سلام دوستان.
من سه سال پیش با معافیت تحصیلی و وثیقه از ایران خارج شدم و فوق لیسانسم رو خارج گرفتم (الانم هنوز خارج هستم)، یه سالی هم فرجه دارم هنوز. حالا مدارک تحصیلیمو فرستادم ایران برای خونواده که برن فارغ‌التحصیل شدن منو توی وزارت علوم و متعاقبن توی نظام وظیفه ثبت کنن که بعدش خیلی فوری بتونم برم پیگیر کارهای معافیت پزشکیم بشم و معطل روال‌های اداری نباشم.

حالا دیروز بابام رفته وزارت علوم، یه لیست بلند بالا بهش دادن از مدارکی که من باید بیارم تا فارغ‌التحصیلیم ثبت بشه، که این لیست رو می‌تونید توی این فایل ببینید:

www.dalvandi.ir/public_html/NewDoc%201.pdf

بعدش هم بهش گفتن که فارغ‌التحصیلیش توی نظام وظیفه ثبت نمیشه، تا زمانی که خودش بیاد، ما ببینیمش(!)، بعدش بره نظام وظیفه و اونجا پاسپورتش رو ازش می‌گیرن، بعدش ثبت می‌کنن!! میخواستم ببینم چنین چیزی صحت داره؟ پاسپورت رو از آدم می‌گیرن؟

دوم اینکه من که فقط میخوام معافیت تحصیلیم از توی سیستم نظام وظیفه حذف شه تا بتونم برم دنبال کار سربازی، و از اونجا که جور کردن این همه مدرکی که اینا می‌خوان خیلی طول می‌کشه، بهتر نیست اساسن انصراف ثبت کنم توی سیستمشون و خودمو راحت کنم؟ من ارزشیابی اینا رو که آخه لازم ندارم، به چه دردم می‌خوره؟!

ممنون میشم کمک کنید.