سلام خدمت تمامی دوستان

من لیسانس گیاهپزشکی دارم اما الان (فقط) می خوام از ایران برم و در کشور اروپایی یا آمریکایی تحصیل کنم یا کار کنم. برای همین دنبال تحصیل در مقطع ارشد و دادن مقاله هستم. بنده باتوجه به وقت و انگیزهای که دارم می تونم در هر کدوم از این رشته ها قبول بشم 1. سم شناسی پزشکی 2. بیوتکنولوژی گیاهی 3. حشره شناسی 4. بیماری شناسی.
من این قدر انگیزه دارم که هر روز هفته رو تو ازمایشگاه بگذرونم و همین طور این قدر متنفرم از این که تو این اوضاع نابسامان اقتصادی کشور یک رشته ارشد رو بخونم و نتونم از ایران برم و عمرم رو حروم کنم.
از همه دوستان خواهش می کنم به سوالات زیر هم در این صفحه و هم به صورت یک پیام خصوصی برای این حقیر جوابشون رو بفرستن.

1. کدوم یکی از این رشته ها تو کشورهای اروپایی و آمریکایی آینده بهتر، بازار کار و درامد بهتری دارند؟
2. تو ایران کدوم اساتید در کدوم دانشگاه ها در میون این چهار رشته در زمینه خودشون قوی هستند و مقالات خوبی چاپ کردند و دانشجوهای بیشتری رو به کشورهای دیگه فرستادند؟ لطفا اسم استاد و دانشگاه رو بگید تا من حضورا بیام اون دانشگاه و با استاد صحبت کنم.
3. اگر رتبه تک رقمی بیوتکنولوژی بیارم و همه وقتم رو تو آزمایشگاه کار کنم چقدر احتمال موفقیت برای اپلای شدن رو دارم؟