صفحه 12 از 13 نخستنخست ... 2345678910111213 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 111 تا 120 , از مجموع 121

موضوع: آشنایی با گرایش های مختلف روان شناسی و مسائل مرتبط با فرایند اپلای در این گرایش ها

Member
    رشته و دانشگاه
    MSc Human Development: Genetics, Neuroscience and Psychology, Tomsk State University

پیش فرض پاسخ : آشنایی با گرایش های مختلف روان شناسی و مسائل مرتبط با فرایند اپلای در این گرایش ها

با سلام
    همون طور که خودتون گفتید، می تونید حوزه های مرتبط با فناوری اطلاعات و نرم افزار و ... رو با شاخه های مختلف روانشناسی ارتباط دهید.
    Bioinformatics
    Machine Learning Techniques
    Algorithms
    Artificial intelligence
    And application of the them in data analysis in different fields of psychology, especially neuroscience, genetics and cognitive science.

داشتن دانش بالا در این حوزه (ها) ضروری هست. داشتن سابقه ی کار و کار کردن با بانک داده مهم هست. مقاله اگر نداشته باشید شاید زیاد مهم نباشه.
    شما اگر ثابت کنید که به این حوزه ها مسلط هستید، شاید کافی باشه و برای گرفت پذیرش مشکلی نباشه.

اگر مایل به داشتن بانک داده هستید، میتونید به پروژه های طولی در کشورهای مختلف درخواست داده برای اهداف پژوهشی بدید. و اونا ازتون توجیه خواهند خواست و این که روی چی میخواید کار کنید و چه طوری میخواید کار کنید و .... در این صورت داده هایی که میخواید رو براتون مهیا میکنند و شما میتونید روش کار کنید و مقاله هم بنویسید.

حبیب
    اپلای ابرود مکانی برای راهنمایی، مشاوره و تبادل اطلاعات دوستانه و داوطلبانه است. با انتخاب گزینه ی "اضافه کردن به امتیاز کاربر" از پست مفید پاسخ دهندگان تشکر کنید.

پیش فرض پاسخ : آشنایی با گرایش های مختلف روان شناسی و مسائل مرتبط با فرایند اپلای در این گرایش ها

نقل قول نوشته اصلی توسط Habib_Nobakht نمایش پست ها
    با سلام
    همون طور که خودتون گفتید، می تونید حوزه های مرتبط با فناوری اطلاعات و نرم افزار و ... رو با شاخه های مختلف روانشناسی ارتباط دهید.
    Bioinformatics
    Algorithms
    Artificial intelligence
    And application of the them in data analysis in different fields of psychology, especially neuroscience, genetics and cognitive science.

داشتن دانش بالا در این حوزه (ها) ضروری هست. داشتن سابقه ی کار و کار کردن با بانک داده مهم هست. مقاله اگر نداشته باشید شاید زیاد مهم نباشه.
    شما اگر ثابت کنید که به این حوزه ها مسلط هستید، شاید کافی باشه و برای گرفت پذیرش مشکلی نباشه.

اگر مایل به داشتن بانک داده هستید، میتونید به پروژه های طولی در کشورهای مختلف درخواست داده برای اهداف پژوهشی بدید. و اونا ازتون توجیه خواهند خواست و این که روی چی میخواید کار کنید و چه طوری میخواید کار کنید و .... در این صورت داده هایی که میخواید رو براتون مهیا میکنند و شما میتونید روش کار کنید و مقاله هم بنویسید.

حبیب
    ممنونم از توضیح خوبتون
    از نظر سابقه ی کاری و انجام پروژه های مختلف مشکلی ندارم و رزومه خوبی دارم

میتونید به پروژه های طولی در کشورهای مختلف درخواست داده برای اهداف پژوهشی بدید
    این مورد که گفتید رو مد نظر دارم ولی به نظرتون این پروژه های رو در دانشگاهها انجم میدهند یا شرکتها ؟

کجاها دنبالشون باشم ؟
    و بعد اینکه آیا ایده ای و یا راهکاری که خودم دارم رو میتونم ارایه بدم یا صرفا باید بر اساس پروژه های اونا پیش برم و طرح توجیهی داشته باشم؟

ApplyAbroad Superstar

سلام

توضیحات خیلی خوبی را دوستمان داده اند و پیش از اینکه بقیه بحث را خودشان دنبال کنند.در مورد سوال دومتان در خصوص شرکتها یا دانشگاهها از روی اطلاعات دقیق میگویم که دانشگاهها در اروپا روی موضوع AI و Machine learning متمرکز شده اند و در انگلستان که من هستم از زوایای مختلف به آن نگاه میکنند.

بنابراین دانشگاهها میتوانند به خوبی هدف شما باشند. وب سایت اساتید/مراکز/ دانشگاههایی که این رشته ها را رایه میکنند را دنبال بفرمایید و به دنبال پوزیشنهای مربوط باشید. این پوزیشنها را بسته به محتوی میتوانید از مسیر خواسته های آنها و صدالبته از زوایای مورد نظر خودتان هر کدام که مناسب تر است ببینید و پیشنهاد کار دکتری را بر اساس این تشخیص دنبال کنید. طبیعتا بعد هم مکاتبه با اساتید و بقیه روال... است.

