صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 23

موضوع: کدام دانشگاه های آمریکا شرط معدل برای 60 واحد پایانی را دارند ؟!

ApplyAbroad Superstar Heisenberg7 آواتار ها

پیش فرض پاسخ : کدام دانشگاه های آمریکا شرط معدل برای 60 واحد پایانی را دارند ؟!

خود دانشگاه utah داشت برای مکانیکش
    مثلاً اگر دست یادم بیاد می گفت 45 تای آخر رو بنویسید.. 60 تای آخر هم بنویسید (البته شرط نبود... می پرسید)
    پایینش هم می گفت اگر فکر می کنید دلیلی داشته که پایین شدید تو یه ترمایی دلیلش رو بگید.
    اکثراً شرط ندارن.. می گن اگر شرط معدل کلی رو نمیارید معدل 60 تای آخر رو بنویسیدمثلاً

Junior Member Obeid آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Electrical Engineering

خیلی از دانشگاه شرط معدل رو برای 60 واحد پایانی لیسانس دارند. به عنوان مثال دانشگاه من شرط معدل لیسانسش اگر بخوای دکترای مستقیم بخونی 3.5 بود در حالی که می خواستی فوق بخونی3. جالبترین قسمتش این بود که اصن به معدل فوق کاری نداشتن. به عنوان مثال یکی از دوستام برای دکترا پذیرش گرفته بود ولی معدلش واسه 60 واحد پایانی شد 2.97 . دانشگاه گفت که اصلا نمی تونیم بهت پذیرش بدیم. ولی چون طرف آمریکا بود با یه استاد صحبت کرد و گرفتش. من در مدتی که اپلای می کردم همیشه میدیدم که 60تا ی آخر رو ملاک می گیرن. اونجا بود که فهمیدم باید تمامی واحد های عمومی رو در ترم های آخر بر می داشتم.

نقل قول نوشته اصلی توسط Obeid نمایش پست ها
    خیلی از دانشگاه شرط معدل رو برای 60 واحد پایانی لیسانس دارند. به عنوان مثال دانشگاه من شرط معدل لیسانسش اگر بخوای دکترای مستقیم بخونی 3.5 بود در حالی که می خواستی فوق بخونی3. جالبترین قسمتش این بود که اصن به معدل فوق کاری نداشتن. به عنوان مثال یکی از دوستام برای دکترا پذیرش گرفته بود ولی معدلش واسه 60 واحد پایانی شد 2.97 . دانشگاه گفت که اصلا نمی تونیم بهت پذیرش بدیم. ولی چون طرف آمریکا بود با یه استاد صحبت کرد و گرفتش. من در مدتی که اپلای می کردم همیشه میدیدم که 60تا ی آخر رو ملاک می گیرن. اونجا بود که فهمیدم باید تمامی واحد های عمومی رو در ترم های آخر بر می داشتم.

دوست عزيز اصلا معيار و دليل اينكه ٦٠ واحد پاياني رو هم ملاك قرار ميدن اينه كه اكثر دروس تخصصي در ٤ ترم پاياني قرار دارن! نه اينكه دروس عمومي رو بردارين كه اصلا جزو معدل حساب نميشن! البته من خيلي از دانشگاها رو ديدم كه اين ٦٠ واحد پاياني رو فقط براي آمريكا و كانادا درنظر ميگيرن و براي بقيه جاها معدل كل! ولي خب هستن دانشگاه هايي هم كه ٦٠ واحد پاياني رو براي تمام اپليكنت ها در نظر ميگيرن!
    No news is good news

Junior Member zarya آواتار ها

سلام
    من چون فنی بودم دوره کارشناسیم ناپیوسته بود ینی اول کاردانی رو خوندم بعد کارشناسی.با این وجود منظور از معدل 60 واحد پایانی ینی همون کارشناسی یا برای ما بحثش جداست؟

Junior Member

بله همون 4 ترم کارشناسی ملاکه
    You can get everything in life you want, if you will just help enough other people get what they want

