صفحه 9 از 13 نخستنخست 12345678910111213 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 81 تا 90 , از مجموع 121

موضوع: آشنایی با گرایش های مختلف روان شناسی و مسائل مرتبط با فرایند اپلای در این گرایش ها

Junior Member

پیش فرض پاسخ : آشنایی با گرایش های مختلف روان شناسی و مسائل مرتبط با فرایند اپلای در این گرای

نقل قول نوشته اصلی توسط nikooi نمایش پست ها
    آيا cognitive pscicology يا روانشناسي شناختي باليني هم وجود داره ؟يا همون كلينيكال كه بشه به درمان پرداخت؟
    رشته Cognitive Psychology بالینی نیست. این رشته به حوزه هایی مثل حافظه، ادراک و توجه و .. می پردازه و ربطی به رویکرد شناختی در روانشناسی بالینی ندارد. این یک رشته ای هست که بیشتر در حوزه های کاری تحقیقاتی و آموزشی و تربیتی است. در کل کار بالینی انجام نمیده. باز هم تحقیق کنید تا بیشتر در مورد حوزه های کاری این رشته آشنا بشید

Junior Member mahsa_37 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    ارشد مشاوره خانواده دانشگاه شهید بهشتی

پیش فرض پاسخ : آشنایی با گرایش های مختلف روان شناسی و مسائل مرتبط با فرایند اپلای در این گرای

مشاوره خانواده آیا گرایش روانشناسی نیست؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط mahsa_37 نمایش پست ها
    مشاوره خانواده آیا گرایش روانشناسی نیست؟
    اگر نگران پذیرش دکترا در رشته های روانشناسی در کشورهای خارج هستید، نگران نباشید.مشاوره مرتبط با روانشناسی است. و زیاد غیر مرتبط نیست.مهمتر از مدرک ارشد، مدرک لیسانس هست. اگر مدرک کارشناسی شما مرتبط با روانشناسی است. می توانید خودتون رو آماده تحصیل در دکترا بکنید.اگر قصدتون گرفتن فول فاند هست باید تلاشتان را زیادتر کنید.( نوشتن مقاله + زبان قوی + معدل خوب = شانس بیشتر پذیرش).

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط sanjary نمایش پست ها
    اگر نگران پذیرش دکترا در رشته های روانشناسی در کشورهای خارج هستید، نگران نباشید.مشاوره مرتبط با روانشناسی است. و زیاد غیر مرتبط نیست.مهمتر از مدرک ارشد، مدرک لیسانس هست. اگر مدرک کارشناسی شما مرتبط با روانشناسی است. می توانید خودتون رو آماده تحصیل در دکترا بکنید.اگر قصدتون گرفتن فول فاند هست باید تلاشتان را زیادتر کنید.( نوشتن مقاله + زبان قوی + معدل خوب = شانس بیشتر پذیرش).
    با سلام...

کدوم گرایش روانشناسی مربوط به مباحث کودک و نوجوان و خانواده میباشد؟؟

در ایران که عناوین رونشناسی بالینی کودک و نوجوان و روانشناسی خانواده درمانی وجود دارد

ممنون عناوین انگلیسی این دو رشترو بگید

ApplyAbroad Veteran

نقل قول نوشته اصلی توسط reza_2015 نمایش پست ها
    با سلام...

کدوم گرایش روانشناسی مربوط به مباحث کودک و نوجوان و خانواده میباشد؟؟

در ایران که عناوین رونشناسی بالینی کودک و نوجوان و روانشناسی خانواده درمانی وجود دارد

ممنون عناوین انگلیسی این دو رشترو بگید
    لطفا ملاحظه کنيد
    http://www.apa.org/ed/graduate/speci...ecognized.aspx
    موفق باشيد

Junior Member

دوست عزیز اگر از لحاظ مالی مشکلی ندارید حتما بهتون پیشنهاد میکنم برید و BA رو بگیرید. اگر در این دوره خوب کار کنید و رزومتون رو قوی کنید برای مقطع ارشد و دکتری میتونید همونجا پذیرش بگیرید(حتی جاهای دیگه). ضمنا دانشگاه بریتیش کلمبیا رو از دست ندید. ینده جای شما بودم لحظه ای درنگ نمیکردم. البته این کاملا نظر شخصی من هست.از دیگر دوستان هم پرس و جو کنید.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط tm95 نمایش پست ها
    سلام دوستان.

من واسه دانشگاه بریتیش کلمبیای کانادا، هم Bachelor of Science و هم Bachelor of Arts رشته Cognitive Systems رو اپلای کرده بودم، که واسه BSc ریجکت شدم و واسه BA اکسپت.

به نظرتون چه کار کنم؟؟ BA رو برم؟ مهمتر از همه اینکه واسه ادامه تحصیل graduate فرقی بین این دو هست؟

دوست عزیز اگر از لحاظ مالی مشکلی ندارید حتما بهتون پیشنهاد میکنم برید و BA رو بگیرید. اگر در این دوره خوب کار کنید و رزومتون رو قوی کنید برای مقطع ارشد و دکتری میتونید همونجا پذیرش بگیرید(حتی جاهای دیگه). ضمنا دانشگاه بریتیش کلمبیا رو از دست ندید. ینده جای شما بودم لحظه ای درنگ نمیکردم. البته این کاملا نظر شخصی من هست.از دیگر دوستان هم پرس و جو کنید.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    روانشناسی

سلام
    اطلاع دارید که دانشگاه آیووا ( Iowa) رشته روان شناسی در مقطع دکترا یا ارشد دارند یا خیر ؟؟

Member
    رشته و دانشگاه
    MSc Human Development: Genetics, Neuroscience and Psychology, Tomsk State University

نقل قول نوشته اصلی توسط mahsahoseini93 نمایش پست ها
    سلام
    اطلاع دارید که دانشگاه آیووا ( Iowa) رشته روان شناسی در مقطع دکترا یا ارشد دارند یا خیر ؟؟
    یه زحمتی به خودتون بدید و سایت دانشگاه مورد نظر رو مطالعه بفرمایید. همه ی اطلاعات مورد نظر رو پیدا می کنید.
    اپلای ابرود مکانی برای راهنمایی، مشاوره و تبادل اطلاعات دوستانه و داوطلبانه است. با انتخاب گزینه ی "اضافه کردن به امتیاز کاربر" از پست مفید پاسخ دهندگان تشکر کنید.

Junior Member

پیش فرض پاسخ : آشنایی با گرایش های مختلف روان شناسی و مسائل مرتب

با سلام. كسي در مورد پذيرش در رشته مشاوره اطلاعات داره؟ ارشد مشاوره از دانشگاه علامه طباطبايي دارم. ولي با چند نفر (البته در ساير رشته ها) مشورت كردم گفتند شانس گرفتن فاند در رشته مشاوره و كلا علوم انساني كم هست؟