موفق باشید

نقل قول نوشته اصلی توسط AzimieArash نمایش پست ها
    ممنونم از توضیح خوبتون
    از نظر سابقه ی کاری و انجام پروژه های مختلف مشکلی ندارم و رزومه خوبی دارم

میتونید به پروژه های طولی در کشورهای مختلف درخواست داده برای اهداف پژوهشی بدید
    این مورد که گفتید رو مد نظر دارم ولی به نظرتون این پروژه های رو در دانشگاهها انجم میدهند یا شرکتها ؟

کجاها دنبالشون باشم ؟
    و بعد اینکه آیا ایده ای و یا راهکاری که خودم دارم رو میتونم ارایه بدم یا صرفا باید بر اساس پروژه های اونا پیش برم و طرح توجیهی داشته باشم؟

Keep Calm and APPLY ON

آیین "انجمن" پیام سپاس و قدردانی برنمیتابد. اگر ز مهر چنین اندیشه دارید "امتیاز مثبت" را برگزینید

نقل قول نوشته اصلی توسط Habib_Nobakht نمایش پست ها
    با سلام
    Bioinformatics
    Algorithms
    Artificial intelligence

حبیب
    با توجه به توصیه های خوبتون تحقیقاتی که کردم علوم شناختی که ترکیبی با هوش مصنوعی و روان شناسي تحليل اطلاعات و رسانه هاي گروهي میتونه نقطه ای باشه که بهش دست پیدا کنم

تقریبا تمامی ایده ها و طرحهایی که دارم مشابه با همین گرایش هستش
    حالا به نظرتون رشته ای که انتخاب میکنم صرفا تحت چه عنوانی باید باشه ؟
    روان شناسي تحليل اطلاعات و رسانه هاي گروهي خودش یک رشته ست آیا صرفا میتونم همین رشته رو بخونم
    یا مثلا با استادی که مکاتبه میکنم بپرسم نظرش برای انتخاب رشته چیه ؟
    به نظرتون میتونم روان شناسي تحليل اطلاعات و رسانه هاي گروهي بخونم ولی از استادی که هوش مصنوعی تدریس میکنه و کار میکنه فاند بگیرم ؟

نقل قول نوشته اصلی توسط susighton نمایش پست ها
    سلام

توضیحات خیلی خوبی را دوستمان داده اند و پیش از اینکه بقیه بحث را خودشان دنبال کنند.در مورد سوال دومتان در خصوص شرکتها یا دانشگاهها از روی اطلاعات دقیق میگویم که دانشگاهها در اروپا روی موضوع AI و Machine learning متمرکز شده اند و در انگلستان که من هستم از زوایای مختلف به آن نگاه میکنند.

بنابراین دانشگاهها میتوانند به خوبی هدف شما باشند. وب سایت اساتید/مراکز/ دانشگاههایی که این رشته ها را رایه میکنند را دنبال بفرمایید و به دنبال پوزیشنهای مربوط باشید. این پوزیشنها را بسته به محتوی میتوانید از مسیر خواسته های آنها و صدالبته از زوایای مورد نظر خودتان هر کدام که مناسب تر است ببینید و پیشنهاد کار دکتری را بر اساس این تشخیص دنبال کنید. طبیعتا بعد هم مکاتبه با اساتید و بقیه روال... است.

موفق باشید
    ممنونم از پاسختون
    مشکلی که هست هوش مصنوعی طیف وسیعی داره
    به نظرتون اگر بخواهیم با روان شناسی و علوم شناختی ترکیب کنیم
    چه رشته های رو شامل میشوند ؟
    چه کشورهایی توی اروپا روی این موضوع غیر از انگلستان کار میکنند ؟
    کشورهایی مثل اسکاندیناوی و ... هم هستند؟
    از همه مهمتر برای من فول فاند بودنشون هستش

ApplyAbroad Superstar

سلام من اینجا با شما کمی اختلاف سلیقه دارم. به نظرم داشتن طیف وسیع مشکل نیست بلکه فرصت خیلی عادی است که باید استفاده کرد. طیف وسیع یعنی وجود کلی گوشه و کتار که میشود در آنها تحقیق کرد و پروژه دکتری تعریف کرد بدون اینکه با مشکل اینکه "اینکار را قبلا کسی دیگر کرده" - که مساله خیلی از دوستانی است که میخواهند پروژه PhD تعریف کنند - مواجه بود. مشکل شاید سردرگم شدن در انتخاب از بین تمام گزینه ها باشد.

