صفحه 2 از 7 نخستنخست 1234567 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 69

موضوع: آدرس وزارت امور خارجه

Banned
    رشته و دانشگاه
    زبان و ادبیات انگلیسی دانشگاه علامه طباطبایی

پیش فرض پاسخ : آدرس وزارت امور خارجه

نقل قول نوشته اصلی توسط shamim65 نمایش پست ها
    سلام
    فقط دارالترجمه های تهران این کارو انجام میدن.ما شهرستانیا چه کنیم؟؟اصلا این مهر واجبه یا مستحب؟؟کسی هست که بدون این مهر پذیرش گرفته باشه؟؟
    واجب است اونهم از اوجب واجبات. بدید به همان دارالترجمه شهرستانتون تا با پیک خودشون مدرکتون رو به تاییدیه وزارت خارجه برسونند.

Junior Member

سلام جناب تبیان .
    این دارالترجمه ای که من دادم برای هر نسخه مدارک پلمپ شده 3000 تومان میگیره .اگه خودم انجام بدم خیلی به صرفه تره.میشه راهنمایی کنین مراحلش چجوریه؟اول باید تمبر دادگستری بخوره؟
    با سپاس

Banned
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط minaa نمایش پست ها
    سلام جناب تبیان .
    این دارالترجمه ای که من دادم برای هر نسخه مدارک پلمپ شده 3000 تومان میگیره .اگه خودم انجام بدم خیلی به صرفه تره.میشه راهنمایی کنین مراحلش چجوریه؟اول باید تمبر دادگستری بخوره؟
    با سپاس
    سلام به شما
    مگه تایید دادگستری نشده؟ اگر تایید دادگستری شده که به احتمال زیاد تمبر دارد یا نقش تمبر 500 تومانی خورده است. اگر تایید دادگستری شده که همان ترجمه ها را به همراه اصل مدارک فارسی به تهران خیابان 30 تیر کوچه انتخابیه ببرید و به تایید برسانید. اگر تایید دادگستری نشده اول از خود دارالترجمه بخواهید تا مدارکتان را به دادگستری ببرد بعد شما آنها را به وزارت خارجه بدهید. نمیدانم شهرستان هستید یا تهران ولی فرقی نمیکند اول کار تایید دادگستری آن را انجام دهید تا به تایید وزارت خارجه برسد.

ApplyAbroad Champion

رشته و دانشگاه
    Comp. Eng

من یه بار روند کار رو براتون می گم:

شما اصل مدرک رو می برید دارالترجمه

بعد از ترجمه مدرک، به تعدادی که خواستید از اون کپی می گیرن و رو همشون مهر مترجم و تمبر و ... میزنن

بعد همه نسخه ها رو میفرستن دادگستری تا صحت مهر و امضای مترجم تایید بشه. طبق قانون در این مرحله لازم نیست که اصل مدرک هم فرستاده بشه ولی معمولا دارالترجمه ها اصل مدرک رو هم میفرستن دادگستری

این وزارت امور خارجه هست که کار تطبیق مدرک رو با ترجمه انجام میده و به همین خاطر به اصل مدرک نیاز داره تا مهر رو بزنه. حتما هم واجبه دوست عزیز مستحب نیست!

در ضمن نیازی نیست حتما تهران باشید. من تو تاپیک "دارالترجمه" هم گفتم اکثر مراکز استانها نمایندگی وزارت خارجه دارن و این کار رو هم براتون انجام میدن. شیراز و تبریز و اصفهان رو میدونم که داره. می تونید با شماره های زیر تماس بگیرین و نزدیکترین مرکز رو به شهرتون بپرسین:

تلفن : 61153326 - 61153073

در ضمن همه این کار ها رو دارالترجمه های تهران براتون انجام میدن ولی شهرستانیها ممکنه مهر خارجه رو نزنن که باید خودتون زحمتشو بکشین

معذرت می خوام ،نمی دونم این سوال اینجا جاش درسته یا نه؟
    من ریزنمره رسمی ام را وزارت علوم شهرک غرب مهر کرده ام ، و بعدش اصفهان دادم ترجمه و مهر دادگستری زدم.آيا برای ریزنمره (‌نه دانشنامه) باید مهر وزارت خارجه هم بزنم؟آیا برای ریزنمره هم این مهر مهمه؟

