! هزینه گزافی هم برای اسکان و تهیه لوازم و ترانسفر و خرج اومدن و ... داده باشه و متحمل بار سنگین روحی هم باشه شما جواب میدی!؟ یا اون موقع کلا دستگاه مشترک مورد نظر خاموش میشه و شما از همون اول همه چیز رو گفتید و انسان خودش تصمیم گیرنده هست و از این توجیهات میاد وسط!؟
    دوستان عزیز برای هند فقط و فقط دهلی دانشگاه های دهلی و همدرد ..بمبئی دانشگاه بمبئی و بنگلور برای علوم پزشکی فقط و فقط دانشگاه راجیو گاندی و نه دانشگاه های اقماری وابسته و برای غیر پزشکی همون کمپس اصلی بنگلور یونیورسیتی وگرنه از فکر پونا و بنارس و حیدرآباد و عثمانی و .... کلا بیرون بیایید.
    به تنها چیزی هم که اعتماد نکنید حرف و وعده وعید های دلالان و موسسات اعزام هست.

Junior Member

هر کسی دست آخر خودش تصمیم گیرنده است، ولی من جواب شما رو بر اساس چیزهایی که دیدم دادم، ولی شما به کسایی اشاره میکنی که حتی یک بار هم به بنارس نرفتند و فقط درباره ی اون شنیدن. بیشتر رشته های دانشگاه دهلی کنکور میخواد وگرنه من خودم الان تو دهلی داشتم درس میخوندم. در ضمن هزینه های زندگی در دهلی اگر سه برابر هزینه های بنارس نباشه حتما دو برابر هست که با وضع کنونی ارزش پولی ما اصلا به صرفه نیست.
    اینکه دانشگاه بنارس سه سال به عنوان بهترین دانشگاه تشخیص داده شده، تقصیر منه؟ هرکس میتونه به لینکی قبلا گذاشته بودم مراجعه کنه و خودش ببینه.
    در مورد کثیفی هم بگم که دانشگاه بنارس یکی از تمیزترین جاهای هنده، اگر شک دارید بیاید خدتون ببینید، اما شهر بنارس فرق چندانی با بقیه شهرهای هند نداره، در همه جای هند آشغال ریختن مرسومه، همه جای هند پیشاب کردن کنار خیابون بابه، همه جای هند تو خابونا گاو میشه پیدا کرد. فرق اینجاست که شهر بنارس شهر کوچیکیه، و ساختمونای اون قدیمی ان که اتفاقا خیلی ها از این مورد بنارس خوششون میاد. در ضمن اینها که کثیفی ظاهریه، بر عکس از اونجا که مردم بنارس مردم مذهبی هستن کیثیفی های باطنی اونطور که تو دهلی و حیدراباد پیدا میشه، اینجا پیدا نمیشه، یا اگه هست خیلی کمه. اینجا نه نایت کلب و نه حتی از یک بار ساده. و این برای کسایی که میخوان درس بخونن یک از بزرگترین مزیتهای بنارسه که فضای فاسد نداره. در ضمن به خوب نکته ای اشاره کردی شما. همین شهرها که میگی دهلی و ... همه پر شدن از دلال هایی که هر کسی خواه ناخواه یه بار باید ازشون زخم بخوره، اما این چیزا تو بنارس نیست. بنارس جای درس خوندنه و تمام دانشجوهای ایرانی اینجا یا ارشد یا دکترا میخونن و نصف اونا متاهل هستن.

یک بار دیگه هم تکرار میکنم، دوستان محترم لطف کنید برید آمریکا، برید کانادا اینجا نیاید، کثیفه، سخته، غذاش تنده، هواش گرمه .... ولی اگه رفتن به هند رو قبول کردید، اگه میتونید با این مشکلات کنار بیاید، دانشگاه بنارس بهترین جائیه که من میتونم پیشنهاد کنم.

اگه جایی از این اطلاعات غلطه بفرمایید تا تصحیح کنم
    ویرایش توسط nima_AA : June 9th, 2012 در ساعت 09:27 PM

Junior Member

پیش فرض پاسخ : اطلاعات جامع شهرها و دانشگاه های هندوستان

سلام.من دبنال اطلاعاتی در باره دو رشته ی تاتر و سینما و هنر های نمایشی هستم همینطور میخوام بدونم کدوم دانشگاها این رشته ها رو دارن؟میدونم دانشگاه حیدر آباد این دو رشته رو داره ولی آیا امتحان ورودی داره؟آیا اصلا یه دانشجوی ترم آخری فیلمنامه نویسی با معدل 17.05 شانسی برا قبولی داره یا نه؟دوستان لطفا اگر اطلاعاتی در این باره دارن کمک کنن
    مرسی

نقل قول نوشته اصلی توسط nooshin_s نمایش پست ها
    سلام.من دبنال اطلاعاتی در باره دو رشته ی تاتر و سینما و هنر های نمایشی هستم همینطور میخوام بدونم کدوم دانشگاها این رشته ها رو دارن؟میدونم دانشگاه حیدر آباد این دو رشته رو داره ولی آیا امتحان ورودی داره؟آیا اصلا یه دانشجوی ترم آخری فیلمنامه نویسی با معدل 17.05 شانسی برا قبولی داره یا نه؟دوستان لطفا اگر اطلاعاتی در این باره دارن کمک کنن
    مرسی
    دانشکده هنر دانشگاه عصمانی یکی از زیباترین ساختمون های داشنگاه عثمانی رو داره. در مورد اینکه این دانشکده رشته شما رو داره یا نه می پرسم بهتون خبر میدم.