کاربردهای AI در علوم مختلف که در آن Big Date شکل میگیرد هر روز بیشتر میشود. رشته من نیست ولی از بحثهایی که اینجا در دانشگاه میشود متوجه شده ام حوزه های متنوعی که در تقاطع رشته شما و AI میگنجد از بازاریابی و رفتار مشتریان Consumer behaviour گرفته تا علوم سیاسی و رفتار شهروندان ، مد و فشن و آموزش کودکان و بزرگسالان و دارو و درمان و پزشکی.... واقعا خیلی رشته های بیشتری را هم شامل میشود. این داستان شرکت Cambridge Anlytica و استفاده از تکنیک های بررسی رفتار مردم در سوشال میدیا در دوره های انتخابات - مثلا انتخاباتی که به پیروزی ترامپ - منجر شد طلیعه تحقیقاتی بسیار عمیقی فقط در نقطه اشتراک این دو حوزه میتواند باشد.

همانطور که گفتم این موضوع دقیقا حوزه من نیست و باید دوستان دیگر نظر بدهند که مطلع هستند ولی همین اندازه که من میدانم حوزه بزرگی شکل گرفته و شما میتوانید در آنها ورود کنید.

موفق باشید

ممنونم از پاسختون
    مشکلی که هست هوش مصنوعی طیف وسیعی داره
    به نظرتون اگر بخواهیم با روان شناسی و علوم شناختی ترکیب کنیم
    چه رشته های رو شامل میشوند ؟
    چه کشورهایی توی اروپا روی این موضوع غیر از انگلستان کار میکنند ؟
    کشورهایی مثل اسکاندیناوی و ... هم هستند؟
    از همه مهمتر برای من فول فاند بودنشون هستش

Keep Calm and APPLY ON

آیین "انجمن" پیام سپاس و قدردانی برنمیتابد. اگر ز مهر چنین اندیشه دارید "امتیاز مثبت" را برگزینید

Member
    رشته و دانشگاه
    MSc Human Development: Genetics, Neuroscience and Psychology, Tomsk State University

با توجه به توصیه های خوبتون تحقیقاتی که کردم علوم شناختی که ترکیبی با هوش مصنوعی و روان شناسي تحليل اطلاعات و رسانه هاي گروهي میتونه نقطه ای باشه که بهش دست پیدا کنم

تقریبا تمامی ایده ها و طرحهایی که دارم مشابه با همین گرایش هستش
    حالا به نظرتون رشته ای که انتخاب میکنم صرفا تحت چه عنوانی باید باشه ؟
    روان شناسي تحليل اطلاعات و رسانه هاي گروهي خودش یک رشته ست آیا صرفا میتونم همین رشته رو بخونم
    یا مثلا با استادی که مکاتبه میکنم بپرسم نظرش برای انتخاب رشته چیه ؟
    به نظرتون میتونم روان شناسي تحليل اطلاعات و رسانه هاي گروهي بخونم ولی از استادی که هوش مصنوعی تدریس میکنه و کار میکنه فاند بگیرم ؟
    عنوان رشته مهم نیست. میتونه هر چیزی باشه. مهم محتویات رشته، حوزه های پژوهشی اون دپارتمان و استادانش و پروژه هاشون هست.

در باره این که تو کدوم کشورها رو این حوزه ها کار میکنند هم، پاسخ اینه که، "همه جا". ولی خب طبیعی هست تو کشورهای بزرگ و پرجمعیت تر مانند آمریکا و بریتانیا و ... موقعیت های بیشتری هست. و در کشورهای کم جمعیت مانند کشورهای اسکاندیناوی موقعیت های کمتری هست. باید خودتون در اینترنت جست و جو کنید و دانشگاه های مورد نظرتون رو پیدا کنید.
    اپلای ابرود مکانی برای راهنمایی، مشاوره و تبادل اطلاعات دوستانه و داوطلبانه است. با انتخاب گزینه ی "اضافه کردن به امتیاز کاربر" از پست مفید پاسخ دهندگان تشکر کنید.

Junior Member

سلام
    من کارشناسی مشاوره آزاد تهران دارم و سابقه 6 سال کار تو همین زمینه، به علاوه یک مقاله ISI، و تعدادی تالیف کتاب تو زمینه ترک اعتیاد ، هنر درمانی، سی بی تی و...
    فعلا مشغول زبان خوندن برای گرفتن آیلتس هستم متاسفانه تا چند ماه آینده میرسم که خودمو آماده کنم.
    کسی از دوستان اطلاعی داره که آیا دوره خاص روانشناسی هست برای پذیرش یا برای مقطع ارشد امریکا یا کانادا(ترجیحا امریکا) که فعلا بدون مدرک زبان بشه اقدام کرد.
    تشکر از توجهتون.

Moderator
    nimaK آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    UW-Madison / Ph.D. French Literature

دوستان گرامی! از تبلیغ جدا خودداری فرمایید...با منع حساب کاری مواجه خواهید شد (بعد از تذکر)!
    ضمن حذف پست های تبلیغی تمام پستهایی که به آن گروه از پستهای تبلیغاتی ریپلای زده اند نیز حذف می شوند!
    ممنونم و موفق باشید!
    ديشب كه نمي دانستم به كدام دردم،گريه كنم،كلي خنديدم!(صادق هدايت)

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    kharazmi university. familly counselling

بنظرم برید سراغ علوم شناختی. یه سرچ کنید زیرشاخه هاش رو میتونید ببینید که شامل هوش مصنوعی هم هست.