صفحه 7 از 8 نخستنخست 12345678 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 61 تا 70 , از مجموع 72

موضوع: خبر جدید در مورد گرفتن گرین کارت از طریق ویزای دانشجویی و حذف لاتاری

Senior Member aminc آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    M.Sc. Mechanical Engineering

پیش فرض پاسخ : خبر جدید در مورد گرفتن گرین کارت از طریق ویزای دانشجویی و حذف لاتاری

سلام
    دوستان عزیز سلام عرض شد
    اگه کسی قوانین جدیدو اپ تو دیت داره لطفا بگه
    اگه کسی در هم اکنون دکتری از آمریکا تمام کنه بهش اقامت میدن ؟
    در بین تمامی مردم تنها عقل است که به عدالت تقسیم شده زیرا همه فکر می‌کنند به اندازه کافی عاقلند. "دکارت"
    همه رو دوست داشته باشیم، به همدیگه کمک کنیم "مهربان"

ApplyAbroad Veteran
    alireza.p آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Electrical Engineering - Texas A&M University

پیش فرض پاسخ : خبر جدید در مورد گرفتن گرین کارت از طریق ویزای دانشجویی و حذف لاتاری

خیر. نمیدن! آپدیت خاصی هم نیست. تا روی کار اومدن رئییس حمهور بعدی باید صبر کنید تا خبر جدیدی بشه

نقل قول نوشته اصلی توسط aminc نمایش پست ها
    سلام
    دوستان عزیز سلام عرض شد
    اگه کسی قوانین جدیدو اپ تو دیت داره لطفا بگه
    اگه کسی در هم اکنون دکتری از آمریکا تمام کنه بهش اقامت میدن ؟
    Last name: Ever

First name: Greatest

Junior Member Gav1991 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    الکترونیک

یک لایحه در سنا در تاریخ 13 ژانویه 2015 معرفی شده به نام I-Squared Act of 2015 که یه مقدار سقف ویزا رو برای تحصیل کرده های دانشگاه های آمریکا افزایش می ده. تصویب نشده و فقط معرفی شده. هنوز تا تبدیل شدن به قانون سال ها زمان نیاز داره. روند کار این لایحه رو می تونید تو لینک زیر دنبال کنید :

https://www.congress.gov/bill/114th-...l/153/all-info

Junior Member bousherpeyman آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    civil engineering - lian institute of higher education

از اینکه قبل از عملی شدن این لایحه در سنا اطلاع رسانی شده خرسندم - از این رو خیلی از افرادی که واقعا قصد مهاجرت دارن و توان مالی کمتری نسبت به اقدام از طریق دانشجویی دارن این موضوع رو جدی میگیرن و وقت رو هدر نمیدن .

Junior Member

سلام دوستان
    یکی از دانشگاه های آمریکا بنده رو برای یک پوزیشن دانشگاهی (assistant professor) قبول کرده. میخواستم بدونم شرایط گرفتن ویزا برای فردی مثل من که برای کار دانشگاهی میخواد بره آمریکا چطوره؟ لازم به ذکر هست من تو ژاپن دکتری خوندم اما در حال حاضر تو ایران هستم.
    خیلی ممنون میش اگر منو راهنمایی بکنین

شما کار خاصی لازم نیست بکنید. دانشگاه باید برای شما مراحل در خواست ویزا رو (احتمالا h1b) باید انجام بده و مدارک لازم (چیزی شبیه i20 ولی اسمش رو نمیدونم) برای شما بفرسته و بعد شما برید سفارت مصاحبه و ویزا بگیرید. خیلی متفاوت با ویزای دانشجویی نیست ولی نوعش فرق میکنه.

Junior Member

ممنون از پاسخ سریعتون
    اجازه بدین سوالم رو یه جور دیگه مطرح کنم. مطالعه فروم ها و پست های قبلی نشون میشه که ویزای H1 یه جور ویزای کاری هست که ظاهرا گرفتنش خیلی دشوار هست. چون همیشه دوستان در حال اثبات این هستند که نمیخوان توی آمریکا ماندگا بشن در حالی که این ویزا یه جوری مهر تایید بر ماندگاری تو آمریکا هست. آیا واقعا گرفتن این ویزا سخت هست؟ نیازی هست که نوع ویزا رو تغییر بدیم؟ ممنون از راهنمایی دوستان و بزرگواران

دوستان در حال اثبات، ویزای دانشجویی میخوان مشکل h1 به خاطر رقابته نه ماندن نماندن. مال شما کاریه یعنی شما رو لازم دارند در امریکا برای مدت طولانی نه فقط دوران تحصیل. از همین طریق بعد از مدتی شما گرین کارت میگیری. شاید نوع ویزا eb1-2 باشه. بازم من مطمئن نیستم. ولی قطعا کل داستان به عهده دانشگاه هست و شما کار خاصی لازم بکنید. اگر واقعا همچین افری داشته باشید از دانشگاهی. باید بگم اگر واقعا شما رو جایی بخوان برای کار چه دانشگاه چه بیرون دانشگاه، فرایند گرفتن ویزا برای شما از نوع دانشجویی قطعا راحت تر و بی استرس تر خواهد بود هر چند که شاید مدت بیشتری طول بکشه و مراحل متنوع تری داشته باشه.
    ویرایش توسط BenFranklin : December 8th, 2015 در ساعت 09:49 PM

Junior Member

خیلی ممنون از راهنماییتون. بلی من آفر رو اخیرا دریافت کردم و چیزی نمونده فاینلایز بشه (فقط یه مصاحبه و یه سری کار روتین) اما خب از الان میخوام در مورد روال ویزا هم اطلاعات کسب کنم. پس اینطور هم نیست که ویزاهای کاری پایین باشه! کلا رسالت اون دپارتمان وجود هیئت علمی با تنوع فرهنگی هست. اما من همیشه این نگرانی رو دارم که نکنه بهم ویزا ندن و اذیت کنن...
    به نظرتون گرفتن ویزای کاری تو دانشگاه برا کسی که تو آمریکا تاحالا نبوده غیر عادی هست؟ مورد اینچنینی نبوده تا حالا؟ ممنون از راهنماییتون

به شخصه موارد بسیاری دیده ام. به خصوص تعداد بی شماری ایرانی (و غیر ایرانی) با مدرک از کانادا الان در حال تدریس در دانشگاه های کوچک و بزرگ امریکا هستند.