صفحه 8 از 13 نخستنخست 12345678910111213 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 71 تا 80 , از مجموع 121

موضوع: آشنایی با گرایش های مختلف روان شناسی و مسائل مرتبط با فرایند اپلای در این گرایش ها

ApplyAbroad Senior Veteran
    Olympia آواتار ها

پیش فرض پاسخ : آشنایی با گرایش های مختلف روان شناسی و مسائل مرتبط با فرایند اپلای در این گرای

the difference between Behavioral neuroscience, Neuropsychology , and Cognitive neuroscience

Behavioral neuroscience is the study of the nervous system's involvement in behavior. This field usually studies the
    "lower-level" brain processes shared by all mammals. Research in this area primarily focuses on non-human animal subjects. For example, it often involves surgically operating on rats. In terms of anatomy, this field is most concerned with the subcortical brain, spinal cord, and peripheral nervous system, as well as other systems in the body which interact with the nervous system such as the immune system. (This is synonymous with physiological psychology.)

Cognitive neuroscience is the study of the brain basis for mental phenomena. This field usually studies "higher-level" brain processes, many of which are uniquely human. You could also say that it focuses on the "systems level" of brain function. Research in this area primarily focuses on human subjects. The main methods are functional neuroimaging, neurophysiological recording, and experimental psychology. In terms of anatomy, this field is most concerned with the cerebral cortex and some subcortical areas. (This is the merging of cognitive and biological psychology.)

Neuropsychology has two branches: experimental and clinical. As someone else noted, this field began as a purely experimental field, but the term "experimental neuropsychology" has dissolved due to the rise of behavioral and cognitive neuroscience. It was basically a precursor to those fields. Clinical neuropsychology is a branch of clinical psychology which focuses on diagnosing and treating people with brain damage that has resulted in behavioral deficits. This is an applied field (while the others are basic sciences), so while it employs many of the same methods as behavioral and cognitive neuroscience, the end is to solve specific problems. The end of behavioral and cognitive neuroscience is to gain more knowledge. That is the basic distinction of basic and applied research.

Junior Member niloot آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    روانشناسی-علامه طباطبایی

پیش فرض پاسخ : آشنایی با گرایش های مختلف روان شناسی و مسائل مرتبط با فرایند اپلای در این گرای

سلام
    بسیار ممنون از اطلاعات خوبی که در اختیار ما گذاشتید.
    اما ممکنه درباره developmental psychology هم اطلاعات کاملی بنویسین؟

Junior Member

سلام و خسته نباشید
    کسی راجع به گرایش psychoanalysis و اینکه تو کدوم دانشگاه ها هست چیزی میدونه؟

Junior Member

من پیش زمینه مهندسی مکانیک دارم. منتها سرچای تا حالام به این نتیجه رسوندتم که دانشگاه های اروپایی برای I/O پیش زمینه های اقتصاد یا روانشناسی و مدیریت رو لازم دارن. لااقل من به این نتیجه رسیدم. آیا شما میتونید با این بک گروند من و معد 13.48 دانشگاه صنعتی اصفهان، منو برای پیدا کردن یه مستر مناسب کمک کنید؟

Junior Member

آيا cognitive pscicology يا روانشناسي شناختي باليني هم وجود داره ؟يا همون كلينيكال كه بشه به درمان پرداخت؟

Junior Member

روانشناسي پزشكي با روانشناسي باليني و نوروسايكولوژي و روانپزشكي چه فرقهايي دارند؟

با سلام
    من مدرک لیسانس کشاورزی از دانشگاه تهران و ارشد روانشناسی گرایش شخصیت از دانشگاه آزاد کرج دارم. و قصد اپلای برای مقطع دکترا در رشته روانشناسی را دارم. در حال حاضر به دنبال یک موضوع خوب برای اپلای در این حوزه میباشم و علاقه شخصی خودم " اختلالات کودکان و درمان آنها " هستش، اما دقیقا نمیدونم تا چه حدی این فیلد برای اپلای مناسب هستش و تا چه حدی پروژه های دکترای در این زمینه که در دست اساتید هست دارای فاند هستش؟ لطفا کسی اگر در مورد حوزه های روز روانشناسی در دنیا اطلاعاتی داره لطف کنه و یه توضیحی بده.

Junior Member

سلام دوستان.

من واسه دانشگاه بریتیش کلمبیای کانادا، هم Bachelor of Science و هم Bachelor of Arts رشته Cognitive Systems رو اپلای کرده بودم، که واسه BSc ریجکت شدم و واسه BA اکسپت.

به نظرتون چه کار کنم؟؟ BA رو برم؟ مهمتر از همه اینکه واسه ادامه تحصیل graduate فرقی بین این دو هست؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط nooshinakhavan نمایش پست ها
    با سلام
    من مدرک لیسانس کشاورزی از دانشگاه تهران و ارشد روانشناسی گرایش شخصیت از دانشگاه آزاد کرج دارم. و قصد اپلای برای مقطع دکترا در رشته روانشناسی را دارم. در حال حاضر به دنبال یک موضوع خوب برای اپلای در این حوزه میباشم و علاقه شخصی خودم " اختلالات کودکان و درمان آنها " هستش، اما دقیقا نمیدونم تا چه حدی این فیلد برای اپلای مناسب هستش و تا چه حدی پروژه های دکترای در این زمینه که در دست اساتید هست دارای فاند هستش؟ لطفا کسی اگر در مورد حوزه های روز روانشناسی در دنیا اطلاعاتی داره لطف کنه و یه توضیحی بده.
    من که برای آموزش کودکان دارم دانشگاه ها رو میگردم بیشترشون تاکید دارن روی تحصیلات قبلی مرتبط یا سابقه کاری.

سلام چطوزی می تونم دانشگاه هایی که گرایش parapsychology را دارند پیدا کنم