صفحه 3 از 8 نخستنخست 12345678 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 72

موضوع: خبر جدید در مورد گرفتن گرین کارت از طریق ویزای دانشجویی و حذف لاتاری

پیش فرض پاسخ : خبر جدید در مورد گرفتن گرین کارت از طریق ویزای دانشجویی و حذف لاتاری

نقل قول نوشته اصلی توسط vah48 نمایش پست ها
    روز جمعه 30 نوامبر قانونی در مجلس نمایندگان آمریکا تصویب شد که در صورت تصویب نهایی در سنا ، برنامه سالانه لاتاری حذف شده و سهمیه سالانه آن (55000 گرین کارت) به فارغ التحصیلان کارشناسی ارشد و دکتری رشته های مهتدسی و علوم و ریاضی تعلق می گیرد. اطلاعات کاملتر در لینکهای زیر :
    http://www.radiofarda.com/archive/ne...ml?id=24785762
    http://www.dcemploymentlawupdate.com...+Law+Update%29
    الان در سیستم لاتاری تابعین یه سری کشورها حق شرکت ندارن چون از سالها پیش مهاجران زیادی به آمریکا داشتن. اینکار باعث میشه اون اصل diversity زیر سوال بره... فقط تصور کنید چه سیل چند برابری از متقاضیان تحصیل از چین و هند به سمت آمریکا روان میشن و شانس متقاضیان ایرانی به مراتب کمتر از قبل!!

ApplyAbroad Guru

پیش فرض پاسخ : خبر جدید در مورد گرفتن گرین کارت از طریق ویزای دانشجویی و حذف لاتاری

نقل قول نوشته اصلی توسط Eldorado_Love نمایش پست ها
    ممنون از جوابتون. اون وقت اگه اين طرح كامل تصويب بشه و شامل رشته هاي روانشناسي هم باشه اينطوري واقعا به نفع دانشجويان ميشه ديگه درسته؟اينجوري ويزاي همسر هم به راحتي پس اوكي ميشه؟
    بله دوست عزیز روانشانسی هم Science هست و جزو STEM حساب میشه.

نقل قول نوشته اصلی توسط S03 نمایش پست ها
    بله دوست عزیز روانشانسی هم Science هست و جزو STEM حساب میشه.
    ممنون دوست عزيز راستش رو بخواي من 2-3 مدرك دارم...اما ميخوام از طريق اين مدرك روانشناسي اقدام كنم.كارشناس روانشناسي باليني از علامه طباطبايي دارم معدل A و تاييده اساتيد...سابقه كار 5 سال و چندين پروژه عملياتي و واقعي و مقالات و...كه در اصل خودتون بهتر ميدونين عملي بوده نه فيك و آمار جعلي...1مرتبه كارشناسي ارشد دولتي قبول شدم كه چون استخدام يه سازمان پزشكي معتبر بودم نرفتم سراغش چون وقتشو نداشتم...مدرك مهندسي هم دارم ولي اصلا روش كارنكردم...خوشحالم كردي.

نقل قول نوشته اصلی توسط BEHNAM1986 نمایش پست ها
    فکر کنم کارمون تو سفارتخونه ها سخت تر بشه. حالا بیا و ثابت کن که آقا من واسه گرین کارت نمی رم
    اتفاقا گرفتن ویزا خیلی‌ هم راحت تر باید بشه، به این علت :
    STEM students would no longer be required to demonstrate that they have no desire to stay permanently in the U.S. as a precondition to being allowed to attend school in the U.S.

http://www.dcemploymentlawupdate.com...+Law+Update%29

Member BEHNAM1986 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Energy Systems Engineering

به هر حال چه تصویب بشه و چه نشه، کسایی که برای دکترا رفتن 80 درصدشون بر نمیگردن و با ویزای کاری اونجان و دارن زندگی می کنن. ولی اگه تصویب بشه به نظر من باعث می شه موج جدیدی به متقاضیان تحصیل در آمریکا اضافه بشه که در نتیجه کار برای کسایی که می خوان اپلای کنن سخت تر می شه مخصوصا ما ایرانیا.
    Tomorrow Never Dies