ApplyAbroad Champion

رشته و دانشگاه
    Comp. Eng

نقل قول نوشته اصلی توسط tictac نمایش پست ها
    معذرت می خوام ،نمی دونم این سوال اینجا جاش درسته یا نه؟
    من ریزنمره رسمی ام را وزارت علوم شهرک غرب مهر کرده ام ، و بعدش اصفهان دادم ترجمه و مهر دادگستری زدم.آيا برای ریزنمره (‌نه دانشنامه) باید مهر وزارت خارجه هم بزنم؟آیا برای ریزنمره هم این مهر مهمه؟
    ریزنمره به عنوان مدرک اصلی در نظر گرفته نمیشه و همیشه به عنوان ضمیمه گواهی پایان تحصیلات محسوب میشه. وزارت خارجه هم فقط پایان تحصیلات رو مهر میکنه و کاری به ضمیمه نداره. اما اینکه فقط می خوای ریزنمره بفرستی رو نمی دونم باید چیکار کنی. آخه وزارت خارجه که نمی یاد ریز نمرتاتت رو چک کنه ببینه درسته یا نه. بازهم به همون شماره که گفتم زنگ بزن بگو مهرش می کنید یا نه

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط تبیان نمایش پست ها
    سلام به شما
    مگه تایید دادگستری نشده؟ اگر تایید دادگستری شده که به احتمال زیاد تمبر دارد یا نقش تمبر 500 تومانی خورده است. اگر تایید دادگستری شده که همان ترجمه ها را به همراه اصل مدارک فارسی به تهران خیابان 30 تیر کوچه انتخابیه ببرید و به تایید برسانید. اگر تایید دادگستری نشده اول از خود دارالترجمه بخواهید تا مدارکتان را به دادگستری ببرد بعد شما آنها را به وزارت خارجه بدهید. نمیدانم شهرستان هستید یا تهران ولی فرقی نمیکند اول کار تایید دادگستری آن را انجام دهید تا به تایید وزارت خارجه برسد.
    در واقع 2نسخه کامل از دارالترجمه گرفتم، و الان 8 نسخه دیگه لازم دارم،برای این درخواستهای مجدد منظورم بود که ترجمه رو بگیرم و کار دادگستری و وزرارتو خودم انجام بدم؛امکانش هست یا دادگستری فقط از دارالترجمه قبول میکنه؟(ضمنا،تهران هستم)

ApplyAbroad Champion

رشته و دانشگاه
    Comp. Eng

دادگستری رو همه قبول نمیکنه بده دست خودتون. چون مهر و امضای مترجم رو باید تایید کنن اونا. ولی بازهم ممکنه دارالترجمه ای باشه که این کارم واستون بکنه

ApplyAbroad Guardian
    shamim65 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Computer Science-NMSU

نقل قول نوشته اصلی توسط sjjpo2002 نمایش پست ها
    من یه بار روند کار رو براتون می گم:

شما اصل مدرک رو می برید دارالترجمه

بعد از ترجمه مدرک، به تعدادی که خواستید از اون کپی می گیرن و رو همشون مهر مترجم و تمبر و ... میزنن

بعد همه نسخه ها رو میفرستن دادگستری تا صحت مهر و امضای مترجم تایید بشه. طبق قانون در این مرحله لازم نیست که اصل مدرک هم فرستاده بشه ولی معمولا دارالترجمه ها اصل مدرک رو هم میفرستن دادگستری

این وزارت امور خارجه هست که کار تطبیق مدرک رو با ترجمه انجام میده و به همین خاطر به اصل مدرک نیاز داره تا مهر رو بزنه. حتما هم واجبه دوست عزیز مستحب نیست!

در ضمن نیازی نیست حتما تهران باشید. من تو تاپیک "دارالترجمه" هم گفتم اکثر مراکز استانها نمایندگی وزارت خارجه دارن و این کار رو هم براتون انجام میدن. شیراز و تبریز و اصفهان رو میدونم که داره. می تونید با شماره های زیر تماس بگیرین و نزدیکترین مرکز رو به شهرتون بپرسین:

تلفن : 61153326 - 61153073

در ضمن همه این کار ها رو دارالترجمه های تهران براتون انجام میدن ولی شهرستانیها ممکنه مهر خارجه رو نزنن که باید خودتون زحمتشو بکشین
    سلام
    ممنون از جوابتون.ولی من اصفهان هستم و از چند تا دارالترجمه و پست و همون شماره هایی که دادین پرسیدم گفتن این کار فقط در تهران انجام میشه و در شهرستانها(یا حداقل اصفهان) انجام نمیشه.
    شما منبع موثقی برای این خبرتون دارید.اگر دارید لطف کنید بگید دقیقا به کجا باید مراجعه کنیم؟؟شاید اون کارمند بی اطلاع بودن.

Banned
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط minaa نمایش پست ها
    در واقع 2نسخه کامل از دارالترجمه گرفتم، و الان 8 نسخه دیگه لازم دارم،برای این درخواستهای مجدد منظورم بود که ترجمه رو بگیرم و کار دادگستری و وزرارتو خودم انجام بدم؛امکانش هست یا دادگستری فقط از دارالترجمه قبول میکنه؟(ضمنا،تهران هستم)
    شما میتوانید خودتان کار را انجام دهید ولی نماینده های دارالترجمه ها کار را سریعتر انجام میدهند و وقتی هم از شما تلف نمیشود.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)