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    biosysem engineering

سلام
    معدل لیسانس من 12.5 است
    ولی معدل فوق لیسانسم 18.4
    رتبه اول فوق لیسانس هستم
    اما همیشه نگران معدل لیسانسم هستم
    به نظر شما معدل فوق لیسانسم و رتبه اولیم پوشش نمیده معدل لیسانس رو؟

ApplyAbroad Hero iman7 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical & Aerospace Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط mas900 نمایش پست ها
    سلام
    معدل لیسانس من 12.5 است
    ولی معدل فوق لیسانسم 18.4
    رتبه اول فوق لیسانس هستم
    اما همیشه نگران معدل لیسانسم هستم
    به نظر شما معدل فوق لیسانسم و رتبه اولیم پوشش نمیده معدل لیسانس رو؟

سلام
    اوا اینکه با سیستم WES معدلتون رو حساب کنید از 4. معدل 12.5 از 20 خیلی برای اونها مفهوم نداره . ممکنه شما و یه نفر که معدلش 13.5 بوده تو تبدیل به 4 معدلتون یکی بشه. البته معدل 60 واحد آخر رو هم حساب کنید. (ارشد و کارشناسی). اینطوری بهتره. معدل کارشناسی خیلی خیلی مهمتره از ارشد. اما بعضی از دانشگاه ها ملاکشون 60 واحد آخره که ارشد اونجا جبران می کنه. راه حل قطعی برای شناخت این دانشگاه ها نیست ولی بعضی ها تو وبسایتشون نوشتن. تو ایالت فلوریدا و نیویورک و تگزاس می تونی دانشگاه های اینطوری پیدا کنی. مثلا دانشگاه Central Florida , Suny Binghamton اصولا معدل ارشد تو پذیرش تاثیر می گذاره. من خودم شرایط معدل لیسانسم خوب نبود و و از این دوتا پذیرش گرفتم. (دانشکده مکانیک) اما مثلا 3 روزه از Temple ریجکت شدم سر معدل. چون بقیه شرایطم خیلی خوب می دونم که به خاطر معدل کارشناسی بوده. نا امید نباش و تو وبسایت دانشکده ها بگرد. نتایج پذیرش "اخیر" رو هم ببین. تاکید می کنم که نتایج اخیر چون شرایط با 3-4 سال پیش خیلی فرق کرده.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    biosysem engineering

ممنون از شما
    توی SOP میشه چونه زد؟

ApplyAbroad Hero iman7 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical & Aerospace Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط mas900 نمایش پست ها
    ممنون از شما
    توی SOP میشه چونه زد؟
    ببینید من هم این مطلب رو خونده بودم که توی SOP می شه به دلایل پایین بودن معدل اشاره کرد. اما واقعا به لفظ Statement Of Purpose اگه فکر کنیم بهش نمی خوره که هدفش بیان گذشته شما باشه. شما اصولا باید اهداف آیندتون رو بنویسید. چرا می خواهید این رشته رو بخونید؟ چرا در این دانشکده؟ و... حالا مثلا توی این مونولوگ! می شه آدم به گذشته برگرده و بگه چون من در فلان رقابت علمی موفق بودم می تونم در این رشته هم موفق باشم. به نظر من هدف از SOP نمی تونه این باشه که توجیه کنیم گذشته خودمون رو (حالا نکات مثبت یا منفی). زمانی یه فایل به اسم Applying to Ph.D. Programs in Computer Science خوندم که یه استاد دانشکده کامپیوتر Carnegie Mellon به اسم Harchol-Balter نوشته بود. سرچ کنید پیدا می شه. دید خوبی به آدم میده. به نظر من SOP خوب تو پذیرش موثره.

Junior Member

سلام.شرایط ورود به هر دانشگاه رو در کدوم قسمت از سایت دانشگاه میشه پیدا کرد؟ممنون میشم راهنمایی کنید

صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)