Junior Member

به نظر من بهتره تصویب نشه. در حال حاضر امریکا به دانشجویان چینی سخت اقامت دائم میده و این باعث کاهش انگیزه ی اونها جهتapply شده. با این قانون شانس ما ها کاهش خواهد یافت، بدون شک.
    همچنین از نظر تاریخی نشان داده شده که تصمیمات دولت های دموکرات به نسبت بیشتر به نفع مهاجران بوده است. پس مخالفت دولت اوباما با این طرح قطعا دلیل داره. حمایت از طرحی که از سوی جمهوری خواهان ارائه شده نمی تونه منطقی باشه چون این گروه منافع شخصی خود آمریکا یی ها رو به همه ی ارزش های دیگه (که واسه مهاجران مهمه) در اولویت قرار می ده.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط MEHD نمایش پست ها
    به نظر من بهتره تصویب نشه. در حال حاضر امریکا به دانشجویان چینی سخت اقامت دائم میده و این باعث کاهش انگیزه ی اونها جهتapply شده. با این قانون شانس ما ها کاهش خواهد یافت، بدون شک.
    همچنین از نظر تاریخی نشان داده شده که تصمیمات دولت های دموکرات به نسبت بیشتر به نفع مهاجران بوده است. پس مخالفت دولت اوباما با این طرح قطعا دلیل داره. حمایت از طرحی که از سوی جمهوری خواهان ارائه شده نمی تونه منطقی باشه چون این گروه منافع شخصی خود آمریکا یی ها رو به همه ی ارزش های دیگه (که واسه مهاجران مهمه) در اولویت قرار می ده.
    هدف اول و مهمی که در بیانیه تصویب این قانون بودش این بود که در شرایط اقتصاد جهانی به نفع دولت آمریکا نیست که دانشجویان خارجی با استفاده از منابع مالی این کشور درس خودشون را تموم کنند و به کشور خودشون برگردند !! در نگاه اول خب این دلیل منطقی و عقلانی هست اما در باطن من فکر نکنم آمار های دانشجویان برگشتی این مساله رو بگه ! یک مساله دیگه این که من فکر نکنم این قانون تاثیری در روند آسان شدن ویزا گرفتن دانشجویان چینی بشه فقط رقابت 100 % برای همه سخت تر خواهد شد.
    این مساله بعد مثبت دیگه اش شاید این باشه که در چند سال آینده کشورهای غیر مهاجر کمبود نیروی متخصص خودشون را اینطوری جبران کنند هر چند کشورهایی مثل دانمارک یا اتریش اینطوری هستند اما امتیاز بندی و ملاک گذاشتن باز هم کار رو کمی سخت کرده

ApplyAbroad Veteran
    alireza.p آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Electrical Engineering - Texas A&M University

بعد از تصویب این قانون (اگر بشه) هم همین سیستم لاتاری قرار هست که پیاده بشه. یعنی هر کشوری یه سهمی خواهد داشت. این حتی برای گرفتن گرین کارد از طریق کار هم صدق میکنه. مثالش اینه که هندی ها 5 سال توی نوبت این نوع گرین کارد میمونن ولی ایرانی ها 1 سال. در کل به نفع ایرانی هاست چون حتی سهمیه ایران با دکتری ها هم پر نمیشه و مستر های ایرانی هم حدس میزنم سهم توی یک سال بهشون میرسه. البته اگه کلیات طرح تغییر نکنه.

سوال اینه که کی سنا رای میده؟ کسی خبر داره؟

نقل قول نوشته اصلی توسط Solaris111 نمایش پست ها
    الان در سیستم لاتاری تابعین یه سری کشورها حق شرکت ندارن چون از سالها پیش مهاجران زیادی به آمریکا داشتن. اینکار باعث میشه اون اصل diversity زیر سوال بره... فقط تصور کنید چه سیل چند برابری از متقاضیان تحصیل از چین و هند به سمت آمریکا روان میشن و شانس متقاضیان ایرانی به مراتب کمتر از قبل!!
    Last name: Ever

First name: Greatest

Junior Member

دوستان رشته های مدیریتی هم شامل میشه؟ من میخوام operation management اپلای کنم

Junior Member

دوستان کسی میدونه تکلیف رشته ای مثل تاریخ هنر یا معماری چی میشه؟