Member
    رشته و دانشگاه
    IR

با توجه به تحقیقاتی که من از افراد زیادی که 12 13 سال توی هند بودن و از لیسلنس تا دکتراشون رو اونجا بودم کردم به این نتیجه رسیدم:
    تمیز ترین و قشنگ ترین شهر هند چندیگر هست که نه خیلی شلوغه و هم امکانات خوبی داره و دانشگاه پنجاب اونجاست که خوب گروه دو وزارت علوم هست و طبق آمار سطح سوادی بالایی دارن مردم این شهر و با توجه به این که لو کوربوزیه معروف این شهر رو طراحی کرده زیباست و شهر دهلی که خوب پایتخت هست و امکانات بهتری داره و مردم از انگلیسی رو خوب صحبت می کنن و دانشگاه هایه خوبی هم داره مثل دانشگاه دهلی، دانشگاه جواهر لعل نهرو،جامعه ملی اسلامی که همه گروه الف وزارت علوم هستن و حداقل به مشکل اعتبار مدرک و اینا برخورد نمی کنید.

من امسال نمی خواهم برم اما اگر هند برام شرایطش فراهم باشه این چند تا گزینه رو انتخاب می کنم.دانشگاه مسلم علیگر هم از لحاظ اعتباری توگروه اول و ممتازه اما از شهرش خیلی چیزی نمی دونم

Junior Member

سلام به همه ی دوستان و دانشجویان عزیز....
    من اکثر پست ها رو خوندم،به خدا گیج شدم،چرا بیشتر دوستان حرف همه دیگه رو رد میکنند،یکی میگه خوبه،یکی میگه بده...
    خب یه نفر که خیلی میدونه توضیح بده...
    البته جسارت نمیکنم خدمت دوستان....
    من دانشجوی نرم افزار(کاردانی)هستم،تو این دانشگاهی که هستم،هیچ جور حمایت نمیشم،نه پروژه هام رو به ثبت میرسونند تا بتونم تو رزومه تحصیلیم بیارم،نه میذارن فعالیتی بکنم...
    به همین خاطر میخوام به یه کشور دیگه مهاجرت کنم برای تحصیل(ارزان)تا پلی باشه برای رفتن به شرکت های نرم افزاری بزرگ دنیا،به هیچ عنوان قصد خوشگزرانی ندارم،با بدترین سختی ها کنار میام(البته نه کثیفی،چون شنیدم بعضی از شهرهای هند خیلی کثیفه)...
    یکی از دوستانی که هند درس خونده من رو راهنمایی کنه،البته من کارشناسی رو ایران میگیرم،تا برای ارشد برم هند،برای دکتری انشالله کانادا،آمریکا یا کشورهای اروپایی...
    یه سوال دیگه مدارک غیرانتفاعی ایران معتبر هست....؟
    از همه دوستانی ه وقت میذارن و به سوالات دوستان جواب میدن ممنون.....

Junior Member

سلام ببخشید چند تا سوال دارم.
    ممنون می شم اگه کسی اطلاعات داره لطف کنه جواب بده
    1 دانشگاه حیدراباد برای رشته کامپیوتر نرم افزار امتحان ورودی داره یا نه؟
    2 یه دانشگاه خوب برای علوم پایه تو شهر پونا که امتحان ورودی نداشته باشه می شناسین؟

نقل قول نوشته اصلی توسط parvin نمایش پست ها
    سلام ببخشید چند تا سوال دارم.
    ممنون می شم اگه کسی اطلاعات داره لطف کنه جواب بده
    1 دانشگاه حیدراباد برای رشته کامپیوتر نرم افزار امتحان ورودی داره یا نه؟
    2 یه دانشگاه خوب برای علوم پایه تو شهر پونا که امتحان ورودی نداشته باشه می شناسین؟
    1-من تا اونجایی که در مورد دانشگاه تکنولوژی جواهر نعل و عثمانی میدونم خیر (مقطع لیسانس و فوق)

البته یه نکته که لازم هست بدونم این هست که اگر بخواهید برای مقطع لیسانس درس بخونید ، در دانشگاه GNTU یا همون تکنولوژی جواهر نعل(که با خود دانشگاه جواهر نعل از نظر رنکینک خیلی متفاوت هست و اشتباه نگیرید)در کمپ یا همون محیط اصلی دانشگاه میخونید که هزینه این دانشگاه برای رشته های مهندسی معمولا 5500 دلار سالیانه هست .ولی دانشگاه عثمانی از سال 2011 دانشجویان مقاطع لیسانس رو به کالج های زیر مجموعه خودش در سطح شهر معرفی میکنه که اگر بخواهید کالجتون مورد تایید وزارت علوم باشه باید یکی از دو کالج Nizam collage یا Muffakham Jah collage رو انتخاب کنید که اونم بستگی به شرایط و پذیرش و این حرفا داره. ولی اگر روز اول ثبت نام حاظر بشید بهتون seat واسه این کالج ها میدن. هیچ کدوم آزمون ورودی و مدرک زبان نیاز ندارند و فقط داشتن پیش دانشگاهی و دیپلم با معدل 12 به بالا کافی می باشد.

2-پیشنهاد میکنم پونا نرید ! الان خیلی بد شده. مخصوصا با این دلار نزدیک به 4000 تومن ریسک نکنید. ولی در مورد معرفی دانشگاه من نظری نمیتونم بدم چون آگاهی ندارم.
    http://www.time.ir ساعت و تقویم رسمی ایران
    وقتی حرف راست می زنید
    فقط انسان هایی از دستتان عصبانی می شوند
    که تمام زندگیشان بر دروغ استوار است

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)